PREVIEW: WEEK #11 – Baltimore Ravens vs Green Bay Packers

Nadviažeme na víťazstvo proti Bears?

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Baltimore Ravens

Kedy? 19.11. 2017 o 19:00

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 5 zápasov: 4 výhry, 1 prehra

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass

 1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
 2. www.mamahd.com
 3. www.batmanstream.live

Predpoveď počasia: -2ºC (slnečno, polooblačno)

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 2.20, remíza: 12.00, výhra hostí: 1.90

Fortuna: výhra domácich: 2.17, remíza: 13.00, výhra hostí: 1.90

Niké: výhra domácich: 2.14, remíza: 13.85, výhra hostí: 1.88


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Posledný vzájomný zápas sa odohral 13.10. 2013 na M&T Bank Stadium v Baltimore a Packers vyhrali tesne 19:17. Tento zápas veľa krásy nepriniesol, no jeho ozdobou bol 64 yardový TD pass Aarona Rodgersa na Jordyho Nelsona, ktorý nám dával vedenie 16:3 pred poslednou štvrtinou, kde Ravens ešte zabojovali a zápas zdramatizovali 2 TDs. Dobrý zápas odohral RB Eddie Lacy, ktorý na 23 behov nabehal 120 yardov. 


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Green Bay Packers si pripísali prvé víťazstvo od zranenia Aarona Rodgersa, keď minulý týždeň porazili medvedíkov 23-16. Packers sa budú snažiť vyžiť momentum a v nedeľu na Lambeau Fielde privítajú Baltimore Ravens. Ravens prichádzajú do tohto zápasu s prehrou 20-23 proti Tennessee Titans počas weeku 9, no mali počas 10. weeku voľno. Baltimore prehral z posledných 4 zápasov hneď 3, ale aj napriek tomu je na bilancií 4-5 a naďalej ostáva v boji o play off. Tento zápas by mohol byť kľúčový pre obidva mužstvá, ak chcú aj naďalej pomýšľať nad vysnívaným play off. 


ZÁKLADOM BUDE ÚSPEŠNÁ BEHOVÁ HRA

Minulý týždeň Packers našli spôsob ako vyhrať zápas aj bez geniálneho Aarona Rodgersa. Proste, behali, behali a opäť behali. Ťažko tomu budete veriť, no z Packers sa stal dominantný behový tím, keď sme na 2. mieste v celej NFL podľa DVOA, keď pred nami sú len Saints. Ak je tu nejaký spôsob ako sa dá poraziť obrana Baltimoru, tak to je hýbať loptou po zemi. Ravens povolili priemerne 125.9 nabehaných yardov za jeden zápas, čo je spomedzi tímov NFL 5. najvyššie číslo. RBs proti ním majú priemer 4.2 yardov na jeden beh. Avšak Packers sa budú musieť zaobísť bez rookie senzácie Aarona Jonesa, ktorý si minulý týždeň proti Bears poranil koleno a bude chýbať 4-6 týždňov. Ty Montgomery je takisto mimo, keďže má opäť problémy s rebrami. Čo to pre nás znamená? Že starterom v zápase proti Ravens bude parný vlak Jamaal Williams a svojho prvého štartu v regular season by sa mohol dočkať aj posledný RB z tohtoročnej draft class a to Devante Mays. Je jedno kto bude v nedeľu behať s loptou, ak chcú Packers zápas vyhrať, tak musia nájsť oporu v behovej hre. Nemôžme sa plne spoľahnúť na Bretta Hundleyho. Williams počas posledného zápasu vyzeral dobre. Ukázal nám, že dokáže behať naozaj tvrdo. Zápas zakončil s 20 behmi pre 67 yardov, avšak jeho výkon bol lepší, než čo hovoria čísla. 


ZASTAVIŤ BEHOVÚ HRU SÚPERA

Je to zásada futbalu. Behať s loptou. Zastaviť behy. Packers budú hľadať úspech v behovej hre, no to isté aj havrany. Najväčšou silnou stránkou Ravens je v tejto sezóne behová hra. Ravens majú 10. najlepší behový útok v lige, avšak sú beznádejne poslední v passsových yardoch na jeden zápas, keď vo vzduchu získali len 1,491 yardov a celkovo je ich útok na 30. mieste v počte útočných yardov – 2,579 získaných ofenzívnych yardov. Čiže je priam do očí bijúce, čo musí DC Dom Capers urobiť. Baltimore našiel úspech v kombinácií Alex Collins a Javorius Allen. Avšak k dispozícií by už tento týždeň mohli mať Terrance Westa a aj Dannyho Woodheada. No a Woodheadova schopnosť zachytávať passy by mohla byť pre obranu Packers nočnou morou, avšak je viac než pravdepodobné, že potom, čo vynechal pol sezóny kvôli zraneniu hamstringu bude jeho účasť v zápase minimálna, ak vôbec nejaká. Collins mal v tejto sezóne celkovo 93 behov pre 521 yardov, dokopy zaznamenal 4 +20 yardové behy, no cestu do end zone ešte nenašiel. Bývalý hráč Seahawks má obdivuhodný priemer na jeden beh – 5.6 yardov. Javorious Allen a Terrance West pridali dokopy 515 yardov a 3 TDs. Ak zoberieme do úvahy to, že Joe Flacco v tejto sezóne podáva otrasné výkony v passovej hre, keď je na 31. mieste v celej lige v passer ratingu (72.7) a posledný v počte yardov na jednu prihrávku (5.3), passová hra Ravens je pravdepodobne najhoršia v celej lige, takže priorita č. 1 bude zastaviť behovú hru, ako tomu bolo v zápase proti medvedíkom a Flaccovi nič nedovoliť. V tomto zápase nebude existovať žiadna výhovorka na ďalšie vyhorenie v secondary. No pripomeniem, nezabúdajme, že dokonca aj Trubisky proti nám vyzeral dobre. A podcenenie Flacca by sa nám nemuselo vôbec vyplatiť. Presne toto by mohol byť pre havranov ten zápas, kde by mohli nakopnúť svoj „vzdušný“ útok.


VYHRAŤ SÚBOJ TURNOVEROV

Pravdepodobne to bude zápas, v ktorom padne veľmi málo bodov. No a v takýchto zápasoch o víťazovi a o porazenom rozhoduje množstvo turnoverov. Joe Flacco v tejto sezóne hodil už 10 interceptions a k tomu pridal len 8 TD passov. Plus k tomu Ravens v tejto sezóne stratili 4 lopty v dôsledku fumblu. Avšak to, čo útok Baltimoru posral, to obrana napravila. Obrana Ravens je na delenom 2. mieste v počte defenzívnych takeaways, keď ich zaznamenali už 18. Obrana havranov dokopy zachytila 13 interceptions a spôsobila 5 fumbles. No na druhú stranu, Packers sa v tejto sezóne o loptu starajú naozaj dobre. Tento rok sme stratili len 2 lopty po fumbloch, čo je najmenej v lige. Ofenzíva Mika McCarthyho musí v tomto trende pokračovať, ak chce uspieť proti nesmierne kvalitnej defenzíve Ravens. Tento zápas bude takisto zápasom dvoch mizerných útokov. Ako sa zranil Aaron Rodgers, tak náš útok sa pobral na zimný spánok, čo nie je veľmi dobré, keďže do Green Bay prichádza pomaličky ale isto veľmi tuhá zima. Ravens majú oveľa, oveľa lepšiu obranu, no Packers majú výhodu domáceho prostredia. Ak sa nám podarí zastaviť behovú hru a prinútime Flacca hádzať, tak by sme mohli nejaký ten turnover získať čo by mohlo rozhodnúť zápas v náš prospech. Vyhrajme vojnu turnoverov a 6. výhra v sezóne ostane na Lambeau. 


UDRŽAŤ SUGGSA NA ÚZDE

Edge rusher Ravens Terrell Suggs možno má 35 rokov, no stále je hlavným ťahúňom obrany Ravens. Suggs v tejto sezóne zaznamenal 5.5 sacks a 2 FF. Bude hrať na obidvoch stranách lajny, čo znamená, že sa stretne v súboji aj s RT Justinom McCrayom. Packers budú potrebovať nájsť Suggsa na ihrisku a uistiť sa, že bude zablokovaný. Ak sa mu podarí vytvárať tlak na Hundleyho, tak veľmi jednoducho môže dôjsť k turnoveru. Ravens sú prvý v počte zachytených interceptions a veľa z nich prišlo po tlaku na QB.


RAVENS BUDÚ PRAVDEPODOBNE BEZ LT RONNIEHO STANLEYHO

Baltimore Ravens pravdepodobne nebudú mať k dispozícií svoju oporu – LT Ronnieho Stanleyho, lebo v zápase proti Tennesse Titans vo weeku 9 utrpel otras mozgu a do zápasu je uvádzaný ako pochybný. Stanley je 6. celkový pick z minuloročného draftu a v tejto sezóne bol pri 97% zo všetkých ofenzívnych snapov tímu z Baltimoru. Celkovo nastúpil do 21/25 zápasov. Je otázne, ako Ravens tento problém vyriešia, no pravdepodobná alternatíva je, že presunú LG Jamesa Hursta na LT a jeho miesto by mohol zaujať rookie guard Jermaine Eluemunor. Toto by mohla byť pre LB Nicka Perryho veľká výhoda. 

Na záver ešte pripomeniem, že Packers do tohto zápasu nastúpia v retro dresoch z rokov 1937-1948. Go Pack Go!

2 thoughts on “PREVIEW: WEEK #11 – Baltimore Ravens vs Green Bay Packers

 • 19 novembra, 2017 at 22:04
  Permalink

  Už sa teším na review zápasu :D. 23:0

  Reply
  • 20 novembra, 2017 at 14:19
   Permalink

   Tady se psalo, že Hundley má víc házet. A výsledek…Ještěže toto kolo hrál Peterman, tak se to trochu schová. Jinak jedna velká katastrofa. Je vidět jak celý tým stojí na jednoh hráči alias Green Bay Rodgers…

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *