REVIEW: WEEK #16 – Green Bay Packers vs Minnesota Vikings

KRÁLI SEVERU!

Družina okolo head coacha Matta LaFleura to dokázala! Po prvý krát sa nám podarilo zvíťaziť na U.S. Bank Stadium, kde sme porazili domácich Vikings pomerom 23:10 a tým pádom si zaistiť titul kráľa severu! 

Naši chalani nám dali krásny darček a my sme tak mohli na Štedrý deň večerať ako vládci severu! Od prvého weeku sme zasadali na divízne prvé miesto a už sme ho nikomu nepožičali. To hovorí za všetko a divízny titul spravodlivo skončil práve v Titletowne. Vikings by už vešali nový banner za víťazstvo v divízii, ale ako povedal náš bývalý head coach Mike McCarthy: „U nás bannery za divízny titul nevešiame. V Green Bay sú ciele omnoho vyššie.“ O tomto hovorí aj nápis na našich tričkách pre divíznych víťazov: „The North is not enough.“ Základný cieľ sa splnil. Teraz už ide do tuhého a reálna sezóna sa začína! Najskôr si však poďme zrekapitulovať tento zápas. 

MATT LAFLEUR

Nemôžem začať nikým iným, než našim head coachom Mattom LaFleurom. Keď sme Matta ohlásili za nášho nového head coacha, tak azda iba ja som skákal od šťastia. Tí, čo ste čítali moje články o head coachoch počas offseason tak viete, že Matt bol spomedzi ľudí, ktorých sme mali na pohovore mojím osobným favoritom. Ľudia tvrdili, že je mladý, neskúsený a nemá autoritu na to, aby dokázal viesť tím, ktorý má za QB Aarona Rodgersa. Matt nám však od začiatku ukazuje, že kabínu má na svojej strane a od začiatku sezóny sa zlepšuje. Na poste head coacha je nováčikom a každému muselo byť jasné, že chyby prídu. Nebude to perfektné a bude sa musieť učiť, tak ako sa musí učiť hráč, ktorý prechádza z univerzity do NFL. Muselo nám byť jasné, že tu budú aj zápasy, ktoré mu nevyjdu. Otázkou však bolo to, ako sa z nich poučí. Matt nám ukázal, že to dokáže. Ako príklad použijem zápas s Chargers a práve tento zápas s Vikings. 

Zápas s Chargers sme nezačali vôbec dobre. Nedarilo sa nám útočne a Chargers sa dostali do vedenia. Vtedy sa Matt rozhodol, že odstúpi od svojej behovej hry a začne tlačiť na pílu pomocou ruky svojho QB. A to bola chyba. Ťarcha okamihu zaúradovala, Matt v takej pozícii dovtedy ako head coach ešte nikdy nebol a rozhodol sa zle. Odchýlil sa od game planu a začal to tlačiť vzduchom. Výsledkom bol otrasný výkon a prehra proti Chargers. Matt sa na tlačovke na nič nehral a jasne povedal, že to bola jeho chyba a príliš skoro sa odchýlil od game planu, zbytočne zanevrel na svoju behovú hru a že sa z toho poučí. Teraz sa dostávame k zápasu s Vikings. V útočnej fáze sme spravili chyby, Vikings sa dostali na koňa, viedli a ja som s napätím čakal, ako na tento nepriaznivý vývoj zareaguje náš mladý a neskúsený head coach. Ten ma však prekvapil, ostal kľudný, nespravil chybu ako v zápase s Chargers a prinieslo to svoje ovocie. RB Aaron Jones je ťažným koňom nášho útoku a Matt si toho bol vedomý. Aaron nemal dobrý vstup do zápasu. Spravil zbytočný fumble, ktorým sme prišli o loptu a tak darovali domáci ľahké body. Matt už takúto situáciu raz zažil a poučil sa z nej. Tentoraz sa postaral o to, že jeho najväčšia útočná zbraň loptu dostávať neprestane a bude pokračovať v tom, čo si pripravil. Aaron Jones sa mu za túto dôveru odvďačil a predviedol úžasný výkon a de facto Vikings rozobral on sám. Za toto si Matt zaslúži obrovskú pochvalu. 

Pri Mattovi sa ešte zdržím. Bez akýchkoľvek výčitiek vám na rovinu poviem, že lepšie odcallovaný zápas som od neho ešte nevidel. Matt si na Vikings pripravil perfektný game plan a konečne som mal pocit, že vie, čo robí. Doteraz to bolo také, že keď sa išlo podľa skripta, tak to bolo perfektné. No keď sme sa dostali hlbšie do zápasu, tak to išlo dole vodou. Toto som už rozoberal v minulom review s Bears a kto chce, môže si to nájsť tam. Tentoraz som tento pocit nemal. Veľmi sa mi páčilo, ako Matt využíval kvalitnú behovú hru, od ktorej sa odvíjali mnohé play-actions. Veľmi sa mi páčilo to, ako na tretích downoch využíval postavu WR Allena Lazarda a nebolo to len o Adamsovi. Ale že extréééémne sa mi páčilo ako na 4 ofenzívnych snapoch pri jet motion využíval RB Ervina a obrane Vikings to musela rešpektovať. Dokonca pri 56 yardovom TD Jonesa pomohol Ervin zmiasť obranu pri jet motion, keď sa zľava presúval doprava a vypratal tak cestu pre 56 yardový TD v podaní Jonesa. Páčilo sa mi, ako využíval WR na vertikálnych routach na to, aby si spravil miesto na krátke odhody. Páčilo sa mi, ako nechal Grahama behať stredom ihriska a nemusel tak svoje osobné súboje vyhrávať cez rýchlosť, ale cez nadizajnovanú play. Keď som si to dal všetko do celku, tak mi z toho vyšiel perfektný zápas. Nebyť s prepáčením chumajských chýb našich hráčov, ktorých boli veľmi veľa, tak by sme Vikings prešli ako parný valec. Nemám o tom pochýb. Bol o krok vpred pred Zimmerom. Kto si toto neprizná, tak mu niet pomoci. 

Matt si dokáže priznať, že spravil nejakú chybu a to je to najdôležitejšie. Nehrá sa na to, že je bezchybný. Chyby si prizná a učí sa na nich. Dokázal si získať šatňu a hráči, či tréneri ho milujú. Vidieť Aarona Rodgersa, ako v tričku pre kráľa severu zdvíha svojho head coacha nad hlavu po tom, čo hráčom oznámil, že majú na Vianoce voľno je k nezaplateniu! LaFleur! LaFleur! LaFleur!


ÚTOČNÉ CHYBY

Ako som to pred chvíľou načrtol pri odstavci o LaFleurovi, tak sme v tomto zápase spravili kopec útočných chýb, ktoré boli zapríčinené nie play-callom, ale realizáciou.

AARON RODGERS – Všetko sa začína pri quarterbackovi a na rovinu si musíme povedať, že Aaron Rodgers odohral veľmi netypický zápas, predvádzal nám mnoho nepresností a zlých rozhodnutí. Prehodil voľného FB Dannyho Vitaleho, ktorý mohol mať TD. Možno tam bol malý holding od hráča Vikings, ale nič to nemení na tom, že ho Aaron prehodil. Danny fejkoval iso block, prešiel do deep routy na seam a krásna možnosť na TD tu bola. Veľká škoda. V závere polčasu hodil nepresnú prihrávku v end zone na WR Davante Adamsa. Tiež je pravda, že to mal Adams chytiť, avšak Rodgers mu ani len trošku nepomohol. No a čo sa stalo pred touto play? Mali sme ešte jeden timeout, do konca polčasu ostávalo 7 sekúnd a boli sme zopár centimetrov od end zone. Mohli sme kľudne zacallovať aj beh, nakoľko sme ešte mali time out a prípadný FG by sme bez problémov kopli. Avšak Rodgers nestihol rozohrať, zobral si timeout a tak bolo jasné, že príde passová play, ktorú som spomínal vyššie. Bol to od LaFleura skvelý play call, no ako Rodgers, tak Adams to pokašľali. Kopali sme tak len FG namiesto touchdownu. Veľká chyba. Azda jeho najhoršou play bola hodená interception. Takéto veci sa Rodgersovi nestávajú a to bola interception ala James Winston. Ďalej čo mal akože znamenať ten sack pri sideline? Prečo loptu proste neodhodil? Rodgersovu nepresnosť podškrtuje jeho štatistika prihrávok nad 10 yardov: 2/11 pre 31 yardov a 1 INT. 

DAVANTE ADAMS – Najskôr spravil otrasný fumble, keď si po big play stredom ihriska nepokryl loptu, hráč Vikings mu ju vyrazil a prišli sme tak o sľubne vyzerajúci drive. Namiesto big play prišiel turnover. V závere polčasu spravil už spomínaný drop v end zone, čo sa diať nemôže. Dve veľké chyby od skúseného hráča. 

AARON JONES – Perfektný play-design od LaFleura, Jones dostane loptu, avšak spraví fumble, ktorý postaví Vikings rovno pred našu end zone. Opäť perfektný play-call, ale veľmi zlá realizácia od hráča. 

JIMMY GRAHAM – TE Jimmy Graham dostal loptu, spravil prvý down, avšak namiesto toho aby vybehol von z ihriska a tým pádom zastavil čas. On však zbytočne a lajdácky narazil do hráča, lopta mu vypadla vďaka Vincemu za ducha prítomnosť WR Allisona, ktorý loptu zaľahol. Keď lopta Grahamovi vypadla, tak bol ešte v ihrisku a Matt si tak musel zobrať timeout, inak by sme prišli o 10 sekúnd. Obrovská chyba a hráč, ktorý hrá 10 rokov v NFL musí vedieť, že na outside si má loptu prehodiť do druhej ruky, aby sa tak ľahko nevyrážala. 

COREY LINSLEY A BILLY TURNER – Tu mám ako výčitku len jednu play. Nie je to tak, že by odohrali zlý zápas, ale túto play pokašľali. Linsley s Turnerom si zle prebrali hráčov a Rodgers bol na treťom downe sackovaný. Pred tým, než sa však toto udialo, tak pred snapom sa Rodgers pozrel na FB Dannyho Vitaleho a poklepal ho po pleci. Vtedy som vedel, že lopta pôjde práve na neho. Play sa rozohrala a Danny bol úplne voľný na angle route, avšak Rodgers nemal vôbec čas na odhod, nakoľko si vyššie spomenutí hráči zle prebrali hráčov a bol z toho punt. Opäť skvelý play-call na treťom downe, avšak zlá realizácia od hráčov. 


AARON JONES

Jeho chybu som už spomínal. Anthony Barr mu po jeho fumble povedal, že tento zápas je pre neho príliš veľký a mal by radšej ostať na sideline. Ako na toto Aaron zareagoval? Mal 22 behov pre 149 yardov, 2 TDs a rozhodol zápas. Celkovo mal 23 behov pre 154 yardov. Treba k nemu dodať niečo viacej? 


PÁN TRETÍ DOWN

WR Allen Lazard sa ukazuje v skvelom svetle a LaFleur mu verí čoraz viacej. V tomto zápase mal pripravených hneď niekoľko callov na tretích downoch špeciálne pre tohto hráča a Lazard sa mu za to odvďačil spoľahlivým výkonom. Zo slotu sa dokázal presadiť na in-breaking routach. Perfektne využíva svoje obrovské telo a odstaviť ho od lopty bez faulu je takmer nemožné. Skvelá práca od head coacha a aj Lazarda!


RUN BLOCKING

Neviem či v NFL nájdeme tím, ktorá má lepšie blokujúcich WRs než práve Green Bay Packers. Allison, Lazard, či Kumerow blokujú nenormálne kvalitne, LaFleur to vie a veľmi múdro to využíva vo svoj prospech. Dokonca keď už MVS nevie chytať loptu, tak aspoň predviedol nádherný blok pri dlhom TD v podaní Jonesa. 


D-TRAIN

Útok vám predáva lístky, avšak obrana vám vyhráva tituly. Obrana sa v tomto zápase postarala o to, že je sever opäť v tých správnych rukách. Skvelý útok Vikings v tomto zápase premenil len 7 first downov, čo je ich najmenší počet od roku 1971. Toto bola tá skvelá behová hra Vikings? Toto boli tie ich skvelé play-actions? Toto bola tá ich skvelá ofenzívna lajna, o ktorej fanúšikovia Vikings hovoria, že je najlepšou v NFL? Nášmu útoku sa v úvode nedarilo, no obrana nás perfektne podržala.

7 first downov, celkovo 139 yardov a na 15 behov 55 yardov. Dokonca len samotný Aaron Jones mal viacej celkových yardov a TDs než celý útok Vikings dokopy. Toto je výsledok útočného snaženia sa Vikings v tomto zápase. Tak ako si Matt LaFleur pripravil perfektný útočný game plan, tak defenzívny koordinátor Mike Pettine predviedol defenzívnu veľparádu. Vikings mali 13 útočných drivov. Pri deviatich sa im nepodarilo získať ani jeden first down, najdlhší útočný drive trval 2m55s a najviac hier v jednom drive bolo 7. Najdlhší útočný drive Vikings meral 31 yardov a skončil sa interception.

Ofenzívna lajna Vikings v tejto sezóne povolila 66 hitov na QB, čo je 5. najnižšie číslo v NFL. No podľa PFF bol QB Cousins v tomto zápase pod tlakom pri 17 dropbackoch, čo je 47%. Viete, koľkokrát sme blitzovali? JEDEN JEDINÝ KRÁT. Naša obrana dokázala ofenzívnu lajnu Vikings rozobrať len pomocou 3 & 4 man rushu. 

Behová obrana Vikings bola pred týmto zápasom 8. najlepšou v NFL, keď hovoríme o pustených yardoch na jeden zápas (99.0) a doposiaľ pustila najmenej behov nad +10 yardov (29). No náš behový útok v dvoch zápasoch proti Vikings mal 65 behov pre 328 yardov (5.05 priemer), 3 TDs, 15 first downov a 7 behov nad 10 yardov. 

Minnesota mal 53 útočných plays a len dve by som nám vytkol. Prvou je touchdown Diggsa a druhou je 28 yardová play na 3rd&18. To je všetko. To je výpis nepodarených hier za 60 minút v podaní našej obrany. NEUVERITEĽNÝ VÝKON!! Od 24. novembra a prehry proti 49ers, naša obrana pustila dokopy 51 bodov, čo je priemer 12.7 bodov na jeden zápas. 


PLAY ZÁPASU

Interception CB Kevina Kinga bola play, ktorá podľa mňa rozhodla zápas. Vikings počas celého zápasu neboli schopní zahrať jedinú play do downfieldu a dokonca aj ten TD prišiel po perfektne hodenej lopte a Jaire nemal vôbec zlú coverage. Cousins a celý útok Vikings bol frustrovaný a kapitán Kirk tak zrejme cítil, že musí niečo spraviť. Chcel zahrať big play na Diggsa, ktorý bežal deep post, avšak nevšimol si, že hádže loptu do double coverage, nakoľko sa King sťahuje k hráčovi od sideline. King sa len dostal do pozície, loptu zachytil a bol z toho veľký zisk po returne. Následne náš útok po krátkom ihrisku skóroval TD a premenil aj potvrdenie za 2 body. Momentum tak bolo na našej strane a Vikings už v zápase nespravili vôbec nič. 


BIG Z

O tom, kto bol hráčom tohto zápasu nemôže byť pochýb. Kde sú všetci tí, ktorí sa nám smiali, že sme Za´Dariusa preplatili? Zee si v tomto zápase pripísal 3.5 sacku, 5.5 tackles for loss, 5 hitov na QB, 9 tlakov na QB a 7 tackles. Jeho práca rúk je proste takmer bezchybná a cez bloky neprechádza len vďaka sile, či rýchlosti, ale aj skvelej práci rúk. Gary, máš v tíme skvelý vzor, tak sa uč. Zee sa stal len 6 hráčom v NFL od roku 2006, ktorý mal v jednom zápase aspoň 3 sacky, 5 tackles for loss a 5 hitov na QB. Neskutočný výkon od kapitána našej obrany, ktorý by mal patriť medzi kandidátov na defenzívneho hráča roku. Bez debaty. Za 15 zápasov v tejto sezóne dokázal nazbierať 13.5 sackov, 35 hitov na QB a 17 tackles for loss. Od roku 2006 sa toto v NFL podarilo len trom hráčom. Boli to J.J. Watt a Aaron Donald. Aktuálne v NFL nie je iný hráč, ktorý by mal väčší percentil tlakov na QB, než práve Zee – 17.8%.

Ron Wolf si podpísal Reggieho Whitea. Ted Thompson si podpísal Charlesa Woodsona. Brian Gutekunst si podpísal Za´Dariusa Smitha. Áno, Zeeho radím medzi takýchto velikánov, ktorí nám pomohli vyhrať Lombardi Trophy. V NFL aktuálne nájdete len zopár takýchto hráčov, ako Zee. Mimochodom, keď som už hovoril o týchto velikánoch. Wolf vymenil prvé kolo za Farva. Thompson v prvom kole draftoval Rodgersa. Gutey ……… ???????


MR. DECEMBER 

Keď v backfielde nebol Zee, tak tam bol Kenny Clark a.k.a MR. DECEMBER. Podal ďalší skvelý výkon a Bradburyho si opäť natrel na chleba. Celkovo si pripísal 4 tackles, 1 sack, 1 tackle for loss a 1 hit na QB. Nie len že sa podieľala na týraní QB Cousinsa, ale s kolegovcami Lowrym a Lancasterom úplne zastavil behovú hru súpera. Za posledných 6 zápasov má Kenny na svojom konte 4.5 sackov, 8 tackles for loss a 4 hity na QB. Myslíte si, že niektorý tím v NFL má legitímnu šancu zastaviť zdravého Kennyho Clarka a Za´Dariusa Smitha, keď sú spolu na ihrisku? 


STÁLE BEZ REŠPEKTU?

Aj napriek tomu, že vyhrávame, tak sa nám nedostáva dostatok rešpektu. Áno, nie sú to žiadne víťazstvá o 30 bodov, ale víťazstvo je víťazstvo. V tejto lige je na ihrisku proti sebe 11 elitných hráčov na jeden strane a 11 elitných hráčov na druhej strane. Každý môže poraziť každého. Cardinals porazia Seahawks. Falcons porazia 49ers, Falcons porazia Saints. Vieme nájsť cestu k víťazstvu a nemusí to byť vôbec pekné. Opäť – VÍŤAZSTVO JE VÍŤAZSTVO

O nás sa hovorí, že v playoff nemáme čo hľadať. O Seahawks to však nikto nepovie. Pred týmto weekom naše priemerné vedenie v zápase bolo 2.54, čo bolo 6. najlepšie číslo v NFL len za Ravens, 49ers, Patriots, Saints a Chiefs. Naopak Sehawks, ktorí mali pred týmto weekom rovnakú bilanciu ako my, mali v tejto sezóne priemerné vedenie -0.63. No o nich sa nehovorí, že v playoff šancu nemajú. Náš útok a obrana v red zone sú medzi tými vôbec najlepšími v celej lige. Aaron Jones doposiaľ v tejto sezóne skóroval viacej TDs, než hociktorý iný hráč v NFL.

Videli sme, že naša obrana dokáže zahrať perfektne. Videli sme, že náš útok dokáže zahrať perfektne. Čo nás však drží od potencionálneho Super Bowlu? Za mňa je to Aaron Rodgers. Áno, je to ironické, ale je to tak. Ak Rodgers nebude robiť chyby ako v tomto zápase a vráti sa ku svojím normálnym výkonom, tak toto je tím, ktorý musí byť považovaný za kandidáta na Super Bowl. Vikings hrali o svoju jedinú šancu, ako vyhrať divíziu, pred domácim rekordným publikom na U.S. Bank Stadium, no my sme ich prešli pomerne suverénne. Ak Rodgers dokáže robiť správne a rýchlejšie rozhodnutia v pockete, tak v NFC bude mať s nami problém každý jeden tím. Keď nevymýšľal hocičo možné, hral rýchlo, tak loptu dokázal rozdávať jedna radosť. Slanty, Digy, Crossers, … Tu sú zábery na zopár in-breaking hodov. To je proste krása. 


VIQUEENS

Aaron Rodgers: „Je to skvelé vyhrať na tomto štadióne po tom, keď som tu pred 2 rokmi opúšťal ihrisko so zlomenou kľúčnou kosťou a celý štadión sa mi posmieval.“ Toto boli slová Aarona Rodgersa po zápase. Týmto jeho slovám sa vôbec nedivím. Pred zápasom Vikings na obrazovkách púšťali zábery, ako Barr zranil Rodgersa a následný Rodgersov odchod z ihriska. Ako som písal na FB, tak takto to dopadne, keď niečo takéto je najväčším úspech franchise Vikings za jej celú dobu existencie. Nerozumiem, ako môže tomuto umelému tímu niekto fandiť. Od socceristov si kradne tlieskanie rúk nad hlavami a oslavuje zranenia svojich oponentov ako tituly. Na obrazovke počas zápasu pustili decibel meter, ktorý ukazoval hodnotu 115 dB a na obrazovke bol nápis: „NAJHLUČNEJŠÍ NA SVETE.“ Hlavne, že na Arrowheade bolo cez 142 dB a 115 dB bolo aj na Lambeau, keď som tam bol vo weeku 2 proti Vikings tento rok. Aj ich head coach Mike Zimmer po zápase LaFleurovi ledva podal ruku a takmer sa na neho ani len nepozrel. Pred zápasom zo strany Vikings veľké slová, cez zápas ich totálne poníži tím, ktorý je podľa väčšiny najhorším tímom s touto bilanciou v histórii ligy a po zápase plačeme a sme urazení. Umelá franchise, voči ktorej nemám žiadny rešpekt. 


OSTATNÉ POSTREHY

 • OLB Fackrell odohral kvalitný zápas.
 • Naša ofenzívna lajna bola fantastická!
 • Rozhodcovia sú v tejto sezóne otras. Avšak v tomto zápase odpískali len 2 jasné porušenia pravidiel a celkovo len 5 penált. Toto bol jeden z tých zápasov, keď namiesto flagov nechali hráčov hrať futbal. Takto to má byť. 
 • OLB Rashan Gary pokračuje vo svojom napredovaní a odohral ďalší parádny zápas. 
 • Rookie LG Elgton Jenkins doposiaľ v NFL odohral 799 snapov, na ktorých nepustil ani len jeden sack. 
 • Trúba bola v druhom polčase nejako ticho, či?
 • KRÁLI SEVERU, PORAZME LIONS A MÁME ISTÉ DRUHÉ MIESTO!
 • GO PACK GO!!!!!

 

One thought on “REVIEW: WEEK #16 – Green Bay Packers vs Minnesota Vikings

 • 26 decembra, 2019 at 18:36
  Permalink

  Ja si myslím že je dobre ak o nás nehovoria ako o favoritoch. Tentoraz verím že môžeme vyhrať SB. Tento tým má na to. gopackgo

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

REGISTRÁCIA DO PACKERS FANTASY LÍG!  |