REVIEW: WEEK #11 – Green Bay Packers vs Seattle Seahawks

Nech už toto trápenie skončí… PROSÍM!

Green Bay Packers opäť svojim typickým spôsobom, ktorý si už snáď môžme dať aj patentovať, prehrali zápas proti Seattlu Seahawks pomerom 24-27. Štvrtkový zápas na CenturyLink Fielde bol reprízou takmer všetkých našich tohtoročných zápasov. Special team nepremenil príležitosti, prišli rozhodujúce penalty proti nám, ktoré nás stáli výhodnú pozíciu na ihrisku. Mike McCarthy opäť raz ignoroval behovú hru a nezvládli sme time managment. Klincom do našej truhly bol opäť netrafený hod Aarona Rodgersa na 3&2, keď netrafil úplne voľného Marqueza Valdes-Scantlinga. Na 4. downe McCarthy loptu puntoval a už sme ju nevideli. Do konca zápasu ostáva 4:20 a sme pred 4th&2 na vlastnej 33ke, McCarthy sa ocitol pred rozhodnutím, za ktoré sú tréneri platení. Packers prehrávali o jeden field goal. Mali sme len jeden timout, plus 2 minute warning. McCarthy mal ten down hrať, a nie puntovať. Obrane sa celý zápas nedarí zastavovať behy, mimo hry bol dokonca aj Daniels.

Ďalšieho rozhodnutie ktoré nezvládol, bolo nehodiť challenge pri play, kedy sa pri Lockettovom 34 yardovom catchy lopta dotkla zeme a následne vďaka tomu Seahawks skórovali TD. Áno, k dispozícií bol už len jeden timout a McCarthy o neho nechcel prísť. Avšak opäť to zopakujem. Za takéto kľúčové rozhodnutia sú tréneri platení, a McCarthy to opäť raz nedokázal. Zápas sme si prehrali opäť len a len my! V druhom polčase sme skórovali iba jeden field goal a s týmto sa vyhrávať nedá.

Prehra na CenturyLink Fielde predĺžila našu negatívnu šnúru na ihriskách súperov, keď sme prehrali už 7. zápas v rade! Túto sezóne je McCarthyho tím vonku na bilancií 0-5, čím je v elitnej skupine tímov ako Browns, Raiders, 49ers, ktorí vonku v tejto sezóne ešte takisto nevyhrali. 7 zápasov v rade na ihriskách súperov sme naposledy prehrali v rokoch 1978-79, keď bol trénerom Packers Bart Starr a bilancia sa zastavila na 9 prehrách v rade. A to štart do zápasu proti Seahawks bol ako z krásneho sna. Prvé play zápasu skončila fumblom RB Chrisa Carsona, ktorý spôsobil Clay Matthews a loptu zaľahol Tramon Williams. Packers to hneď využili a RB Aaron Jones skóroval jednoduchý TD.

Aaron Rodgers odohral perfektný prvý polčas a mali sme už pomaličky pocit, že je to ten starý Aaron. 54 yardová TD prihrávka na tight enda Roberta Tonyana bola vskutku lahôdkou. Avšak v druhom polčase prišla na rad jeho klasická tohtosezónna hra. Držal loptu príliš dlho, nevidel voľných hráčov, hádzal nepresné lopty a opäť sme ho mohli vidieť maximálne znechuteného a vytočeného. Tento pohľad ma už fakt rozčuľuje. Spomínal som to už aj v minulom review. Aaron má byť vzorom a lídrom nášmu mladému útoku, a nie tým, kto je tam najviac demotivovaný a rozčúleny na všetko okolo seba…

V závere zápasu na 3rd&2, hodil loptu úplne mimo voľného WR MVS. Drive pred tým, na 3rd&5 loptu držal opäť pridlho a snažil sa vymyslieť ďalšiu big play, avšak na Aarona Jonesa, ktorý stál v strede ihriska úplne voľný sa ani len nepozrel. Keby mu hodil loptu, tak mu do end zone chýba nejakých 15 yardov, namiesto toho však prišiel 4. down a koniec nádejného drivu. Mne to príde tak, že je príliš hrdý na to, aby hodil krátky checkdown, vždy drží lopty príliš dlho a buď príde throwaway alebo sack. Presne ako Hundley v minulej sezóne.

Teraz je otázkou, či je problémom Rodgersova neutíchajúca túžba predlžovať plays alebo McCarthyho ofenzívne schémy. Celkovo bola počas zápasu naša 3rd down offense otrasná. Za celý zápas sme premenili len 3 z 11 tretích downov a 3. drivy sa skončili sackom na 3. downe, vďaka Rodgersovmu dlhému držaniu lopty. Na situáciach 2nd&long, McCarthy v každom jednom prípade zacalloval beh a následne na prípadnom krátkom treťom downe vždy hráme passovú akciu! Za posledné 2 týždne pri situáciách 3rd&4 a menej, sme hrali 9 passových plays a len jednu jedinú run play! A to v tíme máme running backa, ktorý má na jeden beh priemer 6 yardov!!!! Potrebujeme len 3 yardy a nie nejakú big play, o čo sa Rodgers neustále snaží. Je to úplne jednoduché, prečo si to robíme takto komplikované?! Nikto si to nechce priznať alebo povedať, tak to poviem ja, Rodgers momentálne nie je elitným quarterbackom! Dva najväčšie problémy tohto tímu sú Mike McCarthy a Aaron Rodgers

RB Aaron Jones v prvom polčase úplne dominoval a pripísal si 1 behový a 1 zachytený TD. Avšak v druhom polčase ho McCarthy opäť začal ignorovať a dostal len 6 dotykov s loptou!!! Celkovo mal 11 carries pre 40 yardov, 1 TD a 5 zachytených prihrávok pre 63 yardov, 1 TD. 

Davante Adams. Už asi ani nemá zmysel ho chváliť. Napriek nekonzistentnému útoku, môžme vidieť perfektné výkony Adamsa, ktoré ho veľmi ľahko radia medzi TOP 5 wide receiverov v NFL. Zachytil 10 prihrávok pre 166 yardov, vrátane geniálneho one-handed grabu, ktorý prišiel po 57 yardovej bombe od Rodgersa na 3. downe a corner Shaquill Griffin mohol robiť čo len chcel. Adams si cestu k lopte našiel tak či tak. Adamsa proste nedokáže ubrániť žiadna ľudská bytosť! Mimochodom, Adamsovi za posledné 3 týždne prišli od NFL 3 výzvy na podrobenie sa testu proti zakázaným látkam, ktoré sa rozposielajú „náhodne“. Adams nedá spávať nie len obrancom, ale už aj vedeniu NFL! Len tak ďalej Davante!

V preseason sa mi nesmierne páčil tight end Robert Tonyan a keď sme si ho nechali v 53ke, tak som bol poriadne šťastný. Avšak následne dostával minimum priestoru, z čoho som bol sklamaný, keďže viacej hral Kendricks. Proti Seahawks Tonyan predviedol to, čo v ňom Gute vidí. Svoj prvý kariérny catch pretavil do 54 yardového TD. Počas 9 zápasov odohral len 10 ofenzívnych snapov. Graham bude teraz niekoľko zápasov chýbať, takže viacej takýchto plays prosím! 

Kto by to bol pred sezónou povedal, že Kyler SACKrell bude našim najlepším outside linebackerom?!!! Ešte počas preseason bol s Biegelom hlavným kandidátom na vyhadzov, Gute ho pred Biegelom uprednostnil a Pettine z neho spravil 8. div sveta.  V tomto zápase nahradil nulového a zraneného Nicka Perryho a Wilsona terorizoval celý zápas. Pripísal si 3 sacky, 4 tackles for loss, 4 hity na QB, jeden zrazený pass, ktorý smeroval na úplne voľného hráča po 1. down a tiež aj 2 tlaky na QB, ktoré skončili throwawayom. Neveril som vlastným očiam, Fackrell, chápete?! Fackrell!!! Wááááu!! Dokonca sa mu podarilo vyrovnať náš franchise single-season rekord, keď si už druhý krát v tejto sezóne pripísal po 3 sacky v jednom zápase. Od roku 1982 to dosiahlo len 5 našich hráčov. V tejto sezóne má 8 sackov, čo je o jeden sack viacej, než má Khalil Mack. Aj keď po talentovej stránke mu nesiaha ani po päty, tak Pettine z neho vymačkal aj nemožné. Čo potom dokáže spraviť s elitným OLB?! Dozvieme sa to niekedy? 

Rozhodcovia v tomto zápase opäť raz potvrdili, že sú veľkou slabinou tejto ligy. Spomeniem niekoľko rozhodnutí, ktoré boli podľa mňa pomerne sporné. Ten holding Koreyho Toomera pri kickoff returne, ktorý zmazal 53 yardový return Trevora Davisa?! Takéto situácie sú v zápase neustále, to by sa potom mal holding pískať v každej jednej play. Nonsens… Mimochodom to bol 3. aspoň 50 yardový kick return Packers v tejto sezóne, ktorý sa vracal kvôli flagu…. Prvý drive druhého polčasu, 18 yardový beh Jonesa, ktorý bol anulovaný pochybným callom na EQ za blokovanie do chrbta. Namiesto veľkého zisku prišiel 1st&20, tri passy v rade a punt. Na treťom downe Seahawks, prišla dlhá lopta na WR Davida Moora, kde bol v coverage Tony Brown. Moorovi lopta vypadla a stanovisko na ihrisku bola nekompletná prihrávka. Avšak Carroll hodil challenge a rozhodcovia play otočili a bol z toho kompletný pass. Nerozumiem tomu, ako toto mohli otočiť na catch. Jasné, pravidlá ohľadom skompletovaného catchu sa pred sezónou upravili, avšak tu sa to podľa mňa otáčať nemalo… Ďalšia situácia na 3. downe a hlboká lopta na Adamsa, kde bol na ňom v coverage LB Wagner, ktorý ho objímal ako keby s ním chcel ísť na kávičku, Defensive pass interference nikde? No dobre teda… A ten Carroll čo tam celý zápas stvára, po každej play je pri rozhodcovi, na ktorého samozrejme huláka a pritom prežúva žuvačku ako ťava. Tento pohľad ma už hneval. Inak čo myslíte, koľko balíčkov žuvačiek za celý zápas spotrebuje dvojka Carroll & Hundley? 

Do plays, pri ktorých ma vystretlo, určite patrí defensive pass interference na Ravena Greena. Wilson hodil takmer spred vlastnej end zone deep loptu na Locketta. Na ňom bol v coverage Jaire Alexander, ktorý pomalšie zareagoval na jeho deep routu. Wilson loptu totálne podhodil, no safety (Greene), ktorý šiel na pomoc Alexanderovi sa na loptu ani len nepozrel a napálil to do Locketta. Keby sa len na chvíľu otočil, tak by mu došlo, že to je podhodené a Jaire bol v pozícii, kde mohol pass jednoducho zraziť, ba dokonca zachytiť interception. Avšak on tam zvalcoval ako Locketta, tak aj Alexandera a Seahawks boli zadarmo pred našou end zone… 

V zápase sme prišli o DT Mika Danielsa, keď si poranil členok a na hre našej obrany to zanechalo obrovské následky. TE Jimmy Graham si zlomil palec a je otázne ako dlho bude mimo. Zápas kvôli pretrvávajúcim problém s trieslom opustil aj CB Beshaud Breeland. Nahradil ho rookie Tony Brown. Chlapec je ešte nevyhratý, no ak bude na sebe makať, tak z neho bude dobrý hráč. To čo doposiaľ ukazuje sa mi nesmierne páči. Zápas opustil aj S Raven Greene kvôli problém s členkom. Pamätáte si, akí sme boli zdraví pred pár týždňami? Tak teraz je mimo ihriska minimálne 9 starterov. 

V special teame Mason Crosby nepremenil 47 yardový FG, ktorý nám nakoniec chýbal. Avšak vina nejde iba na jeho triko. Long snapper Hunter Bradley mal 2 zlé snapy. Ako pri missnutom FG, tak aj pri jednom punte hodil príliš nízky snap. 

Dobrou správou je, že teraz máme 10 dní voľno a potom cestujeme do Mineapolisu (to už dobrá správa nie je). Tam sa už bude doslova hrať o sezónu. Prehráme, tak je koniec a McCarthyho osud je spečatený. Vyhráme, tak nás čaká kompletne must-win schedule, čo je úprimne si povedzme – NEMOŽNÉ. 100. sezóna na 99.99999% skončila brutálnym sklamaním, avšak podarilo sa nám v nej na 99,9999% zbaviť nádoru menom Mike McCarthy! Go Pack Go! 

4 thoughts on “REVIEW: WEEK #11 – Green Bay Packers vs Seattle Seahawks

 • 17 novembra, 2018 at 23:09
  Permalink

  Je opravdu smutné, že 100. sezóna pro Packers vypadá, tak jak vypadá…. Nevím jaká osobnost Aaron Rodgers je, ale vypadá to, že ho to vše dost semlelo, OK má kontrakt snů, ale velkou zodpovědnost, 100 let klubu, opět se očekávají výsledky, ne asi úplně dobré vztahy s HC. Dlouholetý parťák WR JN je pryč. Rok před tím Guard T.J. Lang(Aktuálně Detroit Lions). Minulou sezonu zranění co ho vyřadilo ze hry. Sice je to trochu mimo, ale opět nová ženská. Tohle je mohlo bublat hodně dlouho a máme zde výsledky, prostě na jednu hlavu je to moc a ač nerad to říkám po 30 to je vše fakt tak nějak náročnější ? a Aaronovi bude 35.
  GB má mladý tým, WR – většina do 25 let, TE/OL – většina do 30 let, DL také, LBs – mix pruměr cca 25, Secondary – většina do 25 let.. Tak do háje(zálivu) zelenýho, co se v tom Title Town vlastně děje. Za jednu offseason, to není ten stejný Green Bay tým co jsem vídával, fandit budu,ale vždy s Aaronem či bez něj. Tým za který měl #4 a má #12 QB, trofej nesoucí jméno trenéra GB, 2. nejstarší NFL team a mnoho dalšího…To je to proč fandím a věřím. Go Pack Go.

  Reply
 • 19 novembra, 2018 at 8:31
  Permalink

  Již bylo napsáno asi vše k zápasu, McCarthymu a AR. Jen ještě jedno srovnání. Ač Seattle slušně řečeno nemusím po finále NFC v 2014 a TD netouchdownu atd. tak musím uznat, že Wilson a Carrol jsou neuvěřitelní svým zápalem pro hru. Wilson 3aven a obejde všechny a povzdbudí, poplácá, namotivuje. Carrol tam poskakuje na čáře, pořád něco hustí do rozhodčích a povzbuzuje hráče. Když to srovnám s naším QB, který po každém odhodu zabijí očima a pak nasupeně sedí na lavičce. No a McCarthy. Škoda mluvit. Tlustá namyšlená ropucha. ?

  Reply
 • 19 novembra, 2018 at 14:52
  Permalink

  Presne ako píšeš: V druhom polčase sme skórovali iba jeden field goal a s týmto sa vyhrávať nedá.
  Takže pre mňa to vôbec nebol napínavý zápas. Šťastie na začiatku, a potom podpriemer….

  Reply
 • Pingback:PREVIEW: DIVISIONAL ROUND vs SEAHAWKS – Green Bay Packers SK/CZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *