PRESEASON 2018 – Čo si všímať v zápase proti Tennessee Titans?

Futbal je späť!

Dámy a páni, dlhočízne čakanie na futbal je minulosťou a už dneska v noci o 02:00 vybehnú naši chlapci na posvätný trávnik Lambeau Fieldu, kde privítajú tím z Nashvillu – Tennessee Titans. Tento zápas sa uskutoční presne mesiac od nášho zahájenia regular season proti Chicagu Bears. Bola to naša najdlhšia offseason za posledných 8 rokov, ktorá pre nás začala už prakticky v decembri, keď sme definitívne prišli o šancu zúčastniť sa vyraďovacích bojov o Lombardi Trophy. Packers už majú za sebou 2 týždne intenzívneho training campu. Teraz nás čakajú 4 zápasy preseason. Úvodné 2 zápasy odohráme doma a zvyšné na cudzej pôde. Celú offseason len debatujeme o tom, ako sa bude dariť našim nováčikom a takisto aj novým posilách z free agency. No teraz bude všetkým debatám koniec a uvidíme ich priamo v akcií! Najbližšie 4 týždne nebudú o hviezdach ako Aaron Rodgers, alebo Davante Adams. Väčšinu snapov dostanú k dispozícií mladí hráči, ktorí zvedú tuhé súboje o miesto na záverečnej súpiske. 


KTO Z TIGHT ENDOV DOPLNÍ GRAHAMA S LEWISOM?

Isté miesto v tíme spomedzi tight endov majú len nové akvizície Jimmy Graham a Marcedes Lewis. Avšak kto ich bude dopĺňať? Lance Kendricks zažil otrasnú minulú sezónu a ani počas tohtoročného training campu to zatiaľ nijako slávne nevyzerá. Ruky má neisté a mladíci sa na tohto veterána tlačia poriadne. Mojim favoritom na post trojky je Emanuel Byrd, ktorý ukazuje značný potenciál, no musí sa prejaviť aj na ihrisku. Nezatracoval by som ani Roberta Tonyana, ktorému vyšiel utorňajší tréning. Určite si počas zápasu všímajte aj jeho. 


SÚBOJ O POST NÁHRADNÉHO QUARTERBACKA

Jeden z tohtoročných highlightov training campu je určite súboj o post Rodgersovho náhradníka. Stále je nejasné, kto to bude a viacej nám odhalia zápasy preseason. Najväčšími kandidátmi sú Brett Hundley a DeShone Kizer. Hundley má skúsenosti s hraním v ofenzívnych schémach Packers po tom, čo minulú sezónu musel zaskakovať za Rodgersa a nastúpil do 9 zápasov. Kizer má potenciál a vstupuje len do svojej druhej sezóny medzi profesionálmi. Aaron sa akcie počas preseason takmer nezúčastní a tak najviac snapov dostanú práve títo dvaja rozohrávači. Je veľmi ťažké povedať, kto bude vo weeku 1 backupom, avšak podľa mňa to bude Kizer. No má značné problémy s presnosťou a prácou nôh pod tlakom a stále je to len guľatý diamant, ktorý treba ešte poriadne dlho brúsiť, aby mal značnú hodnotu. Odpisovať by sme nemali ani nedraftovaného nováčika Tima Boyla. Je veľmi, veľmi nepravdepodobné, že sa dostane do 53 členného tímu, avšak počas doterajšieho priebehu training campu predvádza zo spomínanej trojice najlepšie výkony. Bude zaujímavé sledovať, koľko priestoru dostane aj tento neostrieľaný quarterback.


ŠÍRKA KÁDRU NA POSTE PASS RUSHERA

Clay Matthews a Nick Perry tvoria kvalitnú dvojku na poste outside linebackera, ale je viac než zjavné, že potrebujeme, aby sa hneď niekoľko mladíkov presadilo a posunulo svoju hru o level vyššie. Moji dvaja hlavní kandidáti sú Vince Biegel a Reggie Gilbert. Biegel je ešte pomerne mladý a vstupuje do svojej druhej sezóny, aj keď by sme ju mohli označiť ako prvú, keďže minulú takmer celú vynechal kvôli zraneniu. Reggie dostal svoju príležitosť v posledných zápasoch minulej sezóny a svojimi výkonmi prekvapil nejednu syrovú hlavu. No a takisto sa mu darí aj počas leta. Hneď podľa niekoľkých novinárov, Gilbert zažiaril počas Family Night a takisto aj v ďalšom tréningu, ktorý sa konal v pondelok. Títo dvaja hráči budú počas zápasov preseason určite nesmierne sledovaní. Všímať si treba aj hráčov ako Kyler Fackrell, Kendall Donnerson, alebo našu čerstvú akvizíciu Jamesa Hearnsa. Určite si všímajte aj náš interný pass rush. Najmä DT Montraviusa Adamsa. 


AKO DOKÁŽU MLADÍCI ZAPLÁTAŤ DIERU PO RYANOVI? 

Všetky oči budú na ILB Orenovi Burksovi, od ktorého sa očakáva, že preberie Ryanovu úlohu a budem starterom. Ba čo viac, očakáva sa, že bude ILB na všetky 4. downy. Ako sa s touto výzvou popasuje? Za ním dostatok priestoru dostanú aj Ahmad Thomas a Greer Martini. Určite si ich všímajte, práve títo hráči sú našou tohto sezónou nádejou na poste inside linebackera.


AKO BUDE VYZERAŤ NAŠA NOVÁ SECONDARY?

Naša secondary je pod drobnohľadom celej NFL. Gute využil svoje prvé dva Draft picky na cornerov a vracia sa po zranení náš minuloročný 1. pick na Drafte. Fanúšikovia tak oprávnene dúfajú, že sa naša slabosť môže premeniť na silu. Štart Jaireho Alexandera je otázny, ba až nepravdepodobný, keďže sa nezúčastnil posledných tréningov kvôli problémom s trieslom a Kevin King má problémy s ramenom. Avšak ak Jaire nastúpi, tak spolu s Joshom Jacksonom dostanú určite poriadnu porciu hracieho času. Budú testovaní hráčmi ako Corey Davis alebo Rishard Matthews (ak bude hrať, keďže momentálne ho trápi nejaké zranenie). Dostatok priestoru dostane Lenzy Pipkins, Josh Hawkins, alebo Quinten Rollins. Hráč, ktorý nemusí nič dokazovať je Tramon Williams, ktorý je základným kameňom našej secondary. Spomedzi safeties bude najväčšia pozornosť na Joshovi Jonesovi. Počas minulej sezóny odohral vynikajúci zápas proti Bengals v ktorom ukázal svoje možnosti, no od vtedy mlčí. Bude zaujímavé sledovať, kde ho Mike Pettine postaví a ako na tom bude jeho coverage. Mike Pettine svoje najlepšie defenzívne plány určite skrýva až na regular season, no už vo štvrtok v noci uvidíme, či tam je nejaké zlepšenie od minulej katastrofálnej sezóny. 


AKO JE NA TOM NAŠA OFENZÍVA LAJNA? 

Veľa sa toho hovorí o našej ofenzívnej lajne. Na ľavom tackelovi pravdepodobne uvidíme Kyla Murphyho a na pravo Jasona Spriggsa. Preberie sa ten Spriggs konečne? Alebo to bude ďalšia otrasná sezóna v jeho podaní? Všímajte si mladíka na poste guarda Justina McCraya, ktorý robí obrovské pokroky a je z našej OL najmenej doceneným kúskom. 


OTÁZKOU JE POST RUNNING BACKA 

RB Aaron Jones ešte stále nie je 100% ready a takisto aj Devante Mays nie je zdravotne v poriadku. Niekoľko snapov dostane Jamaal Williams a je otázkou, koľko snapov bude chcieť dat McCarthy Montgomerymu. Osobne očakávam, že najviac priestoru dostane Joel Bouagnon a pravdepodobne aj nová akvizícia Akeem Judd. 


KTORÝ MLADÝ WIDE RECEIVER TOHO PREDVEDIE NAJVIAC?

Vedenie Packers bude čo chvíľu čakať nesmierne ťažké rozhodovanie, koho si nechajú v 53 člennom tíme. Davante Adams, Randall Cobb a Geronimo Allison sú istí. Avšak kto sa k ním pridá? Pre mňa osobne v tomto momente je najväčším kandidátom na post štvorky Jake Kumerow, ktorý predvádza úchvatné výkony, ešte nedropol žiadnu prihrávku, routy behá excelentne a to najhlavnejšie, vybudoval si dôveru Aarona Rodgersa. Potom tu máme troch nováčikov: J´Mon Moore, Marquez Valdes-Scantling a Equanimeous St. Brown. Táto trojka má tonu potenciálu, avšak majú problémy s podávaním konzistentných výkonov, čo sa v NFL vyžaduje. Len ťažko si vieme predstaviť, že Packers sa niekoho z nich rozhodnú cutnúť, avšak ak bude Kumerow naďalej excelentný, tak budeme musieť urobiť veľmi ťažké rozhodnutie. Zabúdať nemôžme ani na Trevora Davisa, ktorý je dôležitým členom special teamu a DeAngela Yanceyho, ktorý sa od minulej sezóny značne zlepšil a Rodgers ho za to pochválil. 

Na záver dodám, je to len preseason a výsledok nie je dôležitý. Hlavne nech sa nikto nezraní a vidíme v našej hre pokrok. Zápas môžte sledovať: !!!KLIKAJ TU!!! 

Go Pack Go! 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TRÉNINGOVÝ TÍM  |  Martellus Bennett potrestaný za bránenie Rodgersa  |