PREVIEW: WEEK #10 – Green Bay Packers vs Chicago Bears

Podarí sa hráčom Packers odvrátiť vyrovnanie historickej bilancie proti Bears?

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Chicago Bears

Kedy? 12.11. 2017 o 19:00

Kde? Soldier Field, Illinois

Vzájomná historická bilancia: 185 zápasov (vrátane 2 v postseason): 95 výhier, 6 remíz, 94 prehier

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass

  1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  2. www.mamahd.com
  3. www.batmanstream.live

Predpoveď počasia: 4ºC (oblačno)

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.55, remíza: 13.00, výhra hostí: 2.93

Fortuna: výhra domácich: 1.55, remíza: 15.00, výhra hostí: 2.84

Niké: výhra domácich: 1.45, remíza: 14.00, výhra hostí: 3.25


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Posledná vzájomný zápas tu veľmi opisovať nejdem. Ale ak by ste mali záujem o pripomenutie si tohto zápasu, tak si prečítajte moje review. 🙂 


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Poriadne ani neviem, čo by som sem mal napísať. Najradšej by som sem skopíroval všetky body z preview proti Lions. No skúsim zopár bodov vymyslieť.

ZASTAVIŤ BEHOVÚ HRU 

Nie je žiadnym tajomstvom, že čo je silná stránka ofenzívy Bears. O ich úspechu/neúspechu rozhoduje dvojica Jordan Howard a Tarik Cohen. Chicago je na 6. mieste v NFL v behovom útoku, keď majú na jeden zápas priemer 130.1 yardov. Len dvaja hráči v súčasnej sezóne majú viacej behových pokusov ako Howard. Sú to Le´veon Bell a Ezekiel Elliott. Howard v tejto sezóne nabehal 662 yardov, čo je 5. miesto v NFL a takisto mu svieti pri mene 5 TDs. Cohen má na svojom konte 228 yardov po zemi a 1 TD, no väčší úspech má ako pass catcher, kde má nachytaných 234 yardov a 1 TD. Je to viac než jasné, že Packers musia zastaviť behový útok medveďov, ak chcú tento zápas vyhrať. Treba prinútiť QB Mitcha Trubiskyho čo najviac hádzať. Tento rookie skompletoval len 47.5% prihrávok pre 512 yardov, 2 TDs a 2 íčka. V prvom meraní síl Bears na 30 behov nabehali 103 yardov. Avšak rozdiel bol ten, že naša ofenzíva sa postarala o výsledok zápasu. Teraz to však na Soldier Fielde bude iná rozprávka. Avšak cieľ je rovnaký. Zastaviť Howarda, inak to bude pre skupinu Doma Capersa veľmi dlhý večer. 


OBRANA SA MUSÍ POCHLAPIŤ

Brett Hundley vo svojich prvých dvoch kariérnych štartoch ako starter neodohral zrovna najlepšie zápasy. No všetku vinu na neho hodiť nemôžme. Obrana Packers bola ešte horšia. Capersova obrana nedokáže zastaviť ani odparkované auto a v pondelok našu obranu totálne rozobral Matthew Stafford. Punter Lions si mohol odskočiť na kaváčiku do reštaurácie niekde v okolí Green Bay, keďže na ihrisko sa nemusel pozrieť ani raz. Packers dokázali dostávať Lions k 3. downom, no táto situácia bola hlavne vďaka otrasnej behovej hre Lions. Myslím si, že ak by sa nám podarilo niečo podobné proti Bears, tak by to bolo oveľa jednoduchšie odvrátiť dlhé 3. downy proti Trubiskymu, než tomu bolo proti Staffordovi. V posledných 2 zápasoch Packers dokopy dovolili skompletovať 16/28 3. downov. Tento trend sa proti medveďom musí skončiť. Ak chceme v tomto zápase uspieť, tak musíme udržať skóre na nízkom čísle. Kľúčovým hráčom v obrane bude podľa mňa Kenny Clark. Kenny je počas celej sezóny vo vynikajúcej forme a spravil obrovský skok vo svojej hre od nováčikovskej sezóny. Clark začína napĺňať očakávania, ktoré do neho vkladáme. Vyniká hlavne svojou silou a atletickosťou, no a proti Bears by mal byť v prvej vlne obrancov proti Cohenovi a Howardovi. 


DOSTAŤ HUNDLEYHO DO TEMPA

Packers neboli dobrí v bránení 3. downov, no rovnako neboli dobrí v ich premieňaní na druhej strane lopty. V Hundleyho prvých dvoch štartoch Packers dokopy premenili len 6/20 3. downov. Je až neuveriteľné, že sme aj napriek tomu dokázali skórovať dokopy 34 bodov. Mike McCarthy bol až príliš konzervatívny v Hundleyho play-callingu počas prvých 2 zápasov. No neprinieslo to žiadne ovocie. Hundley vyzeral byť vo väčšej pohode vtedy, keď Packers zvýšili útočné tempo. Nechajme chalana tú loptu hádzať!! Hra na krátke prihrávky nezožala žiadny úspech. Zatiaľ sme sa u Hundleyho nedočkali žiadnej big play (ak nerátam Cobbovu jednu hru). No v pondelňajšom zápase sme na to mali hneď niekoľko príležitostí. Jordy bežal do end zone úplne nestrážený, no hra sa skončila sackom. Proti nízko skórujúcim Bears by niekoľko big plays mohlo spraviť rozdiel.


BUDE JONES VIACEJ NA IHRISKU?

Jones v pondelňajšom zápase proti Lions nastúpil ako starter, no okrem úvodného drivu sa na ihrisku veľmi neohrial. Zranil sa? Nie. Bol posadený na lavičku? Pravdepodobne. Rookie RB si veľmi rýchlo spravil dobré meno po zranení Montgomeryho a podľa Pro Football Focus patrí medzi najlepších RBs. No je tu jedna vec, ktorá mu vôbec nejde. A to je pass protection, no a práve toto ho podľa mňa stojí hrací čas. Odkedy sa Jones stal starting RB, tak vždy odohral minimálne 65% ofenzívnych snapov. Avšak proti Lions to bolo len 33.9%. Celkovo mal len 5 behových pokusov a ak ma pamäť neklame, tak každý jeden bol do totálne prehusteného priestoru. McCarthy v tom zápase na poste RB skúšal mená ako Davis, alebo Cobb. Myslím si, že ak sa Jones nezlepší v pass protection, tak na ihrisku nebude. Green Bay si momentálne nemôže dovoliť mať ďalšiu slabosť v ofenzíve a McCarthy bude hľadať alternatívy, ktoré naše problémy neprehĺbia. 


Myslím si, že to bude fér, ak poviem, že tento zápas môže zachrániť našu sezónu. Ale takisto ju môže aj ukončiť. Matematicky ešte stále máme šancu postúpiť do play off, vďaka silnému štartu s Aaronom Rodgersom. Packers sa v posledných zápasoch proti Bears darí, vyhrali sme 20 z posledných 24 zápasov na Soldier Fielde. No naša 6 zápasová víťazná šnúra v regular season sa bude túto nedeľu otriasať v základoch, takisto aj naše vedenie v historickej bilancií o jeden zápas. Ak ste stratili počas posledných týždňov vieru v Packers, tak sa vám nečudujem. Ja som na tom podobne. Boli sme doslova ponížení na domácom štadióne a teraz cestujeme do Chicaga, kde majú medvede za sebou bye week a určite sú momentálne lepším mužstvom, než boli v prvom tohtosezónnom meraní síl na Lambeau. Ale je tu nejaký ten dôvod k optimizmu. Ak by sme chceli nájsť jeden tím v NFL, ktorý má podobné problémy s QB ako Packers, tak sú to práve medvede. ˇÚtok vedený vyhajpovaným nováčikom je v počte bodov na jeden zápas celkovo 28. v NFL, keď má priemer 16.8 bodov na zápas. No a je 29. v lige v priemernom počte získaných yardov na zápas – 287.6 yardov na zápas. Trubisky ešte nenahádzal v tejto sezóne nad 200 yardov, čo je z veľkej časti zapríčinené čiernou dierou na poste WR vo veternom meste. Ak sa otrasnej ofenzíve Bears podarí rozstrieľať Capersovu obranu, tak si myslím, že si už konečne tento starček pobalí svoje prachom zapadnuté kufre. Podarí sa medveďom vyrovnať historickú bilanciu?! Pevne verím, že nie! Go Pack Go!

One thought on “PREVIEW: WEEK #10 – Green Bay Packers vs Chicago Bears

  • 12 novembra, 2017 at 18:22
    Permalink

    No, ak by to malo stáť miesto nášho defenzívneho mága, tak by som tú prehru aj oželel.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *