REVIEW: WEEK #1 – Green Bay Packers vs Chicago Bears

Nepresvedčivý výkon útoku stačil na výhru.

Konečne sme sa dočkali! Viac ako 9-mesačné čakanie je na konci a futbal je späť! Hneď v prvom zápase jubilejnej 100. sezóny na seba narazili domáci Chicago Bears a Green Bay Packers. Najdlhšia a najväčšia rivalita v histórii ligy. Pred zápasom bolo na strane Packers veľa otáznikov, ktoré stavali do úlohy favorita Bears.

198. historický zápas sledoval priamo na mieste činu aj Bart, ktorý pridal na FB stránku aj nejaké videá. Okrem neho boli na štadióne ďalší dvaja fanúšikovia Packers z Československa. My ostatní sme si tak dali vychladiť pivo/á, nakúpili čipsy, niektorí to ťahali bez spánku a niektorí nastavili budík.

Nápor obrany Bears sme ustáli

Zápas začal odkopom Bears, čiže sa ako prvý dostal na loptu Aaron Rodgers. Pobyt jeho útoku nebol na ihrisku príliš dlhý. Obrana Bears vedená Khalilom Mackom vyletela v šialenom tempe a bolo z toho nulový zisk pri behu aj passe na Aarona Jonesa. Nasledoval sack pre stratu 10 yardov v podaní Robertsona-Harrisa, ktorý bol podľa mňa najlepším hráčom Bears.

Útok Chicaga predviedol o tri hry viac, my sme zase išli tri a von. Ďalší pokus Trubiskeho skončil premeneným FG Eddyho Piñeira. Pred jeho kopom boli fanúšikovia medveďov v napätí. Následne však pokazil odkop a Rodgers začínal zo 40 yardov. Aj do tretice to bolo tri a von.

Prvá štvrtina patrila jednonačne obrane Bears, ktorá hrala fantasticky a ešte o dve úrovne lepšie ako počas vlaňajšej sezóny. Prestávka po prvej štvrtine im asi ale uškodila.

V prvej časti zápasu Packers skončili v útoku na -12 YD! Úplne otrasná vizitka…

Škodou bolo, že Kevin King dropol jasné íčko. Trubisky hádzal doľava, kde mu síce padli dve dobré prihrávky na Robinsona, no pri hode na túto stranu je mizerný. Už sa zdalo, že King loptu má, no nechytil ju. 

V prvej štvrtine zaujal určite aj nováčik Bears na poste RB David Montgomery. Počas svojho pôsobenia na college spôsobil svojou mrštnosťou až 185 missnutých tacklov. Hráči Packers ho tiež netrafili a do očí bil najmä missnutý tackle od Blakea Martineza.

Parádny drive priniesol jediný TD

Druhú štvrtinu začal Rodgers play-action a 47 yardovou bombou našiel MVS. Nasledovala krátka prihrávka stredom na TE Marcedesa Lewisa pre ziska deviatich yardov. Následne získal 10 yardov Davante Adams a boli sme prvý raz v zápase v red zone! Rodgers dostal free play, keďže Bears nestihli dostriedať a bolo ich pri snape 12. Aaron počkal a ľahkou prihrávkou našiel Jimmyho Grahama, ktorý začal sezónu tak, ako by sme od neho potrebovali, aby hral celý čas. V red zone ho budeme potrebovať. Extra point Crosby premenil s ľahkosťou, dostali sme sa do vedenia a čo bolo ešte dôležitejšie, získali si momentum.

Víťazný drive v číslach – 4 hry, začínali sme na 26. yarde, za 1:35min sme prešli 74 yardov a skórovali TD.

Nasledovala séria puntov na oboch stranách a do šatní sa išlo za stavu 7:3 pre hostí.

Hráč zápasu JK Scott!

Tam, kde sa skončilo sa aj pokračovalo. Punt Bears, punt Packers, punt Bears a opäť odkop JK Scotta. Práve 22-ročný punter a výber v 5. kole draftu 2018 proti Bears potvrdil, prečo po ňom Gute siahol. Scottove punty mali parádnu dĺžku, dobrý hang-time a niekoľkokrát vytiahol Packers z problému. Darilo sa mu posielať parádne kopy až ku end zone Bears, ktorí s mizerným Trubiskym nevedeli prejsť ani za polovicu. Fantastická robota, JK!

Na konci tretej štvrtiny boli Bears na 33. yarde našej polovice a Nagy sa rozhodol na 4&10 pre risk. Trubisky sa to snažil vyriešiť po svojich, no hneď bol pri ňom Raven Greene a dovolil mu ukrojiť len tri yardíky.

1&40!

Ďalší drive sa Rodgersovi opäť nevydaril. Ku slovu sa dostal JK Scott, ktorý pribil Bears na ich 13. yard. Následne prišla legendárna záležitosť útoku Bears. V tomto drive sa podtrhla neschopnosť Trubiskeho viesť útok tímu, ktorý vlani útočil na Super Bowl. 

Musí sa mu nechať jeho 29 yardový zisk prihrávkou na Robinsona. Aj ďalšia play skončila kompletnou prihrávkou pre 15 yardov na Gabriela… Ale LaFleurov challenge zabral. Nechápem, ako si rozhodcovia nemohli všimnúť, že po tom, čo Williams strčil do Gabriela, nestihol dať do ihriska obe nohy a dopadol za sideline. LaFleur však stihol hodiť challenge ešte predtým ako Bears stihli rozohrať a video mu dalo za pravdu.

Potom, prišlo to, o čom som začal písať. Z totálnej neschopnosti a frustrácie by preskočilo asi aj mne. Najprv to bola prvá penalta na T Charlesa Lena za holding. Potom sa ten istý hráč previnil tým, že ruku mal v tvári nášho hráča. Do tretice sa previnil Taylor Gabriel. Trubiskeho prihrávku naňho by s pravdepodobnosťou premenil na interception Jaire Alexander, no Gabriel nášho mladého CB postrčil a loptu následne chytil. Bol to jasný faul, ktorý rozhodcom neušiel. Týmto štýlom sa Bears dostali na 1&40! O’Donell napokon puntoval pri 4&31…

Osud zápasu (ne)mohol zvrátiť Trubisky

Ďalší drive priniesol dve dlhé prihrávky Rodgersa na Davisa resp. Tonyana. Aj napriek tomu, že sa útok Packers dostal hlboko na polovicu Bears, TD neprišiel. Prvý FG v sezóne premenil s úsmevom Mason Crosby, od ktorého budeme potrebovať vyrovnanosť kopov a čo najmenej chýb. Vďaka tomu sa Packers dostali o trocha viac na koňa. Najdôležitejšie bolo, že Bears potrebovali na to, aby žili ďalej, skórovať TD. Päť minút pred koncom s Trubiskym za centrom to bola mission impossible…

Mitch po zápase schytal poriadne hejty hlavne od fanúšikov Bears. Kamery nám počas zápasu ukazovali fanúšikov, ktorí len bezradne sledovali, čo sa to deje. Je len prekvapením, že na to prišli až teraz. Trubisky je najväčším bustom draftu za dlhé roky. Podľa mňa je jasné, že Bears začínajú hľadať nového quarterbacka. Už počs zápasu som Inžinierovi a Bartovi do spoločného četu napísal: „Je mi ľúto hráčov Bears a najmä ich obrany. Tá si takéhoto QB nezaslúži.“ Jasné, je to rivalita, poviete, že som idiot, veď sú to Bears, ale myslím, že ak je niekto trocha objektívny, musí to zhodnotiť podobne. Predstavte si, že by za centrom stál Mahomes alebo Watson… Nuž, zlý ťah GM Bears Ryana Pacea.

Symbolické íčko Amosa

Po FG ostávalo Bears len päť minút na to, aby dokázali prejsť zo svojho 25. yardu celé ihrisko. Za tri minúty sa a 13 plays sa Trubiskemu podarilo prejsť 59 yardov. Najväčší podiel mal na tom hlavne Allen Robinson, ktorý nachytal 102 YD. Keby Trubisky nemal Allena, bol by úplne v prdeli… 

Bears už boli 16 yardov od end zone Packers a mali 1&10. Po dvoch nekompletných prihrávkach nasledoval 3&10. Trubisky sa rozhodol hádzať, no hodil to opäť na Allena Robinsona. Ten bol v double coverage a Adrian Amos si našiel letiacu loptu – interception! Bývalý hráč Bears, o ktorom hovorili, že nevie chytať íčka, pribil ďalší klinec do rakvy.

Čo to LaFleur zacalloval?

Bears ešte mali timeouty, no pri lopte bol Rodgers. Po behu Jonesa pre päť yardov prišlo niečo neočakávané. Rodgers namiesto behu volil prihrávku doprava na MVS. Bol to nekompletný pass, čas sa zastavil a Bears sme týmto ušetrili timeout. Takéto veci nás môžu vo vyostrených zápasoch poriadne mrzieť a draho vyjsť!

Po punte začínali Bears opäť spred vlastnej end zone, odkiaľ sa neodlepili, minuli všetky downy a Rodgers už iba dva razy zakľakol.


POSTREHY

Obrana vyzerala dobre, ale neprešla naozajstným testom

Mike Pettine sa na Bears pripravil výborne. Totálne vygumoval všetky zbrane a aj beh im nešiel. Lajna hrala parádne, Smithovci vyzerali veľmi dobre a Adrian Amos bol vždy tam, kde to mohlo zaváňať problém. Vždy, keď obrana inkasuje len tri body to je paráda, ale musíme si priznať, že to bolo proti slabému quarterbackovi a nemohúcemu útoku.

V ďalšom weeku príde na Lambeau Field Kirk Cousins so svojimi zbraňami Thielenom, Diggsom a Rudolphom. Proti Vikings to bude musieť byť minimálne takýto výkon. Potom sa neobávam o to, že by sme nemohli vyhrať. Ale dostávame sa k tomu, že obrana musí získať loptu. bolo to vidno aj proti Bears. Keď to útoku nejde, musí pomôcť obrana a získať nejaké tie hry navyše. Na tento štýl sa počas celej minulej sezóny spoliehali práve v Chicagu. Ich obrana dokázali aj veľa skórovať. 

Musím však pochváliť Prestona Smitha, Za’Dariusa Smitha, Darnella Savagea, Adriana Amosa a Jaireho Alexandra. Parádne výkony, podľa mňa ani jeden z nich nezaznamenal ani jednu chybu. Chlapci vyzerali dobre, máme sa od čoho odraziť. Dôležité je, že teraz sú všetci z obrany nabití sebavedomím, čo nie je vôbec na škodu!

Rodgers bol hrozný

Kto tvrdí opak nepozeral zápas. Aaron vyzeral skvele iba v jednom kompletnom drive, ktorý skončil TD Grahama. Potom to bolo ešte dobré aj pri niektorých hrách, ale celkovo na mňa dobrý dojem neurobil. Veľa nepresných lôpt, nestíhal rozohrať v časovom limite. Výhovorkou môže byť, že to bol prvý zápas útoku pod novým HC a herným štýlom. Ak to bolo týmto, tak potom počas nasledujúcich dní treba dotiahnuť nedostatky, pozrieť si zápas znova a proti Vikings musia Packers odohrať smerom dopredu lepšie. 10 bodov nebude stačiť v každom zápase.

Utrpeli sme výhru

Nuž, tak je to. 9 mesiacov sme čakali a potom prišlo toto. Na twitteri sa to hemžilo príspevkami od odborníkov v zmysle, že toto je na sledovanie dosť slabý zápas. Ale aj takéto musia byť. Možno je dobre, že sme si týmto prešli hneď v prvom zápase sezóny. O týždeň už budeme hrať doma na Lambeau Field proti ďalšiemu rivalovi z divízie a tam to už snáď bude ofenzívny ohňostroj. Prajem si to. Chcem vidieť zábavný a účinný futbal. Nič viac, nič menej.


ZÁPAS V ČÍSLACH

Passing

Aaron Rodgers – 18/30, 203 YDS, 1 TD

Mitchell Trubisky – 26/45, 228 YDS, 0 TD, 1 INT

 

Rushing

Aaron Jones – 13 pokusov, 39 YDS, 0 TD

Aaron Rodgers – 3 pokusy, 8 YDS, 0 TD

Jamaal Williams – 5 pokusov, 0 YDS, 0TD

Mike Davis – 5 pokusov, 19 YDS, 0 TD

David Montgomery – 6 pokusov, 18 YDS, 0TD

Mitchell Trubisky – 3 pokusy, 11 YDS, 0 TD

 

Receiving

Marquez Valdes-Scantling – 4 REC, 52 YDS, 0 TD

Davante Adams – 4 REC , 36 YDS, 0 TD

Jimmy Graham – 3 REC , 30 YDS, 1 TD

Allen Robinson – 7 REC, 102 YDS, 0 TD

Tarik Cohen – 8 REC, 49 YDS, 0 TD

David Montgomery – 1 REC, 27 YDS, 0 TD

 

Prvé downy: 13 – 16

Yardy: 213 – 254

Fauly (počet a strata): 10-71 vs 10-107

Sacky: 5 – 5

INT: 1 – 0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nová posila na pozícií tight enda!  |  Packers podpísali defenzívneho enda!  |  Training camp 2019 – 10. deň (tréning s Texans)  |  CIELE HRÁČOV DO SEZÓNY 2017: OBRANA  |  PRACTICE SQUAD  |