REVIEW: WEEK #4 – Chicago Bears vs Green Bay Packers

Packers na Lambeau Fielde rozstrieľali bezzubých medveďov!

Družina hráčov v bielom okolo Aarona Rodgersa s prehľadom porazila Chicago Bears 35:14. Packers sa tak ujali vedenia v historickej bilancií proti Bears s 95 víťazstvami. Poďme sa teda pozrieť na to ako zápas prebiehal a čo sa v ňom udialo.

 

 

 

CLAY JE HISTORICKÝM LÍDROM PACKERS V SACKOCH!

Rozhodujúci zlom zápasu prišiel hneď v úvode. Packers otvorili zápas 75 yardovým drivom na 10 plays a skórovali TD. Na ihrisko prišli Bears a hneď počas ich prvej ofenzívnej plays, si Clay Matthews pripísal strip sack, keď sa ku QB predral cez TE Diona Simsa a loptu zaľahol Jake Ryan na 3 yardovej línií Bears. O 3 hry neskôr našiel Aaron svojou prihrávkou v end zone Randalla Cobba a Packers tak hneď viedli 14-0. A stalo sa presne to, čo som písal v preview. Vybudovať si čo najskôr náskok, nech Bears musia doťahovať. Fungovalo to na 100%. A ako bonus, Clay Matthews týmto sackom prepísal históriu Green Bay Packers, keď prekonal doterajšieho lídra v sackoch Kabeera Gbaja-Biamila a stal sa tak historickým lídrom v počte sacks za klub z Wisconsinu. Gratulujem!


RODGERS HRAL RÝCHLO A EFEKTÍVNE

Aaron využíval precízny a krátky passový útok, ktorý na Bears perfektne sedel. Celkovo skompletoval 18/26 prihrávok pre 179 yardov a 4 TDs. Jeho passer rating bol 128. Zároveň to bol 1. zápas v tejto sezóne, kedy Aaron nehodil žiadnu interception. Avšak Aaron to nemal také ľahké. Hneď po prvom drive sa mu zranil RB Ty Montgomery, ktorý si zlomil rebro a už do zápasu nenastúpil, jeho backupom bol Jamaal Williams, ktorý si poranil koleno a tak na rad prišiel rookie Aaron Jones. Zároveň prišiel aj o WR Adamsa (k tomu sa ešte len dostanem). Tí, čo čítate moje články určite viete, že sa mi Jones v preseason nesmierne páčil a mal som na jeho adresu iba slová chváli. No a po tomto zápase tomu inak nebude. Aaron na svojom prvom behu v NFL skóroval pekný 2 yardový TD, keď vynikajúco prečítal bloky OL. Jones počas celého zápasu behal tvrdo a rýchlo. Za zápas mal celkovo 13 behov pre 49 yardov. 


PERFEKTNÝ LANE TAYLOR 

Do zápasu nezasiahli naši dvaja starting OTs – Bryan Bulaga a David Bakhtiari. Na Bakhtiariho miesto sa posunul LG Lane Taylor a Lucas Patrick zaujal práve jeho miesto na RG. A Bulagu na RT nahradil Justin McCray. Všetko presne tak ako som predpovedal. No a musím povedať, že naša OL si viedla veľmi dobre. Lina si svoju úlohu plnila a dokonca dokázala robiť diery pre runnerov. Najviac ale pochválim Laneho Taylora, ktorý sa svojej novej úlohy v OL zhostil na 1ku a bol našim lídrom v OL. Avšak Baka s Bryanom potrebujeme späť čo najskôr! Jednu vec čo by som OL vytkol je, že nedokážu urobiť priestor Aaronovi na 3. downoch. Opäť bol 2x na 3. downe sackovaný, a raz musel loptu pod tlakom odhadzovať.


JORDY JE V END ZONE NEBRÁNITEĽNÝ

Medzi WRs odohral najlepší zápas Jordy Nelson. Najprv zachytil 58 yardovú prihrávku od svojej dvojičky a ihneď po Adamsovom zranení skóroval TD. Ďalší TD pridal v 4. štvrtine. Zápas zakončil so 4 zachytenými prihrávkami pre 75 yardov a 2 TDs. Randall Cobb sa vrátil po zranení a odviedol dobrú robotu. Najprv pri prvom TD Adamsa urobil kľúčový blok a neskôr si pripísal aj TD. TE Martellus Bennett stále neprekročil svoj tieň. Zachytil celkovo 6 prihrávok pre 39 yardov. Ale všetku vinu by som možno nehádzal ani tak na Bennetta ako na play calling. Takmer 3/4 plays boli zahrané tak, že Bennett dostal krátku loptu do strany a yardy musel získavať po vlastných. Nerozumiem tomu, prečo Bennetta nevyužívame na dlhé a vysoké lopty. Martellus je mohutný hráč a v takýchto situáciach sa vyžíva.


BEHOVÁ HRA BEARS ZASTAVENÁ!

V obrane odohral dobrý zápas Clay Matthwes, ktorého som už spomínal. K nemu sa pridal Ha Ha Clinton Dix, ktorý odohral svoj najlepší zápas v tejto sezóne. Celkovo zaznamenal 8 tackles, 1 tackle for loss a 1 interception, ktorú mu Glennon hodil priamo do ruky. V secondary sa potom ešte darilo Joshovi Hawkinsovi, ktorý nahradil v 3. štvrtine Randalla, ktorý hral opäť otrasne, netriafal tackles a pustil aj TD na konci polčasu. S Kentrell Brice zaznamenal svoju 1. interception v kariére. MLB Blake Martinez a DT Kenny Clark sa prezentujú vynikajúcou schopnosťou proti behom. Naša behová obrana fungovala perfektne a ospevované duo Howard-Cohen na ihrisku vymazala. Howard mal celkovo 18 behov pre 53 yardov a Cohen 6 behov pre 24 yardov. Z obrany chcem ešte pochváliť MLB Joe Thomasa ktorý nás dokázal zachrániť na dlhom 3. downe, keď Glennon hodil loptu pred end zone, kde ju zachytil hráč Bears, avšak Joe mu ju stihol vyraziť a big play na 3. downe sa tak nekonala. 


VOGEL NEPRESTÁVA UDIVOVAŤ

V special teame opäť pochválim puntera Justina Vogela. V zápase puntoval dokopy 5x, priemer mal 47.6 yardov a jeho najdlhší punt mal hodnotu 62 yardov. Trevor Davis opäť urobil na punt returne niekoľko chýb. Na kick returne bol opäť Janis a znova nevracal ani jeden kick, všetko zakľakol. Poviem to opäť. Toto mohol robiť aj Dupre, alebo McCaffrey!!


ODPORNÝ HIT NA ADAMSOVU HLAVU…

5 minút dokonca 3. štvrtiny našiel Rodgers svojou prihrávkou Adamsa, ktorý bol zastavený na 10 yardovej línií Bears, kde ho držalo niekoľko obrancov Bears a už padal na zem. No a v tom sa prihnal LB Danny Trevathan, ktorý trafil prilbou v plnej rýchlosti Adamsovu hlavu a ten v tom momente stratil vedomie a padol na zem. Jordy s Randallom okamžite volali doktorov a Trevathan začal oslavovať svoj „čistučký“ hit a keď uvidel, že rozhodcovia hodili flag, tak dobre že nevyskočil z kože, že čo mu to rozhodcovia odpískali. Dokonca ešte aj po zápase sa obhajoval, že to bol čistý hit. Čo na to povedať… Proste medveď, to nepochopíš… A ešte sa chcem vrátiť k tomu, čo tejto play predchádzalo. Rodgers našiel v end zone práve Adamsa, ktorý skóroval TD, ale rozhodcovia odpískali holding McCraya, čo mohli kľudne pustiť. Ďalší otrasný call rozhodcov prišiel pri punte Justina Vogela, ktorý bol napálený do stojacej nohy, no rozhodcovia zahlásili, že medvede ten punt „zblokovali“ a tak sa nejdená o roughing the kicker a obrali nás o 1. down. Hráči Bears sa k lopte ani len nepriblížili, nie to, že by ju ešte tečovali. McCarthy si už však nemohol zobrať challenge, keďže sme nemali k dispozícií timeout. Na obrazovke štadiónu bol prehratý opakovaný záznam, ktorý ukázal, že „zebry“ opäť nemali pravdu a Lambeau ich za to odmenil pekným a hlasitým „BOOOOOOOOOOOOOOOO“.

McCarthy sa vyjadril, že na Adamsove zranenie dostáva len pozitívne správy a dokonca už chce Adams opustiť nemocnicu. Potvrdil sa „len“ otras mozgu. Chvalabohu!!! Ešte k ostatným zraneniam. Zápas nedohrali Williams, Montgomery, Thomas a Adams. Avšak teraz máme dlhší čas na odpočinok pred nasledujúcim zápasom, čiže snáď si niektorí hráči svoje zranenia doliečia.


Počas hymny ukázal náš celý tím jednotu. Všetci za jedného, jeden za všetkých! Go Pack Go!

2 thoughts on “REVIEW: WEEK #4 – Chicago Bears vs Green Bay Packers

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

"Gary je lenivý a futbal nemiluje," povedali...  |