PREVIEW: WEEK #1 – Chicago Bears vs Green Bay Packers

100. sezónu zahájime doma proti Chicagu Bears!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Chicago Bears

Kedy? 10.9. 2018 o 2:20

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 196 zápasov (2 v post season): 96 výhier, 6 remíz a 94 prehier

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass

 1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
 2. www.mamahd.com 

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.32, remíza: 14.30, výhra hostí: 4.27

Fortuna: výhra domácich: 1.35,remíza: 14.00, výhra hostí: 3.97

Niké: výhra domácich: 1,38remíza: 14.54, výhra hostí: 3.65


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Do našej 100. sezóny vstupujeme viac menej zdraví. Čo je na naše pomery nezvyčajná situácia a dúfajme, že v tomto trende budeme len a len pokračovať. Jediný, ktorý sa nezúčastnil tréningu a do zápasu so 100% istotou nenastúpi je S Josh Jones, ktorý má problémy s členkom a vynechá tak svoj prvý zápas. Keďže v rookie sezóne nastúpil do všetkých 16 zápasov. Limitovaní boli ILBs James Crawford (hamstring) a Oren Burks (rameno) a ich účasť v zápase je otázna. 


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Návrat kráľa Frozen Tundry!

Aaron Rodgers sa vracia na Lambeau Field a hneď to bude proti jeho obľúbeným medvedíkom z Chicaga! Aaron tak nastúpi do svojho 20. zápasu regular season proti Bears. Ako si však viedol v predchádzajúcich 19 meraniach síl týchto dvoch rivalov na život a na smrť? Počas 19 zápasov skompletoval 406/604 prihrávok pre 4,596 yardov, 42 touchdownov a 9 interceptions. Jeho passer rating je na hodnote 107.2. Packers vyhrali 15 z 19 zápasov a jedna z týchto prehier prišla v novembri roku 2013, kedy si Aaron zlomil kľúčnu kosť už v prvej štvrtine zápasu. 7x vo svojej kariére proti Bears hodil v jednom zápase minimálne 3 touchdowny bez žiadnej interception. Celkovo v kariére má Rodgers 4 zápasy, v ktorých nahádzal 5+ TDs. A 2x to bolo proti Bears. Prvú 5ku nahádzal počas Vianoc roku 2011 a potom v roku 2014 v prvom polčase nahádzal 6 TDs a Bears sme rozdrvili pomerom 55-14. Rodgers vo svojej kariére zaznamenal celkovo 12 zápasov s passer ratingom cez 140.0 a 4 z týchto 12 zápasov prišli proti Bears. Ďalej Rodgers skompletoval viacej passov, nahádzal viacej yardov a viacej touchdownov proti Bears než proti akémukoľvek inému tímu v NFL. Tento zoznam zahŕňa aj divíznych rivalov Detroit Lions a Minnesotu Vikings. V posledných 7 zápasoch proti Bears Rogers nahádzal 22 TDs a len jednu jedinú interception. Myslím si, že štatistík už stačilo. Kráľ je späť a je pripravený pokračovať vo svojej nadvláde nad medvedíkmi z Chicaga!


$141 miliónov vs $130 miliónov

197. vzájomný zápas Packers a Bears bude aj zápasom našej ofenzívnej lajny proti DE/OLB Khalilovi Mackovi. Čo znamená 141 miliónov? To je hodnota Khalila Macka, ak odohrá celú 6 ročnú dĺžku nového kontraktu, ktorý podpísal s Chicagom Bears potom, čo bol do veterného mesta vytradovaný z Oaklandu Raiders. Čo znamená 130 miliónov? To je hodnota, akú má celá naša starting ofenzívna lajna, ak každý jej člen odohrá plnú dĺžku svojho kontraktu. Prečo hovorím o dolároch? No lebo Bears stavili všetko na ich čelnú 7čku a Packers zasa na svojho quarterbacka a ofenzívnu lajnu. Defenzívny end Bears Akiem Hicks si je istý, že tento súboj má jasného víťaza a nechal sa počuť, že našich 5 chalanov nedokáže zastaviť Khalila Macka. Ďalej povedal, že tam na neho pošleme nášho najlepšieho hráča, no ten ho nedokáže zastaviť, Bulaga sa vracia po zranení a je ešte postarší. Takže si nemyslí, že Bulaga má akúkoľvek šancu. Ako sa hovorí, toto sú skvelé slová do bitky a do našej vatry rivality priliali ešte viacej benzínu. Poďme sa na to trošku pozrieť rečou čísel.

Bears investovali značnú časť svojho salary capu do TOP 5 defenzívneho hráča NFL a dúfajú, že z dobrej obrany spraví dominantnú. Ak si myslíme, že Packers sa neboja Khalila Macka tak sa pozrime na náš posledný zápas proti Mackovi, ešte v drese Raiders z roku 2015. Mike McCarthy odmietal behať do Mackovej strany. V 18 prípadoch bežal runner do druhej strany a 11 krát bol Mack neblokovaný, keďže to bola outside zóna a Mack nemal šancu runnera tacklovať. Len v 5 prípadoch sme bežali do jeho strany. Keď sa pozrieme na Mackove čísla, tak uvidíme, že odohral 72 snapov (95%) a počas tejto porcie dokázal zaznamenať len 1 tackle for loss, 1 sack (aj ten prišiel po Rodgersovom scramblingu priamo do jeho ruky) a 1 hit na QB. Vtedy nastúpil proti Bulagovi a mladému Bakhtiarimu. No potom, čo som si pozrel záznamy hier z tohto zápasu, tak som prišiel na to, že v tomto zápase namal Bak a ani Bulaga akýkoľvek väčší problém s Mackom a blokovali ho naozaj perfektne. Aaron mal v ten deň 39 pokusov o prihrávku a na TOMTO ODKAZE nájdete 23 záznamov passových plays. Ostatné plays boli rýchle odhody alebo prihrávky, kedy Mack prechádzal do coverage. Kľudne si to pozrite a uvidíte, že Mack bol v podstate bezradný. Teraz si môžete povedať, že to bol dávno a Mack je už niekde inde. Áno, to je pravda. Ale aj Bakhtiari sa posunul z neostrieľaného mladíka na najlepšieho pass protecting ľavého tackla v NFL a Bryan je minimálne taký dobrý, aký bol vtedy a nebyť zranení, tak sa o ňom aj naďalej hovorí ako o jednom z najlepších pravých pass protecting tacklov v NFL. Vtedy Packers zvládli Macka zastaviť už v súbojoch 1 vs 1 a nepotrebovali žiadne double bloky. Dočkáme sa niečoho podobného aj teraz a v najbližších rokoch?

A ešte k Hicksovi… byť ním, tak o našej ofenzívnej lajne hovoriť nejdem, keďže v minulej sezóne sme v skrátenom weeku Hicksa a jeho kumpánov úspešne zastavili s 5 guardami! Áno, čítate správne! Na ľavom tacklovi bol ľavý guard Lane Taylor a pravého tackla hral pravý guard Justin McCray. Len toľko.

Je viac než zrejmé, že sa naša starting ofenzívna lajna ešte musí zohrať, keďže v tejto preseason spolu toho veľa neodohrali a zaberie to určitý čas, kým sa dostanú do tej správnej harmónie. Najlepšie lajny sú často tie, ktoré hrajú spolu najviac. Bears majú prednú 7čku naozaj silnú. Hicks je skvelý interný pass rusher, Floyd je rýchly a explozívny edge rusher, Eddie Goldman a Jonathan Bullard sú solídni. Dokopy tvoria veľmi silnú skupinu, špeciálne, keď k ním pridáme ešte aj Macka. Floyd mal ako pass rusher číslo 1 problémy, no príchod Macka mu výrazne pomôže a Mack z neho spraví lepšieho hráča len svojou prítomnosťou na ihrisku. Fangiova obrana vyzerá veľmi podobne ako jeho bývalá obrana v San Franciscu 49ers, ktorá nás hneď 2x po sebe vyradila z bojov v play off. Nie len že schémy budú podobné, ale aj starters sú si nesmierne podobní. Aldon Smith je teraz Floyd, Ahmad Brooks je Khalil Mack a Patrick Willis je Roquan Smith. 

Avšak Mack v tomto zápase odohrá celkovo len nejakých 15-20 snapov. Je rozdiel byť vo fyzickej kondičke a futbalovej kondičke. Vynechal celú preseason a pochybujem, že tréneri Bears budú riskovať to, že Mack sa im ešte v prvom zápase sezóny odpáli na niekoľko zápasov, nedajbože na celú sezónu. Mack bude hrať najmä na 3. passových downoch a to isté platí aj pre rookie ILB Roquana Smitha. Osobne si myslím, že keď bude hrať Mack napravo, tak sme v pomernom bezpečí a Bak si ho postráži. Naľavo to bude trošku horšie, avšak Bulaga keď je zdravý, tak patrí medzi najlepších pravých pass protecting tacklov NFL. Keď k nemu pridáme najlepšie blokujúceho tight enda NFL v podobizni Marcedesa Lewisa, tak neverím tomu, že spolu nedokážu udržať Macka od Rodgersa na nejaké 3 sekundy, ktoré bude potrebovať na pohodlný odhod. 

Game planom Joa Philbina a McCarthyho budú určite rýchle prihrávky, ktoré budú neutralizovať skvelý pass rush Bears, nejaké tie bubble screeny a podobne. Zároveň si myslím, že keď bude Mack na lavičke, tak sa dočkáme aj no huddle offense, čo Aaron dokáže hrať naozaj parádne. Však prečo by sme mali dať šancu Bears prestriedať a poslať na ihrisko Macka, no nie? Zároveň to isté platí aj pre situáciu, kedy bude Mack na ihrisku. Rozohrávať čo najskôr, nech nemajú priestor na vydýchnutie a toto by Mackovi mohlo po vynechanej preseason robiť značný problém. A ešte jedna poznámka. Aaron Rodgersa nedokázala zastaviť ani samotná legenda legiend – Brian Urlacher, aj keď už síce bol na zlomku svojej neuveriteľnej kariéry. Myslíte si, že ho až tak vystraší príchod Khalila Macka? Áno, viem a som si plne vedomý toho, že ich nemôžem porovnávať, keďže sú to rozdielne typy hráčov, ale ak toto číta nejaký fanúšik Bears, tak prosím, daj si ruku na srdce a odpovedz si pravdivo. Koho považuješ za lepšieho defenzívneho hráča? Urlachera alebo Macka? Ak odpovieš Mack, tak si daj rovno facku a odpovedz znova 😛 


BUDEME ČELIŤ NEZNÁMEMU

V noci z nedele na pondelok sa s Bears stretneme v 197. zápase, avšak aj napriek takejto bohatej histórií to bude pre trénera Packers Mika McCarthy jedna veľká neznáma. Obidva tímy prešli počas offseason značnými zmenami a zaobstarali si nový trénerský tím, ale aj značné množstvo nových hráčov. Bears prepustili hlavného trénera Johna Foxa a najali si nováčika na tomto poste, bývalého ofenzívneho koordinátora Kansasu City Chiefs – Matta Nagyho (nie, nie je to rodina Petrovi Nagyovi). V obrane majú defenzívneho mága Vica Fangia, ktorý nám už je pomerne známy a Aaronove priemerné čísla v posledných troch zápasoch proti Fangiovi sú nasledujúce: 25.3/38.7 (67.3%), 252 yardov, 2.3 TDs, 0 INT a QB rating 106.7. Generálny manažér Bears Ryan Pace tradoval do svojej skvelej obrany už spomínaného DE/OLB Khalila Macka, za ktorého neváhal do Oaklandu poslať 2 first round picky a spravil z neho najlepšie plateného defenzívneho hráča NFL, ktorý má skoro takú istú garantovanú sumu ako Aaron Rodgers. Ďalej podpísal WR Allena Robinsona, ktorý sa vracia po ACL, WR Taylora Gabriela, TE Trey Burtona, z ktorého bude chcieť Nagy spraviť druhého Kelceho a udržal si cornerov Princa Amukamaru a Kyla Fullera, ktorého musel kvôli šikovnosti Guta preplatiť. To isté platí aj pre WR Allena Robinsona a OLB Khalila Macka, čiže Bears do týchto troch hráčov investovali vďaka Gutovi značné finančné prostriedky. Gute odvádza dobrú prácu aj na tomto bojovom poli, nemyslíte? 🙂 Na Drafte si Bears vybrali môjho bývalého obľúbenca ILB Roquana Smitha a útok doplnili ešte o WR Anthony Millera a C Jamesa Danielsa. V jednoduchosti povedané, súpiska Bears vyzerá pomerne inak, než tomu bolo v minulej sezóne a osobne som nesmierne zvedavý na to, čo od nich v tejto sezóne uvidíme. Jediné čo ostalo pokope je skupina RBs, pomerne OL a QB. Na pozícií QB majú mladíka Mitcha Trubiskyho, ktorý vstupuje do svojej druhej sezóny v NFL. Tá prvá mu moc nevyšla a štatisticky bol na tom ešte horšie ako Brett Hundley. Bears mu očividne veria, že z neho bude nový a kvalitný franchise QB, avšak ja v neho až takú dôveru nemám a to nemá nič spoločné s tým, že je v Bears. Ja som to už hovoril pred Draftom. Ten chlapec doposiaľ odohral len jednu slušnú sezónu a to bola tá jeho posledná v college za North Carolinu. Doposiaľ ma ničím nepresvedčil, že by mal v sebe niečo špeciálne, ako napríklad jeho kolega z Draftu Deshaun Watson, ktorý šiel na Drafte pozdejšie než Trubisky, no aj napriek tomu sa o ňom už v druhej sezóne hovorí ako o potenciálom MVP. Keď si pozrieme poslednú dekádu rookie QBs, tak zistíme, že každý QB, ktorý mal +300 pokusov o prihrávku, tak ani jeden nehodil menej touchdownov ako Trubisky – 7, a zároveň v minulej sezóne patril medzi najhorších QBs v hre pod tlakom a podľa DVOA bol v tej hernej činnosti 3. najhorším v NFL. Keď mal pocket čistý, tak to bol ligový priemer, avšak treba povedať, že jeho štatistikám uškodilo aj pomerne veľa dropov. Trubiskyho budem určite poctivo sledovať počas celej sezóny a na konci svoj názor prehodnotím. No zatiaľ ostáva nezmenený. 

Packers však môžu od Nagyho očakávať niečo podobné ako v Kansase, kde sa učil pod Andym Reideom a môj osobný názor je taký, že ak je Nagy presná kópia Reida, tak Bears nikdy nič nevyhrajú. No osobne toto neočakávam. Určite tam budeme vidieť prvky hry Reida, no je ťažko povedať kde a ako budú využité. Nagy so sebou priniesol bývalého head coacha Oregonu Marka Helfircha a očakáva sa, že Bears budú využívať zone ready a ´RPO´ v ich ofenzívnom koncepte, čiže niečo podobné, čo predvádzali Eagles a Nick Foles počas minuloročnej jazdy vyraďovacími zápasmi. Takisto budú využívať motion hráčov a tým pádom vytvárať miss matche v coverage. Aj na základe tohto očakávam, že na ihrisku príliš neuvidíme nováčikov a McCarthy sa bude spoliehať na ostrieľanejších borcov. CB Damarious Randall odohral vo svojom debute v roku 2015 proti Bears 57 (78%) defenzívnych snapov a niečo takéto môžme očakávať aj od Jaireho Alexandera a myslím si, že bude nasadzovaný na Tarika Cohena, keďže Oren Burks a Josh Jones sú zranení. Očakáva sa, že Nagy bude využívať Cohena podobne ako Tyreeka Hilla. To znamená, že pri passových plays bude hrať prevažne na slote a môžme očakávať aj nejaké tie bubble screeny. Prípadne bude Jaire využívaný na rýchlejších hráčov typu WR Taylora Gabriela. No Jackson podľa mňa príliš veľa priestoru nedostane. A ak sa na ihrisku objavia naši nováčikovia, tak ich Nagy určite bude chcieť otestovať rôznymi zmenami smerov, double pohybmi a podobne. Tramon Williams a jeho odohraných 11 sezón bude to, na čo sa bude naša trénerská dvojica Mikov spoliehať.

No ani Nagy to nemá v príprave na zápas ľahké. Packers majú na obidvoch stranách lopty nových koordinátorov a všetky oči fanúšikov Packers sa upierajú na to, čo táto dvojica vymyslí a či to bude posun vpred. Najväčším problémom za čias Capersa bolo, že súperov útok už pred snapom vedel, čo ideme hrať. To isté platilo aj pre náš útok. Aaron Rodgers síce prišiel o svojho najlepšieho kamaráta a receivera Jordyho Nelsona, no Gute mu priniesol tight enda Jimmyho Grahama, ktorý by mal byť spolu s Rodgersom v red zone takmer nebrániteľný. Svoje možnosti nám načrtol v jeho doposiaľ jedinom ostrom drive počas zápasu preseason proti Steelers a ten sa skončil TD. Aaron a Jimmy tak majú zatiaľ 100% úspešnosť v red zone. Na outside má WRs Davanteho Adamsa a Geronima Allisona. Adams patrí medzi najdynamickejších WRs v NFL a Allison je mladá krv, ktorá nám počas preseason ukázala jednu nesmierne dôležitú vec. Chytá všetko, čo na neho letí a konzistentne sa dokázal uvoľňovať. Zaujímavý bude súboj najmä čísel 17 (Adams) & 23 (Fuller). Počas minuloročného druhého zápasu Adamsa Fullera prešiel ako parný valec a to aj napriek tomu, že mu lopty hádzal Hundley. Gute Aaronovi doprial aj rýchlikov na dlhé lopty v podobe rookieho WR Marqueza Valdes-Scantling alebo WR Trevora Davisa a myslím si, že MVS bude na ihrisku na pár snapov, kedy bude mať jasnú úlohu. Roztiahnuť ihrisko svojimi fade a post routami. Potom tam má ešte napríklad na pozícii WR J’Mona Moora, ktorý sa počas preseason dokázal poľahky uvoľniť, no mal problémy s dropmi. Pripomína mi Davanteho Adamsa v úvode kariéry. Ako posledný v depth chart je ďalší rookie EQ St. Brown, ktorý sa mi nesmierne páči a jeho ruky sú naozaj špeciálne. Nesmierne dôležitú úlohu budú v útoku zohrávať aj naši running backs. Jamaal Williams je dobrý na ťažké downy a v pass protection. Montgomery bude využívaný ako runner, ale aj ako receiver na slote, čím dáva Philbinovi hneď niekoľko možností. No a nezabúdajme, že Montymu sa darí najmä proti Bears. Počas posledných 2 rokov odohral proti Bears 4 zápasy a dokopy nabehal 304 yardov, priemer na jeden beh má 8.4 yardov, skóroval 3 TDs a zachytil 14 prihrávok. Do tohto zápasu nezasiahne Aaron Jones, ktorý v preseason vyzeral famózne a keď sa vráti, tak by mal byť jasným starterom. Hral tvrdo, triafal okienka a získaval yardy po kontakte. Veľa ľudí hovorí o tom, že náš útok je slabý a Gute Aaronovi nedoprial dostatok zbraní. Avšak ja to zatiaľ tak tragicky nevidím a myslím si, že ak bude slúžiť zdravíčko, tak toto môže byť jeden nesmierne dynamický a všestranný útok. Potenciál tam je. Už je to len na McCarthym a Philbinovi, ako to odcoachujú. Myslím si, že Fangia čaká poriadne zložitá noc. 


AKO PETTINE VYRIEŠI NÁŠ PROBLÉM S PASS RUSHOM? 

Na súpiske sme si ponechali len 4 čistokrvných OLBs a to starterov Nicka Perryho a Claya Matthewsa. Do rotácie sa budú zapájať ešte Reggie Gilbert a Kyler Fackrell. Je viac než očividné, že keď sú Clay a Nick zdraví, tak sú solídnou dvojkou. Avšak obidvaja sú nesmierne náchylní na zranenia a ak sa zrania, tak to bude poriadne nepríjemná situácia. Prípadne na OLB ešte môže nastúpiť ILB James Crawford, ktorý má s touto pozíciu nejaké skúsenosti. Naša DL patrí medzi to najlepšie v NFL a na Mika Pettina by som mal jedno prianie. Nech Daniels a Clark nehrajú každý jeden down, ako tomu bolo v minulej sezóne, kedy boli na ihrisku počas každej jednej defenzivnej play. A čím viacej snapov odohrajú v úvode sezóny, tak tým pádom ku koncu sezóny, kedy sa bude lámať chleba budú viacej vyčerpaní a náchylnejší na prípadné zranenia. Teraz máme v našej DL slušný depth a môžme ich striedať s Lowrym, Wilkersonom, alebo Adamsom. Trošku si ich pošetrime, nech sú v závere sezóny v pohode a môžu nám výrazne pomôcť k útoku na tú najvyššiu priečku. Budeme ich nesmierne potrebovať. Pettin sa určite bude snažiť o to, aby svojimi schémami spravil jednému hráčovi priamu a čistú cestu ku QB Bears a tu zohrá veľkú úlohu naša defenzívna lajna, keďže na Danielsa a Clarka nemôžete nechať len jedného hráča. 


NÁŠ SPECIAL TEAM BUDE TAKISTO VYZERAŤ INAK

Nový ofenzívny koordinátor Joe Philbin pomohol McCarthymu vyriešiť ofenzívny playbook a nový defenzívny koordinátor Mike Pettine sa postaral o obranu. Avšak nezabúdajme aj na special team koordinátora Rona Zooka. Náš ST koordinátor vstupuje do novej sezóny s rookie punterom, rookie long snapperom a novými hráčmi v jeho coverage jednotkách. Rookie punter JK Scott nahradil solídneho Justina Vogela. Justin v minulej sezóne stanovil nový franchise rekord v net average yardoch na jeden punt – 41.6. JK Scott počas preseason príliš konzistentne nekopal, no aj napriek tomu sa mu podarilo skončiť na čísle 42.7 a má reálnu šancu tento rekord prekonať. Rookie long snapper Hunter Bradley nebol počas leta perfektný a na 110% Zacha Trinera neprehral. No aj napriek tomu bude vo weeku 1 našim long snapperom práve on. Ak Bradley niečo pokazí, tak očakávam telefonát nášmu starému známemu priateľovi. BRETT GOOD(E)!! V hráčoch do coverage takisto došlo ku zmenám. Spomedzi 6 hráčov, ktorí odohrali počas minulej sezóny v special teame najviac snapov, tak 5 sú buď zranení, alebo cutnutí. Marwin Evans (cut & practice squad), Jeff Janis (nepodpísaný), Joe Thomas (nepodpísaný), Jake Ryan (injured reserve) & Aaron Ripkowski (cut). Jediný, kto ostal je Kyler Fackrell, ktorý viedol našu tímovú štatistiku v počte special team snapov počas minulej sezóny. Packers budú takisto bež 5 ďalších, ktorí odohrali minimálne 100 special team snapov: Vince Biegel (cut), Josh Hawkins (cut), Lenzy Pipkins (trade), Richard Rodgers (nepodpísaný) & Quinton Dial (nepodpísaný). Uvidíme ako sa s týmito zmenami Ron Zook popasuje a ako bude vyzerať hra nášho special teamu.


Od zahájenia našej 100. sezóny nás delí už len niekoľko hodín a dúfajme, že na Lambeau sa bude ozývať „THE BEARS STILL SUCK“ a bude sa tancovať do rytmu polky! Go Pack Go! 

PS: Na registráciu do našej súťaže, o prilbu podpísanú legendou Packers Brettom Favrem, máte posledných pár hodín a potom sa už tejto súťaže nebude možné zúčastniť!! Využite tak túto jedinečnú príležitosť a ak vám bude priať pani šťastena, tak na konci sezóny vašu obývačku skrášli nesmierne cenný pamätný predmet! Všetky podrobnosti o našej súťaži nájdete na tomto odkaze: http://greenbaypackers.eu/vysvetlivky/

4 thoughts on “PREVIEW: WEEK #1 – Chicago Bears vs Green Bay Packers

 • 8 septembra, 2018 at 23:22
  Permalink

  Ja se prihlasil, jenomze jsem si myskek, ze PREZVISKO je prezdivka, tak jsem tam dal i prezdivku. Nevim tedy, jestli moje registrace je v poradku?! Dik za odpoved, Radek Svoboda
  PS: ty tvoje clanky nemaji chybu a jsou dokonale!

  Reply
  • 9 septembra, 2018 at 6:48
   Permalink

   Ano, zaregistroval som ťa. A ďakujem pekne!

   Reply
 • 8 septembra, 2018 at 23:28
  Permalink

  Jsem prosim registrovany? Radek Svoboda
  Myslel jsem, ze PREZVISKO, znamena prezdivka, dik za odpoved.

  Reply
 • 9 septembra, 2018 at 21:05
  Permalink

  GO PACK GO
  (pekný rozbor)

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *