PREVIEW: WEEK #12 – Green Bay Packers vs San Francisco 49ers

Súboj o kráľa NFC!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? San Francisco 49ers

Kedy?  25/11/2019 o 02:20

Kde? Levi´s Stadium, California

Vzájomná historická bilancia: 67 zápasov (7 v postseason): 36 výhier, 30 prehier, 1 remíza

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass, Sport 2

 1. https://www.reddit.com/r/nflstreams/
 2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
 3. https://sportsurge.net/#/events/1

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.66 ,remíza: 14.50 , výhra hostí: 2.56

Fortuna: výhra domácich: 1.67 ,remíza: 13.00 , výhra hostí: 2.50

Niké: výhra domácich: 1.65 ,remíza: 14.41 ,výhra hostí: 2.54


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Packers do tohto týždňa vstupovali úplne zdraví. Avšak v utorok si na tréningu náš OL Cole Madison pretrhol predný krížny väz (ACL), bude musieť podstúpiť operáciu a sezóna sa tak pre neh bo skončila. TE Robert Tonyan je zdravý a po prvý krát od zápasu s Cowboys bude môcť zasiahnuť do zápasu, aj keď je zatiaľ vedený ako otázny. Otázny je ešte FB Danny Vitale, avšak ako Tonyan, tak aj Vitale by hrať mali. 

Na strane 49ers to je o dosť horšie. EDGE Dee Ford a LT Joe Staley sú out. Účasť RB Matt Breida a K Robbie Gould v tomto zápase je nepravdepodobná. Ak Gould nebude môcť kopať, tak jeho náhradníkom je rookie Chase McLaughlin. TE George Kittle, WR Emmanuel Sanders a WR Deebo Samuel sú otázni, no očakáva sa, že hrať budú aj napriek nie úplne doliečeným zraneniam. 


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Súboj o prvé miesto v konferencii NFC! Treba k tomu dodať niečo viacej? San Francisco 49ers s bilanciou 9-1 proti Green Bay Packers s bilanciou 8-2! Víťaz tohto duelu sa ujme vedenie vedenia NFC a do konca regula season bude ostávať už len 5 zápasov. Za posledných 23 rokov, majú Packers proti Niners v regular season bilanciu 11-2. 

Green Bay Packers sú po bye weeku oddýchnutí, takmer úplne bez zranení a cestujú smer Santa Clara na ďalší west coast trip. Ako to môže v nedeľu vyzerať a čo treba robiť, ak chceme byť úspešní?

HORSKÁ DRÁHA MENOM GAROPPOLO

Pozeranie sa na Jimmyho Garoppola je po väčšinu času ako horská dráha. Garoppolo má aktuálne na svojom konte 5. najvyššie číslo v NFL, čo sa týka percentuálnej hodnoty hodov, ktoré sa skončili interception – 3.2% hodov. No a to mu ešte hráči Seahawks z dobrej vôli niekoľko íčok pustili priamo pred nosom. Garoppolo takýchto lôpt niekoľko hodí, nakoľko sa až príliš uzavrie na svoj pôvodný read a loptu na neho tlačí ako len môže. Niekedy je proste lepšie loptu odhodiť, alebo prijať sack. Hodil interception v každom jednom zápase, okrem dvoch. Má 3 interception v posledných 2 zápasoch. Ako som povedal, Garoppolo nám niekoľko takýchto lôpt hodí. No a Jaire ich už v tomto zápase bude musieť chytiť. 

ADAMS vs SHERMAN

Náš wide receiver Davante Adams a cornerback Niners Richard Sherman odohrali proti sebe v posledných rokoch niekoľko tvrdých duelov a na ďalší sa schyľuje v tomto dôležitom zápase! Posledný krát títo dvaja hráči na seba narazili v minulej sezóne a Adams zachytil 10 prihrávok pre 132 yardov a 2 TDs. No všetky tieto zachytené prihrávky neboli práve tomuto cornerbackovi. Sherman hral v minulej sezóne pomerne zle, no v tejto sezóne sa dokázal vrátiť ku kvalitným výkonom. Doposiaľ povolil passer rating 37.1, čo je druhé najlepšie číslo v NFL. No a Adams má Shermanovi čo oplácať…

BIG Z vs SKULE & MCGLINCHEY vs SMITH

Starting LT a strážca slepej strany QB Garoppola Joe Staley na zápas s Packers nebude ready a to dostáva tím z východného pobrežia do zložitej situácie. Tohtoročný pick v 6. kole Justin Skule bude brániť jedného z najlepších pass rusherov v súčasnej NFL Za´Dariusa Smitha. Za´Darius v tejto sezóne vyhral 21.1% svojich pass rush súbojov, čo je 9. miesto medzi všetkými EDGE rushers. Dokázal vytvoriť už 57 tlakov na QB, čo je tretie najvyššie číslo na tejto pozícii a QB hitol 20x, čo je delené 4. najvyššie číslo v NFL. Na opačnej strane ofenzívnej lajny 49ers stojí mladík McGlinchey, ktorý má v tejto sezóne problémy s pass protection. Tak ako jeho kolega Skule, tak aj on bude mať plné ruky roboty a to s ďalším Smithom, no tentoraz Prestonom. Ten za našim kapitánom obrany nijako nezaostáva, má na svojom konte už 10 sackov, čo je delené 4. miesto v NFL a 18 hitov na QB, čo je delené 5. najvyššie číslo v lige.

49ers mali obrovské problémy s pass rushom Seahawks a to mali vo svojej OL k dispozícii spomínaného All-Pro hráča Joa Staleyho. No a pass rush Packers nie je od toho Seahawks vôbec horší. Len Smithovci si dokopy pripísali 18.5 sackov, čo je takmer rovnaké číslo, ako majú všetci hráči Seahawks dokopy (20). 

HROZBA MENOM KITTLE

Je to ťažké si predstaviť, že v nedeľu 49ers vyhrajú bez svojho hviezdneho tight enda Georga Kittla. Je neoddeliteľnou súčasťou všetkého, čo v útoku robia. Je to senzačný playmaker ako pass catcher, dominantný run blocker a nástrojom, okolo ktorého head coach Kyle Shanahan veľmi rád stavia svoj game plan. Bez Kittla bol útok Niners diametrálne odlišný a šanca, že dokážu držať krok s Aaronom Rodgersom bez Kittla je veľmi tenká. Niners dokážu prežiť veľa zranení, ale Kittle nie je medzi nimi. Kittle a WR Deebo Samuel sú extrémne ťažko tacklovateľní a vynikajú v získavaní v yardoch po zachytení prihrávky. Avšak aj na poslednom piatkovom tréningu mali na sebe modrý dres, ktorý značí žiadny kontakt s týmito hráčmi. Aj napriek tomu sa očakáva, že hrať budú. No a ak ich na ihrisku uvidíme, tak musíme hrať fyzicky a pobyt na trávniku im čo najviac znepríjemniť. Budú hrať cez zranenia. 

NAJLEPŠÍ PASS RUSH V LIGE

Doterajším kľúčom k úspechu Niners bol jednoznačne kvalitný pass rush. Nick Bosa je už teraz hviezdou a hneď vo svojej prvej sezóne už má teraz na konte 49 tlakov na QB, no a Dee Ford zažíva produktívnu sezónu. Dominancia týchto dvoch hráčov na edgy dovoľuje DeForestovi Bucknerovi a Arikovi Armsteadovi dominovať z vnútornej strany. Všetci 4 menovaní majú 5.0 a viacej sackov. Armstead vedie tímovú štatistiku v sackov s počtom 8 a jeho kariérne maximum počas prvých 4 rokov v NFL bolo za sezónu 3.0. Tím z Levi´s Stadium vedie NFL v percentách sackov bez blitzu – 10%. Priemer v NFL je 6%. Nick Bosa má doposiaľ 7 sackov bez blitzu, Ford 6, Armstead 6, Buckner 5 a celkovo ich majú Niners na svojom konte 27. Atletickosť v tzv. „second level“ im taktiež pomáha dosť, avšak všetko to začína vpredu. Súperových QBs vyhodia z pohodlia pocketu a zvyšok defenzívny má tak svoju prácu o niečo uľahčenú. Na druhú stranu naša ofenzívna lajna (iba OLs) v tejto sezóne pustili len 14 sackov! RG Turner (4), C Linsley (4), Bulaga (3), Bakhtiari (2), Jenkins (0). 

No pri obrane Niners sa mi nedá nespomenúť jedna vec. Tu je rebríček ofenzív, ktorým Niners čelili a vy si môžte tipnúť, ktorý z týchto zápasov prehrali: 

22., 30., 28., 24., 21., 29., 19., 15., 4., 15.

Áno, prehrali práve ten, keď čelili 4. ofenzíve v lige (Seattle Seahawks). Keď hrali proti 15. (Cardinals), tak v obidvoch prípadoch mali na mále a prehre unikli o vlások. Proti týmto útokom hrali v posledných 3 zápasoch a súperi v nich skórovali vždy viacej než 25 bodov. Ostatné zápasy? Však vidíte sami, proti akým útokom ich obrana hrala. Hrali proti QBs ako Jameis Winston, Andy Dalton, Mason Rudolph, Baker Mayfield, Jared Goff, Case Keenum, Josh Allen, 2x Kyler Murray & Russel Willson. Tu je DVOA rebríček QBs, ktorým Niners v tejto sezóne čelili:

23., 26., 20., 28., 24., 18., 25., 22., 5., & 22. 

Doposiaľ nevieme, aká je obrana Niners skutočne dobrá. To sa však dozvieme v najbližších týždňoch, keď budú hrať proti Aaronovi Rodgersovi, Drew Breesovi, Lamarovi Jacksonovi, Russellovi Wilsonovi, či Mattovi Ryanovi. Ak v týchto zápasoch budú pokračovať v takých výkonoch ako doteraz, tak je ich obrana skutočne elitná. 

Zo všetkých zápasov ktoré hrali, tak dokázali poraziť len 3 tímy, ktoré sú aktuálne na bilancii 0.500 a lepšie (Steelers, Panthers, Rams) a so Seahawks prehrali. Pre porovnanie, Packers doposiaľ porazili 5 tímov, ktoré majú aktuálne bilanciu 0.500 a lepšie… v lige nie je iný tím, ktorý by mal takýchto víťazstiev viacej. Zaujímavosťou je, že Packers hrali doposiaľ proti súperom, ktorí majú spoločnú bilanciu zápasov 52-51-1. No a na druhú stranu Niners? 38-62-2. 

BAK vs BOSA

Prvých 10 zápasov sezóny bolo pre nášho hviezdneho ľavého tackla pomerne zmiešaných. Na jednej strane má na svojom konte najviac tímových quarterback knockdownov (10) a takisto aj spôsobených penált (10), vrátane 5 holdingov a jedného illegal hands to the face. Na druhej strane, doposiaľ pustil len 2.5 sackov a to už čelil hráčom ako Leonard Floyd, Everson Griffen, Bradley Chubb, Brandon Graham, Robert Quinn, Trey Flowers, Mario Addison, či Joey Bosa. EDGE Nick Bosa je druhým najvyššie draftovným hráčom na tohtoročnom Drafte a Bak bude teraz čeliť defenzívnemu hráčovi NFC mesiaca, ktorý má na svojom konte 7 sackov, interception a jeden forced fumble v prvých 7 zápasoch sezóny. No aktuálne prežíva suchoty, ktoré trvajú už 3 zápasy za sebou a v týchto dueloch sa mu nepodarilo zaznamenať ani len jeden sack. 

BEHOVÁ OBRANA JE SLABINOU

Obrana 49ers je na celkovom druhom mieste v NFL, keď na zápas povolí súperovi priemerne 253.0 yardov. V passovej obrane sú na prvom mieste s priemerom 142.5 yardov na zápas, a sú druhým najlepším tímom v scoring defense – 15.5. Taktiež sa delia o prvé miesto v NFL v počte sackov – 39 a sú na druhom mieste, ak sa jedná o súperov QB rating – 72.3. No ak tu je nejaký kryptonit pre obranu San Francisca, tak je to schopnosť zastavovať behy. 49ers sú len na 20. mieste, čo sa týka behových yardov súpera na zápas – 110.5 a 25. v pustených yardoch na jeden beh – 4.7. Hneď v 8 zápasoch v tejto sezóne sa súperom 49ers podarilo nabehať cez 100 yardov.

V posledných zápasoch sa súperom 49ers podarilo nájsť úspech v behovej hre do sub packages, ktoré 49ers tak radi hrajú. 49ers v posledných 4 zápasoch po zemi pustili priemerne na jeden beh 6.8, 6.7. 4.3 & 5.4 yardov. Celkovo to je v týchto 4 posledných zápasoch priemerne 141.3 nabehaných yardov a priemer 5.59 yardov na jeden beh a v posledných 7 zápasoch to je 4.95 yardov na jeden beh. No a náš RB Aaron Jones môže z tohto ťažiť naplno. Aktuálne je na 5. mieste v NFC a na 14. mieste v NFL, čo sa týka počtu nabehaných yardov – 589. No a delí sa o vedenie v NFL s McCaffreym, čo sa týka počtu celkových TDs – 14. Treba si však pripomenúť jednu vec. McCaffrey hrá cez 95% snapov a Jones ani nie 60%! Za Jonesom máme skvelého Jamaala Williamsa. S Jonesom sú jediným tandemom running backov v lige, v ktorom majú obidvaja 3 a viacej zachytených TDs. No a našich 13 behových TDs je delené 4. miesto v NFL. Jones mal doposiaľ 22 behov vo vnútri 20 yardovej línii a z toho 11 premenil do 6 bodov. Žiadny iný hráč v NFL nemá v tejto hernej činnosti viacej než 9 behových TDs a v tejto štatistike Jones doslova drví celú NFL. Aj vďaka nemu sú Packers 3. najlepším tímom, čo sa týka skórovania v red zone. Z 38 tripov v red zone zakončili 24 touchdownom, čo je percentáž 68.6%. V zápase proti Panthers čelil Aaron Jones preplnenému boxu pri 69.23% behov, čo je najvyššie číslo v lige. No aj napriek tomu mal na 13 behov 93 yardov a 3 TDs. No a na záver Aaron Jones skóruje touchdown pri každom 12.14 dotyku s loptou. Myslím si, že game plan proti Niners je jasný.

Seattle s Arizonou stresovali Niners horizontálne a pravidelne do nich búšili inside behmi, screenami a rýchlymi prihrávkami. Tým pádom eliminovali ich nebezpečný pass rush, čoho výsledkom bolo eliminovanie celej skvelej obrany 49ers. Seattle nazbieral 27 bodov, no 3 TDs drivy boli výsledkom len 87 yardov, kvôli turnoverom San Francisca. Dúfam, že náš game plan sa bude opierať o behovú hru a behanie do Nicka Bosu. Staré známa pravidlo NFL hovorí, že ak chcete eliminovať pass rushera, tak do neho behajte. Ak sa Packers podarí rozbehnúť behovú hru, tak by to mohlo defenzívneho koordinátora 49ers Saleha prinútiť hrať single-high safety look. Ak sa toto stane, tak plne očakávam, že Rodgers ponúkne WR Adamsovi šancu na to, aby poslal CB Shermana do detskej postieľky. 

STRED IHRISKA DEFENZÍVY PACKERS

Počas 10 zápasov v tejto sezóne, ktoré sme odohrali, naši súperi našli mnoho úspechu pomocou passových prihrávok cez stred ihriska. V týchto 10 zápasoch naši súperi hodili celkovo 92 prihrávok cez krátky stred našej obrany, čo je najvyššie číslo v NFL. A pri 11 prihrávkach cez dlhý stred našej obrany sme pustili priemerne 23.9 yardov, čo je 31. miesto v lige. Podľa „play finder indexu“, ktorý môžte nájsť na www.pro-football-reference.com, naši súperi hádzali loptu stredom našej obrany celkovo 103 krát a 46.6% týchto lôpt premenili do prvého downu (priemer 9.1 yardov na jednu play). Na 111 plays, ktoré sa hádzali do ľavej strany našej obrany, súperi získali prvý down pri 43.2% s priemerom 8.4 yardov na jednu play. Do pravej strany našej obrany sa celkovo hádzalo 132 lôpt a prvým downom skončilo 28.8% týchto plays, s priemerom 6.7 yardov na jednu play. V zápasoch môžme vidieť, že naša obrana spolu dobre nekomunikuje a veľa krát vďaka nášmu nedorozumeniu príde súperová big play. Keď tzv. „mimo čísel“, tak tam je to viacej o súboji chlapa proti chlapovi. No keď ste vo vnútri čísel, tak to je viacej o komunikácii a spolupráci. Musíte byť skrátka na rovnakej vlne. No a keď sa pozrieme na naše posledné šarády v strede ihriska tak zistíme, že na tom je niečo pravdy:

 • ILB B.J. Goodson bol získaný pomocou tradu tri dni pred prvým zápasom sezóny proti Bears.
 • ILB Oren Burks vynechal takmer celú preseason a prvé 4 týždne regular season kvôli zraneniu prsného svalu.
 • S Amos, je u nás prvý rok. 
 • S Raven Greene sa zranil vo weeku 2 a bol umiestnený do injured reserve.
 • Rookie S Darnell Savage sa zranil v zápase s Cowboys a vynechal 2 zápasy.
 • S Ibraheim Campbell bol rok na PUP listine a prvý zápas v tejto sezóne odohral pred dvoma týždňami proti Panthers. 

6 z 10 quarterbackov, ktorým Packers čalili, tak skompletovali aspoň 71% svojich prihrávok, ktoré smerovali do stredu ihriska a piati z nich zaznamenali QB rating nad 103.00 pri týchto hodoch. 7 z týchto hráčov malo priemer aspoň 8.1 yardov na pokus stredom našej obrany. Celkovo sú QBs proti nám 71/103 (68.9%) pre 940 yardov (9.1 yardov na pokus) s ratingom 100.8, 6 TDs a 4 INTs, keď hádžu stredom ihriska. Len tak pre porovnanie, naši oponenti na poste QB skompletovali 65.8% svojich hodov do ľavej strany s ratingom 89.7 a len 56.1% svojich hodov do pravej strany s ratingom 77.9. Celkovo 20 pass catcherov zachytilo dokopy 71 prihrávok stredom pre 940 yardov, z čoho sa 48 skončilo prvým downom a 6 TD. Naši súperi stredom využívajú takmer všetko možné, čo dokáže chytať loptu – 10 WRs, 6 RBs & 4 TEs. V zápase proti Niners bude bránenie stredu ihriska extrémne dôležité, nakoľko toto je ich veľká zbraň. Sú na 9. mieste v NFL s 80 krátkymi prihrávkami do stredu ihriska a na 6. mieste s priemerom 8.7 yardov na týchto plays. Quarterback zlatokopov Jimmy Garoppolo je pri hodoch stredom ihriska v tejto sezóne 64/88 (72.7%), s priemerom 9.3 yardov na jednu prihrávku, 7 TDs, 1 INTs a ratingom 123.2. Ale je tu jeden problém. Jeho top 3 zo 4 cieľov v tejto oblasti bojujú so zraneniami a ich účasť v nedeľnom zápase je neistá: TE George Kittle (15 zachytených prihrávok pre 186 yardov a 2 TDs), WR Tyshun „Deebo“ Samuel (12-137-0) a Emmanuel Sanders (6-103-0). WR Kendrick Bourne (10-140-3) je tiež jeden z favoritov Garoppola v tejto oblasti. 

BEHOVÝ ÚTOK NINERS

Trio všestranných running backov Matt Breida, Tevin Coleman a Raheem Moser majú v tejto sezóne dokopy nabehaných 1,229 yardov a celkovo 1,652 yardov. Breida si s Colemanom delí snapy takmer presne 50-50. Breida má priemer na jeden beh 4.5 yardov, no je až na 27. mieste v efektívnosti/úspešnosti behov. Len 44% jeho behov bolo úspešných. Toto sa počíta tak, že máte určitú tabuľku na to, ktorá vám ukazuje, kedy je beh úspešný a kedy nie. Napr. keď na prvom downe získate 4 a viacej yardov, tak je beh úspešný, ak nie, tak je neúspešný. Ak na 4. downe získate first down, tak je to beh úspešný. Ak nie, tak je beh neúspešný. Hádam si rozumieme… Pre porovnanie, náš Aaron Jones vedie celú ligu v úspešnosti behov, keď hneď 61% jeho behov je považovaných za úspešné. 

Breida všaka zrejme hrať nebude a primárnym RB tak bude Tevin Coleman, ktorý je väčšou hrozbou vzduchom než zemou. Ten má doposiaľ na 104 behov získaných 409 yardov, čo je len slabý priemer 3.9 yardov na jeden beh. Ak nebude hrať ich TE Kittle, tak bude trpieť aj ich behová hra. Bez neho v posledných dvoch zápasoch mali Niners dva najhoršie zápasy, čo sa týka behania. Proti Arizone nabehali len 34 yardov a proti Seattlu 87. Cardinals boli proti Niners agresívni, na skorších downoch využívali heavy pressure na to, aby zastavali behy Niners a nášho defenzívneho koordinátora Mika Pettina sa to na tlačovke aj novinári pýtali. Ten im odpovedal, že stratégia Cardinals bola veľmi riskantná. Uvidíme, či sa uchýli k niečomu podobnému. Skôr by som povedal, že nie. 

No a na záver má Aaron pre Niners jeden odkaz:

GO PACK GO!!!!

 

6 thoughts on “PREVIEW: WEEK #12 – Green Bay Packers vs San Francisco 49ers

 • 25 novembra, 2019 at 8:33
  Permalink

  No to bylo hezké ráno:D opravdu to vypada, ze nám návrat Adamse spíše uskodil. Chápu, ze mu Rodgers věří nejvíce, ale 49ers tu přihrávku na nej tolikrát přečetli až z toho oči bolely. Barte nechybí nám nutně druhy WR, třeba A. J. Green. Proč už LaFleur nevyzkousi toho TE Sternbergera nechápu, protože horší jak Graham určitě nebude. King byl solidně zamotany u toho TD Kittla ? doprava, doleva a doprava a King byl úplně v lese, dobra hra 49ers. Ten pass rush 49ers byl neskutečný. Garoppolo poprvé bez ztráty a hned proti nám ?‍♂️

  Reply
 • 25 novembra, 2019 at 12:13
  Permalink

  Aaron má šťastie, že si ho v drafte nevybralo 49ers. Keby mal celú karieru hrať na západnom pobreží asi by sa v zostave dlho neudržal :D.

  Reply
  • 26 novembra, 2019 at 10:10
   Permalink

   Je hezké, že to berete s humorem, ono u takových jatek ani nic jiného nezbývá :). Každopádně se ukázalo, jak na tom skutečně jsme

   Reply
   • 26 novembra, 2019 at 14:25
    Permalink

    No koukej na Rams, ty jsou podle me ještě v daleko větších sra…ách, žádny prostor pod platovým stropem, žádný first round pick a Ramsey před podpisem a ti dostali úplně naloženo ? navíc jsme 8-3 a to si myslím nikdo nečekal.

    Reply
 • 26 novembra, 2019 at 18:05
  Permalink

  Neviem preco ale ja mam pocit, ze ten zapas sa zlomil uz pri tom nepremenemom 4. downe ked sme asi mali brat “iste” 3b.
  No je fakt ,že bez Adamsa sme hrali viac kreativne a proste to Aron musel hadzat aj na inych. Teraz sa na neho az moc spolieha. Tiez nechapem preco viac nieje zapojeny Kumerov.
  Kazdopadne 8:3 by som pred sezonou po 12. tyzdni bral takze R.E.L.A.X ? a Go Pack Go !!!

  Reply
  • 27 novembra, 2019 at 9:37
   Permalink

   Jojo, taky jsem pred sezonou 8:3 necekal. Pokud se nerozlozi, tak muzou 11:5 uhrat a postoupit z WC. Myslel jsem to tak, ze se ukazalo, jak jsme na tom ve vztahu k aktualni spicce nfl. Rozdil v rychlosti a agresivite byl velky

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *