REVIEW: WEEK #11 – Baltimore Ravens vs Green Bay Packers

Horor na Lambeau Fielde…

Hanba, poníženie,… Aj tak nejako by sa dal pomenovať nedeľňajší zápas proti Baltimoru Ravens, v ktorom boli Packers vynulovaní pomerom 0:23! Packers boli naposledy vynulovaní na Lambeau Fielde 19.11. 2006, keď podľahli New Englandu Patriots 0-35. Baltimore nebol vynikajúci, no ani nemusel byť. Naša ofenzíva bola nulová, o čom svedčí aj konečné skóre. Packers začali zápas 3 turnovermi z 3 držaní lopty, čo sa stalo po 1x od roku 1982, od zápasu proti LA Rams. 

Brett Hundley nie je dobrý quarterback. Jeho čítanie hry je otrasné, nevidí voľných hráčov, dlží loptu až príliš dlho a prečká ideálny okamih na prihrávku, takisto aj jeho myseľ nepracuje na úrovni NFL. Pokiaľ Hundleyho prvý read nie je rýchly a voľný, tak je to prúser. V tomto zápase minul hneď niekoľko hodov, z ktorých mal vyťažiť yardy. Keď sa rozhodol, že loptu už držať nebude a hodí ju, tak to skončilo pickom. Posledný drive zápasu proti Bears a úvodné 2 hry zápasu proti Ravens mi dávali nádej, že Hundley to dáko môže potiahnuť a začínal som mať dobrý pocit. Hneď v úvode skompletoval 17 yardovú prihrávku na Jordyho Nelsona a v zápätí našiel krásnym 33 yardovým passom Davante Adamsa, no prišiel otrasný hod v red zone na 2&goal, ktorý smeroval na Cobba a všetka nádej bola preč. Druhá interception bola proste výsledkom otrasného rozhodnutia, keď hodil „kachnu“ do double coverage a bola z toho ľahká interception. No a tretia bola výsledkom zúfalého hodu do premávky, kde ju poľahky zachytil rookie CB Marlon Humphrey. Pod tlakom je Hundley doslova otrasný. Spomedzi všetkých QBs v lige má najhorší rating pod tlakom a to 22.5! Pre porovnanie, druhý najhorší C.J. Beathard má rating 30.7 a najlepším hráčom pod tlakom je „prekvapivo“ Tom Brady s ratingom 136.6, za ním je Carson Wentz s obrovskou priepasťou, keď má rating 87.0. Zápas celkovo zakončil s 21/36 pre 239 yardov, 3 interceptions, 1 fumble a rating 42.1. Celkovo bol sackovaný 6x, no väčšina z toho bola kvôli dlhému držaniu lopty, avšak takéto čísla nerobia dobré meno vašej OL. Pred pár dňami mi Jeff poslal Hundleyho draftový scouting report. Keď som si to prečítal, tak som zistil, že v jeho hre nenastal za tie 3 roky žiadny pokrok. Skaut tam hovoril o tom, že možno tak za 3 roky bude pripravený na úlohu backupa a že si myslí, že starterom nikdy nebude. Celkom zaujímavé ako sa ten skaut do všetkého trafil, že?! Niečo v kútiku duše mi šepká dáke meno, že vraj Joe, Joe, Joe…

Behová hra bola dostatočne produktívna na to, aby sme minulý týždeň porazili Bears, ale proti 4. najhoršej behovej obrane Ravnes sa efektívne schovala v šatni. Mali sme celkovo 25 behov pre 75 yardov, čo je slabučký priemer 3 yardov na jeden beh. Jamaal Williams bol solídny na krátke yardíky, ale ukázal nám, prečo ho Packers nepreferujú. Celkovo mal 18 behov pre 57 yardov, priemer 3.2 yardov na beh. Williamsov najdlhší beh mal dĺžku 8 yardov, čo bol jeho najdlhší beh v tejto sezóne. Rookie RB Devante Mays mal za zápas celkovo len 3 behy, no počas nich sa mu podarili nevídané veci. Hneď jeho prvý beh v drese Packers skončil strateným fumblom a jeho posledný beh skončil opäť fumblom. Ak sa do budúceho týždňa nedá dokopy Montgomery, tak to bude veľmi zaujímavé sledovať našu situáciu v backfielde. 

Dobrý zápas odohral Davante Adams a bol tak jediným svetlým bodom v našej nemotornej ofenzíve. Davante je jediný WR, ktorý si udržuje výkonnosť aj bez Aarona. Jordy je mimo hry, Randall Cobb dokazuje, že je najpreplatenejší WR v NFL a Geronimo Allisono totálne vyhorel po senzačnom konci minuloročnej sezóny. Adams zaznamenal ďalší +100 yardový výkon a pripísal si na svoje konto 126 yardov. Adams má momentálne pri svojom mene 50 zachytených prihrávok pre 620 yardov a 6 TDs. Myslím si, že Adams nám ukázal, že peniažky, ktoré mu budeme musieť na konci sezóny dať je hoden a spomedzi aktuálnych WRs ako jediný by mal patriť do dlhodobých plánov. Dokazuje, že jeho čísla nie sú závislé na MVP quarterbackovi. Je zaujímavé ako sa po otrasnej sezóne 2015 stal neoddeliteľnou súčasťou nášho útoku. Ted, neurob hlúposť!

Návrat OT Jasona Spriggsa sa nekonal podľa predstáv. Jason odohral svoj prvý zápas od zranenia hamstringu. V 3. štvrtine nahradil RT Justina McCraya, ktorý si poranil koleno. Avšak Spriggs mal opäť tie isté problémy ako pred zranením. Kapsa niekoľko krát kolabovala z jeho strany, pustil ja sack Tarrellovi Suggsovi, ktorý sa s ním pohral ako mačka s myšou, spravil inside move a Spriggs bol z hry. No a áno, nestihol som o tom napísať článok, tak to spravím teraz v krátkosti. Do 53 členného tímu boli zapísaní OT Jason Spriggs a FB Joe Kerridge a do injured reserve bol premiestnený LT Bryan Bulaga a do PS bol zapísaný rookie OT Fancis Kallon. Pardóóón.

Keď už som spomenul tie zranenia, tak zápas nedohral OLB Clay Matthews, keď si poranil trieslo a takisto aj jeden z mála jagavých hráčov v tejto sezóne, Kenny Clark nedohral zápas, keď si v úvode 4. štvrtiny poranil členok. Ha Ha Clinton-Dix sa po zápase k tomuto zraneniu vyjadril nasledovne: „Bola to proste špinavá play, keď chlap leží na zemi, tak je to špinavá hra. On ho tlačil a Kennyho nohy boli pod ním zaseknuté, no on aj napriek tomu tlačil ďalej. Je to špinavý hráč, nebolo to proste o tom, že to bola nehoda, alebo sa snažil byť fyzickým hráčom. Urobil to naschvál.“ toto sú slová Dixa na adresu centra Ryana Jensena. 

V obrane zahral peknú play free safety Ha Ha Clinton-Dix. Zachytil peknú interception, keď si na 3. downe pekne pokryl backa Dannyho Woodheada a svoju skvelú coverage využil na 110%. Avšak predviedol aj niekoľko výraznejších chýb a Dix tak naďalej patrí medzi najväčšie sklamania sezóny. V 1. štvrtine dropol jasnú interception na 10 yardovej línií Packers. Tesne pred polčasom netrafil tackle a Jeremy Maclin si tak pripísal 14 yardov. Potom v 4. štvrtine Packers prehrávali 0-13 a on spravil hlúpu penaltu za nevynútený kontakt mimo ihriska na Alexa Collinsa, čo bola penalta 15 yardov a čozároveň pomohlo Ravens zabíjať čas a pripísať si tak ďalšie jednoduché 3 body. 

Avšak obranu by som celkovo aj trošičku pochválil. Darilo sa jej udržať Ravens mimo red zone. Clay Matthews začal zápas dobre, keď si pripísal prvý sack od 4. weeku, no skončilo to zranením. Damarious Randall toho pri TD Mike Wallaca veľa urobiť nemohol. Jeho coverage bola veľmi dobrá, no lopta a hlavne catch boli prvotriedne. Chcem pochváliť ešte rookie OLB Vince Biegela. Vince je konečne zdravý a pripísal si aj pol sacku. Biegel doposiaľ veľa príležitostí nemal, no zatiaľ sa prezentuje v dobrom svetle. 

Snažil som sa toto review napísať v rámci slušnosti a zbytočne sa nerozčuľovať. Je mi až do plaču z toho, že keď sa zraní jeden hráč, tak odíde s ním aj celý tím. A koho to je vina? Teda Thompsona a jeho kumpánov. Tu aspoň vidí, aký má „rovnovážne“ vyskladaný tím. Keď sa pozriem na Vikingov, tak oni hrajú s 3. QB, bez Cooka a aj napriek tomu dokážu porážať kohokoľvek. Po free agency fiasku s Bennettom môžme na ďalšie ťahy na voľnom trhu s hráčmi zabudnúť a opäť budeme svedkami draftovania a vývoja mladých nádejných hviezdičiek. Bodaj by som sa plietol… Po tomto zápase sa bojím toho, čo príde na Heinz Fielde. Jediná šanca ako vyhrať je, že celý tím Steelers sa na Deň vďakyvzdania „prežerie“ a budú musieť ísť na výplach žalúdkov, kde budú musieť ostať až do pondelka. 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ČO NÁS ČAKÁ V OFFSEASON 2017?  |  EXKLUZÍVNY ROZHOVOR S LEGENDOU GREEN BAY PACKERS!  |