REVIEW: WEEK #15 – Chicago Bears vs Green Bay Packers

Playoff vitaj!

Šanca, ktorá sa neodmieta. Hrá sa 200. zápas v histórii najväčšej rivality futbalu a vy máte šancu svojmu rivalovi ukončiť sezónu, pre očami Lambeau Fieldu a ešte si zaručiť účasť v playoff! Naši chalani doma porazili Chicago Bears 21:13 a naplnili tak všetky udalosti, ktoré som vymenoval o riadok vyššie! Či už v Green Bay, alebo u nás na párty ste mohli počuť chorály „The Bears Still Suck“. Hlavne vidieť na videu v náladičke Aarona Naglera s Coreym Behnkem, ako si to pospevujú u neho doma v dome pred Lambeau Fieldom, tak to som sa fakt pobavil. Po minulej sezóne a hlavne tohtoročnej offseason plnej silných slov zo strany Bears je to nádherný pocit, že sme ich domov poslali práve MY! Opäť to nebol žiadny dominantný výkon, avšak víťazstvo je vždy víťazstvo! Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo sa v zápase udialo. 

RODGERSOVE CHYBY

QB Aaron Rodgers ani teraz neodohral zápas, ktorým by sa mohol chváliť. Je pravda, že mu MVS, Davante či G-Mo dropli prihrávky, ale aj okrem toho spravil mnoho chýb a najmä dôležité pozičné chyby. Hodil niekoľko hodov, ktoré sa mohli skončiť interception. Keď sa LaFleur rozhodol, že ideme hrať 4th&6 na 36 yardovej línii Bears, tak Rodgers loptu hodil príliš ďaleko od WR Adamsa a tak mu nedal ani len šancu zahrať play. Keď sme loptu dostali späť v času 1:36, tak loptu držal pridlho a vyparatil tam intentional grounding na 3rd&4 v teritóriu Bears (31ka). Keby neprišla penalta, tak by mal Mason Crosby šancu navýšiť naše vedenie na 10:3. Na 3rd&20 na 15 yardovej línii Packers sa rozhodol nerobiť slide na konci svojho scramblu a bol z toho fumble. Našťastie pre neho, opakovaný záber ukázal, že mal už lakeť na zemi a tak sa o fumble nejedná. Na 3rd&4 na 27ke Bears, bol sackovaný pre stratu 11 yardov a to nás dostalo mimo pozície na field goal. Mal to proste odhodiť a Crosby by šiel na 45 yardový FG, ktorý nás mohol posunúť na vedenie 24:13.

ALL GAS, NO BREAK

Matt LaFleur nám v úvode svojej kariéry head coacha ukazuje, že keď je šanca, tak po nej ide. Toto sa ukázalo aj počas nášho druhého ofenzívneho drivu. Stáli sme pred 4th&4 na 29 yardovej línii Bears. Namiesto field goalu sme však išli na ihrisko a Rodgers našiel WR Davante Adamsa, ktorý skóroval 29 yardový TD. LaFleur svojej obrane veril, že Bears dokážu zastaviť a taktiež vedel, že ak sa na tomto drive skóruje TD, tak to bude mať veľký vplyv na vývoj zápasu. Matt nám po zápase povedal, že Rodgers si prešiel pôvodný play-call, čo bola kombinácia krátkych route dizajnov na získanie požadovaných 4 yardov. No keď sa pozrel na coverage súpera, tak tam uvidel medzeru, zmenil routu pre WR Davante Adams, ktorý porazil CB Buster Srineho na vertikálnej route a bol z toho TD. 

OCEĽOVÁ STENA

Naša ofenzívna lajna odohrala skvelý zápas a my sme ani len nevedeli, že nejaký Khalil Mack je aj na ihrisku. Od prvého snapu odvádzal skvelú robotu a pustili len jeden sack. Avšak ten neprišiel od Macka, Floyda, Hicksa, či Williamsa. Ale od Kwiatkoskiho, keď prišiel k Rodgersovi úplne neblokovaný a náš running back nespravil blok, ktorý spraviť mal. Bears mali len 4 hity na QB a jeden sack po zbabranej protekcii v podaní RB. Ak chce Bulaga novú zmluvu, tak len nech donesie Gutekunstovi film zo zápasov s Bears. Macka si schoval do vrecka a to hral proti nemu 80-90% snapov. Ešte je dobré, že Bears za neho nevysolili 2 first roundy a môžu ísť v prvom kole po quarterbackovi, hhhh. Na druhej strane OL odohral LT David Bakhtiari svoj najlepší tohtosezónny zápas a veľa sme o ňom nepočuli – čo je len a len dobre. Bak dominoval v passovej hre a spravil aj niekoľko kľúčových blokov pri outside zone behoch. Dokonca v tomto zápase nespravil ani jednu penaltu a Leonarda Floyda vymazal podobne, ako Bulaga Macka. Skvelá práca našich tacklov! Klobúk dole. 

ÚTOK JE STÁLE NEKONZISTENTNÝ

V tretej štvrtine naša ofenzíva hrala perfektne, našla si matchupy pre Adamsa a Jonesa, na 10 plays nazbierala 139 yardov a skórovala 2 TDs. Stav zápasu bol 21:3. Čo sa však dialo potom? Na 5 ofenzívnych drivoch za sebou sme puntovali. Získali sme len jeden first down, zahrali sme 18 plays pre zisk 24 yardov. Neboli sme úspešní na prvých downoch, čo nás dostávalo do zložitých tretích downov. Bears sme tak dali kopu šancí na to, aby zápas ešte otočili. Avšak sú to Bears a tak to nevyužili. Proti lepšiemu súperovi sa toto stať nemôže!

POSLEDNÝCH 20 MINÚT NÁŠHO ÚTOKU:

6 plays, 13 yardov, punt
3 plays, 5 yardov, punt
3 plays, -3 yardov, punt
3 plays, -5 yardov, punt
3 plays, -1 yard, punt

Je mi veľkou záhadou, prečo má náš útok takéto výpadky. Keď sa ide podľa pripraveného skripta, tak to ide. Hýbeme s loptou a zastaviť nás je takmer nemožné. Rodgers nemá problém nájsť ten správny read a hýbať tak s loptou efektívne. No potom príde obdobie, keď nie sme schopní spraviť nič. Kto je na chybe? LaFleur a jeho play-calling? Rodgers a jeho neschopnosť vidieť voľných receiverov a držanie lopty až príliš dlho? Ako už vieme, tak Rodgers dostáva do slúchadla 2 zacallované plays. Keď sa postaví za centra, tak na základe toho čo vidí si vyberie a zahlási call, ktorý je podľa neho ten správny. Plus môže robiť rôzne zmeny ešte pred snapom. Preto nemôžme s určitosťou povedať, čo je zlé. Toto vedia len Matt LaFleur a Aaron Rodgers. No ak by som si mal na niečo staviť, tak to je Aaron Rodgers. Ide sa podľa Matta a útok šliape. 

Viete čo je zaujímavé? Keď sa Rodgers v tomto zápase zbavil lopty do 2.5 sekundy, tak skompletoval 10/13 prihrávok pre 1 TD a QB rating 128.4. Problémom je aj to, že Rodgers sa stále snaží hrať tak, ako keby mal čerstvých 30 rokov. Najmladší už nie je a musí sa tomu prispôsobiť. Pozrite sa na úvodný zápas proti Bears v minulej sezóne. Bol prinútený kvôli zraneniu odhadzovať lopty veľmi rýchlo a skvelú obranu Bears za polčas doslova roztrhal v zuboch. Week 2 proti Vikings? Opäť to isté. Hral perfektne. Ako hral, keď sme v tejto sezóne nemali Adamsa? Rýchle odhody a žiadne naťahovanie plays. Keď je Rodgers prinútený loptu odhadzovať rýchlo, tak to ide. On to dokáže. Avšak je to Rodgers a snaží sa byť mladším Rodgersom. Čo v tomto veku už dobré nie je. Je to skorej viacej na škodu. Toť môj názor. 

MVS JE TRPKÉ SKLAMANIE

WR Marquez Valdes-Scantling je absolútne mimo formu a na ihrisku je stratený. Prvá play zo scrimmage pre Packers, Aaron Rodgers po play faku hádže krásnu hlbokú loptu práve na MVS, ktorý beží deep post. Ten ju však nechytil a ešte sa rukami tresol do prilby. Jeho catch by nás okamžite po prvej play posunul do pozície na skórovanie. Obrana Bears by tak bola zaskočená a my sme to mohli využiť. Avšak nakoniec tento drive úspešne neskončil a len sme puntovali. Nikto nemôže povedať ani len slovo na to, že MVS len nedostáva šancu. LaFleur mu hneď pri prvej play pripravil play-design presne na neho. On to však znovu pokašľal. MVS má za sebou nádejnú rookie sezónu, no aktuálne vyzerá ako hráč, ktorý bude mať v budúcej obrovská problém prejsť cez bublinu. Celkom sklamanie na hráča, ktorý mal byť v tejto sezóne našou dvojkou na poste WR. Ako povedal Nagler: „MVS, prečo hráč pozíciu WR, keď si alergický na loptu?“ Ďalší otrasný drop predviedol na 3rd&5 WR Geronimo Allison (už tradične). 

KUMEROOOOOOOOOW!

WR Jake Kumerow v tejto sezóne zachytil 11 prihrávok pre 212 yardov. Má priemer 19.3 yardov na jeden catch, čo je viacej ako hociktorý iný receiver v našom tíme. Keď Jake dostane príležitosť, tak zahrá big play. Jeho 49 yardový catch&run bol proste skvostný! A ako poslal Haháča na striedačku? Ten si tam musel spievať „I believe, I can fly.“ Matt LaFleur na tlačovke povedal, že Kumerow musí dostať viacej priestoru! Presne tak! Touchdown Jesus sa prebúdza!!

JONES vs DB

Keď sa náš running back Aaron Jones dostane do open fieldu, tak je ho extrémne ťažké zastaviť a v týchto situáciach je ako ryba vo vode. Je doslova nočnou morou pre defenzívnych backov. Len si pozrite jeho 21 yardový TD v tretej štvrtine. Packers nechali cornerbacka Princa Amukamaru n eblokovaného, no Jones okolo neho poľahky prekĺzol, ako sa ho snažil tacklovať. Následne sa prehnal okolo Pro Bowl safetyho Eddieho Jacksona cez roh až do end zone. Niekoľko našich explozívnych behov v tejto sezóne prišlo práve vtedy, keď Jones dostal príležitosť proti neblokovanému defenzívnemu backovi. Je to nevyrovnaný súboj a Jones ho vyhrá v 99 zo 100 prípadov. Pri druhom TD Jones prebehol dierou práve cez defenzívneho backa. Jones nabehal 51 yardov a hneď 45 prišlo po prvom kontakte. 

SCREEN NA JAIREHO? NIE, NIE!

Ofenzívny koordinátor by mal vedieť, že hádzať screeny na stranu kde je CB Jaire Alexander sa vôbec nevypláca. Jaire tieto plays bráni konzistentne od svojho prvého zápasu v NFL. V tomto zápase predviedol dve defenzívne stopky na screenoch. Na prvej hodili Bears rýchly screen na WR Riley Ridleyho na 3rd&16. Jaire si odstavil WR Millera a Ridleyho zložil pre stratu 3 yardov. Na druhej play Bears hodili wide screen na WR Millera, no Alexander bol hneď pri ňom a tackloval ho po získaní len jedného yardu. 

VEĽKÍ CHLAPI ÚRADOVALI!

NT Kenny Clark je už zrejme naplno zdravý a na jeho výkonoch to je extrémne poznať! V zápase proti Bears si pripísal 2 sacky, z čoho jeden prišiel po tom, ako stíhal Trubiskyho popri sideline. Trubisky behať vie, takže to pre veľkého chlapca jednoduchá úloha nebola. Kenny doslova vládol na internou ofenzívnou lajnou súpera a najmä vďaka nemu sme udržali running backov súpera pod 70 nabehaných yardov. Keď už hovorím o tých interných DL, tak musím dať dole klobúk pred Akiemom Hicksom. Skvelý hráč a Bears môžu byť šťastní, že ho majú práve oni. Jeho hra sa mi páči. 

Aaron Rodgers nám povedal, že DL Dean Lowry po tréningoch zostáva na ihrisku a nacvičuje si chytanie lopty na jug mašinách. Keď vidíte defenzívneho lajnmena trénovať chytanie lopty, tak si zrejme poviete, že načo mu to vôbec je. Avšak teraz to už vieme. V 4. štvrtine zachytil obrovskú interception a zabránil tak Chicagu v snahe o vyrovnanie duelu. Veľká play od neočakávaného hráča!

OLB Rashan Gary sa nám dostáva do tempa a od zápasu k zápasu podáva lepšie a lepšie výkony. V tomto zápase si pripísal aj jeden sack a zdá sa, že sa na novej pozícii začína cítiť pohodlnejšie. Dokáže správne uhlovať tackla, s čím mal v úvode problémy, nakoľko to počas college takmer nerobil, lebo hrával najmä s rukou na zemi. Pamätáte si, ako sme si pred pár rokmi na Drafte v prvom kole zobrali veľmi mladého Kennyho Clarka? A ako počas takmer prvej sezóny sme nadávali, že to je premárnený pick? A ku koncu sezóny sa začal chytať a teraz patrí medzi najlepších hráčov na svojej pozícii v NFL. Gary má stále len čerstvých 22 rokov a hrá pozíciu, ktorú nehrával. Dajme chlapcovi čas. Pokroky v jeho hre sú zjavné, čo je pre mňa to pravé merítko. Produkcia je až na druhom mieste. 

GUTEKUNST NAŠIEL POKLAD!

Prečo sa len Eagles zbavili DB Chandona Sullivana? Nerozumiem tomu. Gutekunst si ho zobral do svojho tímu a v túto nedeľu zahral pre nás tonu plays. V prvej štvrtine hral ako inside linebacker, dokázal sa postaviť do boxu vedľa Martineza a pomáhal Kennymu Clarkovi zastaviť RB Davida Montgomeryho. Pri jednej play sa dostal z bloku a predviedol nádherný open field tackle práve na Montgomeryho. Neskôr v závere polčase na 4. downe ubránil WR Millera, prihrávka bola nekompletná a tým pádom aj turnover na downoch. Neskôr skvele načasoval svoj blitz, ktorým prinútil QB Trubiskyho k rýchlemu odhodu na treťom downe. No v počas poslednej play zápasu bol hlavnou súčasťou toho, že Bears nedali TD. Brian Gutekunst našiel v tomto hráčovi niečo špeciálne. Pettine ho má rád a od zápasu k zápasu ho využíva čoraz viacej. Packers mu verili natoľko, že do zápasu nepostavili ILB Goodsona, ktorý bol neaktívny. 

NA SOCHE SA UŽ PRACUJE!

Cesta Tylera Ervina s Green Bay Packers sa začala len pred dvoma týždňami, avšak už mu vedľa Curlyho Lambeaua a Vinca Lombardiho pred našim átriom rastie socha. V druhej štvrtine predviedol nádherný 45 yardový return a dodáva nám tak nádej, že náš special dokáže niečo vyprodukovať (okrem kickera). Jeho prvý punt return v zápase meral 12 yardov, čo znamená, že jeho prvých 5 punt returnov bolo vždy pre 10 a viacej yardov. 

CHYBA, KTORÁ MOHLA ZMENIŤ ZÁPAS

Tyler Ervin musel opustiť hraciu plochu, nakoľko ho prešetrovali naši lekári. Na ihrisko tam prišiel Tramon Williams a bolo to na punt returne. Williams musel hľadať loptu vo vzduchu, nakoľko na ňu zle videl kvôli slnku, ktoré mu svietilo do tváre. Nezamával si o fair catch a punt coverage Bears ho skoro zabila. Cordarrelle Patterson ho zrámoval ako parný valec a Tramon prišiel o loptu. Na naše šťastie však Patterson bol flagnutý za interference a lopta tak zostala v našom držaní. 

LAFLEUR, LAFLEUR, LAFLEUR!!!

Náš head coach Matt LaFleur nie len že poslal Bears domov, no stal sa aj prvým trénerom v histórii Green Bay Packers, ktorý sa vo svojej prvej sezóne dostal do playoff. Dokonca aj legendárny Vince Lombardi sa do playoff dostal len vo svojej druhej sezóne. Veľa ľudí nám tvrdí, že to je vďaka tomu, že má elitného QB. No ale tí istí ľudia aj hovoria, že Rodgers je už len priemer. Dajme Mattovi kredit za to, čo sa mu v prvej sezóne podarilo. 

OSTATNÉ POSTREHY

 • Kľúčom k víťazstvu boli však tri turnovery, ktoré sa nám podarilo spôsobiť. Keby Darnell Savage vedel chytať loptu ako Dean Lowry, tak by skóre bolo ešte jednoznačnejšie. Mali sme vo svojich rukách niekoľko ďalších íčok. Ako som spomínal, tak Savage, Sullivan, či Alexander mohli prísť s ďalším. Trubisky hodil minimálne 7-8 prihrávok, ktoré sa mohli skončiť íčkom. 
 • Jaire, zlaté a najstaršej pravidlo futbalu – loptu hlavne zraz na zem! 
 • Packers majú v tejto sezóne 31 touchdownov po návšteve red zone, čo je druhá najlepšia úspešnosť v celej NFL! Na prvom mieste sú Titans (73.2%), druhé miesto Packers (68.9%) a na treťom Ravens (68.4%). Mali sme celkovo 45 tripov do red zone a 31 sa skončilo TD. 
 • Tak ako sa v red zone darí aj útoku, tak aj našej obrane. Obrana v red zone pustila TD len v 48.9%, čo je 5. najnižšie číslo v NFL. 
 • Haháč sa vrátlil na Lambeau a bol to jeho tradičný výkon. Pri tom touchdowne Adamsa tam vyklusával, aby náhodou nezabránil TD alebo sa snažil lietať namiesto tacklovania. Ďakujeme Ha Ha, si stále Packer!!!

 • Naša obrana nad útokom Bears dominovala cez 41 minút! Potom sme začali hrať opatrne a čo sa udialo? Aj keď je pravda, že obrane náš útok vôbec nepomáhal a bola na ihrisku takmer neustále. 
 • Keď má Pettine k dispozícii adekvátneho nickel safetyho, tak jeho obrana funguje ako švajčiarske hodinky. Keď je na ihrisku Raven Greene alebo Ibraheim Campbell, tak naša obrana priemerne pustí 16.1 bodov na zápas, v tomto je zahrnutý zápas aj s 49ers!!! Bez nich pustíme na zápas 24.1 bodov. Pozícia hybridného nickel safetyho je pre túto obranú extrémne dôležitá. 
 • DT Tyler Lancaster odohral skvelý duel a vynikal najmä pri bránení behu. Na takéto výkony od neho sme boli zvyknutí v závere minulej sezóny. Žeby sa nám prebral v ten správny čas?
 • Sme na druhom mieste v NFC! Poraziť Vikings a Lions a máme first round bye! Kto by toto bol pred sezónou povedal? S malou pomocou je možné ešte aj prvé miesto! Nemyslieť však dopredu a hlavne budúci week si poistiť divíziu! 
 • GO PACK GO & THE BEARS STILL SUCK!!!!

 

 

One thought on “REVIEW: WEEK #15 – Chicago Bears vs Green Bay Packers

 • 19 decembra, 2019 at 6:39
  Permalink

  K tvojím článkům je těžké po tvém rozboru cokoliv dodat. Co napadne mě máš ve svém článku. Tak jen krátce:
  – Jaire Alexander mě neskutečně vytočil jak chytal tu Hail mary. Už to udělal tuším z Vikings, kdy kousek před EZ na dlouhé ruce místo sražení chytal pas a Diggs pak dal TD. Jinak perfektní, ale chytá manýry Peterse.
  – Kenny Clark šel dva zápasy po sobě neskutečně nahoru. Já už ho tady kolem 6-8 kola i kritizoval, že hrával lepší zápasy a i on přispívá k tomu běhovému průchoďáku, ale snad to bylo zraněním a teď to bude zase dobrý. Teď jak dosprintoval k SL a vytlačil hráče Bears to bylo něco.
  – Najít v 15 weeku solidního returnera je skvělá vizitka SC. Co dělali celé přípravné období a těch 13 weeků. Po prvních kolech bylo jasné, že je to průser.
  Jaký byl sraz? Kolik vás bylo? Je někde info nebo bude tady?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bude hrať Aaron proti Eagles?  |