PREVIEW: WEEK #10 – Miami Dolphins vs Green Bay Packers

Posledný kúsok nádeje, podarí sa ešte otočiť stratenú sezónu?

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Miami Dolphins

Kedy? 11.11. 2018 o 22:25

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 14 zápasov  – 4 výhry, 0 remíz & 10 prehier

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass

  1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  2. www.mamahd.com 
  3. http://9livestream.com/

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.22, remíza: 16.00, výhra hostí: 5.60

Fortuna: výhra domácich: 1.25, remíza: 16.00, výhra hostí: 4.70

Niké: výhra domácich: 1.25, remíza: 18.73, výhra hostí: 4.63


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Posledný vzájomný zápas sa odohral 12. októbra v roku 2014 a hralo sa na slnečnej Floride. Tento zápas bol vcelku zaujímavý. Priniesol nám zablokovaný punt Mahstaya tesne pred našou end zone, dva pekná returny v podaní Jarvisa Landryho a Micaha Hydea, zachytené interceptions od Sama Shieldsa a Caseyho Haywarda. Všetko to vyvrcholilo na konci zápasu, kedy QB Aaron Rodgers v domove Dan Marina predviedol fake spike, našiel WR Adamsa, ten skopletoval prvý down tesne pred end zone a v ďalšej play našiel Rodgers svojou prihrávkou tight enda Andrew Quarlessa pre víťazný TD, keď do konca zápasu ostávali 3 sekundy.. Packers tak porazili Dolphins pomerom 27:24. V tomto zápase bolo krásne vidieť, čo pre nás znamenal WR Jordy Nelson. Keď bolo treba zahrať dôležitú play alebo bol Rodgers pod tlakom, tak prihrávka letela práve na Jordyho. Celkovo zachytil 9 prihrávok pre 107 yardov a 1 TD.


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Do zápasu na 100% nezasiahne CB Kevin King, ktorý si poranil v zápase proti Patriots hamstring a celý týždeň netrénoval. Starting inside linebacker a líder obrany Blake Martinez si v zápase proti Patriots poranil členok a počas týždňa trénoval limitovane. Členok nemá nijako vážne poškodený a má na ňom len opuch. Uvádza sa, že rozhodnutie či bude hrať príde až v deň zápasu. Ak by Martinez nemohol hrať, tak by to bola pre obranu poriadna strata a hrať by musel Antonio Morrison. Otázni štart je ešte pri WR Randallovi Cobbovi (hamstring), RT Bryanovi Bulagovi. Avšak očakáva sa, že títo hráči hrať budú. 

Na strane Dolphins je zoznam zranených hráčov o dosť dlhší. Do zápasu určite nezasiahne QB Ryan Tanehill a DE Charles Harris. Nepravdepodobná účasť v zápase je pri C/G Tedovi Larsenovi a otázni sú MLB Kiko Alonso, TE A.J. Derby, WR Jakeem Grant, OT Ja´Waun James a OT Laremy Tunsil. 


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Teraz alebo nikdy. Toto bude platiť pre naše nadchádzajúce zápasy v regular season. Ak chceme ísť do playoff, tak musíme predviesť ďalšiu heroickú jazdu. Všetko to začne už túto nedeľu na domácej pôde proti Miami Dolphins. Delfíny sú v tejto sezóne na cestách 1-3 a majú kopu zranení. Posledné 3 zápasy na cestách prehrali dokopy pomerom 47-107. Takže by sa mohlo jednať o zápas, ktorý by nás mohol trošku nakopnúť. Celkovo je tím Adama Gasa na bilancií 5:4. Dolphins sú v tejto sezóne priemerným tímom a to doslova. Podľa celkového DVOA sú na 14. mieste, vrátane 17. miesta (útok) a 19. miesta (obrana). Dolphins boli doposiaľ prehratí o 38 bodov a o 704 yardov! Zápasy, ktoré vyhrali boli veľmi tesné, no zápasy, ktoré prehrali prišli o dvojmiestny rozdiel. Miami zatiaľ porazilo len Titans, Raiders, Bears a 2x Jets. To nie je zrovna najoslnivejšie. Momentálne sú 4. najhorším tímom v lige v premieňaní 3. downov, keď ich percentuálna úspešnosť je len 34%.

RB Frank Gore už vo svojej kariére nabehal cez 14,000 yardov, čo ho v historických tabuľkách radí na 4. miesto a stále je efektívnym runnerom aj napriek pokročilému veku. V tejto sezóne má doposiaľ priemer 4.2 yardov na jeden beh. Druhý running back Kenyan Drake má priemer 4.8 yardov na jeden beh a pridal aj 31 zachytených prihrávok. Ich behová hra exceluje najmä pri outsidových behoch do ľavej strany, kde ich úspešnosť je 3. najvyššia v lige a obrana Packers má v tejto sezóne s takýmto typom plays nemalé problémy. Zaujímavá je aj štatistika počtu behov v poslednom zápase. Kenyan Drake mal len 3 carries, no už takmer dôchodca Frank Gore ich mal 20. Celkovo v tejto sezóne má Drake 73 behov a 35 ročný Gore 104.

Ich útoku velí QB Ryan Tannehill, avšak ten vynechal už 5 zápasov za sebou kvôli poranenému hádzaciemu ramenu. Takže momentálne za centrom stojí Brock Osweiler. No keď si ich obidvoch porovnáme, tak zistíme, že v tejto sezóne hrajú veľmi podobne. Ich passer rating a číslo skompletovaných prihrávok je takmer identické. Celkovo majú QBs Dolphins v tejto sezóne passovú známku 55.6, čo je 5. najhoršie číslo v lige. Avšak Osweiler má na 3. downoch passer rating 116.6, čo je 2. najlepšie číslo v NFL. Aaron Rodgers je hneď za ním na 3. mieste s passer ratingom 116.2.

V obrane musím vypichnúť jednu štatistiku, ktorá fakt stojí za zmienku. Obrana Dolphins má v tejto sezóne na svojom konte 15 interceptions, čo je najvyššie číslo v NFL. Avšak 6 z týchto interceptions prišlo v dvoch zápasoch proti Jets a rookie QB Samovi Darnoldovi. No aj napriek tomu to vyzerá tak, že ich secondary pozná recept na to, ako si nájsť cestu k lopte. Ak v ich obrane vyčnieva jeden hráč, tak je to linebacker Kiko Alonso. Momentálne je na druhom mieste v NFL v počte tackles a k tomu pridal ešte 3 interceptions a 3 forced fumbles. Avšak najlepším defenzívnym hráčom Dolphins je Cameron Wake a očakávam, že Wake bude testovať najmä RT Bryana Bulagu s RG Byronom Bellom, prípade náhradného RT Jasona Spriggsa. Matchup Bulaga vs Wake bude veľmi podobný tomu, ktorý sme mohli vidieť v prvom zápase sezóny Bulaga vs Mack, kedy Bulaga ešte nebol na 100% ready a momentálne na tom tiež nie je najlepšie a trápi ho koleno. Očakávam, že mu budú pri passsových downoch pomáhať Jamaal Williams, Lance Kendricks či Marcedes Lewis.

V special teame vyčnieva punter Matt Haack, ktorý mal minulý týždeň 7 puntov inside 20!! To je delené 3. miesto v historických tabuľkách NFL za jeden zápas od roku 1991. Celkovo v tejto sezóne puntoval 26x a 20 puntov skončilo inside 20, čo je delené prvé miesto v lige. V priemere získaných yardov na punt a kickoff returnoch sú na 3. mieste, avšak v kickoff return coverage sú najhorší v lige. 

RB AARON JONES JA NAJPODCEŇOVANEJŠIA HVIEZDA V NFL!

Náš running back Aaron Jones je zrejme najpodceňovanejšou hviezdou v NFL. Nie len že premenil viacej ako polku svojich behov na 1. down, ale dokáže získavať extra yardy po kontakte, zahrávať big plays a premeniť drvivú väčšinu svojich dotykov s loptou do pozitívnych plays. Aj napriek svojej extrémnej efektivite má v tejto sezóne priemer na zápas len 9.7 carries a 7.7 carries za 2 sezóny v NFL. Doposiaľ ani v jednom zápase nedostal k dispozícií nad 20 carries a len 2x dostal 15+ carries!! Vždy keď mal 15+, tak ich premenil do 125+ yardov. Spomedzi všetkých RBs za posledné 2 sezóny, ktorí mali k dispozícií minimálne 125 carries, je Aaron Jonesom na tom takto: 1. v yardoch na jeden beh (5.7), 1. v získaných yardoch po tom, čo ho obranca zatvorí (4.5), 1. v počte behov nad 10 yardov (17.4%), 1. v úspešnosti (59%) & 2. vo 1st down úspešnosti (29%). Nedeľný zápas by mohol byť ideálnou príležitosťou na naštartovanie jeho plného potenciálu. Dolphins v tejto sezóne povolili 5. najvyšší počet nabehaných yardov, keď na jeden beh priemerne pustia 4.6 yardov a v posledných 5 zápasoch toto číslo presiahlo 5 yardov! V 7 z 9 zápasov v tejto sezóne proti Dolphins tímy dosiahli 100+ nabehaných yardov, vrátane 4 zápasov s 150+ nabehanými yardami. Nie je žiadnym tajomstvom, že Jones potrebuje dostávať loptu častejšie a takisto nám to ukazuje, aký je nevyvážený náš play-calling. TOP 3 tímy v behových pokusoch – Houston Texans (274), Los Angeles Rams (272) a New England Patriots (258) sú silnými kandidátmi na úspech v playoff. Spojte dobrého QB s kvalitnou behovou hrou a máte recept na úspech. Behový útok Packers je 2. v priemere yardov na jeden beh a 5. najlepší rushing útok v NFL podľa DVOA. Avšak Packers mali v tejto sezóne len 176 behových akcií. Toto číslo stačí len na 29. miesto v NFL!! Myslím si, že doposiaľ som nikdy nevidel tak efektívny behový útok s tak mizerným hracím priestorom. Ak McCarthy už v tomto zápase nedá Jonesovi dostatok priestoru, tak už nikdy.


SECONDARY DOLPHINS VS VERTIKÁLNY ÚTOK PACKERS

Aj napriek tomu, že secondary Dolphins neobsahuje nejaké veľké mená, tak je zložená z dobrých a kvalitných hráčov. Xavien Howard je jeden z tých nedocenených cover hráčov naprieč celou ligou a Rashad Jones je podľa mňa jedným z tých lepších safeties, ktorí momentálne hrajú na trávnikoch NFL. Dolphins nemajú perfektnú obranu, ale dokážu útoku súpera znepríjemniť priebeh zápasu. Minulý week si vychutnali QB Sama Darnolda a obrana sa postarala o to, že zo zápasu proti Bears si odniesli výhru. Do konca regular season nám bude chýbať WR G-mo Allison a nahradiť by ho mala dvojica mladíkov Marquez Valdes-Scantling a Equanimeous St. Brown. V minulom zápase nám Belichick ukázal, ako sa dá pribrzdiť Davante Adams. Dolphins my mohli použiť podobnú formulu a na Adamsa poslať cornerbacka Xaviena Howarda s pomocou safetyho. Tým pádom by sa mohol MVS ocitnúť v single high coverage proti rookiemu Minkahovi Fitzpatrickovi. Fitzpatrick má oproti MVS nevýhodu vo výške a rýchlosti. Od MVS by sme sa mohli dočkať mnohých go a crossing routes, ktoré by so sebou prinášali príležitosť pre Jimmyho Grahama a Randalla Cobba. Takisto by mohol odpútať pozornosť od Adamsa, ktorý by sa ocitol v súboji 1 vs 1 proti Howardovi. MVS si za posledné 3 zápasy pripísal 15 catchov pre 317 yardov a 2 TDs, čo sú pekné čísla a stáva sa dôležitým členom nášho útoku. Proti Dolphins by mohol odohrať ďalší kvalitný zápas, nakoľko obrana Dolphins v tejto sezóne povolila priemerne na jeden catch 8.2 yardov, čo je 28. miesto v lige. No a práve MVS má z nášho tímu najlepší priemer na jeden catch – 21.1 yardov. Ak ho máte vo fantasy, tak ho skúste postaviť, môže to byť čierny kôň. 


KENNY CLARK VS INTERNÁ OFENZÍVNA LAJNA a RBs DOLPHINS 

Minulý týždeň si Patriots Kennyho Clarka postrážili a odohral svoj najslabší zápas sa hodne dlhý čas. A na výkone obrany Packers to bolo hodne cítiť. Je viac než jasné, že Kenny je stavebným kameňom našej obrany a keď sa ho podarí súperovi spomaliť, tak to má nemalý vplyv na celú obranu. Internej ofenzívnej lajne bude chýbať stavebný kameň C/G Ted Larsen a na pozícií ofenzívného tackla sú otázni Laremy Tunsil a Ja´Wuan James. QB Brock Osweiler má výrazné problémy, keď je tlak vyvíjaný interne. Packers by túto situáciu mali využiť a výkon Kennyho môže byť kľúčový pre úspešné zvládnutie zápasu proti Dolphins. Takisto veľmi dôležitým bude súboj running backov Franka Gora a Kenyana Draka s našou defenzívnou trojkou Daniels-Clark-Lowry. Run blocking Dolphins nie je žiadna sláva a majú s týmto problémy. Najvyššia známka pre ich RB je 62.7. Cesta bude viesť cez matchup Clark-Daniels vs RG Jasse Davis a C Travis Swanson, ktorých run blocking známky sú slabučké: 43.3, respektíve 59.9. Ľavá strana sa stabilizovala pridaním nášho starého známeho guarda Josha Sittona. Cesta k úspechu povedie cez oslabenú pravú stranu. Takto by sa mohlo podariť zastaviť Gora s Drakom a tým by sme spravili Osweilera jednodimenzionálneho. 


ZMENY NA POZÍCIÍ SAFETYHO

Packers sa v polke sezóny rozhodli, že obmenia pozíciu safetyho. Dixa nahradil Williams a hneď prvý zápas proti Pats nám ukázal, že je to krok k lepšiemu. Síce minul tackle na Gordona ktorý znamenal TD, no toto bolo aj pri Dixovi na bežnom poriadku. Avšak oproti Dixovi je omnoho lepší v coverage. Missnutý tackle na Gordona bol z časti zapríčinený zlým uhlom. No a ako nám povedal Williams, tak pred pár dňami mu volal starý známy Charles Woodson a dával mu rady. Povedal, že mu dal rady ohľadom presunu z pozície cornera na post safetyho. Vysvetlil mu aký je rozdiel v nábehoch uhlov a podobne. Woodson má s týmto skúsenosti, nakoľko u nás prešiel podobnou zmenou ako Williams a prechádzal z cornera na safetyho. Samotný Williams sa vyjadril, že sa mu pozícia safetyho páči a teší sa, čo prinesú najbližšie týždne. Následne o týždeň na to sme prepustili ďalšieho safetyho Jermaine Whiteheada a hneď na to si Packers z waivers uchmatli safetyho Ibraheima Campbella. Som zvedavý, kto nastúpi vedľa Tramona. Osobne si myslím, že to bude Josh Jones. Proti Dolphins na 100% nenastúpi corner Kevin King, ktorý si poranil hamstring ešte pred polčasom v zápase proti Patriots. Takže očakávam secondary v základnom zložení: Breeland, Alexander na outside, Jackson na slote a dvojica safeties Williams-Jones.


Tento zápas musíme bezpodmienečne vyhrať. Dolphins sú bez starting QB a ich ofenzívna lajna nie je najzdravšia. Ak tento zápas prehráme, tak by mal byť Mike McCarthy okamžite odvolaný. Ak sa stále chceme považovať za playoff contendera, tak sa tento zápas musí vyhrať o aspoň o 14 bodov! Go Pack Go!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *