PREVIEW: WEEK #6 – Green Bay Packers vs Minnesota Vikings

Podarí sa nám po 1x dobiť U.S. Bank Stadium?!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Minnesota Vikings

Kedy? 15.10. 2017 o 19:00

Kde? U.S. Bank Stadium, Minnesota

Vzájomná historická bilancia: 113 zápasov (vrátane 2 v postseason): 60 víťazstiev, 2 remízy, 51 prehier

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass, Sport 2

  1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  2. www.mamahd.com
  3. www.batmanstream.live

Predpoveď počasia: –

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 2.58, remíza: 13.00, výhra hostí: 1.67

Fortuna: výhra domácich: 2.67, remíza: 14.00, výhra hostí: 1.62

Niké: výhra domácich: 2.37, remíza: 16.26, výhra hostí: 1.70


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Kto by si tento zápas nepamätal?! 24.12. 2016 sme všetci zjedli štedrovečernú večeru o niečo skorej, hneď sme bežali rozbaliť darčeky a nádherným vyvrcholením nebol Mrázik, alebo Perinbaba, ale FUTBAL! Packers v tomto zápase suverénne porazili na domácej pôde Vikingov 38:25! Highlightom večera bol určite 6 yardový TD beh v podaní Aarona Rodgersa, ktorý bol vytlačený z kapsy, následne si ľahučko vytancoval hráča Vikings pred end zone a skóroval TD! Celkovo skompletoval 28/38 prihrávok pre 347 yardov a 4 TDs s ratingom 136.6! Behová hra v tomto zápase bola na veľmi nízkej úrovni, keď Monty nabehal na 9 behov len slabých 23 yardov. Medzi WRs vyčnieval (ako inak) Jordy Nelson, ktorý zachytil 9 prihrávok pre 154 yardov a 2 TDs!


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO SI TREBA POČAS ZÁPASU VŠÍMAŤ?

AARON JONES V BACKFIELDE!

Mikeovi Zimmerovi sa v posledných zápasoch (až na pár výnimiek) darilo eliminovať najväčšiu zbraň Packers – QB Aarona Rodgersa. No keď sa pozrieme bližšie na tieto zápasy, tak si všimneme jednu podstatnú vec. Aaron nemal vôbec žiadnu podporu v behovej hre. No teraz by tomu mohlo byť úplne inak. Aaron Jones zažil proti Cowboys vynikajúci debut, keď si na 19 behov pripísal 125 yardov a 1 TD, čím sa stal prvým rookiem Packers od čias Samkona Gadoa, ktorý dokázal vo svojom prvom štarte ako Packer zaznamenať +100 nabehaných yardov. Aj keď Montgomery odviedol excelentnú robotu v premene z WR na RB, tak si myslím, že mať v backfielde prirodzeného backa v podobe Jonesa, môže priniesť do nášho útoku nové možnosti.Jones by mohol byť veľmi efektívny na screenoch, keďže je aj skvelým „receiverom“. Packers by tým pádom dokázali roztiahnuť hru a Jones by mohol využívať svojich blokerov na získavanie dôležitých yardov. Ak by sa nám toto podarilo, tak tým by sme mohli neutralizovať čelnú 7čku Mika Zimmera a poskytnúť trošku viacej času Aaronovi Rodgersovi na hádzanie lopty počas zápasu. Som nesmierne zvedavý ako sa k tejto situácií postaví Mike McCathy.


KTO NASTÚPI NA POSTE QB ZA VIKINGS?

Sam Bradford, alebo Case Keenum? Toť je otázka. Minulý týždeň proti medvedíkom nastúpil Bradford a bolo očividné, že ešte nie je na 100% v poriadku. Skompletoval 5/11 prihrávok pre 36 yardov a bol 4 sackovaný, vrátane jednej safety. Stačilo do neho len strčiť malíčkom a už zlámaný ležal na ihrisku. Neskôr ho vystriedal Keenum. Avšak aj Keenum dokázal doviesť Vikingov k víťazstvu nad bez zubými medvedíkmi. Keenum viedol svoj tím k 2 TD za sebou v úvode druhého polčasu. Keenum zatiaľ ako backup odvádza skvelú robotu. Počas 4 zápasov nahádzal 895 yardov ,4 TDs a 0 interceptions. No a ak do zápasu nastúpi Keenum, tak si myslím, že Minnesota bude chcieť čo najčastejšie behať a bude sa snažiť udržať Rodgersa mimo ihrisko čo najdlhšie, presne ako to robili Cowboys. V ich útoku im bude chýbať vynikajúci tohtoročný prospekt Dalvin Cook, ktorý je out dokonca sezóny a mal by ho nahradiť Jerick Mckinnon, tak ako tomu bolo v zápase proti medvedíkom. Tento zápas mu vyšiel a pripísal si celkovo 16 behov pre 95 yardov a 1 TD. Keď Mckinnon dostane k dispozícií voľnú cestu, tak je ho už veľmi ťažké zastaviť. Osobne by som sa snažil udržať Mckinnona medzi našimi tackles a uistiť sa, že sa nedostane do screenov a wheel routes. A k Lataviusovi Murraymu… momentálne si nemyslím, že by bol pre nás, alebo pre kohokoľvek hrozbou. Po operácií členku stále nevyzerá byť na 100% fit. Len sa treba uistiť, že mu rozdáme solídne rany a Murray pre nás hrozbou nebude. Neistý štart je aj pre ich receivera č. 1 Stefona Diggsa, ktorý sa tento týždeň ešte nezúčastnil tréningu kvôli zraneniu triesla. Stefon v prvom zápase proti nám v minulej sezóne na U.S. Bank Stadium zaznamenal 182 yardov a 1 TD. Stefonovi vychádza aj tento ročník, keď už má na svojom konte 23 zachytených prihrávok pre 395 yardov a 4 TDs. V pondelkovom zápase proti Bears bol limitovaný zranením triesla a nebolo ho vôbec vidieť. Ak Diggs nebude môcť nastúpiť, tak by to výrazne uľahčilo robotu našej otrasnej secondary. No hovorí sa, že do zápasu by mal nastúpiť. Avšak pripomínam, že Vikings majú stále v útoku Adama Thielena, ktorý ma nesmierne oslovil aj napriek tomu, že oblieka ten otrasný fialový dres 😀 


UDRŽAŤ VIKINGOV ĎALEKO OD RODGERSA

Žiadny iný QB v NFL nebol v roku 2017 sackovaný viac krát než Aaron Rodgers. Je to spôsobené aj zraneniami v našej OL, ale tento trend v nedeľu nesmie pokračovať. Toto by bol ideálny zápas pre All-Pro tackla Packers Davida Bakhtiariho na návrat. Everson Griffen už zaznamenal tento rok 6 sackov, čo je naozaj veľmi slušné číslo a abnormálna výstraha pre našich sklenených linemanov. Plus jeho parťák Danielle Hunter patrí medzi to najlepšie, čo NFL ponúka. Davida v posledných 2 zápasoch zastupoval LG Lane Taylor, ktorý si na pozícií tackla neviedol až tak hrozne a pre mňa je Lane zatiaľ MVP Packers v tejto sezóne. Keby som bol ja defenzívnym koordinátorom Packers, tak by som naordinoval jednoduchú útočnú schému. Pred snapom sa treba pozrieť, kde stoja Xavier Rhodes a Trae Waynes. Ak je Rhodes na Nelsonovi, tak to hádzať na Adamsa, a ak bude Rhodes na Adamsovi, tak to hádzať na Nelsona. Posledné zápasy Vikingov nám ukázali, že je to veľmi dobrá šanca na skompletovanie passu, alebo získanie penalty na Waynesovi. Jednoduché ako facka.


NASTÚPIA KEVIN KING A MORGAN BURNETT?

Rookie CB Kevin King bol tento týždeň na tréningoch, ale netrénoval so spoluhráčmi v chráničoch, ktorí sa pripravovali na nedeľňajší zápas proti Vikings. Kevin utrpel v zápase proti Cowboys otras mozgu hneď v prvej štvrtine. Niekedy, keď je hráč schopný prísť na tréning, tak to je dobré znamenie, že by mohol v blízkej dobre prejsť protokolom na otras mozgu. Keby bol King zdravý, tak by sa s najväčšou pravdepodobnosťou staral o Stefona Diggsa. Aby toho nebolo málo, taj aj štart SS/LB Morgana Burnetta je vo hviezdach, keďže Morgan sa nezúčastnil ani jedného tréningu počas tohto týždňa. Čiže budeme mať nového hráča na ihrisku, ktorý bude dostávať cally do slúchadiel v prilbe. Martinez aj Matthews už s týmto skúsenosť majú, no očakáva sa, že rozkazy obrancom bude rozdávať Dix. V secondary tak máme tieto možnosti: House, Hawkins/Randall outside, Rollins/Pipkins slot, Josh Jones nickel, Kentrell Brice strong safety, Evans/Dix free safety. Tréningy ešte vynechali LB Ahmad Brooks a Joe Thomas. Dix by sa mal prebrať, prestať dávať receiverom priestor a tlačiť sa agresívne do lopty. Takisto aj Randall musí ukázať, že jeho pick 6 proti Dallasu nebola iba nepodarený pokus o vtip. Randall si musí uvedomiť, že jeho posadenie na lavičku bolo signálom, že už s ním tréneri veľa trpezlivosti nemajú a musí využiť všetky svoje príležitosti, lebo stojí na veľmi tenkom ľade. V obrane by som skúšal vytvoriť tlak z rôznych priestorov, aby sme udžali OL Vikingov v domnienkach a úvahách, skadiaľ bude prichádzať tlak. OL Vikingov už niekoľko krát ukázala, že pri blitzoch mali problémy.  


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

#12 Bart za kormidlom! Je Kumerow naozaj taký zázrak?  |