REVIEW: WEEK #13 – Green Bay Packers vs New York Giants

Nebolo to vôbec také ľahké, ako nám hovorí skóre.

V nádhernom futbalov počasí sa na Metlife Stadium v New Jersey stretli dva tímy z opačných pólov tabuľky a výsledný stav nám naznačuje, že sa jednalo o jednoznačnú záležitosť Aarona Rodgersa a jeho party. Favorizovaný tím z Titletownu porazil trápiacich sa obrov z New Jersey pomerom 31:13. Avšak zápas nebol ani zďaleka taký jednoznačný, ako nám napovedajú tieto dve čísla. Poďme sa teda pozrieť na to, čo sa na zasneženom „Metlife“ udialo!


MASON CROSBY

Rodina je vždy dôležitejšia ako futbal. V piatok Mason letel do Texas, aby bol so svojím bratom, ktorému manželka Brittany prehral boj s rakovinou. Odtiaľ letel do New Jersey, kde sa stretol s tímom, odohral zápas, premenil všetky svoje kopy vrátane 47 yardového FG a po zápase letel späť domov, aby bol spolu so svojou rodinou. Po zápase mu head coach Matt LaFleur udelil loptu za hráča zápasu a inak tomu nie je ani u mňa. V časoch, keď takmer každý tím má v NFL problémy s kickerom, tak my máme na tomto poste stálicu. V tejto sezóne nepremenil len jeden field goal a trafil všetky extra pointy (14/15 FGs & 31/31 EP). MONEY MASON!!!


SKVELÝ ŠTART, NÁSLEDNE NUDA

Matt LaFleur a jeho útok začali zápas naozaj parádne. Dopredu naplánované hry boli vysoko úspešné a náš útok vyzeral ako ten, ktorý bol na ihriskách počas absencie Davante Adamsa. Jednoznačne chcel využívať viacej run fakov, ktorými manipuloval so stredom ihriska a pripravil si tak základ na prihrávky do downfieldu. Pri obidvoch skompletovaných hlbokých prihrávkach na WR Allena Lazarda Packers dostali hráčov Giants mimo pozície a Rodgers s Lazardom už splnilo to, čo sa od nich očakávalo. 37 yardový touchdown bol produktom run faku, ktorý vyzeral úplne rovnako ako behová hra pred touto play. 8 yardový TD na Davante Adama prišiel po tom, čo linebacker naskočil na crossing routu a Adams bol v strede ihriska úplne voľný. Toto bol naozaj nádherný štart, ale potom sa to všetko akosi vytratilo

Problémom boli najmä neúspešné behy na prvých downoch a drivy zachraňovali penalty proti Giants, ktoré však boli jasné a o ich regulárnosti sa baviť ani len nemusíme. Touchdownový drive v tretej štvrtine prežil vďaka DPI na treťom downe. Ďalšia DPI v end zone na treťom downe nám pomohla o drive neskôr. Packers benefitovali zo 4 first downov prostredníctvom penált, vrátane troch na treťom downe.

Okrem niekoľkých ťažkých behov v podaní RB Jamaala Williamsa v druhom polčase, Packers toho po zemi proti Giants moc nepredviedli. Niečo je s vašou behovou hrou fakt zlé, keď na začiatku štvrtej štvrtiny tímovú štatistiku v počte nabehaných yardov vedenie Aaron Rodgers – 3 behy pre 24 yardov. Jamaal zakončil zápas ako tímový líder, keď mal 10 behov pre 41 yardov. Aaron Jones bol úplne mimo, mal 11 behov pre 18 yardov a pripísal si aj jeden veľmi škaredý drop. Hlavne nerozumiem tomu, prečo sme sa na prvých downoch snažili behať do stredu defenzívnej lajny, čo je v podstate jediné miesto a činnosť, v ktorej Giants excelujú. Ako príklad uvediem situáciu: Prvý beh negatívny beh pre stratu troch yardov, na druhom downe odhod do outu, aj keď Lazard bol stredom úplne voľný, 3rd&13 – Rodgers nájde Lazarda úplne voľného stredom pre prvý down. Ešte že si ho všimol. Pokračujeme v drive. Play na first downe beh pre stratu 3 yardov, nekompletná prihrávka na druhom downe a opäť sme na 3rd&13. Dobre, že nie v každom interview LaFleur povie, že sa musíme vyvarovať negatívnym plays. Ale robíme ich stále dokolečka dokola… Keď toto spravíte v zápase s Giants, tak sa to možno ešte bude dať dáko uhádzať, ale keď príde na rad zápas s 49ers, tak sa k odhodu na dlhom treťom downe ani nedostanete. 

POSTREHY NA NAŠU OFENZÍVU:

 • To bolo akože čo ten 2 minute drill pred koncom polčasu?!! Úsmevy na každú stranu, žiadna no huddle offense, tempo a ešte sme 30 sekúnd pred koncom puntovali!
 • Nacvičujeme vôbec nejaké útočné plays, alebo je to len o tom, že Aaron hoď nejakú hlbokú loptu a predveď nám svoje kúzlá? Na tretích downoch pravidelne hádžeme dlhé lopty… Nič iné nevieme? 30 yardová bomba na 3rd&2 do double coverage, akože fakt?!
 • Výpis ofenzívnych drivov vyzerá na papieri dobre, ale nebyť tých troch íčiek a penált proti Giants, tak by to ako vyzeralo? Touchdown, Touchdown, Field Goal, Punt, Punt, Touchdown, Touchdown.
 • Loptu snapujeme takmer vždy vtedy, keď nám už čas na rozohrávku úplne vypršal. Útok nemá žiadne tempo. LaFleur ako play-caller je úplne mimo rytmu a predvídateľný. Nemáme žiadnu útočnú identitu. Spoliehame sa na hlboké lopty, že jedna z nich vyjde. Nie sme tím, ktorý by staval na kvalitnej behovej hre. Nie sme tím, ktorý by staval na kvalitnej passovej hre. Nie sme tím, ktorý by staval na dobrej defenzíve. Čo vlastne sme? Už sa blíži koniec sezóny a stále to nevieme. V prvej polovici sezóny je to akceptovateľné, ale už takmer na konci a s kompletne zdravým tímom?! 
 • Matt McCarthy práve vedie náš útok. Hovorili sme, že play-calling Mika McCarthyho bol príliš okatý. Čo sa stane, keď je na prvom downe na ihrisku Aaron Jones? Beh do stredu lajny…
 • Ako sa mi náš útok páčil pred nejakými 4-5 zápasmi a chválil som Matta LaFleura, tak teraz to je slabé.
 • Sledovať náš útok je v tomto momente fakt bolestivé.

Obrana Giants je 26. v passovej obrane, 22. v behovej obrane a celkovo 27. v celej NFL. Na zápas priemerne pustia 28 bodov a my proti ním nedokážeme hýbať s loptou. 


ATAKOVANIE STREDU IHRISKA

Ako som spomínal v mojom preview, Giants nemajú dobrých ILB a keď sa rozhodneme atakovať určité miesto v ich obrane, tak by to mali byť prihrávky stredom. Aaron Rodgers Matt LaFleur to vedeli takisto a väčšina naši big plays sa odohrala pri atakovaní stredu ihriska. Všetky tri zachytené prihrávky Allena Lazarda prišli stredom ihriska. WR Davante Adams dokázal nájsť okienka hrou zo slotu. WR Geronimo Allison a TE Jimmy Graham premenili tretie downy stredom ihriska. Keby sa neudiala DPI v end zone, tak by Rodgers stredom našiel opäť WR Adamsa pre TD. Rodgers rád hádže popri sideline, avšak v tomto zápase cesta viedla stredom ihriska a on to vedel. 


4TH&10

S čistým svedomím môžme prehlásiť, že zápas sa zlomil, keď Packers premenili 4th&10. Packers viedli v tretej štvrtine 17-13, mali problémy hýbať loptou. Packers sa dostali na dlhý štvrtý down a išli ho hrať. RT Bryan Bulaga prehral súboj s Markusom Goldenom a LG Elgton Jenkins bol zatlačený 2-3 yardy do pocketu. Rodgers tesne pred hitom dokázal odhodiť perfektnú loptu na WR Geronima Allisona, ktorý bežal in-breaking routu proti slot cornerovi Grantovi Haleymu. Ten loptu zachytil a bol z toho prvý down. Táto play zlomila zápas. Packers v tomto drive skórovali, o drive neskôr pridali ďalší touchdown a v podstate bolo po zápase. Kto vie, ako by sa zápas nakoniec vyvíjal, keby to Giants ubránili. 


OKREM INTERCEPTIONS MALA OBRANA PROBLÉMY

Ešte že na psote QB stál Daniel Jones, ktorý sa rozhodol, že sa pokúsi našu spiacu obranu prebrať k životu. Ako Jones robil čo mohol, hodil tri íčka, ale stále to nebolo to, čo by sme si od takto talentovanej skupiny predstavovali. Za´Darius Smith si vždy splní to, čo sa od neho očakáva a aktuálne je jedným z najlepších pass rusherov v lige. Aj keď v tomto zápase nezaznamenal ani jeden sack, tak mal na svojom konte podľa ESPN 5 hitov na QB, z celkového počtu 7. Aktuálne Smith vedie tímovú štatistiku s 40 hitmi na QB a vedie aj celú ligu v počte vyvinutých tlakov na QB podľa ESPN – 47. Práve Smith bol príčinou troch interceptions v podaní QB Jonesa, ktorého prinútil o odhodom pod veľkým tlakom. Dobrý zápas ešte odohrali OLB Kyler Fackrell, NT Kenny Clark a S Adrian Amos. Avšak toto je zrejme všetko, čo môžem povedať o našej defenzívne v dobrom svetle. 

Giants boli bez svojho hviezdneho TE Evana Engrama a v zápase sa objavil rookie Kaden Smith, ktorého si Giants brali v 6. kole. Ten bol obrovskou hrozbou, keď celkovo zachytil 6 prihrávok pre 70 yardov. Packers majú problém s pokrývaním tight endov a v tejto hernej činnosti sme boli nemotorní aj proti nováčikovi, ktorý bol takmer nedraftovaný. Keď vidím, že Pettine zacalloval zone coverage, tak už po milistotine viem, že to bude skompletovaná prihrávka stredom ihriska na tight enda, alebo receivera, ktorý je na crossing route. Najväčším problémom, prečo sa takto súperom darí proti zone coverage stredom ihriska je hra ILB Blaka Martineza. Ten v tomto zápase síce mal 10 tacklov, čím „prekvapivo“ viedol tímovú štatistiku v počte tackles, avšak v zone coverage bol nulový a vypĺňanie dier je u neho veľkou neznámou. Proste on si spraví ten svoj tackle, keď hráč s loptou už prebehne cez line of scrimmage a získa 5 yardov. 

CB Kevin King je ďalším hráčom, ktorý má aktuálne obrovské problémy. Kevin je typom cornera, ktorý buď pustí big play, alebo nič. Je viac než do očí bijúce, že tímy atakujú práve Kinga a smerom na Jaire Alexandera hádzať vôbec nemusia. Videli ste ten 18 yardový TD a double move Sterling Sheparda proti Kingovi? Proti takýmto mrštným wide receiverom má King obrovské problémy a súperi to vedia viac než dobre. 

Bránenie štvrtých downov bolo taktiež obrovským problémom. Naša obrana mala obrovské problémy so zastavovaním útočných drivov Giants, teda tímu, ktorého útok je jeden z najhorších v lige. Giants zápas zakončili s úspešnosťou 5/14 na tretích downoch, ale na štvrtých boli 3/4, čo im dovoľovalo mať dlhé drivy. Kto my vysvetlí to bránenie prvého štvrtého downu? Na 4th&5 náš defenzívny koordinátor Mike Pettine zacalloval zone coverage, pričom hráči boli 8 yardov od line of scrimmage. Martinez hral 7 yardov hlboko proti 5 yardovému curlu. Totálny nezmysel a tak to aj dopadlo. Plus sa jednalo o jednoznačný passový down a Pettine proti rookie QB pošle 4 man rush a zónovú obranu. Ja už fakt neviem… 3 man rush spolu so soft zone v našom podaní nikdy nepochopím… Je na mieste, keď poviem, že mi chýba Dom Capers? Ten by aspoň calloval press-man coverage…

Obrana na first downoch bola veľmi zlá. Je zložité dostávať súpera do dlhých tretích a druhých downov, keď na prvých downoch hráte ako jelita. Na prvých downoch treba trošku viacej tlaku. Nie hrať takto soft. 


JK-47

Počas posledného mesiaca mal JK výrazné problémy. Snažil sa zmeniť techniku svojho odkopu, čím chcel docieliť vyšší hang time, avšak nejako to nešlo ani podľa našich, a ani jeho predstáv. Na zasneženom Metlife sa JK-47 akosi rozbehol a predviedol skvelú show. Mal celkovo 3 punty s priemerom 46.7 yardov. Jeho prvý punt sa skončil fair catchom na 11 yardovej línii Giants, druhý bol zachytený na 9 yardovej línii a vrátaný na 21ku. No a posledný bol najlepší. Puntoval z vlastnej polovice ihriska, jeho punt dopadol tesne pred end zone, odrazil sa tak ako mal a naši hráči ho zachytili na 6 yardovej línii. Prosím, pokračuj v tomto Džejkej!!


EXCELENTNÁ KICK COVERAGE

Nášmu special teamu sa podarilo udržať kick returnera Codyho Latimera na priemere 19.3 yardov na 6 kick returnoch, pričom najdlhší mal hodnotu 23 yardov. Allen Lazard sa dva krát dostal do downfieldu a podarilo sa mu pomôcť spraviť tackle. Kyler Fackrell, Josh Jackson a Oren Burks boli v coverage taktiež veľmi dobrí. Dokázali sa dostať z blokov, nájsť loptu a tacklovať Latimera. 


OSTATNÉ POSTREHY

 • Big Bob, tie dve penalty boli totálne zbytočné, toto sa nemôže stávať!!
 • Penalta proti Blakovi za unnecessary roughness bola extrémne smiešna. Toto hodiť, tak do musí byť guráž. 
 • Nie som žiadny analytik futbalových pravidiel, ale na to, aby vám bola odpískaná neutral zone infraction, musí byť v neutrálnej zóne. OL Giants sa pohne skorej ako je náš hráč v neutrálnej zóne, ale je to penalta proti nám. 
 • Všimli ste si, ako Aaron Rodgers pred snapom obrane Giants povedal, na koho bude hádzať? Pred snapom tri krát zakričal prezývku TE Marcedesa Lewisa – „BIG DOG“ a následne ho našiel v end zone pre TD. 
 • Packers sú na bilancii 3-0 po zápasoch, ktoré prehrali, z čoho boli 2 na cestách. Rozdiel v bodoch je +36.
 • WR Davante Adams by mohol plays dohrávať naplno a nie si vkuse pýtať DPI.
 • Aktuálne máme za túto sezónu -8 yardov na punt returne. Rekord NFL za najnižšie číslo je 27 z roku 1965, keď sa to podarilo St. Louis Cardinals. Do konca sezóna zostávajú 4 zápasy.
 • V zápase proti Giants sme mali najdlhší punt return v podobne 3 yardov od Tremona Smitha, avšak aj to sa skončilo fumblom a lopta našťastie vyletela až do outu.
 • QB Aaron Rodgers má na svojom konte 23. zápas, v ktorom nahádzal minimálne 4 TDs. Viacej v histórii NFL majú len Peyton Manning, Drew Brees a Tom Brady. 
 • Lamar Jackson mal v zápase proti Niners len o jeden nahádzaný yard viacej než Aaron Rodgers. To je len taký fun fact, na nič nepoukazujem. 
 • Všimli ste si, ako bol Rodgers nahnevaný na WR Valdes-Scantlinga? Hral sa tretí down, Rodgers hodil prihrávku smerom na MVS, avšak ten bežal úplne inú routu ako mal. Na sideline mu Rodgers ukazoval, že si klepal na prilbu pred snapom, čím hráčom ukazoval určitý audible a MVS ho pochopil zle. Rodgers hádzal rýchlu loptu k sideline na nejaký rýchly out, ale MVS bežal routu do vnútra ihriska. Takto si dôveru Rodgersa nezískate. 
 • Keď bol Dom Capers v roku 2017 vyhodený, tak jeho obrana bola v lige celkovo na 11. mieste. Naša obrana je aktuálne 28. …
 • Nechápte ma zle, víťazstvo na cestách je vždy dobré, obzvlášť takýmto rozdielom, avšak od ideálu sme stále ďaleko. Predstavte si, kde môžme byť, ak obrana bude hrať na úrovni, na ktorú má a v útoku nájdeme svoju identitu! 
 • Stále milujem tento tím. 
 • Go Pack Go & we are 9-3!! 

 

 

 

 

 

4 thoughts on “REVIEW: WEEK #13 – Green Bay Packers vs New York Giants

 • 2 decembra, 2019 at 19:56
  Permalink

  Diky hracum za vitezstvi, ale bylo spis utrpene diky turnoverum.
  -King je uplne mimo a Jones pokazde hazel smerem, kde stal. Obcasna vymena strany s Alexanderem nepomohla, stale se hazelo na Kinga
  – at uz je 3a1, nebo 3a6, Aaron pokazde hazi dlouhou, naprosto nepravdepodobnou prihravku na pokryteho hrace. Wtf??
  -hraci velmi casto vubec netusili, co maji hrat
  -vsechno je pomale, hraci se mezi snapy plouzi, nebo stoji, zadna energie, zadny hecovani
  -defenzivni playcalling je porad stejnej, zadny blitzy, Martinez mimo hru
  -zlepsili jsme tackling, uz to neni TAK strasny
  -Aaron pravidelne ignoruje Jonese, ktery se krasne uvolni do leve strany
  -Aaron se stara o mic, sice predrzuje, ale vyhyba se ickum
  -libi se mi Lazard
  -proc nehraje Kumerow?
  -Zadarius je o tridu nejlepsi hrac obrany

  Reply
 • 2 decembra, 2019 at 20:27
  Permalink

  Ja už som to pochopil. Coaching stuff si pri pohľade na schedule povedali, že play off máme v kapse a preto sa rozhodli, že nebudú ukazovať špeciality z playbooku. Budu zahrávať iba základne hry stále dokola v rovnakom poradí. Tým zmätú nepriateľa pred vyraďovacou časťou a potom to roztočia.

  Teda aspoň dúfam.

  Reply
 • 2 decembra, 2019 at 21:14
  Permalink

  Ja jsem vydržel poločas a první play druhého, potom jsem to nevydržel a musel jsem to přepnout na Ravens s 49ers. Náš zapas byl hrozný, věřil jsem že stejně vyhrajeme, ale pokud jsem se neměl vyspat tak aspoň k vuli zápasu, který bude stát zato! Jsem celkem zklamaný z Pettina, zatím nikam naši obranu neposunul ? . Ja nevím, jestli jen nejsme tým s velkým štěstím, než že bychom si tu bilanci 9-3 zasloužili, jasné historie se neptá, ale vypadá to, že se někdo ”staff “ uspokojil a přesto, že dostal dvakrát přes prsty (49ers, Chargers) tak se nepoučil. Do PO se dostaneme, ale co v něm? Tam nebude žádný Jones, Kyle Allen, Kirk Cousins nebo Trubisky…

  Reply
 • 3 decembra, 2019 at 10:03
  Permalink

  ked som písal na nete pár komentov o tom že výsledok nezodpovedá predvedenej hre tak som dostal tolko hejtov že som si začal myslieť že som až moc kritický ved to nebolo až také zlé a predsa sa vyhralo, či nie? a potom príde tento review a som rád že som to nevidel sám. Naša hra je otrasná a neviem či za to môžu hráči alebo tréneri. Môžme len dúfať aby sa vrátilo to mužstvo z pred zápasom s chargers inak v play off to bude krátka návšteva.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Postrehy z Training Campu - 12. deň  |  Punt Return  |