PREVIEW: WEEK #6 – Detroit Lions vs Green Bay Packers

Podarí sa LaFleurovi prerušiť víťaznú šnúru Lions?

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Detroit Lions

Kedy?  15/10/2019 o 02:15

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 179 zápasov (2 v postseason): 100 výhier, 72 prehier, 7 remíz

Kde sa dá zápas pozerať? 

Sport2, Gamepass

  1. https://www.reddit.com/r/nflstreams/
  2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  3. https://sportsurge.net/#/events/1

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.60 ,remíza: 13.00 , výhra hostí: 2.76

Fortuna: výhra domácich: 1.52 ,remíza: 13.00 , výhra hostí: 2.94

Niké: výhra domácich: 1.62 remíza: 14.37 , výhra hostí: 2.61


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Čo napísať k tomuto zápasu. Odohral sa v poslednom weeku minulej sezóny a skončilo sa to shutoutom 31-0 v prospech Lions. Na pozícii QB bol DeShone Kizer a viacej k tomu hovoriť ani netreba. Sezóna sa dohrávala len z povinnosti s náhradníkmi. 


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Zranenie WR Davante Adamsa je vážnejšie, než sa pôvodne predpokladalo. Adams nám potvrdil, že má poškodené väzivo a zranenie ho stále veľmi bolí. Do tohto zápasu tak nezasiahne. Doba jeho návratu sa odhaduje na 2-6 týždňov. TE Robert Tonyan sa zranil v zápase s Cowboys a kvôli zraneniu boku hrať nebude. C Corey Linsley prešiel protokolom na otras mozgu a hrať tak bude. RB Jamaal Williams je už taktiež späť, no je otázne, koľko priestoru sa mu dostane. 

V defenzívne do zápasu určite nezasiahne S Darnell Savage, ktorý si v zápase s Cowboys podvrtol členok. Štart je nepravdepodobný pre CB Tonyho Browna, ktorý bojuje so zranením hamstringu. 

Detroit Lions budú bez bývalého hráča Packers DL Mika Danielsa čo znamená, že návrat domov sa konať nebude. Čo mi je pomerne ľúto. V secondary bude out Amani Oruwariye a Darius Slay je otázny. V ofenzívne sú ako otázni vedení WR Danny Amendola a TE T.J. Hockenson. 


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Ktokoľvek vyhrá tento zápas, tak ten sa ujme titulu dočasného kráľa severu. Packers majú šancu odštartovať sezónu divíznou bilanciou 3-0, čo sa im naposledy podarilo v roku 2012. Packers počas tejto sezóny prehrali len jeden divízny súboj a to vo Weeku 17 proti Vikings. Len pre ujasnenie, hneď na ďalší týždeň hrali Packers proti Vikings vo Wild card a tu už vyhrali. Lions nevyhrali NFC North od roku 2002 a keď ideme ešte ďalej do minulosti, tak nevyhrali divíziu od roku 1993, kedy sa ešte volala NFC Central. 

Pred 2 týždňami hrali Lions proti Cheifs a dokonca aj bez svojho Pro Bowl cornerbacka Dariusa Slaya a safetyho Quandre Diggsa, o ktorého prišli v druhej švrtine, takmer porazili Kansas City Chiefs, keď QB Chiefs Patrick Mahomes za zápas neskompletoval ani jednu loptu, ktorá by bola dlhšia ako 20 yardov. Toto sa mu stalo po 1x v jeho profesionálnej kariére. Keď už hovorím o passoch nad 20 yardov, tak Stafford ich doteraz trafil už 11 v 4 zápasoch. V minulej sezóne ich mal za celú sezónu 19. Takže nie je žiadnym prekvapením, že sa Staffordov priemer yardov na jednu prihrávku zo 7.0 v roku 2018 (31. miesto medzi všetkými kvalifikovanými QBs) posunul na 11.1 yardov (prvé miesto). 

ÚTOK LIONS – Ofenzívny koordinátor Darrell Bevel sa snaží o koncept, v ktorom je beh na prvom mieste a následne sa z toho odvíjajú play-actions, čo je veľmi podobné tomu, o čo sa snažia aj Packers. Lions disponujú dvoma talentovanými TEs, ktorí im veľkým dielom pomáhajú aj pri blokovaní a v backfielde majú ich ťažného koňa RB Kerryona Johnsona. Bevel sa snaží o to, aby sa Stafford lopty zbavoval rýchlo a tak pre neho vytvára rýchle a jasné odhody. Teda až kým sa nejedná o situácie, kedy potrebujú získať veľké množstvo yardov a dlhé postupne sa vyvíjajúce routy doposiaľ v tejto sezóne neboli ich veľkou zbraňou. Ak sa bavíme o pass catcheroch, tak tu sú Lions pomerne vyrovnaní. Ich wideout číslo jeden je Kenny Golladay, ktorý je veľkým a silovo stavaným typom receivera, ktorý nemá excelentnú rýchlosť. Videl by som to tak, že pokrývať ho bude Kevin King a na Marvina Jonesa pôjde Jaire Alexander. 

Stafford proti PACKERS od roku 2015 – 

Sezóna Cmp/Att Yards TD/INT Passer rating Výsledok
2015 23/35 220 2/0 102.1 L, 23-27
2016 28/41 385 3/1 112.3 L, 27-34
2016 26/41 347 2/1 96.3 L, 24-31
2017 26/33 361 2/0 132.4 W, 30-17
2017 20/29 323 3/0 140.4 W, 35-11
2018 14/26 183 2/0 101.9 W, 31-23
2018 20/32 266 2/0 109.6 W, 31-0
TOTAL 157/237 2,085 16/2 112.9 4-3

QBs PACKERS V POSLEDNÝCH 4 ZÁPASOCH PROTI LIONS –

Rok QB Cmp/Att Yards TD/INT Passer rating
2017 Hundley 26/38 245 0/0 86.0
2017 Hundley 14/24 172 1/2 59.7
2018 Rodgers 32/52 442 3/0 108.0
2018 Rodgers/Kizer 19/40 158 0/1 47.7

OBRANA LIONS – Lions blitzujú v najmenšej miere v celej NFL – len 11.3%. Patricia preferuje hrať viacej coverage než pressure na QB. Myslím si, že vo veľkej miere na Rodgersa pôjde three-man-rush, takže bude mať čas na to, aby svojim WRs dokázal doručiť perfektné lopty a tí budú musieť byť pri catchoch agresívni. Obrana Lions vďaka tomuto zopár krát doplatila na nohy Patricka Mahomesa a ak Patricia bude hrať man-based koncepty, tak Packers by mohli mať šancu po zemi a hrať s Rodgersovými nohami. Hrať na nejaké deep routes by mohlo Rodgersovi umožniť získavať yardy po zemi. 

Detroit Lions vyhrali posledné 4 zápasy proti Green Bay Packers. Zároveň vyhrali 2 zápasy po sebe vo Wisconsine, kde Detroit v rokoch 1992-2014 nevyhral ani len jeden zápas. Toto nie je zrovna najlichotivejšia bilancia a tak sa družina head coacha Matta LaFleura pokúsi napodobniť svojich univerzitných kolegov z Madisonu, ktorý v tejto sezóne nad súpermi z Michiganu doslova dominovali/jú. Čo budeme musieť spraviť preto, aby sme boli v tomto zápase úspešní?

DEFENZÍVNA LAJNA PACKERS VS RAGNOW/JOHNSON

Kľúčom k zastaveniu útoku Detroitu Lions bude vypĺňať A-gap a zahrávať plays v backfielde proti RB Kerryonovi Johnsonovi. Túto úlohu budú mať na starosti najmä NT Kenny Clark a DT Montravius Adams. Kenny bude musieť vyhrávať svoje osobné súboje s centrom Lions Frankom Ragnowom, čím bude vytvárať priestor pre svojho kolegu DT Montraviusa Adamsa, aby mohol zahrávať plays v backfielde. Lions majú v celku kvalitnú ofenzívnu lajna, ktorá disponuje hráčmi ako Graham Glasgow, ktorý je momentálne tretím najlepšie hodnoteným guardom vo futbale, alebo Frank Ragnow, ktorý je najlepšie hodnoteným centrom. Keď hral Clark proti top centrovi Eagles Jasonovi Kelcemu, tak sa veľmi nepresadil a trpela celá obrana. Teraz je na rade ďalší top center a Kenny musí ukázať, že on je tou oporou našej obrany, kde to všetko začína a dúfajme že aj končí. 

Johnson možno túto sezónu začal pomaly, no pred dvoma týždňami odohral proti Chiefs veľmi dobrý zápas, teraz mal bye week a na Lambeau príde oddýchnutý. Ofenzívny koordinátor Lions Darrell Bevell bude útočiť na 26. behovú obranu Packers. Lions sa od úvodu zápasu budú snažiť o to, aby prinútili Mika Pettina posielať na ihrisko hráčov proti behu, prípadne extra hráča zo secondary do boxu. No a ani jedna z týchto možností nie je atraktívna, keď hrá proti vám Stafford. Keď sa povie Lions, tak si väčšina fanúšikov predstaví QB Matthewa Stafforda, ktorý je v Motor City už po jednu dekádu a fanúšikom Lions sa otvára nožík vo vrecku, keď začujú jeho meno. Za tento čas sa toho veľa zmenilo, no jedna vec zostávala nemenná. Proti Packers hral vždy sakramentsky dobre. Teraz je populárne Stafforda zhadzovať, no podľa mňa je o dosť lepším hráčom, než si ľudia myslia. Proti Packers hrá vždy dobre a myslieť si, že to bude proti nemu ľahké by bolo hodné na samovraždu. Minulý rok bol tento QB proti Packers perfektný v menení hier na line of scrimmage, nakoľko dokázal zareagovať na úplne všetko, čo na neho Mike Pettine prichystal a využil to vo svoj prospech. Packers musia byť schopní hrať v coverage a zastaviť behy so 4 mužmi vpredu, inak to bude pre Packers veľmi dlhý deň. Backup RB Lions je JD McKissic, ktorého niekedy využívali na takú jet-type úlohu. Je to vskutku výbušný running back a Lions by s ním mohli robiť niečo podobné ako robili Eagles s Milesom Sandersom a to využívať ho ako vertikálnu hrozbu. Nebuďme teda prekvapení, ak bude McKissic v podobnej úlohe a Vince nás chráň, ak sa dostane do matchupu s B.J. Goodsonom…

AARON JONES vs JARRAD DAVIS

Po tom, čo RB Aaron Jones v zápase proti Cowboys nazbieral cez 180 yardov a 4 TDs, si Lions na tohto RB posvietia o trošku viacej. Lions to cítia tak, že ak dokážu udržať RB s číslom 33, tak tento zápas vyhrajú. Snack Harrison a A´Shawn Robinson budú musieť vyhrávať svoje súboje proti centrovi Packers Coreymu Linsleymu a guardom Elgtonovi Jenkinsovi s Billym Turnerom. Proti Dallasu Cowboys bol gameplan jasný – dostávať loptu do rúk RB Aarona Jonesa či už pomocou behov alebo passov. No a ako je z výsledku zrejmé, ono to fungovalo a z Jonesa bola hrozba číslo jeden. Teraz si môžte staviť na to, že head coach Detroitu Lions Matt Patricia postaví game plan okolo toho, aby Jonesa zastavil. Patricia pochádza zo školy Billa Belichicka, kde sa robí game plan na každý jeden zápas tak, že súperovi zoberiete tú najväčšiu hrozbu a on bude musieť prísť s niečim iným. Rodgers nebude mať v zápase k dispozícii žiadneho prémiového receivera, Lions sa vráti jeden z najlepších cornerbackov v lige (Darrius Slay) a tak sa Patricia bude cítiť viac než pohodlne a odhodlane na to, aby si za úlohu číslo jeden zvolil zastaviť Aarona Jonesa. A že to je v jeho schopnostiach, tak o tom sa baviť ani nemusíme. Avšak myslím si, že LaFleur spolu s Hackettom a Getsym toto očakávajú a budú na to pripravení. No teraz si nemyslite, že Packers na Jonesa úplne zanevrú. Stále je to náš najdynamickejší hráč a stále bude loptu dostávať, či už po zemi, alebo vzduchom. Lions majú problém v defenzívnej lajne najmä na krajoch, čo môže viesť k tomu, že sa Matt LaFleur vráti k outside zone behom. Kľúčom by mohlo byť využiť Jonesa vo vertikálnej passovej hre, ako nám to ukázal minulý rok proti Seahawks. Keď by sa jednalo o passovú play, tak by ho mal po väčšinu času na starosti inside linebacker Jarrad Davis, ktorého bude chcieť Matt LaFleur vyhľadávať čo najčastejšie. Jeho celková známka je v tejto sezóne podľa PFF 29.4, čo je druhá najhoršia známka spomedzi všetkých hráčov. Oblasť, v ktorej má najväčšie problémy ja passová hra, kde má známku 29.6, čo je delené druhé najnižšie číslo spomedzi všetkých LBs. Proti Cowboys Jones zachytil 7 prihrávok pre 75 yardov. Myslím si, že môžme očakávať niekoľko wheel routes práve na Jonesa. Vytvoriť matchup Jones vs Davis bude pre LaFleura kľúčom k víťazstvu. 

REDMOND VS SLOT LIONS

Safety Darnell Savage je out. Čo je pre obranu Packers obrovský škrt cez rozpočet v dôležitom divíznom súboji na Lambeau Fielde. Pre Packers bude jedným veľkým strašiakom stred ihriska a Lions sa budú snažiť o využívanie svojich dvoch tight endov a šikovného WR na slote. Hovorím o TEs Jesse Jamesovi s T.J. Hockensonom + WR Danny Amendola. Ak James, Hock a Amendola zahrajú veľký zápas, tak takmer s istotou Lions budú dominovať, nakoľko sa tím otvorí priestor pre Kerryona Johnsona ako v behovej, tak aj passovej hre. Safety Will Redmond mal otrasný zápas proti Eagles, no proti Cowboys to bola úplne iná káva a bol jedným z našich najlepších hráčov na ihrisku. Avšak Lions ho budú aj tak testovať, nakoľko je to najmenej osvedčený hráč obrany Packers. Na Hockensonovi bude podľa mňa počas celého zápasu rotácia a budú sa tam striedať Martinez, Burks a možno Sullivan s Jacksonom. Myslím si, že Lions budú proti Packers hrať podobne ako hrali Eagles, teda využívať formácie s 2 TEs a vyhľadávať dobré matchupy. Ak Pettine pôjde heavy proti behu, tak TEs budú hroziť vzduchom ako receivers. Ak Pettine pôjde heavy proti passu, tak sa TEs zapoja do blokov a Lions nás budú ničiť po zemi. Pettine bude musieť nájsť rovnováhu. 

WRs PACKERS VS LIONS SECONDARY

Packers budú bez WR Davante Adams a kľudne sa môže stať, že na ihrisku nebude ešte 4 týždne. Proti Lions budeme od našich WRs potrebovať tímový výkon. Nepotrebujeme, aby mal jeden hráč 6 zachytených prihrávok pre 100 yardov a TD. Potrebujeme, aby si každý z nich pripísal po 3/4 zachytených prihrávkach. Lions sa budú sústrediť najmä na RB Aarona Jonesa, takže ak chceme byť úspešní, tak WRs budú musieť niečo produkovať. Ak by sa im dokopy podarilo nachytať zo 15 prihrávok pre 150 yardov a 1 TD, tak by to mohlo uľahčiť prácu pre Aarona Jonesa, Jamaala Williamsa či Jimmyho Grahama na kratších a stredných routach. Ak by som si mal staviť na jedného receivera, ktorý sa môže v tomto zápase presadiť, tak by to bol Jake Kumerow. Minulý week na neho leteli len 2 prihrávky, z čoho sa jedna skončila takmer TD, keby sa tesne pred end zone nepošmykol. V tomto zápase bol na ihrisku pri 67% ofenzívnych snapov a očakávam, že jeho produktivita začne v pondelok smerovať smerom nahor. Lions takmer neblitzujú a ich obrana vzduchom je 30. v lige. Toto je dobrý zápas na to, aby sa Rodgers a jeho receivers nakopli k niečomu veľkému aj bez Adamsa. 

FIELD POSITION

O tomto sa moc nehovorí, no ako v každom jednom zápase, tak aj v tomto bude veľkým plusom, ak sa bude našej zbrani J.K. Scottovi dariť pravidelne prišpendliť útok Lions k vlastnej end zone. 


GO PACK GO!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Jordy Nelson: Comeback Player of the Year  |