PREVIEW: WEEK #6 – San Francisco 49ers vs Green Bay Packers

Zápas, po ktorom budeme vedieť o čo hráme. Či o draft alebo ešte stále o play-off.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? San Francisco 49ers

Kedy? 16.10. 2018 o 02:15 (Monday Night Football)

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 66 zápasov (vrátane 7 v postseason): 35 výhier, 1 remíza & 30 prehier

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass, Sport 2

  1. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  2. www.mamahd.com 

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.25, remíza: 15.00výhra hostí: 5.10

Fortuna: výhra domácich: 1.28, remíza: 14.50, výhra hostí: 4.44

Niké: výhra domácich: 1.32, remíza: 14.76, výhra hostí: 4.11


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Vo vzájomnej historickej bilancii vedieme 35-30-1. Naposledy sme hrali so zlatokopmi 4. októbra 2015 v rámci 4. weeku. 49ers skórovali len FG a vyhrali sme 17:3. V prvej štvrtine zachytil v end zone prihrávku Aarona Rodgersa niekdajší TE a jeho menovec Richard Rodgers. Po polčase bolo 10:3. V tretej štvrtine skóroval yardový behový TD legendárny John Kuhn a na konci tretej časti hry trafil 31-yardový FG Mason Crosby. Po zápase sme mali bilanciu 4-0, pridali sme ešte dva triumfy a do bye weeku sme išli ako králi 6-0.


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

V tréningu bol limitovaný CB Jaire Alexander, rovnako aj Geronimo Allison a ďalší WR Randall Cobb. Aspoň jeden z dvojice WR by mohol v utorok nadránom hrať, potrebujeme to, teda hlavne Aaron. Aj štart CB Bashauda Breelanda je vo hviezdach. Rovnako je na tom aj T Bryan Bulaga, ktorý mal problémy s kolenom a vo štvrtok sa neukázal. Aj ďalší tackle Jason Spriggs možno nenastúpi, on navyše v sobotu netrénoval. Otáznik visí aj nad S Whiteheadom a G McCrayom.

Na strane hostí je veľkou správou, že s najväčšou pravdepodobnosťou nebude hrať šikovný RB Matt Breida. Málo pravdepodobný je štart skúseného WR Pierra Garcona. Na listine otáznych hráčov je aj najdôležitejší hráč útoku zlatokopov TE George Kittle. Naopak Sherman a McGlinchey, ktorí cez týždeň netrénovali naplno, budú proti nám pripravení.


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Do šiesteho zápasu ideme s cieľom vyhrať. Ak prehráme, dostaneme sa do veľmi zlej situácie, z ktorej to nebude na play-off, ale skôr na súboj o čo najvyšší výber v drafte. Po piatich weekoch máme bilanciu 2-2-1. V divízii sme na druhej priečke, no prehrali sme s Lions a doma sme remizovali s Vikings. Sme namočení v problémoch povyše pásu. Ako spomínal Bart naposledy, Bears majú ľahšiu schedule a to hlavne z toho dôvodu, že Patriots aj Rams hostia na svojom ihrisku. My hráme v Los Angeles a následne preletíme celú krajinu a vyzveme Bradyho družinu. 

Doma proti 49ers musíme vyhrať. Samozrejme, nepodceňujem súpera, ale bez Jimmyho Garoppola sú jedným z najslabších celkov v lige. Aj keď C.J. Beathard ukazuje, že nie je totálnym tragédom, môžeme sa spoľahnúť, že on nejaké to íčko do rúk hráčov secondary hodí. 49ers nemali zlý vstup do sezóny. Prvý zápas prti Vikings si prehrali sami, v druhom weeku zdolali Lions 30:27. V treťom weeku išli na Arrowhead Stadium. Proti Chiefs podali dôstojný výkon, no prišlo zranenie Garoppola a všetci fanúšikovia celku z Kalifornie vedeli, že je zle a sezóna ako-taká prakticky skončila. Prišla prehra o dva body s Chargers a naposledy s Arizonou, ktorá si pripísala prvý triumf v prebiehajúcej sezóne.

DOSTAŤ BEATHARDA POD TLAK

Beathard so odbil svoju premiéru vlani. V druhej štvrtine proti Redskins vystriedal Briana Hoyera a stal sa hlavný QB zlatokopov do 11. weeku. Predviedol niekoľko kvalitných zápasov. Hlavne pri výhre s Giants 31:21 ukázal, že má potenciál. Skompletoval 19 z 25 prihrávok pre 288 yard, dva TD a interception. 

Navyše skóroval TD aj po vlastných. V ďalšom weeku proti Seattlu sa na konci zápasu zranil a miesto prenechal novej akvizícii Jimmy Garoppolovi. Ten sa stal starterom vo zvyšných dueloch, dostal veľkú zmluvu a tento rok mal ťahať Shanahanov tím vysoko, no vieme ako to dopadlo proti Chiefs. Proti Cardinals hodil Beathard 2 TD, pridal jeden behový a dva íčka. 

C.J. nie je tragéd, no ak ho dostaneme pod tlak, bude robiť zmätky. Potrebujeme, aby nám fungoval pass-rush. Beathard využíva najmä šikovného Tight enda Georga Kittleho, mimochodom rodáka z Wisconsinu. Na nebezpečné screeny využíva FB Kyla Juszczyka. Verím, že Pettine pripraví dokonalý defenzívny plán a Beatharda vygumujeme. 

AARON MUSÍ NÁJSŤ POHODU

Všimli ste si to v posledných zápasoch aj vy? Už proti Redskins pred výkonom mal Aaron depresívny výraz tváre. Rovnaký znechutený dojem z neho sršal aj minulú nedeľu pri zápase v Detroite. Určite by to nebolo fajn, keby hrám s poraneným kolenom, ktoré si údajne poranil znova, a priamo pred očami sa mi rozpadajú aj WRs. Vďaka geniálnej hre O-line má dostatok času, čiže verím, že v tomto smere by nemusel byť problém. Mladíci mali na poriadnu prípravu ďalší týždeň a dúfam, že McCarthy dokáže callovať hry tak, aby reagoval na obranu súpera a vývoj hry.

Rodgers nemal naposledy zlé čísla, no stále to nebol ten Rodgers, ktorého poznáme. Radšej nech má 290 YD a hodí 3 TD. Hlavne si musí dávať pozor na fumbles, no v tomto smere potrebuje pomoc od WRs, ktorí sa jednoducho do desiatich sekúnd musia uvoľniť. Či chceme alebo nie, Aaron je strojcom nášho osudu. Jeho radosť z hry je našou radosťou z dobrého zápasu a proti zlatokopom aj z výhry. Aaron ich dokáže rozbiť sám. Potrebuje naskočiť na správnu vlnu, chytiť rytmus a hlavne R-E-L-A-X! 

POZOR NA KITTLA A JUSZCZYKA!

Ako som už spomínal vyššie, veľkou zbraňou 49ers je TE George Kittle. Tento rok skóroval 82 yardový TD a v minulom zápase premenil päť chytených nahrávok na 83 yardov. Je platný pri blokovaní a rovnako má aj slušnú rýchlosť. Často pomáha OT McGlincheymu, no rýchlo prečíta situáciu, uvoľní sa a zrazu má pred sebou voľnú cestu. Práve tieto screeny na Kittla a Juszczyka budú nesmierne nebezpečné. Práve Juszczyk robil Cardinals veľké problémy, šesť prijatých prihrávok premenil na 75 yardov. Jeho jediný behový pokus znamenal 12-yardový zisk. Práve táto dvojice vie aj výborne spolupracovať. Zápas proti Cardinals som si pozrel v dlhšom zostrihu. Juszczyk výborne blokoval hráčov, tým pádom sa Kittle lepšie uvoľnil. Nuž, toto je hlavná ofenzívna zbraň nášho súpera, tak si s ňou poraďme. Hlavne nie tak ako vlani proti Saints, kedy hrali dokola screeny, no z našej strany to bol výkon slepého. Avšak, Pettine nie je hlupák.

BEŽ AARON, UTÍKEJ!

Teraz nie je reč o Rodgersovi, ale o našom najlepšom RB Aaronovi Jonesovi. Viacerí odborníci sa zhodli, že Jones je, kvôli McCarthyho neschopnosti, spiaca strela Packers. Veď vždy keď dostane loptu, získa yardy. Williams je taktiež kvalitný RB, no na ťažšie yardy. Jonesa by som preto nasadzoval v úvode zápasu. Súperovu obranu by svojimi dlhými behmi dokázal vyžmýkať a čo je ešte lepšie, v kombinácii s Rodgersovými prihrávkami by sme 49ers mohli zdemolovať. Jonesa mám aj vo fantasy. Preto verím, že konečne dostane príležitosť a poteší ma hneď dvojnásobne. Len dodám, že priemer Jonesa na jeden beh je 6 YD!!! Veď to, preboha, využime!

OBRANA ZLATOKOPOV

Tím zo San Francisca nemá biednu obranu. V pustených yardoch na zápas figurovala pred nedeľňajšími zápasmi secondary na 10. priečke. Silnou stránkou secondary je to, že funguje proti behu. RB Cardinals David Johnson minulý týždeň nabehal len 55 yardov a WR Kirk pridal päť. Celkom slušná vizitka pre 49ers. V celkovom počte pustených passových yardov je San Francisco na 15. pozícii. Pre porovnanie, my sme štvrtí.


Moje zdravotné problémy a rôzne povinnosti mi nedovolili napísať moje klasické preview. Mrzí ma to ešte o to viac, že teraz hráme proti zlatokopom, čo je po Packers môj druhý najobľúbenejší tím a v tomto preview by som sa doslova vyžíval! Čarovnú tužku teda prebral môj kolega Rolo a dúfam, že jeho tvorbu oceníte takisto ako moju. Zároveň dúfam, že už čoskoro budem späť! S pozdravom Bart! Go Pack Go! 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Veľké Bartove sezónne review! Čo stálo za slabými výkonmi a kto naopak potešil?  |