Prichádza pomoc na pozícii ofenzívneho tackla!

Posila do ofenzívnej lajny!

Generálny manažér Brian Gutekunst nám oznámil, že si z waivers uchmatol veterána na poste ofenzívneho tackla – Jareda Veldheera. 

Veldheer je 32 ročný monštruózny ofenzívny tackle, ktorý meria 203 cm a váži 146 kg. V NFL hrá už 10 rokov. Draftovaný bol v roku 2010 v treťom kole, celkovo 69 tímom Oakland Raiders. Doposiaľ nastúpil do 118 zápasov v regular season, z čoho bolo 113 štartov. V Raiders hrával v rokoch 2010-13, následne prestúpil do Cardinals 2014-17 a v roku 2018 za Broncos. Vo farbách Arizony Cardinals v rokoch 2014-2015 nastúpil aj do troch zápasov v post season. V máji podpísal jednoročnú zmluvu na $3.5M s New England Patriots a veril, že môže zabojovať o post starting left tackla. No potom si počas prvého tréningu počas OTAs poranil bok, čo spôsobilo to, že sa rozhodol oznámiť ukončenie hráčskej kariéry. Bol teda umiestnený na reserve/retired list. Počas sezóny sa rozhodol, že sa chce vrátiť a opäť hrať futbal. Avšak Big Bill sa ho rozhodol prepustiť a z waivers sme ho získali práve my. Packers tak aktuálne majú na súpiske 2 skvelých a jedného veľmi dobrého ofenzívneho tackla. Čo sa často nevidí, že by tím v NFL mal tri adekvátne možnosti na poste ofenzívneho tackla. Pre nás určite skvelá posila. Ofenzívni tackles dneska nerastú na stromoch ako ovocie. 

Počas svojej kariéry hrával na obidvoch tackloch. 91 zápasov odohral na poste ľavého tackla a 21 na poste pravého tackla. K tomu pridal jeden zápas ako center. Počas svojej kariéry hrával aj s našim aktuálnym RG Billym Turnerom. V roku 2018 ho prostredníctvom tradu s Cardinals získali Denver Broncos, za ktorých odohral 12 zápasov na poste pravého tackla. V októbri musel vynechať 4 zápasy kvôli zraneniu kolena a kto bol jeho náhradou? No práve Billy Turner, ktorý sa na túto pozíciu posunul z postu ľavého guarda. V Green Bay bude nosiť dres s číslom 68. 

Packers nemusia spraviť žiadny následný krok v podobe prepustenia, nakoľko bol umiestnený na exempt/commissioner permission list. V úvode týždňa bol do 53ky z practice squadu zapísaný mladý ofenzívny tackle Yosh Nijman, ktorý má za sebou skvelú preseason. Ak sa Packers rozhodnú Veldheera zapísať do 53ky, tak sa Nijman pravdepodobne vráti do practice squadu.


Skvelou správou je aj to, že RT Bryan Bulaga, ktorý si v zápase s 49ers poranil koleno a zo zápasu musel odstúpiť, sa vyvaroval vážnejšiemu zraneniu a dokonca je už späť aj v tréningovom procese. Ale je to rozhodne skvelé znamenie a môžme z toho vytušiť, že jeho koleno reaguje na zranenie veľmi dobre, inak by na ihrisku nebol. Zúčastnil sa všetkých pred-tréningových cvičení a pri hre 11 vs 11 už boli novinári z Don Hutson Centra vykázaní. Takže nevieme, aká bola jeho účasť v prvom útoku pri hre 11 vs 11. Avšak vyzerá to tak, že jeho účasť v zápase s Giants nie je vylúčená. Na poslednom tréningu už bol na ihrisku aj nový tackle Veldheer a Packers sú takmer úplne zdraví. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hart prepustený, Goode je konečne späť  |