PREVIEW: WEEK #15 – Green Bay Packers vs Carolina Panthers

NÁVRAT KRÁĽA!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Carolina Panthers

Kedy? 16.12. 2017 o 19:00

Kde? Bank of America Stadium, North Carolina

Vzájomná historická bilancia: 14 zápasov (vrátane 1 v postseason):  9 výhier, 5 prehier

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass

  1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  2. www.mamahd.com
  3. www.batmanstream.live

Predpoveď počasia: 12ºC (oblačno)

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.75, remíza: 12.50, výhra hostí: 2.42

Fortuna: výhra domácich: 1.68, remíza: 13.00, výhra hostí: 2.55

Niké: výhra domácich: 1.76, remíza: 16.40 , výhra hostí: 2.34


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Posledný vzájomný zápas sa odohral 8.11. 2015 na štadióne v Charlotte. Packers v tomto zápase podľahli Panthers 29:37 a to hlavne kvôli nevydarenej 2. štvrtine, ktorú Panthers ovládli pomerom 24:0. Packers hrali v tomto zápase takmer bez behovej hry. „Lídrom“ Packers v behovej hre bol James Starks, ktorý na 10 behov vyprodukoval 39 yardov, pričom jeho najdlhší beh meral 15 yardov. No to, čo nedokázal na zemi, nahradil vo vzduchu, keď si pripísal 6 zachytených prihrávok pre 83 yardov a 1 TD. Spomedzi WRs odohrali najlepší zápas Davante Adams, ktorý si pripísal 7 zachytených prihrávok pre 93 yardov, ďalej Randall Cobb, ktorý zachytil 4 prihrávky pre 99 yardov, vrátane 53 yardového TD. 


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Green Bay Packers potrebovali ďalšie víťazstvo v predĺžení, aby udržali sezónu nažive a porazili Cleveland Browns 27-21. Tento týždeň ostávame na cestách a namierime si to do Charlotte, kde sa stretneme s domácimi Panthers, ktorí sú našim priamym konkurentom v boji o play off, ich bilancia je 9-4. Packers vyhrali 6 zápasov z posledných 9 zápasov proti Caroline. A teraz túto bilanciu potrebujeme o niečo skrášliť. 


!THE RETURN OF THE KING!

Dámy a páni, je späť! Aaron Rodgers vynechal posledných 7 zápasov potom, čo si v zápase proti Vikings zlomil kľúčnu kosť. V utorok prostredníctvom Instagramu Rodgers oznámil, že bol „očistený“ a môže sa vrátiť na ihrisko. Celý svet NFL smeruje svoje oči na mimozemšťana, ktorý sa blezkurýchle uzdravil a prišiel výrazne zamiešať kartami v boji o play off. Avšak je ťažké očakávať, že Rodgers príde na ihrisko v TOP topovej forme. V roku 2013 vynechal takisto 7 zápasov kvôli zlomenej kľúčnej kosti a zahájil boj o play off zápasom proti Chicagu Bears. Rodgers nahádzal 318 yardov a 2 TDs, čo nám zaručilo titul v NFC North, ale takisto hodil niekoľko interceptions v úvode zápasu. 

Bez Rodgersa sa nám nedarilo, vyhrali sme len 3 zápasy, z toho 2 v predĺžení. Tím zaznamenal slabých 16 bodov na jeden zápas. Očakávam, že návrat Rodgersa našu ofenzívu privedie k životu. Rodgers bude mať k dispozícií nové zbrane v podobe Jonesa a Williamsa. Duo rookie RBs zohralo obrovskú úlohu v našich 3 víťazstvách bez Rodgersa. S jeho návratom, bude musieť byť obrana v strehu úplne všade. 


S NÁVRATOM RODGERSA OČAKÁVAJME AJ NÁVRAT JORDYHO NELSONA!

V 7 zápasoch pod Hundley si Jordy pripísal 22 zachytených prihrávok pre 153 yardov a 0 TDs. No teraz sa Rodgers vracia a očakávam, že Jordy bude opäť raz Jordym Nelsonom, najmä v red zone. V red zone Jordy zachytil počas posledných 2 sezón 16 TDs! „Ich chémia je špeciálna.“ vyjadril sa na ich adresu coach receiverov Luke Getsy. Rodgers v stredu povedal, že Jordy má stále veľa toho čo môže ponúknuť. V prvých piatich zápasoch tejto sezóny si Jordy pripísal 19 zachytených prihrávok pre 230 yardov a viedol ligu v počte TDs (6) aj napriek tomu, že v zápase proti Atlante čo to vynechal. Návrat Rodgersa nám tak obnoví symbiózu čísel 12 a 87!


OL MUSÍ LIMITOVAŤ POČET HITOV NA RODGERSA

Fanúšikovia Packers už dýchajú o niečo ľahšie keď vedia, že za centrom už bude stáť naša 12ka. Rodgers je späť a úprimne si priznajme, že je niekde úplne inde ako Newton, Keenum, alebo Stafford. No rozdiel medzi nimi môžme vidieť v čelnej pätici. Packers už v tejto sezóne nasadili dokopy 5 OTs, vrátane nejakého chlapíka menom Ulrick John. Takisto už za nás do zápasu nastúpili 5 guardi. Veľa ľudí si teraz myslí, že keď máme Rodgersa späť, tak je postseason jasná. Avšak všetko bude záležať na OL a zdare/nezdare našich konkurentov. Green Bay v tejto sezóne povolili 85 hitov na QB, čo je 9. najvyššie číslo v celej NFL. Je viac než jasné že Rodgers ešte nie je 100 percentný. Packers však porovnali pre a proti a rozhodli sa, že to v tejto sezóne ešte skúsia. Zároveň obdivujem Rodgersa, že sa chcel ešte vrátiť a pomôcť tímu. No najťažšou vecou pre futbalového hráča pri návrate zo zranenia sú hity na jeho osobu. Síce Rodgers už nastúpil do tréningu, no stále sa nepostavil v reálnom zápase 150 kilovému chlapovi tvárou v tvár. Čo nebude ľahké. OL bude musieť byť pre Rodgersa niečo ako Robin pre Batmana. Čo je však veľká požiadavka proti tímu, ktorý je 3. v počte sacks v celej lige. No a 32 zo 40 sackov Panthers prišlo práve od chlapcov v čele. Minulý týždeň Panthers sackovali Keenuma hneď 6x. Čiže Rodgers sa bude musieť zbavovať lopty naozaj rýchlo. Hundleyho priemer odhodu je 2.95s, no Rodgersov v prvých zápasoch bol 2.67s. Hundley dostával viacej času ako si myslíme. No problémom bol jeho prehľad, nepresnosť a toto číslo zvyšovali aj hry, pri ktorých držal loptu proste až príliš dlho. Zároveň očakávam, že v tomto zápase bude na pozícií RB nastupovať hlavne Jamaal Williams. Aaron Jones je síce prirodzenejším runnerom, no jeho pass protection je naozaj chabá oproti Williamsovej a práve táto jeho schopnosť bude v nedeľu potrebná. Zároveň teraz neočakávajme, že Rodgers zmení svoj štýl hry a nebude predlžovať hry pohybom von z kapsy. Predlžovanie hier je v jeho DNA quarterbacka aj napriek hrozbe v podobe kľúčnej kosti. 


ZASTAVIŤ BEHOVÚ HRU NEWTONA

QB Panthers Cam Newton zaznamenal z posledných 6 zápasov len jeden zápas, kde nahádzal +200 yardov. Tieto čísla môžu byť výsledkom zranenia ramena, kvôli ktorému v marci tohto roku podstúpil artroskopickú operáciu, no aj napriek tomu sa stihol dať dokopy. No je viac než pravdepodobné, že proti našej otrasnej secondary toto číslo vylepší, avšak ak nezastavíme Newtonove behy, tak proti Panthers nemáme šancu. Newton má sezónu naštartovanú naozaj dobre, keď po zemi doposiaľ získal 583 yardov. Proti Vikings Newton ponížil safetyho Andrewa Sendeja a pripísal si nádherný 62 yardový beh. Obrana Doma Capersa má permanentne problémy s mobilnými QBs. No Panthers ešte majú k dispozícií duo Jonathan Stewart a Christian McCaffery. No a hlavne na McCaffreyho musí Capers vymyslieť nejaký ten plán. Keďže naša obrana na pravidelnej báze nedokáže pokrývať screeny. Každý jeden oponent od weeku 7, keď nás totálne zničil Alvin Kamara proti nám využíva screeny. Čo sa bude diať až dovtedy, kým starúšek Capers nepríde na to, ako ich eliminovať. No a práve kvôli tomuto je McCaffrey pre nás obrovskou hrozbou. McCaffrey v tejto sezóne zachytil 67 prihrávok, čo je pre porovnanie viacej ako napríklad A.J. Green, Doug Baldwin, alebo Mike Evans. Panthers ho posúvajú po celom ihrisku a využívajú ho na 100%. Medzi tackles tento hráč taký nebezpečný nie je. Keď v tomto aspekte má priemer na jeden beh 3.5 yardov, no je extrémne nebezpečný v open fielde. 476 yardov z 519 nachytaných yardov prišlo po zachytení prihrávky. Len 4 hráči v NFL majú po zachytení prihrávky viacej yardov, než tento rookie zo Stanfordu. No a čo nedokáže McCaffrey, to dokáže Jonathan Stewart. Minulý týždeň proti Vikings si pripísal 103 nabehaných yardov a 3 TDs. Ak sa nám toto nepodarí zastaviť, tak si len podáme ruky a vidíme sa v budúcej sezóne. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  |  Dom pri Lambeau Fielde na predaj!  |  Training camp 2019 – 11. deň (tréning s Texans)  |