Potenciálni hráči na Drafte 2018 – Wide receivers

Draft sa neodvratne blíži, tak sa poďme pozrieť na hráčov, ktorí stoja za reč!

Dianie, rečičky, dohady a projekcie okolo Draftu ma nesmierne bavia a túto časť sezóny mám veľmi rád a dúfam, že túto nie-FUTBALOVÚ časť sezóny sa mi podarí nejakým spôsobom spestriť a budete mať pocit, že sezóna stále pokračuje. V tomto článku sa zameriam na prospekty, ktoré idú na NFL Draft 2018. Postupne sa vyjadrím ku každému postu a každého hráča, ktorý ma nejakým spôsob zaujal všeobecne opíšem. Tak sa poďme spoločne pozrieť na tie zázraky, o ktoré bude za pár týždňov taký enormný záujem! Dneska si priblížíme WRs!


WIDE RECEIVER

No tak tu sa dostávame do zložitej situácie. Veľkú úlohu zohrá situácia okolo Jordyho Nelsona & Randalla Cobba. Môj scenár je nasledovný: Jordy nebude namietať proti zníženiu platu a presunie sa na slot. Tým pádom Cobb pre nás stráca hodnotu, keďže on dokáže zahrať iba zo slotu, no tam už máme Jordyho a nebudeme v tíme držať náhradníka za taký veľký peniaz. Cobb bude prepustený. Tým pádom nastane situácia, že potrebujeme k Davantemu Adamsovi na outside wide receivera. Geronimo Allison, alebo Michael Clark momentálne ako WRs, na ktorých by sme mali stavať nevyzerajú, takže bude treba na tejto pozícií posilniť. Tohtoročná Draft class WRs nie je bohvieako nadupaná, no nejaké mená určite stoja za zmienku. Poďme sa teda pozrieť na jednotlivé mená, ktoré pripadajú na Drafte v úvahu:

Calvin Ridley (Alabama)

Štatistiky za 3 roky v Alabame: 44 zápasov, 224 zachytených prihrávok, 2,781 yardov, 19 TDs

Ocenenia: First-team All-SEC (2017), Second-team All-SEC (2016), USA Today Freshman All-America (2015)

Calvin Ridley je bezpochyby najlepším wide receiverom z tohtoročnej triedy WRs. Ridley nepatrí medzi najväčších a najsilnejších receiverov, čo je trošku aj škoda. Avšak nemá problém so separáciou od cornerov, či už na krátkych, stredných, alebo dlhých routach, v jeho podaní to vyzerá vskutku jednoducho. Avšak veľkí a silní press corners by mu mohli narobiť nemalé problémy. Ruky má spoľahlivé, avšak v situáciach, keď cíti hit, tak zvykne lopty dropovať. Počas troch sezón zaznamenal 20 dropov a tak majú skauti pochybnosti, či to nebude pokračovať aj v NFL, keď bude pri sebe cítiť elitných hitterov. Skauti si takisto myslia, že keď Amari Cooper prichádzal do NFL, tak bol o značný krok ďalej, než Ridley. Mne osobne vadí aj jeho vek, Ridleymu už ťahá na 24. Radšej by som bral WR ako napríklad JuJu Smith Schuster, ktorý má 21 rokov a je už v tomto veku skvelým WR, avšak na takéto picky treba aj trošku toho povestného šťastia. Klobúk dole pred skautmi Steelers. Na Scouting Combine dosiahol na 40 yardov čas 4.43s, na bench spravil 15 opakovaní, vertical jump mal 31 inchov, broad jump 110 inchov, 3-cone drill 6.88s a 20 yard-shuttle stihol za 4.41s.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 1. kolo – Keď budeme na rade, tak je dosť veľká šanca, že Ridley bude ešte stále k dispozícií. Avšak osobne by som v prvom kole WR nebral.


Christian Kirk (Texas A&M)

Štatistiky: 234 zachytených prihrávok, 2,856 yardov, 26 TDs, 38 punt returnov – 6 TDs, 50 kick returnov – 1 TD

Ocenenia: First-team All-SEC (2016, 2017)

Kirk patrí medzi lepších WRs na tohtoročnom Drafte. Celkovo v útoku zaznamenal +3,000 yardov a 40 TDs, čo sú vskutku vynikajúce čísla. Celkovo je na tom po silovej stránke dobre a proti pressu si podľa mňa vedie ešte lepšie ako Ridley. Ruky má silné a isté, taktiež odvádza dobrú robotu v strážení lopty. Avšak rozpätie v ktorom dokáže chytať loptu nie je až také veľké a potrebuje aby boli lopty hádzané presne. Takisto v jeho prospech nehrá ani jeho výška, čo mu robí problémy pri dlhých loptách. Osobne si myslím, že Kirk je skôr slotový receiver, čím pre nás nie je veľmi zaujímavý a na dlhé lopty do downfieldu veľmi nie je, keďže jeho zápasová rýchlosť nie je najlepšia. Na Scouting Combine dosiahol na 40 yardov čas 4,47s, na bench 20 opakovaní, vertical jump 35.5 inchov, broad jump 115 inchov, 3-cone drill 7,09s a 20-yard shuttle 4,45s.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 2. – 3. kolo – Kirk pre nás podľa mňa nie je vhodným hráčom.


Courtland Sutton (SMU)

Štatistiky: 195 zachytených prihrávok, 3,220 yardov, 31 TDs

Sutton prichádzal z high school ako safety, avšak exceloval na obidvoch stranách lopty. Tréner SMU si všimol jeho potenciál, ktorý keby sa skĺbil s jeho fyzickými proporciami, tak by mohol vzniknúť poriadny cieľ pre ich QBs. Tak mu dal šancu, no Sutton sa po dvoch zápasoch zranil a zvyšok sezóny odsedel. V ďalšej sezóne sa vrátil , nastúpil do 12 zápasov, zachytil 49 prihrávok pre 862 yardov, 9 TDs, čím sa definitívne rozhodlo o jeho pozícií. Nakoniec po troch odohraných rokoch sa rozhodol, že sa ešte na rok vráti. Zachytil 68 passov pre 1,085 yardov a 12 TDs, čo mu vyslúžilo účasť vo first-team all-conference. Skauti hovoria, že musí nabrať na rýchlosti a naučiť sa odviazať od svojich strážcov, inak to bude mať v NFL ťažké. Avšak cenia si na ňom jeho mentálnu a fyzickú odolnosť, čo by mu mohlo výrazne pomôcť v jeho napredovaní. Skauti uvádzajú, že bude dobrý ako dvojka, alebo trojka, ale možno sa nikdy nestane jednotkou. Na Scouting Combine zabehol 40 yardov za 4,54s, na bench spravil 18 opakovaní, vertical jump mal 35,5 inchov, broad jump 124 inchov, 3-cone drill za veľmi slušný čas 6,57s a takisto aj 20 yardov shuttle sa 4,11s.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 2. kolo – Podľa mňa nie je pre nás vhodným WR.


D.J. Chark (LSU)

Štatistiky: 66 zachytených prihrávok, 1,340 yardov, 6 TDs

LSU už tradične produkuje najviac PRO receiverov spomedzi vysokých škôl naprieč celou krajinou. Za posledných 15 rokov bolo draftovaných celkovo 15 hráčov z tejto kolísky skvelých WRs, čo je najviac spolu s Ohio State. No a ďalší je na ceste a dokonca rýchlejší než hocijaký iný „Tiger“ pred ním. Počas svojich prvých dvoch rokov na univerzite si nepripísal jedinú zachytenú

prihrávku. Väčšiu úlohu v ofenzíve Tigrov zohral v sezóne 2016, avšak v štatistikách skončil len pred Malachim Duprem (466 yardov) a Dupreho len vyrovnal v počte TDs (3). No potom tím opustilo viacej hráčov a on mal byť lídrom, zároveň si zobral Fournettovu sedmičku. Chark disponuje skvelou kombináciu veľkosti a rýchlosti. Akcelerácia je taktiež veľmi dobrá. 36% jeho catchov bolo nad 25 yardov. Má skvelý double move. Takisto je kvalitným punt returnerom, takisto nemá problém pomôcť tímu ako blocker. Avšak jeho práca rúk na tom nie je dobre a musí zapracovať na zosilnení hornej časti tela. Podobne ako Ridleymu mu robí problém press coverage, no má schopnosti na to byť kvalitným WR č. 2. Vynikať by mohol najmä pri play actions, kedy by ho QB hľadal hlboko v downfielde. Na Scouting Combine exceloval a začalo sa o ňom hovoriť oveľa hlasnejšie. 40 yardov zabehol za 4,34s, na bench spravil 16 opakovaní, vertical jump mal skvelý a to 40 inchov a broad jump mal 129 inchov.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 2. kolo – DJ ma počas combine nesmierne oslovil a v našom tíme by som si ho vedel predstaviť.


Marcell Ateman (Oklahoma State)

Štatistiky: 146 zachytených prihrávok, 2,466 yardov, 13 TDs

Sezónu 2016 musel celú vynechať, keďže si v pre-season poranil nohu a musel podstúpiť operáciu. No vrátil sa vo fantastickej forme. Nastúpil do 11 zápasov, v ktorých zachytil 59 prihrávok pre 1,156 yardov a 8 TDs, čím si vyslúžil účasť v second-teame All-Big 12. Ateman (čítaj EJTmen) má vynikajúce fyzické predispozície. Dokáže sa uvoľniť a ruky mu nerobia problém. Kvalitne dokáže využívať svoje telo vo svoj prospech, avšak musí na tom ešte zapracovať. Takisto dokáže pomáhať behovej hre ako blocker. Vyniká na jump balls, kde je takmer nebrániteľný. Na startera to ešte nie, ale postupom času a jeho ukážkovým prístupom to môže dotiahnuť ďaleko. Na Scouting Combine dosiahol na 40 yardov čas 4.62s, avšak jeho zápasová rýchlosť nevyzerá byť problémom, na bench spravil 13 opakovaní, vertical jump 34 inchov, broad jump 121 inchov, 3-cone drill stihol za 7,07s a 20 yardové shuttle za 4,25s.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 4. – 5. kolo – v 5. kole by som nad ním kľudne pouvažoval.


Michael Gallup (Colorado State Rams)

Štatistiky: 2 sezóny, 176 zachytených prihrávok, 2,685 yardov, 21 TDs

Michael je jedno z 5 adoptovaných detí. Už od začiatku vynikal či už vo futbale, baseballe, basketbale, alebo na bežeckej trati. Na Butler Community College Gallup exceloval ako freshman, keď nachytal 780 yardov a 11 TDs, avšak v ďalšej sezóne kvôli zraneniu odohral len 4 zápasy a práve toto zranenie ho pripravilo o štipendium z niektorých top univerzít, avšak Colorado bolo za neho vďačné a tento krok sa im vyplatil. Nachytal 76 passov pre 1,272 yardov a 14 TDs, čo boli najlepšie čísla v ich konferencií a vyslúžil si účasť vo first-teame All-Mountain West Conference. V ďalšom roku odohral 11 zápasov a sezónu zakončil zápasom, v ktorom zachytil 6 prihrávok pre 108 yardov a 3 TDs, jednalo sa o Idaho Potato Bowl. Gallup je WR, ktorý je dobrou kombináciou váhy, výšky a rýchlosti. Na Scouting Combine zabehol 40 yardov za 4.51s, na bench spravil 10 opakovaní, vertical jump mal 36 inchov, broad jump 122 inchov, 3-cone drill 6,95s a 20 yard shuttle za 4,37s.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 2. – 3. kolo – Z tohto chlapca mám dobrý pocit a v 3. kole by somo ho kľudne draftoval.


Keke Coutee (Texas Tech Red Raiders)

Štatistiky: 159 zachytených prihrávok, 2,424 yardov, 17 TDs

Key´vantanie Coutee, ktorý používa prezývku Keke dúfa, že bude ďalším receiverom Texas Tech, ktorý sa v NFL presadí a bude pokračovať v krokoch Michaela Crabtreeho a Wesa Welkera. V roku 2017 bol menovaný do second-teamu All-Big 12, keď nachytal 93 prihrávok pre 1,429 yardov a 10 TDs. Svoju kariéru zakončil Birmingham Bowlom, v ktorom nachytal 11 passov pre 187 yardov a 1 TD proti South Floride. Takisto nám ukázal, že je platný aj ako kick returner, keď vrátil 10 kickoffov pre 315 yardov(!), vrátane 92 yardového TD. Keke má vynikajúcu rýchlosť na dlhé lopty a svoju explozívnu rýchlosť dokáže naplno využívať na slant a crossing routach čoho častým výsledkom sú dlhé TDs. Takisto nemá problém so separáciou. Avšak chýba mu sila a po kontaktoch veľa yardov nezískava. Na Scouting Combine zabehol 40 yardov za 4,43s, na bench urobil 14 opakovaní, vertical jump mal 34,5 inchov, broad jump 113 inchov, 3-cone drill za 6,93s a 20 yard shuttle za 4,15s!

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 3. – 4. kolo – Keke by sa nám nesmierne hodil a už si v hlave predstavujem tie dlhé lopty, čo na neho Aaron posiela.


D. J. Moore (Maryland)

Štatistiky: 146 zachytených prihrávok, 2,027, 17 TDs

Receiver roku 2017 v Big Ten a člen first-team all-conference chytal počas sezóny passy od 4 rôznych QBs. Nastúpil do 12 zápasov, v ktorých si pripísal 80 zachytených prihrávok pre 1,033 yardov a 8 TDs. Moore sa vyznačuje veľmi dobrou kombináciou veľkosti a rýchlosti a je chválený medzi trénermi a takisto aj spoluhráčmi. Na Moora smerovalo celkovo 39.5% lôpt, čo je nesmierne vysoké číslo. Nemá problémy s press coverage a cornerov dokáže poľahky prekonávať pomocou svojej akcelerácie. Ruky nemá excelentné, ale sú viac než solídne a silné. Takisto je dostatočne atletický. Je platným hráčom na screeny, keď dokáže poľahky získavať yardy aj po zachytení lopty. Skauti ho prirovnávajú ku Stefonovi Diggsovi. Boja sa, že nemá dostatočnú veľkosť na to, aby nastupoval na outside a myslia si, že bude permanentným hráčom na slote. Uživiť by sa mal aj ako punt returner. Na Scouting Combine zabehol 40 yardov za 4,42s, na bench spravil 15 opakovaní, vertical jump mal 39.5 yardov, broad jump 132 inchov, 3-cone drill za 6,95s a 20 yard shuttle za 4,07s. Tieto výkony patrili k tomu najlepšiemu medzi tohtoročnými WRs.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 2. kolo


James Washington (Oklahoma State)

Štatistiky: 226 zachytených prihrávok, 4,472 yardov a 39 TDs

Ocenenia: first-team All-conference (2016), second-team All-conference (2015)

Washington nevyzerá ako WR a dokonca ani nebehá routy ako WR, ale keď ho uvidíte ako sa dokáže uvoľniť na dlhé lopty a ako dokáže zahrávať všetky tie explozívne hry, tak presne pochopíte čo prináša do ofenzívy. V posledných troch rokoch zaznamenal priemer +20 yardov na jeden catch, čo je obdivuhodné. Jeho čísla na Scouting Combine neboli nijako oslňujúce, no aj napriek tomu patrí medzi to najlepšie, čo momentálna trieda WRs ponúka.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 2. kolo – V rukách Aarona by z neho mohol byť poklad. Avšak dlhšie ako do 2. kola nevydrží.


Equanimeous St. Brown (Notre Dame)

Štatistiky: 92 zachytených prihrávok, 1,484 yardov, 13 TDs

St. Brown je vysoký WR a dokáže zahrať zo slotu, ale aj na outside. Je oveľa rýchlejší než vyzerá a dokáže sa vďaka tomu dobre uvoľniť. Na crossing routach sa mu darilo získavať poriadne porcie yardov po zachytení prihrávky. Počas svojej kariéry mal len minimum dropov, čo je len a len pozitívne. Má však problémy s fyzickými cornermi. Cez cornera North Caroliny M.J. Stewarta dokázal zachytiť len jeden pass. Sila rúk nie je najlepšia a dropy ktoré predviedol boli zapríčinené najmä týmto faktorom. Nikdy nebol permanentným cieľom a vo svojej kariére zaznamenal len 3 zápasy v ktorých nachytal +100 yardov. Vyzerá to tak, že môže byť priemerným 3. WR v tíme.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 3. – 4. kolo


Deon Cain (Clemson)

Štatistiky: 130 zachytených prihrávok, 2,040 yardov a 20 TDs

Potom ako tím opustil Mike Williams, tak nedokázal produkovať čísla, aké by sa od WR1 čakali. Cain je klasickým receiverom z Clemsonu s dobrým pomerom veľkosti a rýchlosti. Jeho dropy sú viacej výsledkom zlej koncentrácie, než neschopnosti, avšak na svojej koncentrácií bude musieť zapracovať. Cain má šancu stať sa veľmi dobrým starterom, avšak možno mu bude viacej sedieť rola WR2, než aplha samca. Na scouting combine zabehol 40 yardov za 4,43s, na bench spravil len 11 opakovaní, vertical jump mal 33, inchov, broad jump 115 inchov, 3-cone drill 6,71s a 20 yard shuttle za 4,37s.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 2. kolo


Dante Pettis (Washington)

Štatistiky: 163 zachytených prihrávok, 2,256 yardov a 24 TDs

Pettis je dobrý atlét s explozívnymi vlastnosťami. Dokáže hrať na slote a aj na outside. Je známy pre svoj skvelý prístup k tréningom a nemá problém so žiadnou routou. Na svoju veľkosť je prekvapivo mrštný a dokáže sa rýchlo odpútať od svojich strážcov na malom priestore. Jeho koncentrácia na loptu pri „premávke“ je skvelá, ako aj jeho ruky. Pri dlhých loptách dokáže využívať telo vo svoj prospech, čo je plus. Takisto je skvelým špecialistom na punt returny, keď vo svojej kariére zaznamenal až 9 TDs. Jeho problémom je nekonzistentnosť výkonov. Má problémy s fyzickými cornermi pri press coverage, cez ktorých sa presadzuje ťažko. Potrebuje nabrať na svaloch a pridať na sile. Keď toto dokáže, tak s tým mať problém nebude. Darilo sa mu viacej, keď mal na druhej strane Johna Rossa a nebola na ňom až taká pozornosť.

PROJEKTOVANÝ VÝBER: 2. – 3. kolo


Otázka na vás, ktorého zo spomenutých WRs by ste privítali v našom tíme ? Máte nejakých iných favoritov? Ak áno, tak koho?  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nové správy ohľadom zdravotného stavu Orena Burksa!  |