Prišli sme o ďalšieho hráča v secondary!

Naša secondary zažíva nevídanú prestavbu.

Free agent – safety Morgan Burnett cestuje do Pittsburghu, kde by mal dokončiť svoj prestup k tamojším Steelers. Zdroje hovoria o tom, že počas Scouting Combine zástupcovia Burnetta a Packers diskutovali o jeho budúcnosti v Green & Gold drese. Uvádzajú, že Burnett si pýtal priemernú sumu viacej ako $8.5M. 

Burnett je pick v 3. kole z Draftu 2010. Počas svojej rookie sezóny si pretrhol predný krížny väz na kolene a tak sa len prizeral ako jeho spoluhráči porazili Steelers a pozdvihli nad hlavu Lombardi Trophy. Po tejto sezóne sa stal okamžitým starterom, keď zaznamenal 109 tackles, 3 interceptions, 13 passes defensed, 2 forced fumble a 2 fumble recoveries. V jeho poslednej sezóne za Packers vynechal 4 zápasy a zaznamenal 68 tackles (48 solo) a 1 forced fumble. Plný počet zápasov (16) neodohral od sezóny 2012. Celkovo si za Packers pripísal 102 štartov, 9 interceptions, 46 passes defensed, 8 forced fumble, 10 fumble recoveries, 7.5 sackov a 717 tackles.

Burnett bol v Packers cenený najmä pre svoju všestrannosť a defenzívny koordinátor Dom Capers ho využíval ako strong safetyho, nickela, alebo ako slot cornera. Takisto mal v prilbe slúchadlo a pred snapom rozdával obrane pokyny, čiže bude treba nájsť aj nového quarterbacka obrany. Miesto Morgena Burnetta na pozícií strong safetyho by mal počas nasledujúcej sezóny zaujať pick z 2. kola Draftu 2017 – Josh Jones, ktorý je typovo veľmi podobný práve Burnettovi, avšak Jones má veľké problémy so zónovou obranou a hneď niekoľko big plays v minulej sezóne išlo na vrub jeho zlému postaveniu. Vyzerá to tak, že nový DC Mike Pettine chce prekopať našu secondary od základov. No stále môj rozum neberie to, prečo sú v tíme hráči ako Demetri Goodson, ktorý 2 roky neodohral ani jeden zápas, alebo Quinten Rollins, ktorý v minulej sezóne podával z cornerov najtragickejšie výkony a nebolo herného aspektu, ktorý by sa dal označiť známkou „DOBRÝ“.

Cap space máme niečo cez $20M, čiže ešte máme priestor na jedného kvalitnejšieho hráča do secondary. Bude nesmierne zaujímavé ako naše vedenie túto celú situáciu vyrieši, lebo momentálny pohľad na našu secondary je žalostný, avšak tieto radikálne kroky snáď budú viesť k zlepšeniu našej passovej obrany v nasledujúcich rokoch. 

Na záver by som chcel Morganovi zaželať veľa úspechov v novom pôsobisku a hlavne veľa zdravia. Ďakujeme za všetko! Go Pack Go!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

!!!Dôležité!!! Poprosím každého povinne prečítať a zahlasovať!!! Informácie o knihe!  |  ROSTER  |