REVIEW: WEEK #5 – Green Bay Packers vs Dallas Cowboys

Dominancia na AT&T Stadium POKRAČUJE!

Green Bay Packers majú za sebou ďalší bláznivý a úspešný trip na „Južnom Lambeau Fielde“, kde sa im podarilo poraziť miestnych Dallas Cowboys pomerom 34-24. Zase sa len raz potvrdilo, že tu sme ako doma a na AT&T Stadium sme ešte nikdy neprehrali. By sa to malo naozaj premenovať na Lambeau South… 

Packers mali skvelý vstup do zápasu, keď viedli už 31-3, avšak vlastnými chybami, šťastnými plays Cowboys a faulami sme domácim poskytli šancu vrátiť sa do zápasu. Dropnutá interception Kinga, anulovaná interception kvôli ruke v tvári, Prescottova podhodená lopta na Gallupa. Keby tam Prescott nedostal hit, tak by lopta s najväčšou pravdepodobnosťou nebola skompletovaná a Tramon by zahral play. Avšak on dostal hit od Kekeho, trajektória lopty sa zmenila a bol z toho TD. A toto je len veľmi krátky súhrn toho, čo sa pokazilo. Poďme sa na zápas pozrieť trošku podrobnejšie. 


BYE, BYE

Jones je majiteľom Dallasu Cowboys. Teraz nehovorím o Jerrym, ale o našom Aaronovi. Keď hral proti Dallasu po 1x, tak to bol jeho prvý zápas v NFL a hneď bol rozdielovým hráčom. Nejaký ten čas uplynul, opäť prišiel Dallas a on ich opäť rozobral. Packers v nedeľu chýbal playmaker WR Davante Adams, no Aaron ho nahradil viac než perfektne. Odohral svoj kariérny zápas, skóroval 4 TDs a aj vďaka nemu sme na tribúnach mohli počuť hlasité „GO PACK GO“. Cowboys disponujú za mňa najlepším duom LBs v lige (Smith-Vander Esch), no Aaron ich zo zápasu vygumoval a robil s nimi čo sa mu len zachcelo. „Lámal“ im členky, „stiffarmoval“ ich a oni na to nevedeli nájsť žiadnu odpoveď. Zápas zakončil so 107 nabehanými yardami na 19 behov, k tomu pridal 7 zachytených prihrávok pre 75 yardov a 4 TDs. Jones sa tak stal prvým RB v histórii NFL, ktorý v zápase proti Cowboys skóroval 4 TDs. Jones sa zároveň stal od roku 1950 len 4. hráčom v NFL, ktorý v jednom zápase nabehal plus 100 yardov, pridal plus 75 nachytaných yardov a skóroval 4 behové TDs. Pridal sa tak ku Galovi Sayersovi, Dubovi Jonesovi a Shaunovi Alexanderovi. 

GOAL LINE OFFENSE

V druhej štvrtine boli Packers na first&goal na 1 yardovej línii. Znie vám to povedome? Minulý week proti Eagles sme boli v rovnakej situácii a prišli 4 passové plays za sebou. Tento raz Packers na prvej play loptu predali Aaronovi Jonesovi na dive a následné 2 pokusy sa skončili neskompletovanou prihrávkou a vyzerali fakt zle. V druhom polčase Aaron Jones z 1 yardovej línie skóroval behový TD. Pred týmto 1 yardovým TD v podaní Jonesa mali Packers v posledných dvoch zápasoch celkovo 7 plays na súperovej „jednotke“ a s loptou bežali len raz. Toto nie je najlepší pomer. Zaujímavosťou však je to, že Packers 68,4% svojich výletov do red zone zakončili bodmi, čo je 5. najlepšie číslo v NFL. 

AIR ATTACK

Cowboys boli kvôli vývoju zápasu odstúpiť od behovej hry a museli to viacej tlačiť vzduchom. No už aj v úvode zápasu u nich prevažovala passová hra pred behovej. V prvej štvrtine mal QB Dak Prescott 5 prihrávok a RB Ezekiel Elliott mal len 4 behy. Tu sa to všetko len začalo a postupom času sa to len zvýrazňovalo a to najmä kvôli tomu, že Cowboys prehrávali už 31-3. Vyzeralo to tak, že toto bol plán HC Jasona Garretta už od samého začiatku a ono to aj fungovalo. Prescott skompletoval 27/44 prihrávok pre 469 yardov, 2 TDs, no taktiež pridal 3 interceptions. Aj napriek slušnému počtu nahádzaných yardov to vzduchom nevyšlo a opäť sa len raz potvrdilo, že v tejto sezóne to proti Packers vzduchom nejde. Passová obrana si dokáže nájsť cestu k lopte a to nie len jeden krát. 

BRATIA SMITHOVCI

Cowboys boli bez svojho Pro Bowl LT Tyrona Smitha a starting RT La´el Collins zo zápasu vypadol v tretej štvrtine. Hrať proti pass rushu Packers s dvojicou náhradných tacklov nie je zrovna najideálnejšie a to sa aj potvrdilo. Je to až neuveriteľné ako sa Za´Dariusovi a Prestonovi podarilo premeniť defenzívny front Packers v podstate za jednu noc a počas celého zápasu boli pred nosom QB Daka Prescotta. Za´Darius si pripísal 2 sacky a Preston jeden. Do dnešného dňa dokopy táto dvojica menovcov zaznamenala 10.5 sackov. Pred zápasom s Cowboys legendárny LB Baltimoru Ravens Ray Lewis si otvoril ústa na defenzívnu front 7 Green Bay Packers a povedal, že nemá lídra. Tento jeho názor na sociálnej sieti Twitter zdieľal náš kapitán ZaˇDarius Smith a do popisu pridal len 3 písmená: „WOW“. Keď si v zápase proti Cowboys pripísal pripísal prvý sack, tak po sacku zatancoval slávny tanec Raya Lewisa, čím mu poslal jasnú odpoveď, čo si o tom myslí. Za mňa bol toto highlight zápasu! 

KEVIN KING

Naša obrana ani náhodou nebola len o Smithovcoch. CB Kevin King celý týždeň pred zápasom netrénoval, mal problémy s trieslom a jeho účasť v zápase bola vysoko nepravdepodobná. Avšak tesne pred zápasom Packers jeho stav zmenili na otázny a v nedeľu nakoniec aj nastúpil. Ja som z toho dobrý pocit nemal, nakoľko som si myslel, že zranenie ho bude výraznejšie limitovať, no mýlil som sa. Keď je Kevin na ihrisku, tak naša obrana je o triedu lepšia. V zápase najskôr dropo interception, ktorá by takmer s istotou znamenala našu víťaznú definitívu, avšak neskôr si to vynahradil, loptu už zachytil, Packers skórovali FG a odskočili Cowboys na rozdiel 3 držaní lopty. 

JAIRE ALEXANDER

CB Jaire Alexander hral počas prvých 4 zápasov sezóny ako TOP 5 corne v lige, no v nedeľu proti Cowboys zažil proti WR Amarimu Cooperovi ťažký zápas. Cooper za zápas zachytil 11 prihrávok pre 226 yardov a 1 TD. Alexander pokrýval Coopera takmer celý zápas a hneď niekoľkokrát ho Cooper vyškolil, vrátane 46 yardového TD na double move počas 4. štvrtiny. Jaire si pripísal dve zrazené prihrávky na slantoch a jednu interception, no aj tá prišla po drope v podaní Coopera. Každý cornerback bude niekedy porazený, toto je život v NFL. Jaire na to musí zabududnúť a ísť ďalej. Cowboys perfektne využili fakt, že Jaire je veľmi agresívnym typom CB. Dokáže sa Jaire z tohto poučiť a povýšiť svoju hru opäť o nejaký ten schodík na vyššiu úroveň? Ja si myslím, že áno. 

MATT LAFLEUR PRIŠIEL S PERFEKTNÝM GAME PLANOM

WR Davante Adams bol out, no náš útok aj bez neho odohral svoje najlepšie stretnutie v tejto sezóne. Game plan začínal a končil pri running backovi Aaronovi Jonesovi. Matt odstúpil od svojich wide zone behov a obnovil McCarthyho inside zone behy. LaFleur odstúpil od toho, že tím bude ťahať Aaron Rodgers a Davante Adams a ťarchu zápasu položil na ramená svojho running backa, ktorému sa doposiaľ moc nedarilo. LaFleur vedel, že proti atletickým a rýchlostne excelentne vybaveným linebackerom Cowboys nebude môcť behať svoje wide zone behy, tak hneď od úvodu začal callovať inside zone behy, čím obranu Cowboys totálne zaskočil a tá platila za svoju agresivitu. Do toho LaFleur zamiešal nejaké tie swing passy, crossing routes a screeny, aby udržal obranu Cowboys mimo balansu. Na základe kvalitnej behovej hry sa mu podarilo rozbehnúť aj play-action a Rodgers skompletoval prihrávky na MVS (18 yardov), Jimmyho Grahama (23 yardov), Roberta Tonyana (25 yardov) a G-ma (6 yardov). Avšak Rodgers niektoré plays pokazil svojim hodom a keby dve plays nepodhodil (MVS), respektíve neprehodil (G-mo), tak by mal náš útok na svojom konte 2 explozívne plays, ktoré by sa s veľkou pravdepodobnosťou skončili dlhým touchdownom. Na tomto musí Rodgers zapracovať a najmä s MVS sa dostať do rytmu. Lebo MVS je za zápas niekoľkokrát úplne voľný na deep ball, avšak Rodgers si ho bud nevšimne, alebo ho prehodí. Ak sa títo dvaja dajú „dokopy“, tak útok Matta LaFleura bude extrémne nebezpečný.

NEČAKANÍ HRDINOVIA

Počas zápasu sa zranil S Darnell Savage a zranený bol aj CB Tony Brown. To nášho defenzívneho koordinátora Mika Pettine prinútilo poslať na ihrisko safetyho Willa Redmonda a CB Chandona Sullivana. No a chalani odohrali perfektný zápas! Safety Redmond mal minulý týždeň proti Eagles nemalé problémy a cez neho išlo takmer všetko. Avšak v zápase s Cowboys sa ukázal v perfektnom svetle! V special teame predviedol parádny tackle hneď po zachytení prihrávky returnerom, mal by aj interception nebyť penalty proti Smithovi. Bolo ho plné ihrisko, o čom svedčí aj jeho počet tackles (9) a z toho 2 boli pre stratu yardov.

Tí, ktorí ste čítali moje články z Training campu tak viete, že som neustále spomínal jedno meno, ktoré zahrávalo big play za big play. No a to meno bolo Chandon Sullivan. Tento mladý corner v zápase zachytil nádhernú interception v skoku, keď prečítal úmysel Prescotta poslať prihrávku na Cobba, ktorý bol v súboji s LB Martinezom. Potom aj zrazil prihrávku v end zone priamo do rúk Redmonda, to je tá play, čo som spomínal pred chvíľkou. Chalani, skvelé výkony!!!!

MASON MUSÍ TACKLOVAŤ…

Kickoff coverage bola zase raz otrasná a kicker Mason Crosby bol opäť prinútený zatiahnuť záchrannú brzdu a tacklovať returnera. Výsledkom bol koniar a menšie zranenie. Určite vás zaujíma, čo by sa stalo, keby sa pri tej skládke Mason zranil vážnejšie a už nemohol kopať. Na rad by tak prišiel punter J.K. Scott, ktorý počas seniorskej sezóny v Alabame kopal 3 field goals a premenil len jeden. 

BLOKÁR JIMMY

TE Jimmy Graham ma v tomto zápase ale že extrémne prekvapil. Proti Cowboys blokoval ako šialený! A to myslím v dobrom slova zmysle! Matt LaFleur zistil, že Jimmyho nemôže posielať na blokovanie LB, tak postavil plán na tom, že Jimmyho posielal na defenzívnych backov a ono to fungovalo! Jimmy mal niekoľko nádherných blokov a aj vďaka nemu naša behová hra šliapala. Áno, bolo to síce proti defenzívnym backom, avšak niekde sa začať musí a Jimmy za mňa odohral perfektný zápas. Okrem blockingu zachytil z troch lôpt, ktoré na neho leteli všetky tri pre 41 yardov a loptu už chytal dvoma rukami. Jimmy sa uberá správnym smerom, len tak ďalej! Za mňa palec hore. 

KONIEC IRON MANA

Náš center Corey Linsley počas zápasu utrpel otras mozgu a musel tak zápas predčasne opustiť. Zaujímavosťou je, že Linsley do tejto chvíle odohral 2,768 snapov za sebou!! Posledný krát vynechal jeden snap vo Weeku 15 v roku 2015, keď si musel odskočiť na sidelinu obuť kopačku, nakoľko sa mu vyzula. Ako jeho náhrada prišiel Lucas Patrick, ktorý sa úlohy centra zhostil viac než obstojne a odohral kvalitný zápas, aj keď mal zopár divokých snapov. 

ZRANENIA

Zápas kvôli zraneniu musel opustiť C Corey Linsley (otras mozgu), S Darnell Savage (koleno), LB B.J. Goodson (krk), TE Robert Tonyan (bok), CB Kevin King (koleno) a EDGE Za´Darius Smith vynechal niekoľko snapov pre problémy s kolenom. Už sa k nám dostala informácia, že Savage sa vyhol vážnejšiemu zraneniu a je to len vytknutý členok. 

OSTATNÉ POSTREHY

 • Naši guardi Elgton Jenkins a Billy Turner odohrali famózny zápas a ich bloky pre RB Aarona Jonesa boli ako z futbalovej učebnice. Dokázali sa dostávať do second levelu na Jaylona Smitha, Leightona Vander Escha a Seana Leeho. Zaslúžia si absolutórium!
 • Keď už som pri tej OL, tak sa mi nedá nespomenúť RT Bryan Bulaga. V tejto sezóne hral proti esám ako Khalil Mack, Danielle Hunter, Von Millerovi, Brandonovi Grahamovi, či teraz Dexterovi Lawrencovi. A koľko sackov si tieto hviezdy pripísali? …. NULA!!! Bulaga je aktuálne suverénne najlepším tacklom v lige. Bez debaty! Je ako skala. 
 • RB Aaron Jones vedie ligu v počte nabehaných TDs (8).
 • Ofenzíva Packers v tejto sezóne na 1. downe: 73 behov a 73 prihrávok. 
 • Naša ofenzíva sa preberá a v tejto sezóne ide nasledujúcim trendom – 10, 21, 27, 27, 34 skórovaných bodov.
 • CB Jaire Alexander vedie ligu v počte zrazených prihrávok (9). To je o 2 viac než hociktorý iný hráč v NFL. 
 • Keď náš útok v zápase proti Cowboys puntoval, tak boli na 3rd&18, 3rd&16, 3rd&10 a 3rd&10. Inak to boli vždy body. 
 • DC Pettine viacej využíval 2-4-5 než 3-3-5.
 • Do zostavy sa vrátil DT Montravius Adams a prinútil dvoch Pro Bowl ofenzívnych lajnmenov spraviť holding. Avšak rozhodca flag nehodil…
 • Treba ešte niečo hovoriť o punterovi J.K. Scottovi? Ja si myslím, že to už vôbec nie je potrebné. Ten chalan je zbraň hromadného ničenia. 
 • Pat & Mat a.k.a Troy Aikman sa zase predviedli a na opis ich excelentného výkonu použijem len jednu vetu, ktorú povedal Aikman: „I hate to say it, but it was a good call.“… Prečo dávajú tohto šaša komentovať Cowboys, keď je brutálne zaujatý a keď Cowboys prehrávali, tak tam vyplakával jedna radosť… (čo bolo celý zápas). 
 • GO PACK GO AND WE ARE 4-1!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Justin Timberlake odhalil tím, ktorý by rád videl v Super Bowle!  |  3. deň Draftu sa niesol v znamení prekvapení + zhodnotenie Draftu 2018.  |