REVIEW: WEEK #6 – Green Bay Packers vs Minnesota Vikings

Hororový zápas v Minneapolise….

Toto review sa mi píše naozaj ťažko. Ťažko sa mi vyjadrujú pocity, ktoré teraz prežívam, no skúsim to celé nejako adekvátne zhodnotiť.

Začnem tým, o čom už určite všetci viete. Aaron Rodgers si zlomil pravú kľúčnu kosť a sezóna sa pre neho s najväčšou pravdepodobnosťou skončila. Pripomeniem, že Packers oznámili Aaronove zranenie už počas zápasu a vyjadrili sa aj o možnej dĺžke zranenia, čo ešte nikdy počas zápasu neurobili, čiže toto je naozaj zlé znamenie. Stalo sa tak hneď v úvode zápasu, keď ho po odhode hitol Barr. Nerozumiem tomu, načo ho ten Barr tak dohrával. Áno, Aaron bol mimo kapsy a mohol byť hitnutý, no Barr ho dohral ešte aj na zemi a Aaron nemal šancu nejako ten pád kontrolovať. Pre mňa to bolo totálne zbytočné a nešportové správanie zo strany Barra a mal tam priletieť flag, nech si hovorí kto čo chce… Pridám aj slová Doktora z www.nfl.cz, s ktorými súhlasím na 100%: „Za mě to faul byl – nejde mi o 2 vteřiny, nebo o to, kolik udělal krokú, ale o to, že Barr je úmyselně obejmul a dopadl na něj – to už bylo úplne zbytečný.“ Spomenul by som aj následné správanie sa fanúšikov Vikings. Keď vyšla na verejnosť informácia, že má Aaron zlomenú kľúčnu kosť, tak začali písať posmešné príspevky na stranu Packers a očividne sa na tom pekne bavili a oslavovali ako keby vyhrali Super Bowl (aj keď žiadny nemajú). Nerozumiem tomu ako sa niekto môže tešiť zo zranenia hráča, aj keď sa jedná o rivala. Keď sa zranil Teddy Bridgewater, tak mi ho bolo neskutočne ľúto a dúfal som, že sa dá dokopy čo najskôr, čo sa mu zatiaľ darí (chvalabohu) a dúfam, že sa už čoskoro postaví na ihrisko a bude postrachom nie len pre našu secondary! Bolo mi jedno, že oblieka ten odporný fialový dres. Zranenie neprajem nikomu. Aj keď do súkromného chatu som napísal zopár nepekných slov na adresu Vikingov, tak verejne si to vypustiť nedovolím. No „fanúšikovia“ Vikingov s tým nemajú problém, patrične si to užívajú a po tomto som stratil hocijaký rešpekt k „fanúšikovskej“ základni Vikingov. Naozaj sa chceme tešiť z toho, že hráči ako Odell, J.J., Johnson, Marshall, Rodgers, alebo Berry sú dokonca sezóny mimo a my sa teraz musíme pozerať dokonca sezóny na „trápnych“ náhradníkov, keď máme možnosť sledovať týchto geniálnych hráčov každý víkend?! Pre „fanúšika“ Vikingov to možno výhra je, no pre mňa, ale hlavne pre fanúšikov futbalu to je obrovská strata. Skoré uzdravenie chlapi!!!! (Ak si toto číta nejaký „fanúšik“ Vikingov, tak ho poprosím, nech nepíše žiadne komentáre na našu webovú stránku, alebo na FB, lebo ma vôbec nezaujíma čo si o tomto zápase myslí, ďakujem za pochopenie…)

Ďalej by som sa vyjadril aj k hitu na Lenzy Pipkinsa, ktorý zo slepej strany dostal hit na hlavu prilbou od hráča Vikings. Kto mi vysvetlí, načo to ten ***** robil?! Lenzy mal štastie, že sa neopakovala udalosť s Davantem Adamsom a dokázal sa postaviť na nohy.

Ďalšia pre mňa nepochopiteľná situácia prišla pri 3. downe Vikingov, keď bolo na prvý pohľad zjavné, že lopta najskôr skončila na zemi a nemalo sa jednať o zachytenú prihrávku. No rozhodcovia zahlásili skompletovanú prihrávku, ktorá znamenal 1. down. No a ten náš nemotorný coach tam ten flag nehodil. Kedy už konečne odíde?! Mám ho už plné zuby. 

Potom čo zápas opustil Aaron, tak na ihrisko prišiel Brett Hundley. Jeho prvý pass skončil zblokovaný a vyústil do jednorukej interception od CB Xaviera Rhodesa. Ale čo ma asi najviac vytočilo bolo, že keď prišiel na ihrisko Brett, tak do slúchadiel dostal nacallované 3 behové hry stredom pre 0 yardov a išiel 3&out. Deň zakončil s 18/33 pre 157 yardov, 1 TD a 3 INT.

Behová hra nám takisto nefungovala. Snapy si podelili Jones s Montgomerym a mali byť podporou pre Hundleyho, avšak tomu tak nebolo. Aaron si pripísal 13 behov pre 41 yardov a Monty mal 10 behov pre 28 yardov. Tyovi by som vytkol aj dropnutý pass, ktorý mal znamenať jasný TD a vyrovnanie zápasového skóre. Okolo Montgomeryho nikto nebol, no aj napriek tomu nedokázal skrotiť jednoduchú prihrávku a Packers sa tak museli uspokojiť len s field goalom.

Spomedzi WRs odohrali najlepší zápas Jordy a Davante. Jordy si pripísal celkovo 6 zachytených prihrávok pre 60 yardov a najkrajšou hrou bol určite 26 yardový back-shoulder pass od Hundleyho na Jordyho. Davante si pripísal 5 zachytených prihrávok pre 54 yardov a jediný TD Packers v tomto stretnutí. Martellus Bennett mi už lezie poriadne na nervy. Opäť dropol jasný pass, ktorý by zachytil aj žiak na základnej škole. A k tomu to bolo pri hre, kde sa zranil Rodgers a catch by znamenal 1. down. Poviem to s nadsázkou, Rodgers sa zranil zbytočne.

Naša O-line dlho pohromade nevydržala. Po 1x sa v sezóne stalo, že sme mali k dispozícií všetkých starting O-linemanov. Dlho to však nevydržalo. Najprv zápas opustil LG Lane Taylor, ktorému Hundley odzadu zaľahol nohy a na jeho miesto sa postavil Justin McCray. Následne zápas opustil aj RT Bryan Bulaga s podozrením na otras mozgu, čiže McCray sa posunul na post RT a na jeho miesto LG prišiel Lucas Patrick. No aby toho nebolo málo, tak zápas opustil aj LT David Bakhtiari, ktorý si obnovil zranenie hamstringu, čiže prišla opäť rošáda. Na LT sa posunul McCray a nová akvizícia z Cardinals John Ulrich bol nasadený na post RT.

V obrane by som pochválil opäť Blakea Martineza. Blake je skutočný líder a za posledné zápasy som si tohto hráča nesmierne obľúbil. Jeho najlepšia hra v zápase prišla, keď zblokoval pass Keenuma a lopta padla opäť do rúk šťastlivca Randalla. Celkovo si pripísal 11 tackles, z čoho boli 2 pre stratu yardov. Ďalšia pochvala by smerovala OLB Clayovi Matthewsovi a hlavne Kennymu Clarkovi. Kenny vyrazil loptu z rúk McKinnona, ktorú následne získal Clay na vlastnej 19 yardovej línií a doniesol ju až na 18 yardovú líniu Vikings. Kenny stredu ihriska dominoval a odviedol dobrú robotu.

V obrane opustil zápas Quinten Rollins, ktorý si poranil pravý členok a z ihriska odskákal na jednej nohe.

V preview som písal, že musíme udržať Mckinnona medzi našimi tackles, ak chceme eliminovať jeho rýchlosť, to sa nám nepodarilo a tak si spravil z našej obrany trhací kalendár. Celkovo si pripísal 16 behov pre 69 yardov a 1 TD po perfektnom screene za našu DL.

Zápas nevyšiel úplne ani punterovi Justinovi Vogelovi, ktorý pokazil 1. punt v tejto sezóne, keď ho kopol až príliš krátky a ten skončil niekde v strede ihriska. Inak ostatné punty už kritéria spĺňali. Celkovo mal 6 puntov s priemerom 43.8 yardov, najdlhší bol 56 yardový a 4 skončili inside 20.


ZÁVER

Neviem, čo mám na tento zápas povedať, toto review sa mi píše fakt ťažko a zo zápasu mám jeden veľký guľáš. Potom, čo zápas opustil Rodgers, tak som zápas sledoval len jedným okom a druhým som hľadal správy o jeho zdravotnom stave, čiže v tomto review odo mňa nedostanete nejaké hlbšie myšlienky zo zápasových situácií. Pred týmto zápasom sme boli na bilancií 4-1 a pred sebou sme mali zápas proti relatívne „slabému“ súperovi, ktorý keby sme vyhrali, tak by sme boli na 5-1 a na najlepšej ceste k domácej výhode v play off. Avšak všetko sa skomplikovalo a momentálne sa nachádzame v pekelne ťažkej situácií. Prehrali sme dôležitý divízny súboj o čelo NFC North, v ktorom Vikings si dovolím povedať nepredviedli nič výnimočné. Musíme sa zmieriť s faktom, že sme prišli o Rodgersa, polku OL a sme na bilancií 4-2. Vyzerá to tak, že dokonca sezóny bude našim QB Brett Hundley, čo nám po zápase oznámil aj Mike McCarthy a zároveň povedal, že backupom bude Joe Callahan. Všetci chcú, aby sme pri trejde Hundlyho dostali prvé kolo. Ja sa pri týchto tvrdeniach vždy len zasmejem a budem rád, ak za neho dostaneme 5ku. Osobne si myslím, že Joe je lepším QB a pre mňa osobne pôsobí lepším dojmom na ihrisku než Brett. Zároveň pripomeniem, že Brett sa nebude môcť spoľahnúť na behovú hru. My nie sme tímom, ktorý by vedel útočiť po zemi ako Dallas, alebo Bears. Nie je to tým, že by sme na to nemali RBs (nooo…aspoň z časti), ale hlavne kvôli tomu, že naša OL nie je poskladaná na robenie dier pre RBs. Naša OL je čisto poskladaná na pass protection. Čiže Brett či chce, či nechce, bude musieť tlačiť loptu vzduchom. Zároveň oveľa väčšia zodpovednosť bude ležať na našej obrane, keďže si nemyslím, že Brett dokáže pravidelne obranám súpera nasúkať +40 bodov. Čiže ak v zápase naša obrana nezíska minimálne 2 turnovery, tak to bude prakticky nemožné zvíťaziť.  Na záver by som vás chcel vyzvať, aby ste teraz nezanevreli na náš tím, ale aby ste ho podporovali ešte viacej ako doteraz. Treba vyjadriť tímu podporu a nie im teraz hádzať popol na hlavu. Áno, prišli sme o Rodgersa a polku tímu, no to automaticky neznamená, že sezóna skončila. V tíme sú ďalší hráči, hlavne mladší, ktorí potrebujú cítiť podporu od fanúšikov, obzvlášť Brett. Ja vám sľubujem, že v mojom prístupe k tejto stránke sa nič nezmení a budem sa stále snažiť prinášať informácie tak ako doteraz. Nebuďme fanúšikmi úspechu a nosme naše Green and Gold hrdo naďalej! Go Pack Go!

One thought on “REVIEW: WEEK #6 – Green Bay Packers vs Minnesota Vikings

  • 17 októbra, 2017 at 10:23
    Permalink

    Je to těžké neklesat na duši, ovšem máš pravdu, že teď se ukáže pravé srdce fanouška nejmenšího města v americkém profi sportu. Nebudeme jak Patriots fans, fanoušci pouze úspěchu. Nebudeme jak Vikings fans, fanoušci radosti ze zranění soupeřů. My jsme Packers a vždy budeme. A stejně jako v historii i do budoucna se nám to vrátí. Aaron Jones se pro příští sezónu více vyhraje, Blake Martinez pocítí větší tlak na defense a o to víc vyroste a vyzraje. A příští rok pro Super Bowl. ? Ovšem tento rok nekončí, tak Go Packs Go!!!

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Poznáme dôvod, prečo Packers podpísali druhého puntera!  |