REVIEW: WEEK #10 – Green Bay Packers vs Chicago Bears

Hundley si pripísal prvé víťazstvo ako starter a doviedol Packers k víťazstvu nad rivalom z Chicaga!

Packers konečne po mesiaci vyhrali. Na upršanom Soldier Fielde predĺžili svoju víťaznú sériu na 7 zápasov a medvedíkov porazili 23:16. No úprimne si povedzme, že sme utrpeli víťazstvo. Jediné šťastie bolo to, že sme hrali proti ešte nemotornejšiemu Chicagu. Packers tak vylepšili historickú bilanciu na 96-64-1. Green Bay má náskok 2 víťazných zápasov prvý krát od roku 1932, keď sme bilanciu viedli 11-9-4. 

Z Bretta Hundleyho mám po tomto zápase zmiešané pocity. 3/4 zápasu som nadával a potom predviedol dva perfektné hody na Davanteho Adamsa, čo nám zaistilo víťazstvo v tomto zápase. Jeden 42 yardový pass na 3&10 sa skončil jednorukým catchom Adamsa, a hlavne 19 yardový TD back-shoulder pass na Adamsa bol najlepším passom, aký sme videli od zranenia Aarona Rodgersa. Počas jednej tretiny bol Hundley tým Hundleym, ktorého chceme vidieť častejšie. Avšak musí zlepšiť svoj pohyb a čítanie kapsy. Niektoré lopty musí hádzať skorej a presnejšie. Spomeniem napríklad situáciu, keď stačilo hodiť loptu do rúk Jordyho a mali by sme 1. down, no Hundley loptu netrafil do behu a bola z toho takmer interception. Ďalšia vec je, že zle číta extra rusherov a vôbec si nevšíma blitz. Čo som už spomínal hneď v prvom článku po zranení Aarona. V druhom polčase Brett skompletoval 10/13 prihrávok pre 123 yardov a 1 TD. Zápas zakončil celkovo s 18/25 prihrávok pre 212 yardov, 1 TD a passer ratingom 110.8. Stále je tu véééééľmi veľa práce, no posledné dva drivy nám ukázali záblesky nádeje. Avšak po zápase sme sa dozvedeli novinku, že Hundley počas zápasu utrpel zraneniu hamstringu. 

Uvediem vám aj jednu situáciu. Pri tejto situácií mal Hundley pokrytý primárny slant/flat, no mal úplne voľného RB, ktorý si zabehol za lajnu. Stačilo na neho poslať loptu a bol by to prvý down. Avšak Hundley sa jeho smerom ani len nepozrel. Hundley radšej bežal 18 yardov dozadu.

Naša behová hra bola kľúčom k víťazstvu. Rookie Jamaal Williams viedol tímovú štatistiku, keď na 20 behov nabehal 67 yardov. Obrana medveďov to mala proti nemu naozaj ťažké. Ich obrancom robila obrovský problém jeho fyzická behová hra. Nádhernou ukážkou jeho fyzickej hry bolo ako premenil 3. down, keď prebil všetko čo mu stálo v ceste. Myslím si, že Jamaal by mohol byť skvelým hráčom na pár silových yardov pred end zone a ťažké-krátke downy. Williams nastúpil do zápasu po zraneniach Aarona Jonesa a Ty Montgomeryho. Jones opustil zápas hneď v úvode, keď si poranil koleno a do zápasu už nezasiahol. Bližšie testy odhalili, že si natiahol väz na kolene a tímu by mal chýbať 4-6 týždňov. Stihol si pripísať len 3 behy pre 12 yardov. Montgomery takisto opustil zápas kvôli zraneniu rebier, no McCarthy sa vyjadril, že v nedeľnom zápase proti Ravens by mohol nastúpiť. Pred tým ako sa zranil, mal 6 behov pre 54 yardov, vrátane 37 yardové TD runu v druhej štvrtine. Obrovskú zásluhu na tomto TD má Jordy Nelson, ktorý urobil kľúčový blok za line of scrimmage a odstavil safetyho Eddieho Jacksona. Takisto aj FB Aaron Ripkowski predviedol skvelý blok, keď odstavil 137 kg defenzívneho linemana Mitcha Unreina, ktorý by inak mohol zložiť Montgomeryho už v backfielde. Dobrá práca chalani!

Spomedzi WRs odohral najlepší duel už spomínaný Davante Adams. Celkovo zachytil 5 prihrávok pre 90 yardov a 1 TD, čím to medveďom pekne oplatil za posledný zápas, keď bol z ihriska odnášaný po špinavom hite Trevathna. Jordy Nelson zachytil len 3 prihrávky pre 20 yardov, no zakaždým to bol 1. down. Takisto bola na jeho osobu odpískaná sporná pass-interference proti CB Princeovi Amukamarovi. Inak Hundley ten pass hodil otrasne. Randall Cobb si pripísal 3 zachytené prihrávky pre 52 yardov, no McCarthy ho nasadzoval aj vo wild cat formácií. V tejto formácií si Randall vymenil miesto s Hundleym a snap od centra zachytával práve on. Celkovo sme sa počas zápasu pokúsili o 3 takéto plays, no veľa úspechu to neprinieslo. Cobb si loptu zakaždým ponechal a bežal s ňou. Hry sa skončili pre -1, 6 a 3 yardy, čo je priemer 2.6 yardov na jeden beh. Cobb v tejto formácií nebol v Packers vôbec využívaný, no teraz sa nechal počuť, že na túto príležitosť čakal 7 rokov. Ďalej povedal, že 40% jeho produkcie na univerzite Kentucky prichádzalo práve z tejto formácie. Ako posledné povedal, že postavenie bolo dobré, len hru nezahrali tak ako chceli a že musia na tom naďalej pracovať. 

Palec dole ide skupine našich TEs. Minulý týždeň bol kvôli veľmi vážnemu zraneniu prepustený Martellus Bennett, no doktor povedal, že toto zranenie sa prejavuje len vtedy, keď nehrá s All-Pro quarterbackom, čiže proti Broncos už hral. Darmo, toto nepochopíš. Na súpiske nám teda ostali len dvaja TEs a to Lance Kendricks a Richard Rodgers. Dokopy si pripísali len jednu zachytenú prihrávku pre 17 yardov. Je očividné, že momentálne nemáme na súpiske play-makera TE, ktorý by dokázal zahrávať big plays. Takisto to nebola ani žiadna sláva v run-blockingu. Spomeniem napríklad situáciu hneď zo začiatku zápasu. Kde DL Sam Acho suverénne prebil Lance Kendricksa. Na tejto hre Jones získal len 5 yardov, no keby Lance dokázal Acha udržať, tak Jones by mal dostatok priestoru na to, aby urobit cut back do vzniknutej diery a teoreticky by mohol nasledovať big run. Skratka, Rodgers a Kendricks nie sú tak kvalitnými run-blockermi ako usmrkanec Bennett.

No a poďme pomaličky k našej intergalaktickej obrane. V posledných dňoch si užívam, ako fanúšikovia Bears ospevujú výkon Trubiskyho. Osobne som toho názoru, že nie je čo sláviť. Proti nám každý QB vyzerá ako All-Pro. Teda až na pána menom Jay Cutler, ktorý to proti nám dokázal vždy poriadne roztočiť, týmto by som mu chcel poslať pozdrav na slnečnú Floridu, ak číta toto moje review. Ale dosť bolo reči o našich klubových legendách a poďme k súčasným hráčom. Začnem najskôr pochvalami. Čelná trojka v zložení Daniels-Clark-Lowry nepustila Howarda k ničomu a doslova tento zápas ovládla. Packers udržali Howarda na veľmi slabých 54 yardoch na 15 behov, čo je priemer 3.6 yardov na jeden beh. Daniels si pripísal 5 tackles a 1 sack, Kenny 3 tackles a Dean 2 tackles. Budem sa opakovať, ale z Kennyho nám rastie vynikajúci hráč. S ľahkosťou sa dokáže dostať do backfieldu, kde dokáže vyvíjať tlak na QB, ale aj hrať efektívne proti behu. Ešte chcem dodať, že nezabúdajme, že Kenny má stále len nesmierne čerstvých 22 rokov!! Go Kenny Go! Blake Martinez a Jake Ryan odohrali svoj najlepší zápas ako dvojica a dodávali našej obrane istotu. Takisto veľká pochvala pre chalanov. Z obrany si asi už ako posledný zaslúži pochvalu Nick Perry. Nick si spravil osobný rekord v počte sacks, keď sa mu podarilo zaznamenať celkovo 3 sacks. Niečo podobné sa naposledy v drese Packers podarilo obľúbencovi tribún A.J. Hawkovi 13.10. 2013 proti Ravens. Medzi cornermi v coverage horel najviac Davon House, ktorý pustil aj 46 yardový TD Bellamymu, no a ten si v pohodičke dobehol po TD. Avšak pripísal si celkovo 8 tackles a aj jeden dôležitý sack. Kevin King podal nevyrovnaný výkon. Nastupovoval na pozícií nickela a mal plné ruky práce so zastavovaním behov. V coverage zahral jednu hru geniálne, no ďalšiu úplne dokašľal, musí podávať vyrovnanejšie výkony. Randall nepostil žiadnu big play a odkedy bol posadený na lavičku, tak podáva obstojné výkony. Inak, všimli ste si niekto, či hral Dix?! Ak hej, dajte mi prosím vedieť. Defenzívny koordinátor Dom Capers v tomto zápase viacej využíval základnú obranu 3-4 s 2 cornermi na krajoch (Randall a House). King bol väčšinou na nickelovi. Toto rozostavenie využíval hlavne na zastavovanie behov. Do zápasu nemohol nastúpiť Morgan Burnett, tak Jermaine Whitehead hral safetyho v dime a Josh Jones sa presúval na slot. 

Teraz si rozoberme niekoľko zápasových situácií. Začnem missnutým FG. Tento FG mohol definitívne rozhodnúť o našom víťazstve, no namiesto poistky holder Justin Vogel nedokázal ideálne zachytiť loptu a Mason tak FG z relatívne blízkych 35 yardov nepremenil. Bears tak dostali k dispozícií posledný drive, no už nemali k dispozícií time outy a chvalabohu sa im nepodarilo zápas vyrovnať. Crosby bol inak 3/4, keď premenil aj 50 yardový FG, ktorý nám dával vedenie 16-6 na začiatku 3. štvrtiny. 

Ďalším v rade na facku je punt/kick returner/WR Trevor Davis. Trevor zachytil punt v end zone, no on loptu vyniesol von a dopravil ju na 8 yardovú líniu. V takýchto situáciach stojí returner na 7 yardovej línií a všetko čo padne za neho, necháva padnúť na zem a dúfa, že lopta doskáče do end zone. Následne sa nám naskytol ďalší „nádherný pohľad“ na Davisa, keď zachytil loptu 1 yard pred end zone, namiesto toho aby ju pustil. Toto sú veci, ktoré punter nesmie spraviť ani keď ho zobudia o pol noci. Náš special team koordinátor to okomentoval tak, že Davis mu povedal nasledujúce slová, Coach, pršalo mi do očí. No a ja som mu odpovedal, dobre, ale to sa stať nemôže. Ďalej čo by som vytkol, by bol illegal blocking do chrbta v podaní Joe Thomasa, keď Davis na punt returne získal niečo cez 40 yardov, a tak namiesto skvelej pozície na ihrisku sme začínali z vlastnej dvadsiatky. Robíme až príliš veľa faulov na returnoch. Pozícia na ihrisku teraz znamená pre Packers omnoho viacej ako s Rodgersom a Davis si to musí uvedomiť. 

No a na záver si nechávam situáciu, ktorú by nevymyslel ani James Cameron. Kľudne by som to nazval najväčšie vyhorenie v histórií challengovej éry. Coach Bears John Fox hodil challenge, lebo si myslel, že jeho tím skóroval TD. V polovici druhej štvrtiny, RB Bears Benny Cunningham vystúpil z ihriska na 2 yardovej línií Packers. No Fox hodil challenge, že Cunningham nevystúpil mimo ihriska a skóroval TD, keďže lopta sa dotkla kolíku na rohu end zone. Záznam ukázal, že Cunningham z ihriska nevystúpil, no záznam odhalil takisto ďalšiu veľmi zaujímavú vec. A to, že Cunningham stratil kontrolu nad loptou a lopta sa dotkla kolíku, čiže sa jedná o touchback. Ale malo to aj jedno pozitívum. Bears neprišli o timeout, keďže boli v tejto výzve modernej techniky „úspešní“. Čiže namiesto 1&goal z 2 yardovej línie to bolo 1&10 z 20 yardovej línie pre Packers. So 100% istotou poviem, že keby to nechallengol, tak naša obrana by to neubránila a Bears by skórovali TD. V bránení pri našej end zone horíme a horíme. No a namiesto stavu 10-10, ostal stav 10-3. Tento moment podľa mňa rozhodol celý zápas. Keby som mal tento challenge popísať jednou vetou, tak by znela nasledujúco: „Bears síce vyhrali boj, no prehrali vojnu.“

Na záver by som to zhrnul tak, že musíme byť z tohto víťazstva veľmi triezvi. Predsa sme len hrali proti medvedíkom. OL udržala Hundleyho v celku, pass rush výnimočne dobre, celkovo to bolo 5 sacks a 7 QB hitov, coverage tradične zle, behová hra dobre, behová obrana geniálne, 10 TFL, special team otras, moderná technika vs John Fox 1-0. Hundley v závere ukázal nejaké záblesky nádeje a ja sa už veľmi teším na domáci zápas proti Ravens, že čo tam predvedieme. Hawk. Go Pack Go!

 

 

 

3 thoughts on “REVIEW: WEEK #10 – Green Bay Packers vs Chicago Bears

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

#3 Bart za kormidlom! Ktorých 53 hráčov si Packers ponechali?  |  McDaniels na ceste do Green Bay, draftová pozícia a súperi pre sezónu 2019!  |