Postrehy z Training Campu 2018 – 7. deň

Aaron Rodgers už má pochybností dosť!

Drily 1 vs 1 na pass rush sú populárne medzi hráčmi a takisto aj médiami. Avšak počas training campu Green Bay Packers sa ich už asi nedočkáme. Packers nerobil tento drill od minulej soboty, čo bol prvý tréning v chráničoch na tohtoročnom training campe. Coach Mike McCarthy povedal, že tieto opakovania sú simulované v 2-minute drille a takisto v drilloch, ktoré simulujú tlak na QBs. Namiesto toho je teraz tento priestor v tréningoch využívaný najmä na trénovanie behovej hry medzi ofenzívnymi a defenzívnymi lajnmenmi. Ofenzívni lajnmeni na defenzívnych a linebackeroch trénujú takmer všetko, od zónových readov až po kombinácie blokov. OL Justin McCray sa vyjadril, že mu chýbajú tieto klasické pass rush drilly, avšak súhlasí s trénermi, že môžu byť simulované v iných činnostiach počas tréningu. Ďalej povedal, že tento drill na college robili neustále, avšak v Packers to je o čosi iné. Defenzívny lajnmen Mo Wilkerson, ktorý už hrával pod Pettinom v minulosti povedal, že niečo podobné s Pettinom robili aj v New Yorku Jets. Avšak nemyslí si, že je to čisto len Pettinov drill, keďže z neho profituje ako útok, tak aj obrana. „My, defenzívny lajnmeni najprv musíme byť zablokovaní, následne sa dokázať uvoľniť a dostať sa z bloku preč. Toto je naša práca počas behovej hry.“ 

Packers počas piatkového tréningu naplno videli, aká je ich depth chart na pozícií ILB mizerná. Starter Blake Martinez sa nezúčastnil tréningu z osobných dôvod, keď sa mu narodilo dieťa a dostal priepustku. Gratulujem! Avšak jeho absencia nechala na tejto pozícií hráčov, ktorí ešte v NFL neodohrali ani jeden snap. Bez Martineza boli startermi Oren Burks a Ahman Thomas. Nedraftovaný nováčik Greer Martini si podelil svoje snapy medzi prvou a druhou obranou. No najviac z tejto situácie ťažili nedraftovaní nováčikovia Naashon Hughes a Marcus Porter. Títo dvaja hráči si počas doterajšieho priebehu training campu opakovania na tréningoch delili, avšak počas piatkového tréningu dostali k dispozícií obrovské množstvo priestoru. Až teraz sme si naplno uvedomili, ako sme na tom na tejto pozícií mizerne. Ak sa nedaj bože Blake počas sezóny zraní, tak za ním máme nulové skúsenosti. 

Je hneď na prvý pohľad zrejmé, že Packers dávajú nedraftovanému nováčikovi QB Timovi Boylovi poriadny priestor na to, aby sa ukázal. Boyle bol prvým QB, ktorý dostával opakovania po Aaronovi Rodgersovi. Opakovania v druhom útoku ultimátne dostávajú DeShone Kizer a Brett Hundley. Je očividné, že Boyle sa ešte musí poriadne zlepšovať, avšak už nám ukázal svoj potenciál a silnú ruku. Zatiaľ to vyzerá tak, že je to ten čistý pocket passer, zatiaľ čo Hundley a Kizer toho nabehajú hodne. Avšak ani jeden počas tohto tréningu príliš nevyčnieval. Hundleymu sa vôbec nedarilo počas drillov pri end zone. Počas free play držal loptu až príliš dlho a ak by nemal na sebe červený dres, tak by bol sackovaný. Počas ďalšej play hodil interception, ktorú zachytil rookie CB Josh Jackson. Klasický Hundley, čo mám k tomu dodať… Kizer takisto zaznamenal interception, avšak po zrazenom passe ju zachytil Hughes, keď MVS sa lopty dotkol len špičkami prstov. 

Indisde linebacker nie je jediná pozícia, kde sú Packers až príliš „tenkí“. Aaron Jones len postáva na side line, keď má poranený hamstring a počas piatkového tréningu si hamstring poranil aj Devante Mays. Mays predviedol krásny beh pre TD, avšak ako dobehol do end zone, chytil sa za hamstring a odišiel z huddlu preč. Údajne chcel ostať na ihrisku, avšak po pár minútach opustil priestory Don Hutson Centra s jedným z trénerov. Takže momentálne máme k dispozícií len Jamaala Williamsa, Ty Montgomeryho a Joela Bouagnona. 

Rookie WR Marquez Valdes-Scantling potrebuje byť konzistentnejší v chytaní lopty, avšak už mal počas tréningov niekoľko situácií, kedy nám ukázal poriadny potenciál. Jeden z príkladov prišiel v úvode piatkového tréningu počas red zone drillu. MVS preskočil safetyho Marwina Evansa a krásne zachytil pass od Kizera. Bola to ťažká play, avšak MVS takéto hry počas TC predvádza pravidelne. Avšak potrebuje zahrávať aj jednoduchšie hry. Ktoré mu paradoxne až tak nejdú. 

Aaron Rodgers už má zrejme plné zuby počúvania rečí o svojich inteceptions a počas piatkového tréningu našu obranu rozobral do poslednej skrutky. Safeties boli z neho zúfalí, keď hodil v red zone drille 3 TDs po sebe na Kendricksa, Grahama a Allisona a následne pod tlakom krásne našiel hlbokým TD passom na pravej side line EQ St. Browna, ktorého pokrýval Tramon Williams. Potom poslal „delovú loptu“ ponad hlavu Whiteheada na Adamsa, ktorý už mal ruky pripravené. Touchdown. Ako Rodgers vždy hovorí, ak dokáže vidieť medzeru nad prilbou obrancu, tak je jeho chlap otvorený. Neuveriteľný hod. 

WR Jake Kumerow neprestáva udivovať a v momentálnej chvíli ho hodnotím na 3. mieste spomedzi WRs za Adamsom a Cobbom. Aaron na neho hodil perfektný hlboký pass na stop and go route a výsledkom tejto hry bol touchdown. Celkovo od Aarona zachytil 3 zo 4 prihrávok. Aaron sa na adresu Kumerowa vyjadril nasledujúco: „Myslím si, že prežíva fantastický kemp. Mali by ste na neho upriamiť svoju pozornosť. Podarilo sa mu zahrať veľké množstvo plays. Pracoval na sebe celú jar a leto, no a teraz dostáva opakovania so mnou a zahráva pre mňa veľké množstvo plays. Vždy svoju routu zabehne správne a loptu chytá isto. Je to naozaj veľmi pôsobivé na chlapa z malej školy vo Wisconsine.“ Takisto sa na jeho adresu vyjadril aj ofenzívny koordinátor Joe Philbin: „Jeho hracia rýchlosť bola počas kempu dobrá. V passovej hre musíte byť tam, kde by ste mali byť a kedy by ste tam mali byť. No a toto je schopný robiť pravidelne.“

Packers počas tohto týždňa na svojej pôde hostili rozhodcov NFL a bolo to hneď poznať. Na ihrisku sa okamžite ocitlo viacej žltých flagov, než tomu bolo za situácie, kedy na ihrisku boli lokálni rozhodcovia. Na hracej ploche sa tak ocitli flagy za pass interference, ktoré by inak na ihrisko neprileteli. Josh Jones už oslavoval ubránenú play proti Grahamovi, avšak potom si všimol, že priletel flag a jeho radosť upadla. Avšak Joe Whitt Jr. a takisto aj Jones dali slušne najavo, že s týmto flagom nesúhlasia. Rookie WR EQ St. Brown zachytil pass cez CB Demetriho Goodsona, avšak hra bola zrušená, keď si podľa rozhodcov pomohol odstrčením. Je to vynikajúca šanca pre všetkých hráčov ujasniť si určité situácie ešte pred začatím zápasov preseason. 

 

 

WR Trevor Davis sa tohto tréningu nezúčastnil, keď má nečakane problémy s hamstringom. DT Mike Daniels sa tréningu takisto nezúčastnil. Avšak je tu jedna nesmierne pozitívna správa. RT Bryan Bulaga prešiel fyzickými testami a bol oficiálne aktivovaný z PUP a zúčastnil sa individuálnych drillov, avšak tímových zatiaľ ešte nie. WR Randall Cobb takisto opustil tréning ako Mays, avšak na ihrisko sa vrátil, no už sa nezúčastnil žiadnej aktivity. Tréning tiež opustil aj G Lucas Patrick, avšak po chvíli sa na ihrisko vrátil a pokračoval v tréningu. 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Už vieme, čo Mike Pettine zamýšľa s našim pass rushom!  |  Bartove ocenenia za sezónu 2018!  |