PREVIEW: WEEK #3 – Green Bay Packers vs Washington Redskins

Po 2 domácich zápasoch odohráme prvý zápas na cudzej pôde proti Redskins!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Washington Redskins

Kedy? 23.9. 2018 o 19:00

Kde? FedEx Field, Maryland

Vzájomná historická bilancia: 36 zápasov (vrátane 3 v postseason): 20 výhier, 1 remíza & 15 prehier

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass,

  1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  2. www.mamahd.com 

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 2.36, remíza: 12.50, výhra hostí: 1.77

Fortuna: výhra domácich: 2.53, remíza: 12.50, výhra hostí: 1.70

Niké: výhra domácich: 2.31, remíza: 13.12, výhra hostí: 1.78


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Posledný vzájomný zápas sa odohral 20.11. 2016 a hral sa na domácej pôde Redskins. Domáci tento zápas aj dokázali vyhrať a zdolali nás pomerom 42:24. Ešte v polke 4. štvrtiny bol stav 24:29 pre Redskins, no zlomovými momentami tohto zápasu boli 2 behové TDs v závere 4. štvrtiny v podaní RB Roba Kelleyho. Packers tak po tomto zápase boli na bilancií 4-6 a week na to sa začal ďalší legendárny príbeh v podaní Packers s názvom „Run the table“.


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Cornerback Kevin King má problémy s trieslom a do zápasu na 100% nezasiahne. Údajne sa nejedná o nič vážne a tréneri nechcú riskovať vážnejšie zranenia a tak radšej Kevinovi doprajú oddych. CB Davon House bol tento týždeň v tréningu limitovaný kvôli zraneniu bicepsu a jeho štart je otázny. Ďalej sú ešte otázni ILB Oren Burks, S Josh Jones a QB Aaron Rodgers. Avšak očakáva sa, že do zápasu by nastúpiť mali. 


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

SÚBOJ AKO NA DRAFTE, TAK AJ NA IHRISKU!

Na NFL Drafte v roku 2005 mali prvý výber San Francisco 49ers a nutne potrebovali QB. Všeobecne sa očakávalo, že si vyberú domáceho miláčika a fanúšika 49ers – QB Aarona Rodgersa. Avšak Niners svojím pickom všetkých prekvapili a vybrali si QB Alexa Smitha. Vedenie 49ers tento krok obhájilo slovami, že Aaron Rodgers bol pri vzájomnom rozhovore príliš arogantný. Následne sa Aaron boardom prepadal, keďže tímy potrebovali iných hráčov ako QB a tak bol Aaron draftovaný až na 24. mieste a vybrali si ho práve Green Bay Packers. Ako Rodgers, tak aj Smith sa na trávnikoch NFL rozhodne nestratili. Avšak Smith bol už dva krát tradovaný, aby v tíme uvoľnil miesto pre mladšieho quarterbacka. V San Franciscu to bol Colin Kaepernick a následne v Kansase Patrick Mahomes. Na druhú stranu Aaron Rodgers sedel počas 3 rokov za Brettom Favrem a od roku 2008 je v Green Bay starterom. No a s pokojným svedomím môžme prehlásiť, že Niners vtedy urobili chybu. Smith už za nich nehrá, dokonca ani Kaepernick, a Smith sa momentálne nachádza vo Washingtone, kde sa proti Aaronovi postaví po 4x v kariére. Po 1x sa stretli v roku 2009 a vtedy Packers porazili Niners 30-24. Druhý vzájomný zápas prišiel v roku 2012 a zároveň to bol jediný zápas, v ktorom Smith Aarona Rodgersa prehral a Niners sa tešili z víťazstva 30-22. Doposiaľ posledný vzájomný zápas prišiel v roku 2015, kedy Packers porazili Chiefs pomerom 38-28 a Aaron Rodgers Smitha prehral na plnej čiare. Nahádzal 333 yardov, 5 TDs a passer rating mal 138.5. Na druhej strane Smith si pripísal 290 yardov, 1 TD & a aj 1 interception. Smithov passový útok mal celý zápas problémy, bol sackovaný 7x a skóre skrášľoval až 2 behovými TDs v záverečnej štvrtine Jamaal Charles. Smith však opäť menil dres a momentálne hrá svoju prvú sezónu za Redskins a môžme sa tešiť na ďalší skvelý zápas týchto dvoch „rivalov od narodenia“. Aaron Rodgers má s Redskins momentálne vyrovnanú bilanciu 2-2. V týchto 4 zápasoch dokopy nahádzal 1,334 yardov, 10 TDs a len jednu interception. Zároveň posledné 4 zápasy boli pre oko diváka nesmierne atraktívne. Packers spolu s Redskins vždy prekročili hranicu 50 bodov a víťazný tím vždy skóroval +35 bodov. 


V ÚTOKU REDSKINS FIGURUJÚ POMERNE ZNÁME TVÁRE

Útok Redskins vedie už spomínaný QB Alex Smith, ktorý sa prezentuje vyrovnanými a spoľahlivými výkonmi. Loptu rozdáva veľmi isto, najmä na krátke a stredné vzdialenosti. Vyniká najmä v starostlivosti o loptu a súperovi ju často nepožičiava. Smith skompletoval 70% svojich prihrávok, avšak má priemer len 7.2 yardov na jednu skompletovanú prihrávku. Pri Smithovi nájdeme 33 ročnú legendu v podobe Adriana Petersona. Peterson celkovo proti Packers odohral 18 zápasov, v ktorých mal 368 behov pre 1,878 yardov a 13 TDs. Ich passový útok je momentálne vedený tight endom Jordanom Reedom a prekvapivo running backom Chrisom Thompsonom, ktorý sa running backom veľmi ani nazvať nedá. Nakoľko v poslednom zápase si pripísal jeden behový yard a 92 yardov zachytených. Ich skupina receiverov je mixom Jamisona Crowdera, ktorý je šikovný slot receiver, chlapíka na dlhé lopty v podobe Paula Richardsona, nevydareného 1st round picku Josha Doctsona a čerstvých akvizícií Breshada Perrimana a Michaela Floya. Richardson bol jednou z najjagavejších akvizícií Redskins počas tejto offseason a podpísal zmluvu na 5 rokov za 40 miliónov dolárov. Ich ofenzívna lajna zahŕňa 6-násobného účastníka Pro Bowlu – ľavého tackla Trenta Williamsa. Nanešťastie pre Washington, Williams si v zápase proti Colts poranil koleno a tento týždeň trénuje len limitovane. Je otázne, či do zápasu naskočí, alebo nie. Ich vnútro ofenzívnej lajny ja takisto oslabené, nakoľko Pro Bowl right guard Brandon Scherff je otázny kvôli problémom s kolenom a ľavý guard Shawn Lauvao má problémy s lýtkom, jeho účasť v zápase je nepravdepodobná. Ak nebude môcť nastúpiť ani jeden z tejto trojice, tak Smith bude musieť behať o život, čo on povedzme si na rovinu príliš dobre neovláda a nie je to v žiadnom prípade Magic Russell. Alex Smith sa počas pôsobenia v Chiefs mohol spoľahnúť na zbrane v podobe Tyreeka Hilla a Travisa Kelceho. Pri všetkej úcte ku hráčom Redskins, ale ani jeden z nich nedosahuje kvalít týchto dvoch super hviezd. Jordan Reed je dobrý TE, keď je zdravý, avšak nie je zo Kelce. Reed od svojej rookie sezóny nedosiahol cez 11 yardov na jednu zachytenú prihrávku počas sezóny, vlastne je bližšie ku desiatke. Na druhú stranu Kelce nikdy nemal sezónu pod 12 yardov na jednu prihrávku. 


OBRANA REDSKINS JE NEDOCENENÁ

Jednotka Grega Manuskyho je momentálne celkovou najlepšou obranou v NFL, keď počas 2 zápasov celkovo pustila len 494 yardov! Podľa DVOA sú 4. proti passu a 28. proti behu. Je zjavné, že proti passu sa im darí viacej ako proti behu, avšak pozrime sa na tímy, proti ktorým nastúpili. Porazili Arizonu Cardinals, ktorá hrá otrasný futbal a ich passový útok je na 31.mieste v NFL. Ďalej odohrali solídny zápas proti Colts, avšak ani Colts nie sú nejakou passovou veľmocou. Ich čelná sedmička je solídna, aj keď majú problém s generovaním tlaku na QB. Manusky využíva najmä 3-4 schému. Najznámejšími hráčmi ich front-7 je trojnásobný účastník Pro Bowlu – LB Ryan Kerrigan, ktorý v roku 2017 zaznamenal úctyhodných 13 sackov a ILB Zach Brown, ktorý má momentálne úžasnú zápasovou známku 90.0, čo je momentálne najvyššia známka spomedzi všetkých hráčov v NFL! V prebiehajúcej sezóne sa v pass rushy najviac darí defenzívnemu endovi Matthew Ioannidisimu, ktorý už má na svojom konte 2 sacky a jeden forced fumble. Washington takisto disponuje mladíckou krvou. Za posledné 2 Drafty si v prvom kole vybrali hráčov do defenzívnej lajny z Alabamy – Jonathana Allena a Darona Payneho. Packers mali v posledných týždňoch nemalé problémy so silovým interným pass rushom a Ioannidis bude pre našu OL ďalšou veľkou výzvou. V minulej sezóne celkovo zaznamenali 42 sackov a len 4 prišli ako tzv. coverage sacky. To znamená, že 38 sackov prišlo po čistom pass rushy, to je 95% ich sackov, čo je skvelé číslo a zároveň najvyššie v NFL počas minulej sezóny. V secondary majú hneď niekoľko playmakerov. Veteránske duo cornerbackov Josh Norman & Quinton Dunbar, spolu so safetym D.J. Swearingeraom budú výzvou pre passový útok vedený (dúfajme) Aaronom Rodgersom. 


VÝHODA DOMÁCEHO IHRISKA?!

Minulý týždeň Redskins odohrali prvý domáci zápas v sezóne, no úplne podľa predstáv to nedopadlo. Návštevnosť bola historicky najmenšou a po otrasnej koncovke domáci tím prehral pomerom 21:9 proti Colts. No a v závere boli Redskins poriadne vybučaní vlastnými fanúšikmi. Fanúšikovia Packers sú známi aj vďaka svojim početným výjazdom na vonkajšie zápasy. Na nedeľný zápas sa predávajú pomerne lacné lístky a vôbec by som sa nedivil tomu, keby počas celého zápasu z tribún počujeme hlasité „GO PACK GO!“. 


AARON JONES SA VRACIA!

Po odpykaní si dvojzápasového trestu sa na trávniky NFL vracia RB Aaron Jones! Miesto na súpiske mu uvoľnil CB Deante Burton. Čo je pomerne prekvapivý krok, nakoľko sa očakávalo, že sa prepustí RB Darius Jackson a tak momentálne na súpiske máme 4 RBs. Jamaal Williams, Ty Montgomery, Aaron Jones & Darius Jackson. V ideálnom svete by sme nemali presne stanovenú jednotku na pozícií RB a Packers by využívali Williamsa a Jonesa na základe situácie na ihrisku a toho, čo by sme aktuálne potrebovali. Avšak toto sa pravdepodobne nestane. Keďže je nám všetkým jasné, že coach Mike McCarthy nikdy nebol dobrý v tejto trénerskej činnosti a nikdy sa mu úspešne nedarilo rozložiť snapy medzi svojich running backov. Jamaal Williams bol doteraz primárnym running backom, dostával najviac lôpt a jasne je najlepším pass blocking RB na našej súpiske. Ako runner sa hodí na ťažké a krátke yardíky. Keď je Ty Montgomery na ihrisku, tak sa dejú dobré veci a Ty je veľkou hrozbou pre obrany súperov kvôli svojej všestrannosti. Je priemerným runnerom, šikovným pass catcherom a od minulej sezóny zapracoval aj na svojej pass protection. No a potom tu máme Aarona Jonesa. Nie som veľmi presvedčený, že Jones sa hodí do nášho útoku a to najmä kvôli McCarthymu, nakoľko som toho názoru, že on nedokáže porozumieť tomu, ako sa majú využívať RBs s netradičným skillsetom. Tradičný skillset je ten z rokov 2007-2012 a zároveň to boli posledné sezóny, kedy ste mohli mať na súpiske len jedného running backa, ktorý to odbil doslova všetko a vlastnil 99.99% behovej práce tímu. No a myslím si, že McCarthy chce, aby mal práve takéhoto running backa, avšak v súčasnej NFL sa už toto nenosí. Jones je perfektným typom hráča do tejto našej novej éry. Je to podobný typ hráča ako Alvin Kamara zo Saints. Je mu nesmierne podobný v atletickom porovnaní a dokáže robiť to, čo robí Kamara pre Saints. Pozrime sa napríklad na zápas proti Cowboys z roku 2017, kedy Jones odohral fenomenálny zápas, nabehal cez 100 yardov na 19 behov. Pravidelne zbieral 5, 10, 15 yardov a hru ovplyvňoval, aj keď loptu práve nemal vo svojich rukách. Na začiatku 4. štvrtiny Jordy Nelson skóroval TD zo slotu po play-action, kde sa naznačila predávka na Jonesa, ktorý by bežal popri tacklovi. Celá obrana sa tak bála Jonesa, že zabudla pokryť Nelsona a toho našiel Aaron úplne nestráženého a Jordy skóroval jednoduchý TD. A presne toto môže typ hráča ako Jones priniesť do nášho útoku. Toto bol zároveň jediný zápas, kedy sme na ihrisku mohli vidieť ako Jonesa, tak aj Rodgersa. Jones je zbraňou hromadného ničenia. Možno mu bude trošku trvať, kým sa dostane do plnej zápasovej kondície, avšak nesmierne sa teším na to, ako ho bude McCarthy využívať a snáď to nepokazí svojim typickým spôsobom…


ODBIJE SI OREN BURKS SVOJ DEBUT V NFL?

ILB Oren Burks je na najlepšej ceste odbiť si svoj debut v NFL už túto nedeľu proti Redskins! Burks mal v našej obrane už od začiatku zohrávať dôležitú úlohu, no pribrzdilo ho zranenie ramena v predzápasovej rozcvičke počas preseason. No momentálne je zdravý a pripravený pomôcť našej obrane ako len vie! Oren Burks je perfektný atlét. Packers si ho vybrali v 3. kole aj napriek tomu, že skauti boli voči nemu skeptickí. Spochybňovali najmä jeho veľkosť na tejto pozícií. Avšak jeho prednosťou je najmä rýchlosť a Pettine to zdôrazňoval hneď niekoľkokrát. Burks je tu na to, aby dokázal pokrývať tight endov a running backov súpera a nevznikali až také miss matche. Keď si zoberieme do úvahy jeho three-cone drill (6.82s), tak zistíme, že je rovnaký ako A.J. Hawka z roku 2006, čo je najlepšie číslo v histórií Green Bay Packers na pozícií linebackera. Jeho short shuttle (4.15s) je najlepší v histórií Green Bay Packers na pozícií linebackera a komfortne v TOP 10 spomedzi defenzívnych backov Packers od roku 2005. Burks by v zápase proti Redskins mohol byť X-faktorom, nakoľko bude treba brániť skvelého tight enda Jordana Reeda a takisto aj RB Chrisa Thompsona. 


NICK PERRY A CLAY MATTHEWS SA MUSIA PREBRAŤ!

Ku quarterbackovi sa dostať vieme. Máme na svojom konte 6 sackov, čo je 8. miesto v NFL a v počte vyvinutých tlakov sme v polovici tabuľky. Avšak je to najmä kvôli skvelému internému pass rushu v podaní našej defenzínej lajny a šikovných blitzov cornerbackov. Za čo treba pochváliť aj nového defenzívneho koordinátora Mika Pettina. Avšak hneď na prvý pohľad je každému jasné, že pozícia OLB je v našom podaní nesmierne slabučká. Momentálne našim najlepšie hodnoteným OLB v tíme je Reggie Gilbert, ktorý má hodnotenie 65.9. Ďalej nasleduje Nick Perry (51.9) a potom tu je Clay Matthews s 44.8. Gilbert je momentálne 4. NAJHORŠIE plateným hráčom v tíme pre sezónu 2018. Naopak Matthews s Perrym je 3., respektíve 5. NAJLEPŠIE plateným hráčom v tíme!!! U Claya to je ospravedlniteľné, má 32 rokov, svoje najlepšie dni už má za sebou a po sezóne s najväčšou pravdepodobnosťou hraničiacou až s istotou v našom tíme končí. Ale čo Perry?! Od Perryho sa očakávalo, že bude našim prémiovým pass rusherom, avšak doposiaľ to je tragédia. Perry je first round pick z roku 2012 a mal pomalý štart. Hovorilo sa o ňom ako o buste, avšak pred sezónou 2016 Packers využili 5th year option a predĺžili ho o jeden rok. Perry zažiaril, pripísal si 11 sackov, 15 QB hitov a 4 zrazené prihrávky. Ted Thompson ho následne podpísal na ďalších 5 rokov za 59 miliónov dolárov! V roku 2017 sa mu nejakým zázrakom podarilo nadviazať na dobré výkony a v 12 zápasoch si pripísal 7 sackov, 16 QB hitov a 22 tlakov na QB. Všetko to boli najlepšie čísla v našom tíme. No mal nespočetne veľa problémov so zdravím a počas sezóny si poranil nohu, členok, ruku a rameno. Perry nie je žiadny rýchlik, alebo atletický typ pass rushera. Perry je proste čistý power rusher, ktorý má búrať kapsu. V tejto sezóne zahral len jednu významnejšiu play a to bolo na konci zápasu proti Bears, kedy Trubiskymu vyrazil loptu z rúk a tým pádom ukončil zápas. Avšak v zápase proti Vikings bol neviditeľný. Za tie peniaze čo berie si predstavujem oveľa kvalitnejšie výkony!


MUSÍME SA ZLEPŠIŤ NA 3. DOWNOCH A V RED ZONE!

Sme len v úvode sezóny a všetko sa nemôže brať až tak vážne, no Green Bay Packers začali sezónu 2018 v dolnej polovici tabuľky, ak sa jedná o premieňanie 3. downov a príležitostí v red zone. Packers premenili len 9/26 príležitostí na 3. downoch na 1. down. Čo je 34.6% a to nás radí na 21. miesto v NFL. Avšak náš útok bol doposiaľ ešte horší v red zone. Skórovali sme len 2 TDs z red zone, to je úspešnosť 28.6% a sme na 30. mieste v NFL, len tímy z New Yorku – Giants a Jets sú na tom horšie! A práve táto herná činnosť bola v predchádzajúcich rokoch našou doménou a najmä doménou dvojice Rodgers-Nelson. Túto štatistiku výrazne ovplyvnil výkon proti Vikings a zopár sporných hier. Avšak je sa nad čím zamyslieť a začať pracovať na výraznom zlepšení. Lebo tím, ktorý nedokáže premieňať príležitosti v red zone do TDs, tak si nezaslúži vyhrávať. Nedeľný zápas bude dobrou príležitosťou vrátiť sa do starých koľají. Obrana Redskins povolila skompletovať 41.7% tretích downov (24. v NFL) a dostala TD v 80% návštev v red zone (25. v NFL).

One thought on “PREVIEW: WEEK #3 – Green Bay Packers vs Washington Redskins

  • 24 septembra, 2018 at 8:05
    Permalink

    No co k tomu říct? ?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PREVIEW: WEEK #14 – Green Bay Packers vs Cleveland Browns  |