Preview: Training Camp 2017

Už o pár dní sa začne udalosť, na ktorú už istotne všetci nedočkavo čakáme! Brány Training campu sa už čoskoro otvoria, tak sa poďme teda pozrieť na to, čo nás tento rok čaká!

Training camp sa začne 27. júla a deti už istotne majú prichystané svoje bicykle pre hráčov. Ak by si náhodou nevedel o čom hovorím, tak si prečítaj tento článok! Celkovo nás čaká 20 tréningov, z čoho bude väčšina sprístupnená aj fanúšikom. Family night je naplánovaná na 5. augusta

Zranení sú nasledujúci hráči: OLB Vince Biegel: tento nováčik sa zranil už na konci mája, keď si obnovil staré zranenie nohy a musel podstúpiť operáciu. Mike McCarthy sa vyjadril, že si nie istý, či Vince stihne začiatok campu. CB Demetri Goodson: Demetri si v minulej sezóne pretrhol predný krížny väz a ešte stále mu nebolo povolené trénovať. Jeho návrat sa očakáva niekedy počas začiatku regular season, no toto nie je práve najvhodnejšia situácia pre Goodsona, keďže sa nebude môcť v zápasoch preseason ukázať a s veľkou pravdepodobnosťou nebude súčasťou 53 členného tímu, ktorý nastúpi v prvom oficiálnom zápase sezóny. C Corey Linsley: Corey podstúpil operáciu členka na konci sezóny 2016 a nezúčastnil sa OTAs a ani minicampu. Avšak McCarathy očakáva, že Corey bude na začiatok campu plne pripravený. CB Herb Waters: Herb sa ukázal v parádnom svetle počas úvodných tréningov no zranil sa. O Herbovi a jeho výkonoch som spravil aj článok, ak by ťa to zaujímalo, tak tu si ho môžeš prečítať. DT Izaah Lunsford, TE Beau Sandland a posledným zraneným hráčom je WR Michael Clark. Len pripomeniem, že ak hráči neprejdu vstupnou zdravotnou prehliadkou na začiatku training campu, tak budú umiestnení na PUP listinu. Hráči, ktorí budú na ňu umiestnení počas training campu, tak budú môcť byť zapísaní aj na PUP listinu do regular season, čo sa nebude počítať do 53 členného tímu.

Hlavným lákadlom sú istotne pozičné súboje o miesto v záverečnom 53 člennom tíme. Máme jeden z najtalentovanejších tímov v NFL a každý jeden hráč bude chcieť byť súčasťou tímu v regular season. Poďme sa teda pozrieť na to, kde máme najväčší „pretlak“ v boji o miesto a kde by sa mohli počas zápasov preseason a training campu udiať zaujímavé veci.

CB: Na tomto poste máme veľmi mladú zostavu a bude zaujímavé sledovať ich počínanie v preseason. Myslím si, že House, Randall a King majú miesto v tíme zabezpečené už dopredu. Randalla pravdepodobne uvidíme najviac na slote a House s Kingom budú nastupovať na outside. Potom nám tu ostávajú mená ako Quinten Rollins, ktorý sa bude snažiť konečne ukázať, prečo bol tak vysoko draftovaný, Ladarius Gunter, Demetri Goodson, Herb Waters, Josh Hawkins. Plus by som ku nim ešte pridal nedraftovaných nováčikov, ktorí môžu prekvapiť: Donatello Brown, ktorý už má 25 rokov, Lenzy Pipkins, Daquan Holmes, alebo ešte David Rivers. 

RB: Tu sa nesmierne teším na to, čo nám prevedú naši RBs. Montgomery trénuje už ako čistokrvný runner a očakávam od neho veľké veci. Som si istý, že McCarthy bude s Tyom počas training campu experimentovať a skúšať s ním rôzne plays nadizajnované presne na neho. Alebo si zoberte, že si Ty zbehne pred snapom na slot a zrazu bude na ihrisku 5 WRs! Odporúčam si pozrieť aj priložené video, Ty vyzerá, že je na novú sezónu pripravený svedomito! Jamaal Williams bude o množstvo snapov súperiť s Montgomerym a myslím si, že jeho šance nie sú vôbec zlé. O miesto v tíme sa pobijú nováčikovia Devante Mays a Aaron Jones. Ak by ťa zaujímala situácia okolo našich RBs, tak tu si môžeš o tom prečítať článok, kde som to rozobral trošku podrobnejšie.

OLB: Tu sú starters jasní. Clay s Nickom. No všetci veľmi dobre vieme, že Clay nedokáže odohrať sezónu bez zranenia a Nick na tom nie je oveľa lepšie. Čiže v prípade núdze bude za nich potrebovať adekvátnu náhradu. No kto by tam mohol za nich zaskočiť?! Mojím favoritom je rookie OLB z univerzity Wisconsin Vince Biegel. O Biegelovom zranení už bola reč. No Vince má obrovský priestor na zlepšovanie sa a o motiváciu sa mu bude starať aj fakt, že Kyler Fackerll a Jayrone Elliott sa len tak nezmieria s pozíciou na lavičke a budú vydávať zo seba maximum. No takisto ako pri CB nezabúdajme na Johnathana Calvina, ktorý bude hladný po svojom mieste v tíme.

WR: Nelson, Cobb, Adams a Allison by mali mať miesto isté. No kto ďalej? Nechajú si Packers 6, alebo 7 WRs na súpiske pre sezónu? Máme tu k dispozícií veľmi zaujímavé mená ako Trevor Davis, Jeff Janis, Max McCaffrey, DeAngelo Yancey a môjho čierneho koňa sezóny, nováčika Malachi Dupreho. Na Dupreho sa osobne teším najviac a každému jednému z vás odporúčam sledovať číslo 19! Snáď v zápasoch dostane čo najviac priestoru a všetkým vytrie zrak! Myslím si, že toto bude nesmierne zaujímavá bitka o miesto na ihrisku a obrany súperov sa majú v preseason na čo tešiť!

Ďalšie, na čo sa môžme tešiť sú istotne QBs Brett Hundley a Joe Callahan, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou dostanú najviac priestoru. Hundleymu sa snáď bude dariť a zvýši svoju hodnotu na trhu s QBs. Nejaký ten snap sa možno ujde aj nedraftovanému nováčikovi Hillovi. Očakáva sa, že Aaron nastúpi maximálne na jeden polčas. Zaujímavé bude aj to, kde bude primárne nastupovať nováčik Josh Jones. Osobne očakávam, že prejde pozície ILB, CB, SS, FS a možno ho uvidíme aj ako „nickela“. Josh Jones môže byť pre nás obrovskou posilou, je to podobný typ hráča ako Micah Hyde, no je lepšie fyzicky stavaný. Jedna z mojich bold predictions pre sezónu 2017 je, že Jones bude spomínaný v debatách odborníkov NFL na konci sezóny ako defenzívny nováčik roku.

Za zmienku stojí aj naša OL. Ktorá je oslabená o Langa a Trettera, ktorí Packers opustili. No aj napriek tomu ju máme podľa mňa vyskladanú viac než slušne. Vo FA sme podpísali Jahriho Evansa. Draftovali sme G Kofi Amichia. Duo Bakhtiari a Bulaga je najlepšie v NFL v pass blockingu. Bude zaujímavé sledovať, koľko času budú vedieť pre QB získať. A ak náhodou niekoho pustia k Aaronovi, tak ten má zase najlepší passer rating v NFL pod tlakom. Vyzerá to byť celkom zaujímavé, že?

No a ako bude vyzerať naša DL? Guion bude s najväčšou pravdepodobnosťou prepustený, keďže je suspendovaný na polku sezóny a problémy sa mu len hromadia. Daniels by mat byť motorom DL a k nemu by sa mali pridať stále sa zlepšujúci Kenny Clark, Dean Lowry + nové akvizície Montravius Adams a Ricky Jean Francois. O miesto sa bude snažiť napríklad aj Christian Ringo, nováčik Izaah Lunsford, alebo Brian Price. Pravdepodobne budeme hrať 3-4 obranu a do sezóny si zoberieme 5 DT. Ktorí to budú? To nám prezradí training camp a zápasy preseason!

Zaujímavým bude aj post ILB. Kde máme samých mladých hráčov, ktorí sa neustále zlepšujú. Očakávam, že Jake Ryan a Blake Martinez budú starters. Jake Ryan mal skvelý koniec sezóny a v minulej sezóne podľa štatistík patril medzi najlepších hráčov proti behu v NFL. O svoje miesto sa pobije Joe Thomas a je veľmi pravdepodobné, že na tomto poste bude hrávať aj spomínaný Jones.

Martellus Bennett je kapitola sama o sebe. Vyzerá to tak, že do Packers zapadol výborne, má dobrú náladu a to nás môže len a len tešiť. Trio Bennett, Kendricks a R. Rodgers môže byť kľudne najlepšie v celej NFL. Každý z nich dokáže aj blokovať, čiže môžu výrazným spôsobom vypomáhať OL. Myslím si, že sa máme na čo tešiť a som zvedavý na to, ako budú využívaní!


Na záver pre trošku srandy pridám môj TOP 15 power ranking tímov NFL pred preseason a training campom 🙂

 1. New England Patriots
 2. Atlanta Falcons
 3. Pittsburgh Steelers
 4. Oakland Raiders
 5. Green Bay Packers
 6. Kansas City Chiefs
 7. Tampa Bay Buccaneers
 8. Dallas Cowboys
 9. Tennessee Titans
 10. Seattle Seahawks
 11. New York Giants
 12. Houston Texans
 13. New Orleans Saints
 14. Miami Dolphins
 15. Baltimore Ravens 

 

 

One thought on “Preview: Training Camp 2017

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Postrehy z Training Campu 2018 - 9. deň  |