PREVIEW: WEEK #5 – Green Bay Packers vs Dallas Cowboys

Podarí sa nám opäť dobiť AT&T Stadium?!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Dallas Cowboys

Kedy? 8.10.2017 o 22:25

Kde? AT&T Stadium, Texas

Vzájomná historická bilancia: 35 zápasov (vrátane 8 v postseason): 18 víťazstiev, 0 remíz, 17 prehier

Kde sa dá zápas pozerať? Gamepass, 22:45 Sport 2 (RELIVE) 

  1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  2. www.mamahd.com
  3. www.batmanstream.live

Predpoveď počasia: –

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.82, remíza: 12.00, výhra hostí: 2.32

Fortuna: výhra domácich: 1.83, remíza: 13.00, výhra hostí: 2.27

Niké: výhra domácich: 1.71, remíza: 17.18, výhra hostí: 2.24


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Tento zápas patrí určite medzi moje najpamätnejšie zápasy Packers. Posledný vzájomný zápas sa odohral 15.1. 2017 na AT&T Stadium a jednalo sa o NFC Divisional Playoff Game. V tomto zápase sa udialo hneď niekoľko pamätných okamihov. Napríklad Rodgersov TD 34 yardový pass na svojho menovca Richarda. Avšak ten najpamätnejší okamih prišiel v samom závere zápasu. Cowboys 35 sekúnd do konca zápasu vyrovnali zápas 52 yardovým FG na 31:31. Takže Rodgers a jeho družina dostali ešte jednu príležitosť. A ako to býva zvykom, Rodgersovi sa dávať čas kruto nevyplatí. Rodgers bol sackovaný zo slepej strany pre stratu 10 yardov a bol to zázrak, že vôbec dokázal udržať loptu vo svojej moci. Na rade tak bol 3&20. Ako povedal Cobb po zápase: „Rodgers nám zhruba povedal kam máme bežať a máme sa proste len uvolniť, že on nás nájde. Táto hra nebola vôbec v playbooku.“ Rodgers tak rozohral hru, spravil otočku doľava, kde získal trošku času na viac a milimetrovým passom našiel na sideline TE Jareda Cooka, ktorý zachytil loptu neuveriteľným spôsobom. Časomiera ukazovala 0:01 do konca zápasu. Na ihrisko tak prišiel Mason Crosby a pred ním bol 51 yardový FG. Mason sa rozbehol a trafil to perfektne, avšak Dallas vyskúšal svoju poslednú možnosť a to „zmraziť“ Masona timeoutom. Takže Mason to musel kopnúť ešte raz. Počas toho ako Mason kopol do lopty, tak to bolo najdlhších pár sekúnd v mojom živote. Doteraz si pamätám ako komentátor povedal: „It ííííííííííííííííííííííííííííííííííss…… GOOOOOOD!!“ Neuveriteľný zápas, ktorý ešte veľmi dlho bude v našich pamätiach! Go Pack Go!

ODPORÚČAM SI POZRIEŤ TOTO VIDEJKO!


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO SI TREBA POČAS ZÁPASU VŠÍMAŤ?

TAKTIKA NA COWBOYS? BEHOVÁ HRA!

Je jedno či nastúpi Ty Montgomery (neverím, že bude hrať), Jamaal Williams, Aaron Jones, alebo kombinácia všetkých troch. Packers potrebujú proti Cowboys loptu po zemi posúvať efektívne. Cowboys túto sezónu vyhrali 2 zápasy, proti Giants a Cardinals. V týchto zápasoch sa im podarilo veľmi úspešne vygumovať behovú hru súpera. Giants a Cardinals dokopy nabehali chabých 84 yardov na 33 behov, čo je priem 2.5 yardov na jeden beh. Naopak v zápasoch proti Broncos a Rams sa im nepodarilo zastaviť behovú hru súpera. Výsledok? Cowboys prehrali obidva duely. Denver proti ním získal po zemi 178 yardov a 1 TD. čo je priemer 4.6 yardov na jeden beh. LA za Denverom nezaostali, keď nabehali 168 yardov po zemi, čo je 5.4 yardov na jeden beh. Osobne som za to, aby čo najviac priestoru dostal práve nováčik Aaron Jones. V zápase proti Bears mal 13 behov pre 43 yardov a takisto skóroval svoj prvý TD v NFL. Na jeho výkon mal slová chváli aj Aaron Rodgers: „Bol som jeho veľký fanúšik už od samotného začiatku. Myslím si, že je to rodený runner. Vie čo robí.“ Avšak Aaron Rodgers by nemal mať problém hýbať loptou aj vzduchom proti 20. pass defense, ktorá v 4 zápasoch povolila zo vzduchu 8 TDs! 


RED ZONE = TOUCHDOWN

Očakávam, že by sme sa mohli dočkať veľkého počtu bodov z oboch strán a zúžitkovanie príležitostí v red zone bude rozhodujúce. Packers majú najlepší útok v NFL, pokiaľ ide od efektivitu skórovania v red zone. Packers skórovali TD v uctihodných 78.6% prípadoch (11TDs zo 14 drivov). A hlavným dôvodom tejto úspešnosti je WR Jordy Nelson. Jordy vedie ligu v počte zachytených TDs (5). Táto štatistika je ešte o to úžasnejšie, že Jordy nenastúpil do weeku 2 kvôli zraneniu. Duo Rodgers-Nelson je jedno z najhoršie brániteľných v NFL. Takisto patríme k elite NFL aj v premieňaní 3. downov, kde sme momentálne na 3. mieste. 


OCHRANA AARONA RODGERSA

Len 2 QBs boli sackovaní viac krát v tejto sezóne ako Aaron Rodgers. Rodgers bol v 4 zápasoch sackovaný celkovo 15x!! A práve toto potrebujeme zmeniť. Packers budú teraz čeliť lídrovi NFL v počte sackov – DeMarcusovi Lawrencovi. 25 ročný hráč počas 4 weekov zaznamenal celkovo 7.5 sacks! Toto je Lawrencova prelomová sezóna a Packers musia byť na neho pripravení. Účasť All-Pro Tackla Davida Bakhtiariho je vo hviezdach a Pro Bowler Bryan Bulaga je takisto otázny pre nedeľný duel. Ak budú chýbať, tak Packers budú potrebovať oveľa lepšiu prácu od mladíkov ako tomu bolo doteraz. No na našej strane je aj jedna výhoda a to je Aarod. Len niekoľko QBs dokáže víkend čo víkend utekať sackom a predlžovať hry ako Aaron. No dajme mu v pockete čas na viac proti secondary Cowboys a bude to GAME OVER pre Dallas. V prípade, žeby nemohol nastúpiť Bak, tak očakávam, že spravíme to isté ako proti Bears a na jeho miesto posunieme Laneho Taylora a miesto LG zaujme Lucas Patrick. Na RT by mal v prípade absencie Bulagu nastúpiť Justin McCray. Čo by bola asi naša najväčšia slabina a dúfam, že Justinovi pošlú na pomoc extra blokera. Buď TE, alebo Ripa. 


NASTÚPI SEAN LEE?

V prehranom zápase proti Rams hrali Cowboys bez svojho srdca obrany Seana Leeho. Lee vynechal nedeľný zápas kvôli zraneniu hamstringu. Celý týždeň nebol schopný trénovať a jeho štart v zápase proti Packers je otázny. Napriek vynechaniu jedného zápasu, Lee je na druhom mieste v tímovej štatistike v počte tackles (25), pred ním je len Jaylon Smith (34). Minulú sezónu Lee zaznamenal svoje kariérne maximum – 93 tackles a bol zvolený do svojho druhého Pro Bowlu, zároveň bol menovaný do first-team All-Pro. Bez Leeho majú Cowboys slabé miesto v strede obrany. Ak Lee nebude hrať, tak očakávam, že Rodgers pôjde prevažne cez stred. Presne tak ako to urobil Jared Goff, ktorý nahádzal 225 yardov a 2 TDs. Len si predstavte, čo za skazu by tu mohol narobiť práve Rodgers.


BUDE NITRO PACKAGE POTREBNÁ?!

Odkedy sa nickel stala normou v Green Bay Packers, tak obrana Doma Capersa prišla o svoju veľkosť (špeciálne proti behu), ale na druhej strane sme získali potrebnú rýchlosť do passovej hry. Doteraz sme nečelili takej silnej behovej hre akou disponujú Cowboys. Minulý rok Zeke na Lambeau nabehal 157 yardov na 28 behov, čo bolo proti vynikajúcej behovej obrane a v play off sa Capers rozhodol, že na LB postaví Morgana Burnetta, no opäť to nestačilo. Zeke si na 22 behov pripísal 125 yardov, avšak vtedy nás to až tak nebolelo, keďže naša offense hrala v životnej forme. LT Tyron Smith možno v nedeľu nebude hrať, keďže má problémy so zranením chrbta. No a na jeho strane hrá práve Nick Perry, ktorý si backupov doslova vychutnáva, čiže toto by mohla byť achilova päta Cowyboys v ich OL. Perry by sa mohol striedať s Brooksom, ktorý dokáže robiť dobrý tlak na QB, čo nám už pár krát v drese Packers aj názorne predviedol. Avšak Cowboys majú stále All-Pro O-linemanov ako Fredericka, alebo Martina. No nie sú takí dominantní ako v minulej sezóne. Josh Jones sa pomaly udomácňuje v našej obrane a podáva kvalitné výkony. Proti Benglas odohral každý jeden defenzívny snap a proti Bears to bolo 75% snapov, kde sme hrali s 2 tradičnými ILBs. Táto stratégia zožala svoje ovocie a Howard s Cohenom radšej ostali v Lambeau Atriu na kávičke, no na našu smolu Mike Glennon nehrá QB aj za Dallas Cowboys. Myslím si, že sa veľmi ani nemusíme obávať o explozívnu passovú hru Cowboys. Dez Bryant už nebehá to čo zvykol, to isté Terrance Williams. No a Jason Witten by v šprinte nedokázal poraziť asi ani Mikea McCarthyho. Čiže mi z toho logicky vychádza, že dodatočnú rýchlosť nutne nepotrebujeme a v tomto zápase sa môžme vrátiť ku základom – 2 prirodzení ILBs (Ryan a Martinez). No ak toto urobíme, tak Dom Capers bude musieť nájsť spôsob ako udržať na ihrisku čo najviac Jonesa a Burnetta. Morgan bude mať podľa mňa na starosti práve TE Wittena. Na pozícií CB by sa mal do zostavy vrátiť Davon House a pravdepodobne nastúpi po boku Kinga na outside ako starter. Po zápase s Bears si myslím, že Randall prišiel o miesto 3. cornera a jeho miesto zaujal Josh Hawkins. Nemyslím si, že by sme robili na Deza Bryanta nejakú osobku.


AK SI EŠTE NEPOSLAL/A SVOJE TIPY DO SÚŤAŽE, TAK NEVÁHAJ A POSIELAJ. NECHCEŠ PREDSA PREMRHAŤ ŠANCU VYHRAŤ HLAVNÚ CENU, NO NIE?!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Clinton-Dix a Montgomery boli vytradovaní!  |