PREVIEW: WEEK #14 – Washington Redskins vs Green Bay Packers

Musí prísť povinná výhra!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Washington Redskins

Kedy?  8/12/2019 o 19:00

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 37 zápasov (3 v postseason): 20 výhier, 16 prehier, 1  remíza

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass

  1. https://home.nflbite.com/
  2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  3. https://sportsurge.net/#/events/1

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.18 ,remíza: 20.00 , výhra hostí: 5.84

Fortuna: výhra domácich: 1.15 ,remíza: 22.00 , výhra hostí: 6.24

Niké: výhra domácich: 1.15 ,remíza: 17.46 ,výhra hostí: 6.98


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Do toho zápasu ideme bez vážnejších zdravotných problémov. Ako otázny je vedený len CB Kevin King (rameno) a CB Tony Brown (päta). No v piatok obidvaja odtrénovali celý tréning a v nedeľu by hrať mali. No a v sobotu sa na list otáznych nečakane pridal RG Billy Turner a dôvodom je choroba. Ak by Billy nemohol hrať, tak zrejme nastúpi Lucas Patrick.

Hostia z Washingtonu budú bez svojich dvoch wide receiverov Paula Richardsona a Trey Quinna. Mimo je tiež safety Deshazor Everett. Vracia sa im však skvelý pass rusher Ryan Kerrigan, ktorý vynechal zápas proti Panthers kvôli otrasu mozgu. 


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Na Lambeau Field pricestujú Washington Redskins, ktorým sa aktuálne nevídane darí a aj napriek bilancii 3-9 majú stále šancu postúpiť do playoff! Myslíte si, že to je nejaké nevydarený vtip z mojej strany? Nie, nie – OMYL! To divízia NFC East je tak otrasne našlapaná! Redskins potrebujú, aby Dallas prehral všetky svoje zostávajúce zápasy, Eagles vyhrali jeden (práve ten s Cowboys) a ostatné prehrali. Toto sa naplní a ak Redskins už do konca regular season neprehrajú ani len jeden zápas (Packers, Cowboys, Eagles, Giants), tak idú do playoff s bilanciou 7-9 ako víťaz divízie. Sci-fi? Asi áno. Avšak kým existuje šanca, tak sa o ňu Redskins pobijú a pri pohľade na ich zostávajúce zápasy to je z ich strany všetko hrateľné. 

Zaujímavosťou je, že v tomto zápase sa stretnú vôbec dva najhoršie tímy, pokiaľ sa jedná o počet yardov na punt returne. Packers idú na rekord NFL, sú na poslednom mieste a majú ich -8. Redskins sú na 31. mieste a majú ich 90. 

RÝCHLY ŠTART

Náš quarterback Aaron Rodgers na fanúšikov vyzýva, nech sú na Lambeau Fielde energickí a rýchly štart nášho útoku tomu len napomôže. Našim cieľom musí byť dostať sa do rýchleho vedenia a zobrať Redskins to, čo budú chcieť robiť – BEHAŤ S LOPTOU. V minulom zápase pri výhre nad Panthers mal Haskins nahádzaných len 13/25 pre 147 yardov a všetka show sa odohrávala na zemi. RB Derrius Guice mal nabehaných 129 yardov a 2 TDs no a Peterson 99 yardov a 1 TD. Hostia budú chcieť držať hru na zemi, čím budú ochraňovať svojho rookie quarterbacka. Vyhrať los, ísť na loptu a

PROBLÉM VYRIEŠIME AGRESIVITOU 

Washington nemá ale že vôbec dobrý útok. Je na 32. mieste v celkových yardoch, 32. v bodoch, 32. v prvých downoch, 32. v passových yardoch, 31. v passových TDs, 32. v počte yardoch na jeden passový pokus, 30. v passer ratingu, 30. v percentile sackov, 32. na tretích downoch, 29. v percentile skórovania, 31. v red zone TDs a 28. v yardoch na jednu play. QB Dwayne Haskins možno jedného dňa bude dobrým quarterbackom, avšak aktuálne ním nie je. Len v 6 zápasoch v tejto sezóne nahádzal 8 interceptions a bol sackovaný celkovo 22 krát. Doposiaľ skompletoval len 54.1% svojich prihrávok. V passer ratingu je na 36 mieste z 36 QB (57.5), v percentile interceptions je na 36/36 (4.5%) a v sack rate je na 36/36 (13.3%). Tímu Redskins sa od weeku 3 nepodarilo v zápase nahádzať viacej ako 200 yardov a ich ofenzívna dokopy v tejto sezóne skórovala len 13 TDs. Pre porovnanie, len náš RB Aaron Jones má v tejto sezóne na svojom konte 14 TDs. Haskinsovi musíme pravidelne podkurovať pod zadkom a miasť ho rôznymi formáciami. Defenzívny koordinátor Mike Pettine musí byť agresívnejší. Oukej, ten svoj 3-man rush môže využívať keď budú Redskins v red zone, ale v inom prípade tam musí poriadne kúriť pod kotol! Kedy ak nie v tomto zápase?!

TALENTOVANÝ NOS OBRANY

Redskins možno sú na bilancii 3-9, no ich nos obrany nie je vôbec márny. Práve že naopak! Redskins sú na šiestom mieste v NFL, pokiaľ sa jedná o percentil sackov, na deviatom mieste v sackoch a na štvrtom mieste v percentila vyvinutých tlakov na QB v tejto sezóne. Po hrozivom štarte s bilanciou 0-5, no od šiesteho zápasu sezóny sú Redskins na druhom mieste v NFL v počte sackov (27) a 10. v súperových yardoch na jeden beh (3.9). Ich defenzívna lajna je talentovaná ako vo vnútri, tak aj na okraji. Jonathan Allen, Da´Ron Payne a Metthew Ioannidis sú srdom defenzívnej lajny. Zatiaľ čo na krajoch sú obrovskou hrozbou Ryan Kerrigan a Montez Sweat. Všetci piati sú veľkí chlapi, ktorých len ťažko udržíte v blokoch. Payne je viacej run-stopper než pass rusher, avšak Allen, Ioannidis, Kerrigan a Sweat majú v tejto sezóne dokopy 22 sackov a 42 hitov na QB. Len v posledných dvoch weekoch sa im podarilo zaznamenať 13 sackov. QB Caroliny Panthers Kyla Allena sackovali 7 krát aj napriek tomu, že nemali k dispozícii Kerrigana, ktorý sa sa tento týždeň vráti do zápasovej akcie po vynechaní minulého zápasu kvôli otrasu mozgu. My zasa budeme mať k dispozícii celú starting ofenzívnu lajnu. Tímy, ktoré boli schopné rushovať Rodgers len so 4 hráčmi nám v tejto sezóne narobili obrovské problémy a Redskins vyzerajú ako tím, ktorý by to mohol zvládnuť. Od šiesteho weeku tejto sezóny majú QBs proti Redskins priemerný passer rating 84.5. Redskins možno v tejto sezóne nehrajú dobre ako tím, ale ich čelná obrana nám môže poriadne zatopiť. 

Tu by som upozornil najmä na matchup RT Bryan Bulaga vs EDGE Montez Sweat. Samozrejme, že Ryan Kerrigan je najlepším pass rusherom v tomto tíme, avšal nováčik Sweat by mohol byť pre Bryana Bulagu ťažkým matchupom. Sweatova kombinácia ohybnosti, sily a rýchlosti by mohlo byť smrteľným pre Bulagu, ktorý mal ešte pred nedávnom problémy s kolenom. Ak by bol na tejto strane vážnejší problém, tak Bulagovi treba vypomôcť s Lewisom, alebo Vitalem.

SLABÁ OBRANA V RED ZONE

Obrana Redskins je 21. v bodoch a 19. v yardoch. Ich obrana v red zone je jednou z najhorších vo futbale a my máme naopak jeden z najlepších útokov v red zone. Aj napriek tomu, že je náš útok nekonzistentný, tak sme skórovali touchdown pri 28/40 návštev v red zone, čo je druhé najlepšie číslo v NFL! V passovej obrane sú Redskins priemerní, keď sú na 15. mieste v lige, avšak proti behu sú len na 27. mieste. Náš RB Aaron Jones nemal od 6. zápasu viacej ako 13 behov za zápas. V skutočnosti má 13 a menej behov v 10 z 12 zápasov v tejto sezóne a v týchto zápasoch má dokopy nabehaných 422 yardov a priemer 3.61 yardov na jeden beh. V ostatných dvoch zápasoch? 23 a 19 behov, pre 223 yardov s priemerom 5.31 yardov na jeden beh. Obrana Redskins v tejto sezóne pustila najviac drivov v lige, ktoré mali +10 plays a trvali +5 minút. Linebackerovia Redskins sú v coverage dosť slabí a mohli by sme sa dočkať rýchlych a krátkych odhodov na running backov, či tight endov. 

STARÁ NEMESIS

Na pôdu Lambeau Fieldu sa vráti Adrian Peterson a toto by mohol byť jeho posledný štart na našej pôde počas jeho Hall of Fame kariéry. Aj napriek svojmu pokročilému veku (34 rokov) to má v nohách stále a dokáže zahanbiť nejedného mladého running backa. V tejto sezóne má priemer na jeden beh 4.4 yardov! V roku 2012 proti nám takmer stanovil rekord NFL v počte nabehaných yardov. Chýbalo mu v poslednom zápase regular season proti nám nabehať o 9 yardov viacej a rekord by bol na svete. V tejto sezóne vyhral aj ocenenie pre najužitočnejšieho hráča sezóny. Niekoľko jeho kariérnych highlightov prišlo práve proti nám na Lambeau Fielde, vrátane nabehaných 200 yardov v roku 2012. Dokonca sa mu takmer podarilo zápas vyhrať a Christian Ponder tak takmer porazil Aarona Rodgersa na Lambeau Fielde. Teraz už síce nie je takým istým hráčom, ale stále dokáže kontrolovať zápas. V minulej sezóne, keď sme proti Redskins hrali na Fedex Fielde, tak Peterson na 19 behov nabehal 120 yardov a 2 TDs, čo je priemer 6.3 yardov na jeden beh. No a v minulom zápase proti Panthers mal priemer na jeden beh 12.9 yardov!! Po príchode na náš štadión sa bude cítiť komfortne a je to len na našej obrane, aby sa uistili, že v tejto pohode neostane. 

SKVELÝ TERRY

Útok Redskins v tejto sezóne nemá veľa dôvodov na úsmev, avšak WR Terry McLaurin je extrémne vydareným pickom v treťom kole. Už počas svojej rookie sezóny je najlepším receiverom v tíme. Je to perfektný route runner a my sa len môžme zamýšľať nad tým, ako by sa mu darilo, keby mu lopty hádže Aaron Rodgers a vedľa seba má Davante Adamsa. Aktuálne má na svojom konte 42 zachytených prihrávok pre 646 yardov a 5 TDs. Jeho priemer na získaných yardov na jeden catch je 15.4. McLaurin je doslova nočnou morou do matchupu proti CB Kevinovi Kingovi, ktorý má v tejto sezóne problémy so skvelými route runnermi a rýchlymi hráčmi. Tímy už teraz moc nevyužívajú to, že svojho najlepšieho cornera pošlú na osobku k nejakému WR a toho sleduje pri každom jednom snape. No toto by mal byť ten typ zápasu, kedy bude CB Jaire Alexander na McLaurinovi pri každom jednom snape, obzvlášť keď zvyšok skupiny receiverov Redskins je na maródke. No a Kevin King bude hrať na Kelvina Harmona. Ktorý je postavou väčším wide receiverom a nie až tak rýchlym ako práve McLaurin, ktorý 40 yardov zabehol za 4.35s. 


GO PACK GO!!!!

One thought on “PREVIEW: WEEK #14 – Washington Redskins vs Green Bay Packers

  • 8 decembra, 2019 at 21:28
    Permalink

    Ach bože. Bolí ma sa na to pozerať.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Čo sa deje vo Free Agency? III  |