Prichádza nový cornerback!

Jeden z najlepších cornerov tohtoročnej FA prichádza do Titletownu!

Sezóna je už v plnom prúde, no Gute stále hľadá možnosti, ako svoj tím vylepšiť. Po minulé roky sme boli zvyknutí na to, že ak sa nám niekto zranil, tak jeho náhrada prišla z našej practice squad. Avšak Gute nie je Ted a ide svojou vlastnou cestou. Gute do Green Bay priniesol nového a skúseného cornerbacka – Bashaud Breelanda!

Bashaud Breeland je 26 ročný cornerback, ktorý meria 180 cm a váži 88 kg. V college hrával za v rokoch 2010-2013 za Clemson. Počas týchto rokov sa mu podarilo nazbierať 136 tackles, 3 sacky a 6 interceptions. Počas svojej juniorskej sezóny sa rozhodol, že pôjde skúsiť svoje šťastia na NFL Draft 2014. Tam si ho v 4. kole, celkovo 102. vybrali Washington Redskins. Celkovo nastúpil v NFL do 57 zo 64 možných zápasov. Vstup do NFL mal perfektný, keď zaznamenal 66 tackles, 14 PDs a 2 inteceptions. Na NFL.com ho dokonca zvolili do svojho All-Rookie Teamu! Jeho posledná sezóna bola výborná. Pripísal si v nej 1 inteception a 19 ubránených prihrávok, čo ho radilo na 5. miesto v celej NFL a zároveň to bolo jeho osobné sezónne maximum. Pro Football Focus ho označil ako druhého najlepšieho cornera tohtoročnej free agency a portál NFL.com ho mal za 15. najlepšieho hráča v tohtoročnej FA. Hráčom súpera trvalo v priemere 14.3 coverage snapov, kým cez neho dokázali zachytiť jednu prihrávku. Celkovo počas svojej kariéry zachytil 8 interceptions, pripísal si 90 breakups a 7 forced fumbles. Breeland bol v posledných rokoch jeden z najkonzistentnejších cornerov v NFL. V minulej sezóne od PFF obrdžal sezónnu známku 79, čo je rovnaká známka akú mal aj jeho kolega zo secondary Redskins- Josh Norman. Breeland už bol počas jari spájaný s prestupom práve ku nám, no aj napriek tomu podpísal 3 ročný kontrakt na 24 miliónov dolárov s Carolinou Panthers. Avšak dohoda o kontrakte padla po tom, čo neprešiel fyzickými testami kvôli zranenej nohe. Dôvodom bolo zranenie nohy, ktoré sa mu prihodilo počas offseason v Dominikánskej Republike. Tu ho odzadu trafil golfový vozík, otvorila sa mu stará rana a dostal infekciu. No momentálne bol u nás na skúške a po skúške sme ho okamžite podpísali. Čiže vyzerá to tak, že už je zdravý. Otázkou je, ako dlho mu bude trvať dostať sa do futbalovej kondície. Počas svojej kariéry hrával najmä na slote, no v poslednej sezóne sme ho videli častejšie na outside. V Packers bude nosiť dres s jeho typickým číslom 26.

Avšak do injured reserve putuje cornerback Davon House. Počas celej sezóny má problémy s ramenom a bude musieť podstúpiť operáciu. Breeland je od Housa určite značným upgradom. Momentálne máme na súpiske len troch zdravých cornerov – Tramon Williams, Jaire Alexander a Josh Jackson. Kevin King má problémy s trieslom. Mike McCarthy povedal, že sa nejedná o vážne zranenie a Kevin bude trénovať s rehabilitačnou skupinou. Ešte jeden pohyb nastal aj v practice squad. Prepustený bol center Austin Davis a podpísal sa OT Anthony Cole. 

2 thoughts on “Prichádza nový cornerback!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *