PRESEASON 2018 – Postrehy zo zápasu s Pittsburghom Steelers

Aaron Rodgers sa vrátil na posvätný trávnik Lambeau Fieldu!

Druhý zápas preseason proti Pittsburghu Steelers nám priniesol parádnu podívanú. Packers v tomto zápase oceliarov rozstrieľali pomerom 51:34 a zaknihovali tak svoje druhé víťazstvo v tohtoročnej preseason a zároveň najvyššie od roku 2010, kedy v preseason skórovali proti Colts 59 bodov. 

Do zápasu nezasiahli nasledujúci hráči: WR Trevor Davis (hamstring), RB Devante Mays (hamstring), RB Aaron Jones (hamstring), CB Kevin King (rameno), S Jermaine Whitehead (chrbát), OLB Nick Perry (PUP), G Lane Taylor (stehno), OT Bryan Bulaga (koleno) a DL Mike Daniels (stehno)

Zápas kvôli zraneniam opustili WR Jake Kumerow (rameno), RB Jamaal Williams (členok) a OG Justin McCray (lýtko). Kumerow sa zranil pri skoku do end zone, no keď ho doktori vyšetrili, tak vyšiel von zo stanu a svojim hráčom ukázal palec hore. McCray si poranil lýtko, no nejedná sa o nič vážne a jeho účasť v zápase proti Bears nie je ohrozená. To isté platí pre Williamsa. 

Všetky oči sa upierali na muža, ktorý hrá na pozícií quarterbacka a nie je nim nik iný, než Aaron Rodgers. Aaron nastúpil po 1x od zranenia na domácej pôde a dostal k dispozícií 1 drive, ktorý obsahoval 5 plays pre 40 yardov. No a v tomto drive predviedol takmer všetko, na čo sme pri ňom zvyknutí. Nachytal obranu Steelers pri striedaní na priveľa hráčov na ihrisku, predviedol nám ako sa treba vyhýbať sackom a celý drive zakončil touchdownovou prihrávkou, keď v end zone našiel tight enda Jimmyho Grahama. Celkovo mal 4 pokusy o prihrávku, z toho 2 úspešné pre 35 yardov a 1 TD. Aarona už tak v tohtoročnej preseason s najväčšou pravdepodobnosťou hraničiacou až s istotou neuvidíme. 

Po ňom prišiel na rad Brett Hundley. Musím povedať, že tento výkon nemal takú úroveň ako ten proti Titans, no aj tak to bolo na jeho pomery nadpriemerné a nie je veľmi čo kritizovať. Dokázal robiť správne a rýchle rozhodnutia a celkovo sa zlepšili v cítení pass rushu, čo bolo v minulej sezóne otrasné. Avšak niekedy, keď bol mimo kapsy, tak nechal oči dole, scrambloval do svojej pravej ruky a loptu len odhodil do outu. Toto je jeho veľký problém a musí na tom popracovať. Celkovo skompletoval 6/9 prihrávok pre 77 yardov. K tomu pridal aj jeden 10 yardový TD beh. Tretí šiel na plac DeShone Kizer a teraz môžem povedať, že v tomto zápase hral lepšie ako Hundley, ukázal svoj potenciál, aj keď treba poznamenať, že hral proti 3kám a 4kám v depth charte Steelers. Dokázal rozdávať lopty do tesných okienok. Príkladom je play, pri ktorej svojou na milimeter presnou loptou našiel pri sideline na out route WR Jaka Kumerowa a ten skóroval 82 yardový TD, alebo keď vynikajúco našiel stredom ihriska TE Roberta Tonyana pre 14 yardov a potom aj v end zone, keď ukázal prehľad v kapse a na fade route našiel svojho tight enda. Perfektné plays. Niet čo vytknúť. Celkovo skompletoval 7/12 prihrávok pre 149 yardov a 2 TDs s passer ratingom 142.0. Ako posledný prišiel Tim Boyle, dostal len pár snapov a opäť mal problémy s tým, že ho receiveri, alebo rozhodcovia nechávali v štichu. Určite jeho výkon nezodpovedá nasledujúcim číslam, 4/7 pre 37 yardov. V konečnom dôsledku môžem s kľudným svedomím povedať, že naša štvorica na pozícií QB vyzerá dobre a keď vidím ako hrajú trojky alebo štvorky iných tímov, tak naši sú rozhodne nadpriemerní. Hundley a.k.a Mr. August sa od minulej sezóny zlepšil v pohybe v kapse, aj keď to ešte síce nemá premakané, takisto sa zlepšil na dlhých loptách. Kizer ukazuje enormne veľký potenciál, no niekedy tie hody proste netrafí. Tim Boyle má neskutočne silnú a presnú ruku. Naschvál si zapnite posledné minúty a pozerajte sa na jeho hlboké passy. V kapse nespanikári a lopty tam hádže jedna radosť. Mne sa na neho pozerá dobre a baví ma. Svojim štýlom hry mi pripomína Favreho. 

Ofenzívna lajna nepracovala tak ako by mala a to z jedného veľmi prostého dôvodu. Na pozícií ľavého tackla hral Kyle Murphy a napravo Jason Spriggs. Murphy mal obrovské problémy a vyzeral ako keby tam má len stáť a nič viacej nerobiť. Avšak Murphy nie je ani len z ďaleka ľavým tacklom!!! On je pravý tackle a prípadne pravý guard. Nerozumiem tomu, prečo sme ho postavili na post, ktorý on absolútne neovláda. McCathy potom Spriggsa s Murphym prehodil a čo sa stalo? Už to fungovalo o niečo lepšie, aj keď to stále nebola žiadna sláva a mal problémy s rýchlymi rushermi. Minulý týždeň ho jasne porazil Šinkansen Harold Landry a teraz Bad Dupree. To čo som povedal na Murpyho platí aj pre Spriggsa. Jason je ľavý tackle a nie pravý. Príde mi, že naľavo hrá lepšie ako napravo. A takto by sme mali vstupovať aj do sezóny. Keď sa zraní Bak, tak na plac pôjde Spriggs, a nie Murphy. Keď sa zraní Bulaga, tak na plac pôjde Murphy a nie Bell, alebo Spriggs. Využívajme tých hráčov tam, kde vedia hrať a nevymýšľajme tam somariny. Rovnaká situácia je aj pri Byronovi Bellovi. Ten chlap nemá na poste tackla čo hľadať a je to guard, kde mu to ide o hodne lepšie a tam je adekvátnym backupom. No ak niekto z týchto hráčov bude musieť do sezóny naskočiť, tak budeme všetci tŕpnuť. Spriggs nevie čítať blitz a podobne… Rodgers si ich tak bude musieť pred snapom nastaviť tak, ako tu bude potrebovať. Lebo Murphy a ani Spriggs to nebudú schopní urobiť sami. Modlime sa za zdravie Baka a Bryana. 

Nesmierne vydarený zápas majú za sebou naši tight endi. Aaronov Rodgersov TD pass na Jimmyho Grahama nebol ani zďaleka tak jednoduchý ako vyzeral. Niečo takéto sa udialo len vďaka Jimmyho prednostiam. Aaron hodil vysokú loptu, ktorú si Graham bez problémov skrotil a skóroval TD. Takéto lopty sú nebrániteľné a safety Edmunds sa mohol len prizerať ako Jimmy spikol loptu o zem a išiel si skočiť svoj prvý Lambeau Leap. Darilo sa aj Marcedesovi Lewsovi a aj Lance Kendricksovi. Všetci si pripísali nejakú peknú play. No potom tu je ešte jeden tight end, ktorý veľmi hlasno prehovoril do výberú tímovej trojky na poste tight enda a je to Robert Tonyan. Ako som už spomínal, s Kizerom predviedol 2 parádne plays a jeho TD bol čerešničkou na torte. Šikovný tigh end, s perfektnými rukami a rýchlosťou, no slabší v blokovaní. Do akcie sa dostal aj Emmanuel Byrd a pripísal si pekný 22 yardový catch pri zložitej situácií 3rd&long. 

Spomedzi WRs opäť raz (už tradične) podal parádny výkon náš rocker – Jake Kumerow. Celý svet NFL sa našu zostavu WRs pozerá ako na Adamsa, Cobba a zvyšok je irelevantný. No McCarthy má plnú kopu príjemných a vítaných starostí. Koho zapísať na našu finálnu súpisku? Allison, Davis, Yancey, Moore, EQ, MVS a teraz sa do boja o zostavu prihlásil aj Kumerow. Jake nadviazal na svoj výkon proti Titans a zachytil tri prihrávky pre 114 yardov, vrátane parádneho 82 yardového TD. Nebyť predčasného odstúpenia, tak by mohol tieto čísla ešte vylepšiť. Na svoj výkon proti Titans nadviazal aj rookie J´Mon Moore. No pri ňom to je v tom opačnom slova zmysle. Opäť raz si pripísal zbytočný drop, ktorý keby nebol, tak by moho skórovať big play a keď bol voľný a mal šancu zachytiť dlhú loptu, tak corner mu chytil ruku, no žiadna pas interference sa nepískala. Vyzerá to tak, že aj rozhodcovia majú zatiaľ len preseason. J´Mon je perfektný route runner a uvoľňuje sa na permanentnej báze (to čom som napísal, teraz sa cítim ako Lacko Borbély), len tie catche akosi neprichádzajú. No je sranda, že na tréningoch chytá všetko. McCarthy by mu mal dopriať nejaké ľahké lopty na screen a podobne, nech sa trošku oťuká a získa sebavedomie. Moore sa chytí, verte mi. Pozrite čo sa vyvinulo z „Dropvanteho“. R.E.L.A.X. 

Keď už som pri tých receiveroch, tak mi nedá nespomenúť jednu vec. Ak Steelers vedia robiť niečo o triedu lepšie ako zvyšok NFL, tak je to draftovanie wide receiverov. Akože nájsť budúceho člena siene slávy v 6. kole, zobrať si JuJu Schustera, ktorý hrá ako keby bol v NFL už 7 rokov a pritom má stále len 21 rokov a teraz si zobrať Jamesa Washingtona, ktorý má nejaký chemopren na rukaviciach, lebo chytá všetko čo na neho letí?!!! Akože wáááu, klobúk dole! Ak ostanú zdraví, tak by som proti ním hrať nechcel. 

No a teraz poďme k tej našej obrane! Úvodná play zápasu a prvá play Rudolpha = pick-6 cornera Tramona Williamsa. Prvá play Dobbsa = pick-6 cornera Josh Jacksona. Úplne identické plays. Jackson minulý zápas zažil výborný debut, no toto čo predviedol proti Steelers bolo famózne! Jeho výkon vám opíšem rečou čísel: 14 snapov v coverage, 3 targety = 0 pustených prihrávok, povolený pass rating 0.0, jedna pick-6 a PFF rating 95.2. Myslím si, že toto hovorí za seba. Darilo sa ešte aj Tramonovi Williamsovi, ktorý si pripísal pick-6, ktorá nám pripomenula jeho slávnu play proti Mattovi Ryanovi. Tramon nám ukázal, že sem neprišiel robiť len mentora mladým hráčom, ale aj hrať futbal na vysokej úrovni! Darilo sa aj druhému veteránovi – Davonovi Housovi. Spoľahlivý výkon a jeho coverage bol dobrá. Naopak slabý výkon podali CBs Demetri Goodson, Donatello Brown a Josh Hawkins. Goodson v end zone pustil TD, keď bol v situácií, kde mohol pass zastaviť, ba dokonca zachytiť. Toto sa proste nesmie stávať a už dupľom nie v end zone. Goodson tu nemá čo hľadať. Hra našich safeties bola otrasná. Starters HaHa s Bricom nespravili nič výnimočné a HaHa hral príliš mäkko. Jeho tackling bol slabý a v end zone pustil TD. Jednoznačne sa musia zlepšiť, lebo toto bola tragédia. 

Čo ešte bola tragédia? Tackling a naša behová obrana. RB James Conner našich starterov doslova prešiel ako parný vlak a nebolo ho možné zastaviť. Missnuté tackly a veľké diery v line dovolili prejsť Steelers 73 yardov len na 3 plays a všetko bolo zakončené 26 yardovým TD, keď bol do boxu stiahnutý aj Dix, ten missol tackle a TD bol na svete. Áno, je preseason, hráči si dávajú pozor na zdravie a koordinátori hrajú v obrane len tie najzákladnejšie hry a hlbšie do playbooku sa nejde, no nepozeralo sa na to dobre. 

Všetci kričme trikrát Reggie! „Reggie, Reggie, Reggie!!!“. Už v zápase proti Titans vyzeral dobre, avšak teraz čo predviedol, no proste niečo neskutočné. Bol nasadený do prvej obrany vedľa Claya Matthewsa a po ihrisku lietal, akoby si dal gumidžúš. Pripísal si 2.5 sacku, jeden forced fumble niekoľko tlakov na QB a ako na zlatom podnose pripravil sack pre Kylera Fackrella. Nemal problémy ani s dvojblokmi, cez ktoré sa dokázal dostať a QB zastavil ešte na line of scrimmage. Má skvelý „motor“ a plays zahráva až do samého konca a je očividné, že je viacej typom hráča, ktorý si musí všetko vydrieť, a nepatrí medzi tú skupinu talentovaných. Avšak otázkou je, či toto dokáže predvádzať aj v ostrých zápasoch. Zatiaľ na edge neukazuje to, čo ukazoval mladý Matthews, alebo sa neprezentuje silou narúšať kapsu, čo je hlavná doména hry Nicka Perryho. Gilbert by mohol v sezóne zaznamenať 5-6 sackov, no na dvojciferný počet sackov to zatiaľ podľa mňa nie je, a ak sa chce k týmto číslam priblížiť, tak musí spraviť ešte väčší pokrok ako urobil doteraz od svojho vstupu do NFL. Vince Biegel má takisto skvelý „motor“ a bolo vidno, že sa snaží. No má problémy dostávať sa z blokov na druhý pohyb a jeho výkony zatiaľ nie sú optimálne. Takisto aj jeho prvý krok nie je príliš rýchly a v college to bola úplne iná káva. Tam behal ako šialený a rýchlosť bola jeho doménou. No teraz mal problémy s členkami a tak sa mi tu naskytuje otázka, či bude ešte niekedy schopný hrať v takom tempe ako za Badgers. Bola by to obrovská škoda, keby mu zranenia takto zmaria možnosť na sľubnú kariéru v NFL. Kyler Fackrell mal ten istý problém čo Biegel a nedokázal sa dostávať z blokov. A presne toto sú dôvody, prečo sa hovorí, aby sme išli po Khalilovi Mackovi. Musíme tak dúfať, že náš nový defenzívny koordinátor Mike Pettine je majster v hľadaní ciest ku QB. Spomeniem situáciu, kedy nám možno túto schopnosť poodhalil. Do blitzu poslal ILB Orena Burksa, ktorý zamestnal linemana Steelers a Reggie Gilbert bol tak úplne nebránený a mal hotovú diaľnicu k Rudolphovi a pripísal si tak jednoduchý sack. Z ILBs hral najlepšie Ahmad Thomas.

V special teame sa vytiahol veterán Mason Crosby. Premenil 3/3 field goalov vrátane 53 a 50 yardové kopu. Punter J.K. Scott zažil zložitý zápas a sme u neho zvyknutý na konzistentnejšie výkony. Čistý priemer mal len 40.9 yardov a net average 38 yardov. Lepší kop striedal so slabým a jeho najhorší mal hodnotu 29 yardov, čo sa mu ale že vôbec nepodarilo. Celkovo mal 5 puntov. Ron Zook mu dal opäť možnosť kopať aj kick off, no loptu nedokázal udržať v ihrisku, čo znamenalo masívnu penaltu a skvelú štartovaciu pozíciu pre útok Steelers. Zo special teamu ešte treba spomenúť dve plays. Najprv fumble Montgomeryho na kickoff returne a aj punt return Josha Jacksona pre 41 yardov. 

Na záver dodám ešte jeden môj vnútorný pocit. Ten QB Steelers Mason Rudolph mi je tak neskutočne nesympatický človek. Keď som videl ten jeho úsmev po pick-6, tak som pri každej hre dúfal, že ho už niekto trafí a trošku mu ho zamrazí. Nič mi neurobil a v NFL je len krátko, no ja jeho fanúšikom žiaľ nebudem, aj keď Steelers mám rád. Medzi takýchto mojich „favoritov“ patrí ešte napríklad Mitch Trubisky, Tom Brady, alebo Matt Ryan. 

No a tie nové pravidlá. To ma po*erte. Je síce pekné, že sa snažíme ochraňovať zdravie hráčov, ale toto je úplný nezmysel. Viacej krát som teraz v preseason videl situáciu, kedy sa running back zabalil a šiel hlavou napred, obranca na to samozrejme zareaguje, zníži sa a nenechá sa napáliť do brucha a polámať si rebrá, no a v 99.99% sa jeho prilba dotkne runnera ako prvá. Čo sa udeje? Rozhodca hodí flag proti obrancovi a penalta 15 yardov. Akože haló! To sa teraz majú obrancovia hádzať len do nôh? Pokiaľ tam bude Zeke Elliott, tak si z vás spraví prekážkovú dráhu a pokiaľ tam bude Eddie Lacy, tak to skončí ACLkom a takto bude začínať každú sezónu. Z tých troch písmen sa stane najpoužívanejšie spojenie vo svete NFL (áno, nahradí práve tie tri písmenká – NFL). Bolo by to poupraviť, lebo teraz to je celé na hlavu. A takisto aj tie ilegálne hity na QBs. Videli ste ten hit na QB Jags v zápase proti Viqueens, čo sa odpískal? Sranda, že? Na ďalšom drafte môžu ísť aj ženy na pozíciu QB, lebo QBs nebude môcť nikto trafiť a sack sa bude počítať dotykom palca na ľavej polke zadku. 

 

 

 

 

One thought on “PRESEASON 2018 – Postrehy zo zápasu s Pittsburghom Steelers

  • 19 augusta, 2018 at 17:18
    Permalink

    Bojím se abychom ještě nezaplakali, ze jsme nevzali Derwina Jamese když byl ještě k dispozici, protože naši safeties hrají opravdu zle, tackling jak píšeš ty je nulový. Nevypadá to, ze by se Josh Jones po roce někde posunul, Brice to samé. Musíme se modlit aby začli hrát lépe a z Alexandera byl playmaker, jinak bude zle…

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Postrehy z Training Campu - 12. deň  |  Ako si wide receivers Packers budujú dôveru Aarona Rodgersa?  |