REVIEW – Preseason #3 – Green Bay Packers vs Denver Broncos

Proti Broncos sme utrpeli prvú prehru v pre-season!

Domáci Broncos nás porazili 20-17. Toto review nespravím formou zažiarili/sklamali, ale v nejakých bodoch opíšem čo sa udialo, lebo by som sa len dookola opakoval. 

Začneme mojím „obľúbencom“ OT Jasonom Spriggsom. Von Miller sa na ňom nádherne vyhral a sackoval Aarona Rodgera. No hru pred tým ho dokázal celkom pekne udržať a Aaron mal kopec času. Neskôr v zápase predviedol ak si dobre pamätám 3-4 otrasné plays proti BACKUPOM! Nechcem vedieť čo by sa dialo, keby mal celý zápas blokovať Von Millera. Avšak neskôrbol jeho blok bol kľúčový pri 25 yardovom behu Montgomeryho. Neskôr na pozícií RT nastúpil Kyle Murphy, no ten tiež dokázal predviesť poriadne perly. Spomeniem napríklad play na 4&1, keď chcel Hundley sneakovať pre 1st down, no Murphy absolútne netrafil blok a bol z toho turnover na downoch. My sa len musíme modliť, aby bol Bulaga do zápasu proti Seahawks fit, inak máme poriadny prúser. Kým je naša starting OL na ihrisku, tak je to všetko dobré, no akonáhle tam musí zaskočiť backup, tak už to je trápenie. Žiadna hĺbka…

Aaron Rodgers bol po 3 krátkych drivoch stiahnutý na lavičku, presne ako som predpovedal. Hovorili sa o tom, že Aaron odohrá celý polčas, no akonáhle sa zranil Bulaga, tak som vedel, že to tak ani náhodou nebude. Aaron sa aj pri sacku od Vona Millera rozumne sám položil na zem. Je to len preseason a nestojí nám to za zranenie nášho lídra. Na ihrisko prišiel Brett Hundley a ten tam ostal až do konca zápasu. Brett nepodal taký skvelý výkon ako proti Redskins, no nebola to zas až taká tragédia. Celkovo skompletoval 20/30 passov pre 186 yardov a skóroval aj jeden pekný behový TD. No neviem či to vidím len ja, ale Brett nedokáže skompletovať dlhé passy. Na krátku vzdialenosť mu to lieta parádne, tam nie je o čom. Ale počas zápasu bola napríklad jedna situácia, keď nachytal obranu Broncos v offside a mali sme free play, hodil dlhú loptu na Pearsona myslím. No Pearsona vôbec netrafil, prehodil ho o poriadny kus a hra skončila íčkom, aj keď neplatilo. Takýchto situácií bolo počas posledných 3 zápasov viacej. Do zápasu vôbec nezasiahli Tysom Hill a Joe Callahan. Proti Rams dostanú obidvaja po polčase a tams a rozhodne, kto bude 3. QB.

Ďalšie vec, ktorú by som chcel spomenúť sú penalty. Teraz už vieme, že dokážeme spraviť holding pri každej jednej situácií na ihrisku, je jedno či ide o punt, kick return,… Dokonca počas jednej hry sme stihli spraviť uctihodné 3 holdingy. To sa len tak často nevidí.

Poďme k našej „chodiacej“ hre, alebo žeby behovej?! Ty Montgomery vyzeral dosť solídne. Pripísal si 31 yardov na 3 behy a 1 TD, ktorý dokázal skórovať po silovom behu. Starting RB je jasný. No potom tu máme 3 vyrovnané výkony. Jones nabehal na 6 pokusov 43 yardov, pričom si pripísal jeden pekný 28 yardový beh. Williams na 3 behy nabehal len 4 yardy, no dokázal si pekne zbiehať za line of scrimage a zachytil 3 prihrávky pre 46 yardov. Devante Mays na 5 behov nabehal len 12 yardov, no spomedzi týchto 3 nováčikov sa mi páči asi najviac. Hlavne jeho silový štýl behania. Takisto je skvelý v pass protection. No keď si to zoberieme v celku, tak s výnimkou na nejaké tie 4 runy to nebola žiadna sláva. Treba určite spomenúť, že Broncos hrali len s 2 starting DTs, no aj napriek tomu naša OL nedokázala robiť diery a každá behová hra končila buď stratou, alebo behom pre maximálne 3 yardy. No oproti predošlým zápasom tam je určite pokrok. Z Fullbackov by som chcel vyzdvihnúť výkon Joea Kerridga. Či už v special teame, alebo pri pass protection. Dostal jednu 15 yardovú penaltu za faul po skončení hry, no nevidel som to a ani záznam nebol, tak to neviem zhodnotiť. Vôbec by som nebol prekvapený, ak by sa aj Joe dostal do tímu.

Teraz k našej secondary. Dovolím si povedať, že hrala na svoje pomery vynikajúci zápas. Dovolila Broncos získať vzduchom celkovo 174 yardov. Kevin King missol minimálne 3 tackles v prvom polčase, no na druhú stranu zrazil pass v end zone, ktorý by určite skončil TD. Jeho výkony sú až príliš rozhádzané. Proti Eagles bol perfektný v tacklingu, no veľmi slabý v coverage, proti Redskins to bolo cca vyrovnané, no teraz mal veľmi slabý tackling, coverage bola ako kedy. Pár krát nedokázal pokryť Emmanuela Sandersa. Avšak je to stále len rookie a takéto výkony nie sú ničím neobvyklým. Myslím si, že Kevin krok za krom robí maličké pokroky, no túto sezónu to na ňom stavať jednoducho nemôžme. Musíme mu dať čas. Dovolím si tvrdiť, že Randall bol späť vo svojej forme z rookie sezóny. 

Dobrá coverage, slušný tackling. Aspoň takéto výkony si od neho želám. Dobré výkony podali aj Kentrell Brice s Marwinom Evansom. Kentrell zachytil aj interception, vďaka ktorej sme skórovali TD. Marwin dokázal ukážkovo zablokovať niekoľko passov. Nikto z cornerov, alebo safeties vyslovene nevyhorel. Davon House už bol počas rozcvičky v chráničoch, no do zápasu nezasiahol. Ha Ha Clinton-Dix cítil počas rozcvičky jemnú bolesť, tak sa Packers rozhodli, že radšej do zápasu nenastúpi. Mal by byť v pohode.

Výborný výkon podala naša DL. Daniels dokázal pravidelne vytvárať tlak na QB a pripísal si aj sack. Kenny Clark opäť podal dobrý výkon a skvele sekundoval Danielsovi. Keď sa ešte uzdraví Dean Lowry, tak naša DL môže byť našou obrovskou výhodou. 

Trevor Davis odohral dobrý zápas. Pripísal si 27 yardový punt return a zachytil 3 prihrávky pre 39 yardov. Inak zvyšok našich WRs si pripísalo po 1, alebo 2 zachytených prihrávkach. Jedine Davis sa priblížil miestu v 53 člennom tíme. Spomeniem ešte Davante Adamsa, ktorý nezachytil krátky pass od Hundleyho a mohla to byť veľmi lacná interception tesne pred našou end zone. Takéto prihrávky sa musia chytať.

Mason Crosby premenil 52 yardový FG, no 61 yardový už netrafil a nebolo to ani len trošku blízko. Krátky a príliš doľava. Záznam ukázal, že rookie LS Derek Hart snapol loptu až príliš vysoko a dovnútra, čo nedovolilo rookie P/H Justinovi Vogelovi postaviť loptu na to správne miesto pre Crosbyho. Asi máme fakt šťastie, že je Goode späť. Justin Vogel puntoval celkovo 4 krát a priemer na jeden punt bol 44.0 yardov a Packers celkovo povolili len 3 yardy na punt returne. Vogelov priemerný hang time bol 4.68s. Na kick returne predviedol pekný return Jeff Janis, no všetko bolo zbytočné, keďže na ihrisku boli 3 flagy, všetky na našu stranu za holding – Josh Jones, Geronimo Allison a Justin McCray. 

OLB Nick Perry opustil zápas po tom, čo si poranil členok. No ako keby to ešte na pozícií OLB nemohlo byť horšie, zranil sa aj edge rusher Jayrone Elliott, keď si pravdepodobne poranil chrbát. K zraneným sa ešte pridal G Lucas Patrick, ktorý má podozrenie na otras mozgu. Zatiaľ nemáme žiadne informácie o zranených hráčoch. Na poste OLB neodohral dobrý zápas ani Kyler Fackrell, nulový tlak na QB. Snáď nám návrat Biegela aspoň trošku pomôže.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2019 DRAFT ŠPECIÁL #5: OSTALI VEĽKÉ MENÁ  |