PREVIEW: WEEK #17 – Green Bay Packers vs Detroit Lions

V poslednom weeku regular season ide o veľa! 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Detroit Lions

Kedy?  29/12/2019 o 19:00

Kde? Ford Field, Michigan

Vzájomná historická bilancia: 180 zápasov (2 v postseason): 101 výhier, 72 prehier, 7 remíz

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass

 1. https://home.nflbite.com/
 2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
 3. https://sportsurge.net/#/events/1

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 5.30 ,remíza: 18.70 , výhra hostí: 1.21

Fortuna: výhra domácich: 5.21 ,remíza: 20.00 , výhra hostí: 1.20

Niké: výhra domácich: 5.07 ,remíza: 16.55 , výhra hostí: 1.23


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Na našej strane nám zrejme budú v backfielde chýbať dvaja hráči. RB Jamaal Williams a FB Danny Vitale s veľkou pravdepodobnosťou do zápasu nezasiahnu. Obidvaja vynechali štvrtkový a piatkový tréning. Williams má problémy s ramenom a Vitale s kolenom. Ak Williams a ani Vitale nebudú môcť hrať, tak sa budeme musieť spoľahnúť na RB Aarona Jonesa, RB Dextera Williamsa a RB Tylera Ervina. 

S Will Redmond taktiež vynechal posledné 2 tréningy kvôli zraneniu hamstringu a jeho účasť v tomto zápase je taktiež nepravdepodobná. WR Jake Kumerow vynechal tréning kvôli chorobe a jeho účasť je otázna. 

Na strane súpera je účasť otázna pri piatich hráčoch: LB Devon Kennard, LB Sreve Longa, K Matt Prater, OT Rick Wagner a S Tavon Wilson. Do zápasu určite nezasiahne DL A´Shawn Robinson. 


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Tak a je to tu. Máme pred sebou posledný zápas tohtoročnej regular season, ktorý sa opäť odohrá s Detroitom Lions, s ktorými week 17 odohráme už štvrtý rok po sebe. To už je taká mini tradícia. Posledné 2 sme proti ním prehrali, no Aaron Rodgers v nich dokopy odohral 9 snapov. Celkovo proti Lions odohral 19 zápasov, v ktorých má priemer 253 passových yardov na zápas, 2.1 TDs, 0.4 INTs a 107.7 quarterback rating. 

V prvom tohto sezónnom meraní síl sme nad Lions vyhrali 23:22 a odvtedy Lions prehrali 9 z 10 nasledujúcich zápasov. Avšak v 7 zápasoch, v ktorých prehrali, tak za súperom zaostali len o jedno skórovanie. 5 prehier za sebou prišlo o jedno skóre, no počas posledných 3 zápasov boli Lions prestrieľaní o 42 bodov. Tieto prehry prišli o 2 a viacej skórovaní. V posledných 4 zápasoch sú Lions 0-4 a v týchto zápasoch prehrali priemerne o 12 bodov. Najviac skórovaných bodov mali 20 a ich najlepším obranným výkonom bolo udržanie Vikingov na 20 bodoch. Na druhe strane Packers sú v posledných 4 zápasoch 4-0 a súperov porazili priemerne o 11 bodov. Najviac sme skórovali 31 bodov a náš najlepší defenzívny výkon prišiel proti Vikingom, ktorých sme udržali na 10 bodoch. 

Lions pustia TD pri 60% súperových drivoch do red zone, čo je 23. miesto v NFL. Na druhej strane Packers 67.7% svojich návštev v red zone zakončia touchdownom, čo je 3. miesto v NFL. Pro Football Outsiders uvádzajú, že Lions sú na 15. mieste v bránení WR1, na 29. mieste v bránení WR2, na 26. mieste v bránení TE a na 28. mieste v bránení. Toto je zrejme ideálny week na to, aby sme videli čo najviac 13 personnel formácie. Lions sú na poslednom mieste v NFL, keď viacej passových yardov na zápas nepustí žiadny iný tím – 282.6 yardov a v posledných troch zápasoch 292.7 yardov. V posledných 10 zápasoch Lions udržali súperov passer rating pod 99.9 len jeden jediný krát. 

Packers tento posledný vzájomný zápas vyhrali aj vďaka dvom penaltám, no Lions tento zápas prehrali najmä kvôli tomu, že neboli schopní hýbať s loptou. Na first downy sme vyhrali 22-13 a na celkové ofenzívne yardy 447-299. Tentoraz však nebudeme čeliť Staffordovi, ktorý skončil na sezónu ukončujúcej IR so zranením chrbta. Celkovo celý tím Lions má problémy so zraneniami, keď hneď 16 hráčov je v IR. Namiesto neho by mal do zápasu nastúpiť QB David Blough, čo by mal byť jeho piaty kariérny štart v NFL. Ak by som mal byť úprimní, tak Lions by tento zápas mali prehrať, aby si vylepšili pozíciu na Drafte. Ich obrana potrebuje pomoc a celkové 29. miesto v NFL počas tejto sezóny je pre lodivoda Matta Patriciu určite extrémnym sklamaním. Avšak Lions tento zápas určite nevypustia, nakoľko môžu svojmu divíznemu rivalovi narobiť ešte kopec škody. A to sa predsa neodmieta. 

Na začiatku sezóny sme hovorili, že by to mohol byť veľmi dôležitý zápas. Hovorilo sa, že by to mohol byť dôležitý zápas vzhľadom na našu potenciálnu účasť v playoff. No vtedy sme takmer ani nepomysleli na to, že v tomto zápase budeme bojovať o first round bye a potenciálne o prvé miesto v NFC! Matt LaFleur na tento zápas povedal: „Toto je pre nás už zápas v playoff. Nie je o tom pochýb. A tak k nemu aj pristupujeme. Pretože ak sa dokážeme postarať o tento zápas, tak dostaneme týždeň voľna.“ Presne tak dámy a páni! Playoff sa pre nás začína už túto nedeľu v Detroite na Ford Fielde! Čo musíme spraviť preto, aby sa nám podarilo zaistiť si first round bye?

PASSOVÁ HRA JE STÁLE HROZBOU

Odkedy sa im zranil starting QB Matthew Stafford, tak Lions nevyhrali ani len jeden zápas. Avšak ich útok, najmä passový, je naozaj nebezpečný a dokážu narobiť poriadnu zlobu. Ich passový útok je 8. najlepším v lige a ich WR Kenny Golladay je jeden z najdynamickejších WRs v súčasnej NFL, keď jeho priemer yardov na jeden catch je 18! Podarilo sa mu zaznamenať druhú sezónu, v ktorej nazbieral nad 1,000 nachytaných yardov a pri absencii WR Marvina Jonesa a TE T.J. Hockensona, ktorí sú v IR, je jasnou jednotkou v ich passovej hre. V tejto sezóne sa mu podarilo zaznamenať už 5 sto a viac yardových zápasov, plus k tomu pridal 11 touchdownov. A to aj napriek tomu, že mu chýba QB Stafford. 

V rokoch 2016-17 našu obranu rozoberal WR Marvin Jones, ktorý mal v tomto časovom období proti nám 22 catchov pre 468 yardov (21.3 priemer) a 5 TDs. V rokoch 2018-19 to je už spomínaný Kenny Golladay, ktorý má proti nám 11 catchov pre 299 yardov (27.2 priemer!!!!!!!) a 2 TDs. Jones je v injured reserve, no Golladay bude v nedeľu ne ihrisku. Očakávam, že na tohto mohutného WR Mike Pettine postaví CB Kevina Kinga a menší CB Jaire Alexander bude hrať proti Dannymu Amendolovi. 

Na poste QB je David Blough, nedraftovaný nováčik, ktorý nám už ukázal, že sa nikoho nebojí. Keď má pocket čistý, tak dokáže doručiť krásne lopty. No keď sa mu to rúca, tak už taký spoľahlivý nie je a v tejto sezóne skompletoval len 56% svojich hodov, z ktorých 5 skončilo interception a bol sackovaný 13 krát. Pro Football Outsiders uvádzajú, že obrana Packers vytvorí tlak na súperovho QB pri 35.1% dropbackoch, čo je tretie najvyššie číslo v NFL. Ofenzívna lajna Lions pustí tlak na svojho QB pri 30.5% dropbackov, čo je 21. miesto v NFL. Ďalej Pro Football Focus uvádza, že Blough pod tlakom skompletoval 12/35 prihrávok (34.3%) pre 192 yardov, 0 TDs, 3 INTs a QB rating 17.8. 

Ich ofenzívna lajna je bez LG Joe Dahla a backup Kenny Wiggins je na IR. Šancu tak dostáva Oday Aboushi, ktorý bude mať na starosti Kennyho Clarka a Za´Dariusa Smitha. Práve toto je matchup, ktorý bude defenzívny koordinátor Mike Pettine vyhľadávať. Na pozícii RT je Tyrell Crosby, ktorý pláta dieru za zraneným Rickom Wagnerom a ten sa bude musieť vysporiadať s Prestonom Smithom a stále sa zlepšujúcim Rashanom Garym. 

Blough sa nemôže spoľahnúť na behovú hru, ktorá doposiaľ nebola zdravá, alebo konzistentná. Na ihrisku uvidíme nováčika Bo Scarborougha, ktorý je silovým running backom a nie tým dynamickým. O snapy sa zrejme podelí s pôvodným starterom zo začiatku sezóny Kerryonom Johnsonom, ktorý sa vracia po tom, čo strávil 8 týždňov v IR. 

AGNEW NESMIE DOSTAŤ LOPTU

Ak fakt nechceme, aby jeden hráč dostal loptu do svojich rúk, tak je to kick returner Jamal Agnew. Agnew je pre Lions v special teame dynamickou zbraňou a vždy keď sa lopta dostane do jeho rúk, tak súper vyhlasuje pohotovosť najvyššieho ohrozenia. Vo Weeku 3 proti Eagles sa mu podarilo na kick returne skórovať TD a minulý týždeň proti Broncos zaznamenal touchdown aj na pun returne. 

ELIMINOVAŤ TREY FLOWERSA

Naša ofenzívna lajna podáva v posledných týždňoch vynikajúce výkony. Z hry dokázala totálne vymazať najviac úderné dvojice v NFL. Svoje by vám o tom vedeli povedať Mack s Floydom z Chicaga, či Hunter s Griffenom z Minnesoty. Pass rush Lions je jeden z vôbec tých najhorších v NFL, keď tlak na súperovho QB vyvinú len pri 26.1% dropbackov, čo je 29. miesto v NFL, no Trey Flowers prežíva kvalitnú sezónu a ak sa mu v nedeľu podarí zaznamenať jeden sack, tak si stanový svoje kariérne maximum. Ofenzívna lajna Packers pustí tlak na QB pri 28.8% dropbackov, čo je 11. miesto v NFL. 

JONESOVI CHÝBA MÁLO

Náš RB Aaron Jones prežíva vydarenú sezónu a ak sa mu v tomto zápase podarí skórovať 2 TDs, tak prekoná franchise rekord Green Bay Packers v touchdownoch za jednu sezónu, ktorý drží z roku 2003 Ahman Green – 20. Green v tomto roku prekonal predošlý rekord, ktorý padol po 41 rokoch a mal ho vo svojich rukách legendárny Jim Taylor s 19 TDs. Najbližšie sa k nemu priblížil len v roku 1994 legendárny a jeden z najlepších WRs, akí kedy žili Sterling Sharpe, keď skóroval 18 TDs. Aaron Jones sa taktiež môže stať prvým Packerom od čias Jima Taylora (1962), ktorý bude na konci sezóny viesť ligu v počte TD. Prede posledným weekom náš Jones vedie pre McCaffreym o jeden TD. Jones je zároveň 16 behových yardov od jeho prvej sezóny v NFL, v ktorej by dosiahol na hranicu 1,000 nabehaných yardov. 

GO PACK GO!!!!!!!!!!!

 

One thought on “PREVIEW: WEEK #17 – Green Bay Packers vs Detroit Lions

 • 29 decembra, 2019 at 18:28
  Permalink

  Dnes hlavne bez zranení a víťazne GO PACK GO !!!
  …. a výnimočne fandím aj sliepkam zo Seattlu ?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

platy  |