Postrehy z Training Campu 2018 – 9. deň

Nepríjemný moment na pondelkovom tréningu!

Počas niekoľkých posledných training campov, coach Mike McCarthy nestrácal žiaden čas a už vo svojom prvom dni v týždni pred otváracím zápasom preseason svoj tím oboznamoval s hracím plánom, aj keď sa tieto zápasy do štatistík nepočítajú a je jedno, či vyhráte alebo prehráte. Avšak tento rok to bolo inak. Packers si nepreberali súperové schémy, ale sústredili sa na svoj vlastný útok proti svojej obrane v každej jednej časti tréningu. Náš tím prešiel v tejto offseason výraznými zmenami. Prišiel nový ofenzívny a defenzívny koordinátor. No a McCarthy sa teda rozhodol, že bude lepšie, ak využijú ešte jeden tréning na to, aby pracovali na vlastných schémach. „Hlavnou myšlienkou je, aby naša obrana nastupovala čo najčastejšie proti Aaronovi Rodgersovi. Keď som sa rozprával s Mikom Pettinom, tak mi povedal, že chcem mať svoju obranu na majstrovskej úrovni proti TOP 5 quarterbackom v lige.“ hovorí McCarthy.

V utorok už samozrejme môžme očakávať nejakú prípravu na prvý zápas preseason proti Tennessee Titans. Niektorí hlavní tréneri sa pred zápasmi preseason spojili so svojimi oponentmi, aby si vymenil základné informácie o tom, čo budú, respektíve nebudú robiť počas zápasu, no McCarthy medzi túto skupinku „priateľov“ nepatrí. „Je to všetko o pochopení systému. Chceme ísť do zápasu s tým, že nevieme čo od súperovej defenzívy môžme očakávať. Len trošku práce s filmom.“ povedal Kizer.

7 hráčov sa pondelkového tréningu nezúčastnilo: WR Trevor Davis (hamstring), RB Devante Mays (hamstring), RB Aaron Jones (hamstring), DT Mike Daniels (stehno), CB Jaire Alexander (trieslo), OT David Bakhtiari (členok) & CB Kevin King (rameno – avšak nie to ľavé, ktoré mal operované). Alexander sa zranil počas Family Night a toto zranenie pripisuje dehydratácií. 

Do tréningového procesu sa vrátil S Kentrell Brice, avšak nezúčastnil sa tímových drilov. WR Randall Cobb bol späť v plnom tréningu. Počas tréningu do šatní odišiel FB Joe Kerridge a vrátil sa s ľadom na svojom ramene. Zranenie OT Davida Bakhtiariho nie je vážne a jedná sa len o vytknutý členok a účasť vo weeku 1 nie je ohrozená.

Packers tento rok počas training campu 1 vs 1 pass rush drill nacvičovali len raz. Takže je ťažké povedať, či sa naši outside rushery počas offseason zlepšili. No počas tímových pondelňajších drilov svoj doposiaľ najlepší tréning zažil Reggie Gilbert. Z časti to môže byť aj preto, lebo na ľavej strane chýbal David Bakhtiari. No Gilbert predviedol niekoľko hier, pri ktorých by si pripísal sack. „Vôbec sa nesnažím počas tréningu počítať počet sackov. Proste sa len snažím vyhrať každý jeden súboj. Nesústredím sa na moje výhry, viacej sa sústredím na svoje prehry a premýšľam nad tým, čo musím spraviť preto aby to boli výhry.“ nechal sa počuť Gilbert. 

Nedraftovaný nováčik QB Tim Boyle nám ukazuje skvelú ruku, no počas koncovky 2-minute drillu prežil rušné chvíľky. Najskôr sa mu podarilo loptu dostať na 16 yardovú líniu po screene na RB Joeala Bouahnona. No následne si na svoje konto pripísal 4 nekompletné prihrávky v rade. Tri krát hádzal na rookieho WR Equanimeousa St. Browna, no CB Lenzy Pipkins zakaždým predviedol ukážkovú coverage a všetky tri Boylove pokusy pokryl.

Rookie CB Josh Jackson nastúpil s prvou obranou na slote, keďže tréningu sa nezúčastnili CBs Kevin King a Jaire Alexander. Absencia Kinga a Alexandra bola značná. House a Goodson prehrávali súboj za súbojom. 

Najkrajšiu play pondelkového tréningu predviedol rookie WR Marquez Valdes-Scantling. Naplno využil svoju rýchlosť, presadil sa cez cornera Demetriho Goodsona a zachytil dlhú loptu od DeShona Kizera. Počas training campu sa už takýchto situáciu udialo veľa. MVS vyhrá svoj súboj na dlhej lopte, no nie vždy sa mu podarí loptu zachytiť. Pondelkový catch snáď prelomí toto jeho prekliatie. Svoju šikovnosť ukázal aj Jake Kumerow, ktorý po už tradične perfektne zabehnutej route sa ocitol za chrbtom Dixa a Williamsa, no Rodgers ho pod tlakom nedokázal nájsť. 

Na pozícií LT namiesto zraneného Baka nastúpil Kyle Murphy a zažil solídny deň. Dokázal ustrážiť Vinca Biegela a s nováčikom Jamesom Hearnsom nemal vôbec žiadny problém. 

DB Quinten Rollins opäť dostal k dispozícií niekoľko snapov na pozícií safetyho. 

Celému tímu Packers, ale aj fanúšikom počas tréningu sa na chvíľku zastavil pulz. TE Jimmy Graham sa veľmi ťažko dvíhal zo zeme potom, ako skákal po Aaronovom passe. V coverage bol Josh Jones a nešťastne dopadol na Grahama. Jimmy pomaličky odišiel na side linu. No po 10 minútach už bol späť a zachytil pas od Aarona Rodgersa. 

 

 

K Mason Crosby premenil 8/8 FGs. Vzdialenosti boli nasledujúce: 33, 36, 40, 42 s Bradleym a 44, 47, 49 a 50 yardov s Trinerom. P J.K Scott sa opäť raz predviedol. Celkovo mal 6 puntov, na ktorých zaznamenal priemer 54.9 yardov a 4.74s. Jeho najlepší punt mal hodnotu 63 yardov a hang time 5.22s. Prvé tri snapy mal Zach Triner a zvyšné tri Hunter Bradley. Konzistencia im však nič nehovorí a aj teraz Bradley predviedol snap, po ktorý musel Scott skákať. Hovorím to už teraz. Na ďalšiu sezónu sa vráti Brett GOODe. J.K. Scott počas tohto tréningu nahradil Masona Crosbyho na kick offe. Nemyslím si, že Masonovi tento flek vyfúkne, no s kopaním kick offov skúsenosti už má. Zaujímavé. 

McCarthy nám oznámil, že Mike Pettine bude počas zápasov v boxe a nie na ihrisku. 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

OTAs: Namierené na Red Zone offense  |