REVIEW: WEEK #10 – Miami Dolphins vs Green Bay Packers

Po výhre s Dolphins živíme nádej na účasť v play-off. Potrebujeme však vyhrávať viac ako muzikanti.

Veľmi dôležitý zápas. Počkať, to ale už bol pred týždňom a aj week predtým, nie? Nuž, áno. Sami sme sa dostali do situácie, kedy je každý zápas existenčný. Zo zvyšných siedmich zápasov hráme tri razy doma, štyri razy von. V divízii hráme doma len s Lions. Už vo štvrtok v noci hráme v Seattli, o týždeň neskôr v Minnesote. Obaja sú naši ostrí súperi v boji o vyraďovaciu časť. Výhra s Dolphins nás určite potešila, ale situáciu nevyriešila. Packers doma v tejto sezóne ešte stále neokúsili trpkosť prehry a porazili delfínov z Miami pomerom 31-12. 

Poďme však pekne po poriadku. Proti Dolphins napokon nehral ani WR Randall Cobb, pre ktorého je táto sezóna celkom zakliata a vynechal už piaty zápas kvôli večným problémom s hamstringom. Pozitívom je, že viacej priestoru opäť dostali MVS a EQ. Na druhej strane sme išli do zápasu len so štyrmi WR – okrem Adamsa ešte Moore.

Frozen Tundra Man – Jeff Kahlow mal na zápase svoje povestné oblečenie. Vo Wisconsine začalo prituhovať, ale hráči z Miami nemali až tak veľký šok. Lambeau Field bol na naše pomery ešte stále celkom vyhriaty 🙂 Prví išli na loptu práve hostia. Pod centrom s Brockom Osweilerom. Prvý drive Miami nevyzeral z nášho pohľadu okej, hýbali loptou vcelku dobre. Gore pri jednom behu ukrojil poriadnu porciu yardov, keď ho nezložili traja hráči za sebou! Potom však prišla fatálna chyba, Osweiler nechytil snap a Gilbert ju zaľahol. Rodgersov útok sa dostal prvý raz na plac.

Ústrednou postavou prvého útočného drive-u bol Aaron Jones. Rodgers ho využil okrem dobrých behov aj na screeny. Získal štyri prvé downy, navyše položil základ pre passový TD na Davanteho Adamsa. Počas celého zápasu sme videli dve tváre nášho útoku. Tá s Jonesom bola super, rýchla a úderná. Bez neho sme sa trápili a nebolo to ono. Jones bežal 15-krát pre 145 yardov a 2 TD a k tomu pridal 3 zachytené prihrávky pre 27 yardov. Priemer na beh? 9,7 yardov! Pridal aj tri zachytené prihrávky pre 27 yardov. Zaujímavosťou je, že pri svojom 67 yardovom behu dosiahol maximálnu rýchlosť 34,33 km/h, čo bola najvyššia vyvinutá rýchlosť running backom Packers za posledné 3 roky!

Za zmienku stojí opäť Davante Adams. Náš najlepší receiver ukazuje, že patrí medzi totálnu špičku súťaže. Dvomi zachytenými TD sa dostal na deväť v tejto sezóne. Top corner Miami Xaver Howard naňho nemal. Adams chytil síce len štyri prihrávky, no dve znamenali TD a celkovo zapísal 57 yardov. Najviac si na loptu siahol MVS. Avšak pasový útok stále nie je ideálny a Aaron Rodgers bol počas celého zápasu frustrovaný. Raz nebol na rovnakej vlne s mladými hráčmi, potom z nepresných hodov, zo slabej pass prostection a tak ďalej. Na jeho tvári nevidíme ten lišiacky úsmev. Veľmi zle sa pozerá na jeho vonkajší prejav. Takisto to musí zle vplývať na mladých hráčov v útoku, ktorí sú všade okolo neho. Potrebovali by skôr povzbudiť a nie sa pozerať na Rodgersa, ako si tam pre seba nadáva a krúti hlavou… 

Obrana hrala celkovo počas zápasu veľmi dobre. Túto sezónu si drží svoju úroveň. V poslednej štvrtine duelu ešte aj Osweilera zasypala niekoľkými sackmi a vylepšila si štatistiky. Sack si pripísali Dean Lowry, Kenny Clark, Raven Greene, Reggie Gilbert, Kyler Fackrell a Montravius Adams. Pettine dokáže aj bez kvalitných outside linebackerov vytvárať ako taký tlak. Kyler Fackrell je prekvapivo našim najlepším OLB a v tejto sezóne podáva slušné výkony. Momentálne vedie tímovú štatistiku v pošte sackov, keď ich nazbieral už 5. Žeby ešte nebol taký stratený, ako sme si mysleli? Pettine ho asi oblial svätenou vedou a ono to funguje! Dúfam, že Pettinovi v offseason Gute dopraje kvalitné posily na poste OLB a to len potom bude kolotoč! Proti Dolphins maša obrana neinkasovala ani jeden TD, čo sa stalo už druhý krát v tejto sezóne a súpera pustila len ku 12 bodom z field goalov. Obrana pustila len 4. tretie downy zo 14, čo je slušná úspešnosť. Pred dôležitými zápasmi je to dôležité, aj keď Dolphins nemajú bohvieaký útok. Veľkým problémom je to, že momentálne sa trápime so zraneniami. Do zápasu nenastúpil King, počas neho sa zranil safety Brice, Jaire Alexander odišiel pre otras mozgu a je otázne, či prejde protokolom. Nedohral ani Breeland. Nick Perry tiež odišiel z ihriska za pomoci, má zranené koleno. Pri returne dostal tvrdý hit aj Lucas Patrick. To znamená, že nemáme ani cornerov a ani safety a začína sa nám to pekne pred očami rúcať. Pred zlomovými zápasmi sme pekne nahratí. Dúfajme, že šťastie bude stáť pri nás a aspoň časť z nich bude hrať. Nepríjemnú situáciu na pozícií cornerbacka na 110% využil vo svoj prospech nedraftovaný nováčik Raven Greene. Greene dostal šancu a nesklamal. Pripísal si sack, úspešný fake punt a takmer aj zachytil interception tesne pred end zone na 3. downe. Musím povedať, že príjemne prekvapil a ukázal nám, že jeho výkony v preseason neboli náhodné. Svoju šancu takisto využil ďalší safety Josh Jones, dobre dopĺňal behovú obranu a v coverage nevyhorel. Táto dvojica odohrala slušný duel. Máme nádej priatelia! Na pozícií cornera sa príliš nedarilo rookie Joshovi Jacksonovi. Netriafal tackles, coverage na jeho pomery bola slabučká a pripísal si aj zbytočné penalty. Treba dúfať, že sa Jackson z týchto chýb poučí. Jeho kolega z Draftu Jaire Alexander si pripísal ďalšie 2 zrazené prihrávky a hral nesmierne spoľahlivo. Teda až na ten jeden moment, keď sa potkol, následne spadol, avšak Osweiler prehodil úplne voľného WR pre big play, ktorá by možno znamenala aj touchdown. Z cornerov sa ešte ukázal aj ďalší mladík – nedraftovaný nováčik Tony Brown. Podal sympatický výkon a nesmierne ma teší, že chalani svoju šancu využili a ukázali nám, že sú to aj oni a zaslúžia si hrací čas. Hrajú dobre? Hrajú! Tak im ho dajme! 

Tramon Williams je ako punt alebo kick-off returner veľmi dobrý, skúsený a tým pádom aj spoľahlivý. Päť minút pred koncom prvej štvrtiny vracal veľmi dobre, no zrazu boli pri ňom dvaja hráči a po tvrdom hite stratil loptu. Na turnoveri to bolo 1-1. Dolphins sa dostali až ku našej End zone, no obrana pustila súpera len ku premenenú FG. Opäť sa potvrdilo, že Pettinova obrana vie tím podržať a dokonca aj zachráni aspoň z časti stratenú loptu. Fumble však nebol jediným čiernym bodom special team. Jeden punt JK Scotta bol zablokovaný a delfínom sa podarilo premeniť aj fake punt pre prvý down. Special team Packers taktiež zahral vydarený fake punt, keď po 1. down dobehol Raven Greene. Budúcnosť special team koordinátora Rona Zooka vyzerá byť pomerne temná. 

Ten náš fake punt ma príjemne prekvapil a konečne sme spravili niečo aj my. Takisto sa mi páčilo agresívne rozhodnutie a ísť na ten 4th&2. Avšak vôbec sa mi nepáčilo to, že McCarthy tam poslal do kľúčového bloku tight enda Jimmyho Grahama, ktorý tam stál ako socha, svojho hráča si vôbec nepostrážil a ten si dobehol k Rodgersovi ako na zlatom podnose a sackoval ho. Skoro ma rozdrapilo!

Vyjadril by som sa aj k penalte, ktorá prišla po hite Equaniemousa Tristan Imhotep J. St. Browna. Podľa môjho názoru to bola úplne čistá play. EQ nešiel do neho od zadu a ani mu neatackoval hlavu. Len mu vbehol do cesty, hráč si ho vôbec nevšímal a on spravil ukážkový hit na hrudník. Nič, za čo by sa mal hodiť flag. Aj keď je pravda, že ho tak napáliť nemusel, no čo by nám na toto povedali takí hráči ako Ray Lewis, či Patrick Willis?! Z NFL sa už fakt stáva hra pre bábiky…

V zápase sme boli lepší, no nebola to nádhera. Útok sa trápi. Proti Seattlu potrebujeme od útoku vysoký prídel bodov a hlavne udržať loptu. Obrana si musí oddýchnuť, nie ju stále posielať nazad pre neschopnosť hýbať s loptou či už po zemi alebo vzduchom. Rodgers stále nemá pohodu, stále to nie je ten Aaron, ktorého poznáme. Postupne by sa mohol dostať do pohody. Koleno by malo byť fit, ortézu nemá a môže čoraz viac využívať beh. Dôležité bude, aby sa Cobb vrátil. Predstavuje istotu, vie urobiť rozhodujúcu play a s Aaronom sa za tie roky veľmi dobre poznajú.

 

2 thoughts on “REVIEW: WEEK #10 – Miami Dolphins vs Green Bay Packers

 • 13 novembra, 2018 at 8:22
  Permalink

  A hleď kdo vede ligu v počtu sacků :-)))) GO PACK GO!

  Reply
 • 13 novembra, 2018 at 13:25
  Permalink

  píšeš: najvyššia vyvinutá rýchlosť running backom Packers za posledné 3 roky.
  To si snáď nemyslel vážne! Veď my si pamätáme nášho Eddie Lacy, ako stiahol bruško a šprintoval …
  ?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Aaron Rodgers odpovedal na kritiku a takisto hovoril aj o svojom zranení!  |  VIDEÁ  |