PREVIEW: WEEK #10 – Carolina Panthers vs Green Bay Packers

Dokážu sa Packers oklepať z prehry proti Chargers?

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Carolina Panthers

Kedy?  10/11/2019 o 22:25

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 15 zápasov (1 v postseason): 9 výhier, 6 prehier, 0 remíz

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass, Sport 2

  1. https://www.reddit.com/r/nflstreams/
  2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  3. https://sportsurge.net/#/events/1

Kurzy: 

Tipsportvýhra domácich:  ,remíza:  ,výhra hostí (aktuálne je internet tipovanie nedostupné)

Fortuna: výhra domácich: 1.50 ,remíza: 13.00 , výhra hostí: 3.01

Niké: výhra domácich: 1.53 ,remíza: 14.45 ,výhra hostí: 2.89


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Posledný vzájomný zápas sa odohral 17. decembra v Charlotte na Bank of America Stadium. Packers boli na bilancii 7-6, po zlomenine kľúčnej kosti sa do zápasovej akcie vrátil QB Aaron Rodgers a tím z Green Bay chcel zahájiť ďalšiu stíhaciu jazdu s názvom play-off. Avšak veľkolepý návrat sa nakoniec nekonal. Panthers vyhrali pomerom 31:24 a Rodgers po zápase putoval do IR, nakoľko bolo po sezóne. No také úplne márne to nebolo, Packers vyhrali prvý polčas 14:10, keď sa presadil Davante Adams s Randallom Cobbom. No Panthers mali skvelý vstup do druhého polčasu, rýchlo skórovali 2 TDs, skóre otočili na svoju stranu a už ho zo svojich rúk nepustili. Ako som spomínal, tak Rodgers sa vracal po zlomenine kľúčnej kosti, vynechal len 6 zápasov a už bol späť. No v tomto zápase bolo na ňom vidieť, že zranenie na hádzacej ruke si zobralo svoju daň a Rodgers zápas zakončil s nasledujúcimi štatistikami: 26/40 prihrávok pre 290 yardov, 3 TDs & 3 INTs. 


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Hrá sa už desiaty week a Green Bay Packers sú na tom po zdravotnej stránke veľmi dobre. Prekvapením je, že na zoznam zranených hráčov bol po piatkovom tréningu pridaný so zranením triesla CB Jaire Alexander. Do nedeľného zápasu je vedený ako otázny a rozsah zranenia nám nie je známy. Jediný hráč, ktorý počas tohto týždeň netrénoval kvôli zraneniu je S Adrian Amos, ktorý má problémy s hamstringom. V piatok už bol späť v tréningu a je status v nedeľňajšom zápase je otázny. TE Robert Tonyan trénoval len limitovane a v piatok tréning dokonca aj vynechal. Avšak neskôr bol zastihnutý na bicykli na sideline. Jeho účasť v zápase je nepravdepodobná. Head coach Matt LaFleur povedal, že už bol takmer ready, avšak potom sa už dobre necítil. 

Na strane Panthers je zoznam zranených hráčov takisto krátky. Na ofenzívnej strane lopty do zápasu nezasiahne nováčik na poste ofenzívneho lajnmena Greg Little. Mimo zápasovej akcie je už od štvrtého weeku. Na defenzívnej strane lopty sú otázni DT Vernon Butler a CB James Bradberry. 


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Green Bay Packers sú v strede svojej najťažšej serie zápasov v tejto sezóne. Najskôr sme sa o svoje postarali na Arrowhead proti domácim Chiefs. Potom vyhoreli v slnečnej Kalifornii proti miestnym Charges, teraz nás doma čaká Carolina s McCaffreym, príde bye week a po ňom ďalší výlet do Californie, no tentoraz na Levi´s Stadium proti doposiaľ neporazeným zlatokopkám. Aktuálne sú Packers jediným tímom v NFL, ktorý má 4 víťazstvá proti tímom, ktoré do weeku 10 vstupujú s víťaznou bilanciou. Potom len 2 tímy majú 3 takéto víťazstvá (Saints & Chiefs). Teraz v nedeľu máme šancu na piate proti Panthers. Zároveň sme podľa portálu Football Outsiders doposiaľ čelili druhej najťažšej schedule v celej lige a Packers sú jediným tímom, ktorý má 3 výhry proti tímom, ktoré sú podľa celkového DVOA v top 6. 

Panthers sú na bilancii 5-1 bez svojho starting QB Cama Newtona a náhradný mladý QB Kyle Allen počas svojho záskoku odvádza fakt dobrú prácu. Dokonca sa ozývajú hlasy, že po sezóne sa Panthers zbavia Newtona, ale toto je hudba budúcnosti. Takže to nechajme tak. Takže poďme sa pozrieť na to, čo nás čaká tento týždeň!

GAME PLANOM JE RUN GAME

BEHAŤ, BEHAŤ A BEHAŤ!!!!!! Packers hrajú doma vo Frozen Tundre proti obrane, ktorá v tejto sezóne pustila priemerne 5,1 yardov na jeden beh a 14 behových TDs! No a len raz sa im podarilo svojho súepra udržať pod 100 yardov! OL nemôže robiť zbytočné penalty za false starty, ktoré nás minulý week dostávali do zložitých pozícii. Potrebujeme rozbehnúť behovú hru, dostávať sa na krátke druhé, respektíve tretie downy. Behová hra nás v tomto zápase môže priviesť k víťazstvu. Čo sa však ešte stane, keď budeme veľa a úspešne behať? Budeme naťahovať čas a tým pádom sa McCaffrey bude na akciu pozerať len zo sajdlajny zamrznutého Lambeau Fieldu. A presne toto chceme!! Panthers sú omnoho lepší v pass rushy, než v obrane proti behu, takže ako som povedal na začiatku: BEHAŤ, BEHAŤ A BEHAŤ!!! 

Ak by sme už išli do passovej hry, tak by som využívali screeny a flare routy. Na týchto plays Panthers pustili druhý najvyšší passer rating v NFL (118.2). No a keď na našich WRs a RBs smerujú prihrávky práve na týchto routach, tak QB má passer rating 112.9, čo je tretie najlepšie číslo v NFL. 

OL PACKERS VS LUKE KUECHLY A SPOL

Ofenzívna lajna Green Bay Packers musí dominovať od samého začiatku. Chcem vidieť, ako budú pri behoch demolovať front seven, chcem vidieť, ako sa budú dostávať do tzv. second levelu a prinútia ILB Luka Kuechlyho k tomu, aby sa od nich musel odrážať k hráčovi, ktorí bude bežať s loptou. Musia byť schopní vytvárať diery pre Aarona Jonesa a Jamaala Williamsa, cez ktoré budú schopní behať. Naša OL na to určite má. Ako som spomínal vyššie, behová hra bude v tomto zápase základom a ofenzívna lajna musí podať skvelý výkon.

Naši tacklovia David Bakhtiari a Bryan Bulaga budú musieť odohrať dobrý zápas a oklepať sa z hrôzostrašného zápasu proti Chargers. Tentoraz budú čeliť jednému z najkonzistentnejších tímov NFL, pokiaľ sa jedná o pass rush. Edge rushers Mario Addison, Bruce Irvin a Brian Burns si doposiaľ dokopy pripísali 14.5 sacku a 23 hitov na QB. Bak aj Bulaga budú musieť vyhrávať svoje súboje v jedna versus jedna, nakoľko Panthers majú vo svojom strede hráčov ako Dontari Poe, Vernon Butler a Gerald McCoy, ktorí dokážu robiť veľmi veľké starosti stredom lajny. Našu ofenzívnu lajnu čaká veľký zápas ako v behov, tak aj passovej hre. 

SMITHOVCI VS OFENZÍVNA LAJNA

O tom, akým smerom sa bude uberať tento zápas, rozhodne schopnosť vyviesť QB Panthers Kyla Allena z rytmu a dostať ho na zem. Proste naša obrana musí na tohto mladíka vytvoriť extrémny tlak a vybúchať z neho aj dušu. Ak by som bol Mikom Pettinom, tak by som rozširoval svoje packages a posielal, 5, 6 a niekedy aj 7 rusherov smerom na rozohrávača hostí. Allen je typom QB, ktorý rád stojí vo svojom pockete a behanie nie je jeho silnou stránkou. Ak sa proti tomu dokáže postaviť a reagovať, tak dám pred ním dole moju cheeseheadu, avšak veľmi silno o tom pochybujem. Akú výhodu má ešte blitz? No pre nás veľmi dôležitú. Čo spravili Bucs vo weeku 2 proti Panthers? Blitzovali Panthers jedna radosť a tým pádom prinútili McCaffreyho k tomu, aby musel robiť bloky a keď sa musí starať o toto, tak vám veľmi neublíži, pokiaľ sa nedostane z backfieldu. 

Očakávam veľký zápas aj v podaní Kennyho Clarka. Panthers majú internú ofenzívnu lajnu pomerne slabú a to najmä v pass protection. Bude toto prvý zápas v tejto sezóne, kedy bude Clark centrom pozornosti v štatistikách, a nie len centrom pozornosti súperových double teamov?

 

HEAVY FORMÁCIE PROTI BEHU?

Obrana Green Bay pustila 159 nabehaných yardov priemernému tímu Chargers a počas posledných 6 zápasov sme na 31. mieste v pustených yardoch na jednu play. Toto nie je zrovna ideálna situácia, keď vám do mesta dorazí kandidát na MVP a zbraň hromadného ničenia v jednej osobe – Christian McCaffrey. V tejto sezóne doposiaľ nabehal 881 yardov, 363 yardov nachytal a celkovo našiel end zone už 13x! McCaffreyho naša obrana podľa mňa nedokáže zastaviť a budeme musieť len limitovať škody. Vedie ligu v počte nabehaných yardov na zápas (110.1), touchdownoch (13) a yardoch zo scrimmage (1,224). No a to už má za sebou bye week… Ako som už spomenul, McCaffreyho sa nedá zastaviť, iba spomaliť. Dokázal niekto niečo takéto? No vlastne áno – Tampa Bay Buccanneers. Tampa ho udržala na 37 behových yardoch v prvom zápase a na 31 v druhom. Ako to spravili? Preplnili box, aby zastavili jeho behy a pri passovej hre na neho poslali ultra rýchleho LB Lavonte Davida. Keď sa pozrieme na súpisku Packers, tak jediný linebacker, ktorý je schopný s McCaffreym udržať aspoň ako tak krok je Oren Burks. Ten však zrejme nemá dôveru Mika Pettina a moc nehráva. Ak Pettine bude hrať svoje obľúbené dime formácie, tak Panthers budú behať 35x za zápas. 

Packers potrebujú prísť na to, ako zastaviť behy. Aká by mohla byť odpoveď? Hrať „ťažšie formácie.“ Ako príklad použijem zápas s Los Angeles Chargers. Keď sme hrali formáciu len s jedným prirodzeným ILB, tak Chargers mali 27 behov pre 146 yardov s priemerom 5.41 yardov na jeden beh. Keď sme hrali formácie s dvoma prirodzenými ILBs, tak Chargers mali 11 behov pre 13 yardov, čo je priemer 1.18 yardov na jeden beh. Goodson hral proti behu fakt dobre a tento week by sme ho mohli vidieť častejšie. No pri passovej obrane je totálne nulový. Vracia sa hybridný safety Ibraheim Campbell, ktorý proti behu dokáže hrať ako linebacker a netrpela by toľko prípadná coverage na running backovi či tight endovi. Ak by som bol Mikom Pettinom, tak by som môj game plan postavil na tom, aby ma Kyle Allen musel poraziť vzduchom prostredníctvom passovej hry. Ako to docieliť? No tak jasné, ideálne by bolo vyhrávať o 3 TDs a prinútiť ich hádzať, avšak je tu aj iná cesta. Hrať fakt heavy s rotáciou hráčov Kenny Clark, Montravius Adams, Dean Lowry, Kingsley Keke a Rashan Gary. Proste preplniť box na každej jednej play a prinúťiť tak Allena hádzať. Pretože moja secondary je lepšia než receiving core Panthers! Spoľahnime sa na našu secondary. Viem, som blázon. 

ROZHODNE RED ZONE DEFENSE?

Plays v súperovej 20 yardovej línii by mohli byť rozhodujúcim faktorom tohto zápasu. Mohli by sme to nazvať ako: „NIEČO PUSTÍME, ALE NEROZBIJEME TO.“ Packers a ani Panthers nedokázali konzistentne zastavovať súperov útok počas posledného mesiaca. Obidva tímy sú v spodnej 6ke, keď sa hovorí o pustených yardoch na jednu play od weeku 5. Celkovo Packers počas posledných 5 zápasoch pustili na jednu play 6.8 yardov, čo je 31. miesto v NFL. Panthers pustili 6.2 yardov, čo je 27. miesto. Ak obidva tímy dokáže poľahky získavať yardy medzi 20kami, tak bitka o posledných 20 bude extrémne dôležitá. Pôjde útok z ihriska len s FG, alebo s touchdownom? Toto bude hrať extrémne veľkú úlohu. Panthers pustili touchdown pri 69.2% súperových návštevách v ich red zone, čo je najhoršie číslo v celej NFL. Packers pustili v takejto situácii touchdown pri 48.3%, čo je 6. najlepšie číslo v NFL. Počas posledných troch zápasov, Panthers pustili touchdownch pri 81.8% návštevách v red zone, vrátane dvoch TDs z dvoch pokusov v zápase proti Titans v minulom weeku. Packers síce minulý týždeň proti Chargers prehrali a pustili tonu yardov, avšak Chargers skórovali len vo 2 z 5 tripov v red zone a bolo by to iba 1-5, keby pri pokuse o field goal nespravil náš special team offside. Red zone obrana bola jediným dôvodom, prečo bol náš tím v minulom zápase takmer počas celého zápasu pri živote. Na druhej strane sú Packers v premieňaní šancí v end zone veľmi dobrí, keď TD skórovali v 67.7%, čo je 4. najlepšie číslo v NFL. Na tomto je zvláštne to, že red zone démen Davatne Adams ešte v tejto sezóne nezachytil TD a toto sa nám podarilo vďaka využívaní našich RBs Aarona Jonesa a Jamaala Williamsa. V minulej sezóne mal Adams 12 red zone TDs, čo bolo najvyššie číslo v celej NFL. Panthers sú na 10. mieste, keď premenili 62.5%. Proti Titans boli 3-4. Keď Packers a Panthers hrali proti sebe posledný krát, tak Adams aj McCaffrey skórovali TD, keď sa hralo v súperovej 20ke. 

PREBERIE SA PUNT RETURN K ŽIVOTU?

31 NFL tímov v tejto sezóne má aspoň 40 punt return yardov, punt return so ziskom aspoň 10 yardov a aspoň priemer 3 yardov na punt return. No najdlhší punt return Green Bay Packers v tejto sezóne skončil ziskom jedného jediného yardu!! To bol zároveň náš jediný punt return, ktorý sa skončil nejakým ziskom!! Packers sa tak môžu stať prvým tímom v modernej histórii NFL, ktorý by sezónu zakončil s negatívnym počtom yardov na punt returne. Aktuálne máme priemer -1.3 yardov na jeden punt return. Ak by sa im to nakoniec „nepodarilo“, tak je tu stále reálna šanca, že budú len druhým tímom za posledných 37 rokov s menej než 100 získanými yardami. Ako je len možné, že aktuálne sme na dokopy -8 yardoch počas 9 zápasov? Je za tým najmä otrasná punt coverage, otrasné fauly a zlé rozhodnutia našich punt returnerov. Spomedzi 34 puntov našich oponentov, sme vracali len 6. To je vôbec najmenšie číslo v celej NFL. Podarí sa nám v tomto zápase naštartovať zmenu? No bolo by to dobré, ak chceme do play off…

FROZEN TUNDRA!!

Už je tu ten čas roku, kedy sa Lambeau Field premenil vo Frozen Tundru! V posledných 15 zápasoch, v ktorých štartoval Aaron Rodgers a teplota počas výkopu bola pod 1 stupňom Celzia, tak Packers majú bilanciu 12-3. Carolina Panthers za posledných 15 rokov hrala v 7 zápasoch, keď teplota pri výkope bola pod 1 stupňom Celzia a v týchto zápasoch majú bilanciu 2-5. Tím Matta LaFleura počas celého týždňa trénoval vonku v snehu a zime, aby boli pripravení na podmienky, ktoré ich budú čakať na Lambeau Fielde. Ako sa s tým popasujú Panthers?

GO PACK GO!!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Burks sa zranil na celú sezónu...  |  Postrehy z Training Campu 2018 - 1. deň  |  VÝKOP 100. SEZÓNY NÁM PONÚKNE 199. KAPITOLU NAJSTARŠEJ RIVALITY V HISTÓRIÍ NFL!  |