Prečo by si mal fandiť práve Green Bay Packers?!

Ak si práve objavil americký futbal a rozhoduješ sa, ktorému tímu fandiť, tak tento článok je presne pre teba! Ak si si nebodaj zvolil nejakú inú franchise a dáku nedeľu sleduješ zápasy NFL, tak ti dokážem, že by si mal svoje pôvodné rozhodnutie minimálne prehodnotiť!

Uvedieme si zopár bodov, vďaka ktorým si uvedomíš, že práve náš klub je to najlepšie, čo NFL ponúka!

 

 

1. NAJBOHATŠIA HISTÓRIA V NFL

Green Bay Packers majú bezpochyby najpestrejšiu históriu v NFL. Klub je jeden z najstarších a najúspešnejších v histórii Národnej futbalovej ligy. Vznikol v roku 1919 a odvtedy získal dohromady rekordných 13 titulov. Za toto obdobie náš klub skoro zanikol, nebyť Curlyho Lambeaua, prežili sme zlatú éru pod najlepším trénerom v histórii NFL, Vince Lombardim, no neobišli nás ani takmer 30-ročné suchoty a následné znovuzrodenie pod Holmgrenom. Proste neskutočný príbeh hodný filmového prevedenia. Franchise Green Bay Packers je značka, ktorá je známa po celom svete. Ak chceš vedieť o našej histórií viacej tak klikni tu


2. LEGENDÁRNI HRÁČI 

V Green Bay pôsobilo veľké množstvo skvelých hráčov, ktorí sú označovaní za jedných z najlepších v histórii na svojom poste. Veď nie nadarmo sa hovorí, že dostať sa do Hall of Fame Packers je ťažšie ako do Cantonu. V Pro Football Hall of Fame máme celkovo 23 hráčov + 2 funkcionárov. Môžem spomenúť zopár najvýznamnejších mien: QBs: Brett Favre, Bart Starr a budúci člen HoF Aaron Rodgers, DEs Reggie White a Willie Davis, C Jim Ringo, CB Herb Adderley, LB Ray Nitsche, T Forrest Gregg, DB Don Hutson a mnoho, mnoho ďalších. Ak chceš vedieť o našich legendách viacej, tak klikni tu! Plus sa nám podarila neskutočná vec a to, že naše pozvanie na krátky rozhovor prijala legenda Green Bay Packers a držiteľ Super Bowlu! Chceš vedieť kto to je? Tak klikaj tu!


3. LAMBEAU FIELD 

Green Bay Packers hrajú svoje domáce zápasy na svätostánku, ktorý je domov Packers už takmer trištvrte storočia! Predstavujem vám najmagickejšie miesto v USA… Lambeau Field! Tradičnejší štadión budeš hľadať v NFL len veľmi ťažko. Bol svedkom niekoľkých neskutočných zápasov. Spomeniem napríklad legendárny ICE BOWL… A tým pádom sa dostávam k jeho hlavnému čaru. Lambeau Field ožíva v zimných mesiacoch a mení sa na Frozen Tundru! Štadión nepokrýva žiadna strecha a keď počas zimných mesiacov sneží, tak sa fanúšikom a hráčom naskytne neskutočný zážitok v podobe snehovej chumelice. Kvôli nej sa takmer nedostaneš na štadión, teploty pod – 20°C a  zbadáš hráčov Green Bay hrajúcich v krátkych rukávoch! Niečo podobné zažiješ len málokde! Ak chceš vedieť o Lambeau Fiede viacej, tak klikni tu!


4. CHEESEHEAD NATION 

Ak chceš nájsť jedných z najlepších fanúšikov, tak opäť nebudeš musieť chodiť príliš ďaleko. Fanúšikovia Green Bay sú známi, ako jedni z najvernejších vo svete športu. V deň zápasu žije celý Wisconsin futbalom. Takmer všetci obyvatelia nič iné neriešia. Zápas sledujú či už na štadióne, v TV, alebo ho počúvajú v rádiu. Pred zápasom sa v meste, na záhradách a pred Lambeau Fieldom griluje mäsko, popíja pivo a všade je dobrá a priateľská atmosféra. Lambeau Field je každý jeden zápas už takmer od polovice minulého storočia beznádejne vypredaný. Ak by si chcel sezónnu permanentku, tak by si čakal minimálne 30 rokov. Na čakacom zozname je cez 100 000 ľudí!!! Na tribúnach panuje vždy neskutočná atmosféra. Kotol Lambeau Fieldu predstavuje cez 80 000 fanúšikov, ktorí sú oblečení v dresoch, na hlavách majú cheesheady, v – 30°C popíjajú pivo, jedia klobásky a kričia „Go Pack Go!“. Kde inde zažiješ takúto atmosféru?! PS: Podarilo sa mi spraviť rozhovor so samotným legendárnym Frozen Tundra Manon! Istotne si ho prečítaj tu! Zároveň sa nám s ním aj podarilo stretnúť naživo! Článok o stretnutí s Jeffom Kahlowom si môžeš prečítať tu!


5. VLASTNÍCTVO

Klub Green Bay Packers je unikátny v tom, že ho nevlastní nijaký bohatý magnát. Náš tím je jediný v NFL, ktorý je neprofitujúcou korporáciou a je vlastnený vlastnými fanúšikmi! Aj toto nám dodáva vlastnosti ako výnimočnosť a kolektívneho ducha,vďaka ktorým sme tak známi vo svete! Jeden za všetkých, všetci za jedného!

 

 

 


BONUS: GREEN BAY PACKERS SK/CZ!

Nie každý tím zámorských športov a navyše NFL má svoju komunitu na Facebooku. My sme level posunuli pred pár týždňami, kedy sme spustili tento web. Je to ďalšou veľkou výhodou, pretože pravidelne tu objavíš čerstvé info o tíme, súhrny zápasov, názory, diskusie, ale aj články z histórie a nemusíš si zisťovať informácie zo zahraničných zdrojov. Navyše môžeš spoznať nových priateľov, ktorí sa stanú tvojou novou rodinou a možno raz spolu vycestujeme na pár zápasov do Wisconsinu.


Tento článok by som chcel zakončiť slovami Jeffa Kahlowa, ktoré nádherne vykresľujú pravý význam vety, čo to znamená fandiť Green Bay Packers! 

„Fanúšikovia Packers sú najlepší fanúšikovia na celom svete, bez debaty! Vážim si vás všetkých slovensko-českých fanúšikov, nie sme len fanúšikovia, SME RODINA!!! Noste svoje „Green and Gold“ hrdo, pretože aj VY ste súčasťou a reprezentujete najlepší príbeh v histórii športu! GO PACK GO!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *