REVIEW: WEEK #6 – San Francisco 49ers vs Green Bay Packers

Zase to nešlo. Utrpeli sme výhru.

Minulý week sme sa v Detroite poriadne vytrápili a prehrali sa sami. Ak ste si mysleli, že sa z toho poučíme a nebude sa to opakovať, mýlili ste sa. Veľmi dôležitý zápas proti 49ers sme síce dotiahli do infarktového víťazného konca, ale opäť sme dostali krutú spätnú väzbu. Hrali sme vyrovnaný zápas s tímom, ktorý má svojho hlavného QB zraneného na celú sezónu. Máme rovnakú bilanciu ako Vikings, pred nami je bye-week a neskutočne ťažká schedule. Hráme na ihriskách Rams a Patriots, doma hostíme Dolphins s bilanciou 4-2, následne ideme do Seattlu a Minnesoty. Potrebujeme hrať nad naše schopnosti a ešte lepšie.

Prvá štvrtina si zaslúži väčší opis. Kto nepozeral, môže ľutovať. Aspoň pre mňa to bola výborná reklama na futbal. Zápas začali na lopte hostia, ktorí predviedli parádny vstup do duelu. Hneď pri prvom snape sa ukázal RB Matt Breida a ukrojil sedem yardov. Vzápätí Goodwin zachytil 17 yardový pas, keď pohybom oklamal Kevina Kinga. Ďalšie rýchle hry ukončil TD beh Breidu. McCarthy kukal ako puk, išiel si oči vyočiť, no to bolo asi tak jediné, čo mohol spraviť. Dostali sme studenú sprchu. Tá asi pomohla. Secondary zlatokopov sa nestihla ani poriadne poobzerať a bolo vyrovnané. Hneď prvú prihrávku poslal Rodgers na mladíka Marqueza Valdesa-Scantlinga, ktorý získal 60 yardov! Nasledoval ho Aaron Jones, ktorý sa dostal až do End Zone, rozhodcovia zahlásili TD, no po kontrole videa svoj verdikt napravili. Mali sme ďalšiu porciu downov na jednom yarde. TD skóroval Ty Montgomery, keď na ľavej strane boli štyria hráči Packers proti dvom defenzívnym hráčom. Niners sa to rýchlo snažili hasiť, ale Monty mal dostatok priestoru na to, aby po prihrávke od Rodgersa skóroval.

Následne sme dostali ďalšiu príležitosť po fumble Reeda pri returne, no v Red Zone sme boli, ako počas doterajšieho priebehu sezóny, nuloví. Mason Crosby ukázal, že sa z detroitskej nočnej mory vyspal a trafil Field Goal. Vzápätí obrana zabrala, 49ers puntovali a tretí raz za polovicu prvej štvrtiny prišla na trávnik ofenzíva. Po druhej big play v zápase získal Graham 54 yardov a opäť sme boli v Red Zone. Aaron následne našiel pre TD voľného Adamsa, keď oklamal pohľadom safetyho a náš WR číslo 1 ostal voľný v strede End Zone. Davante chytil TD v ôsmom zápase v rade. Od roku 2016 si pripísal 27 TD a s Antoniom Brownom sú v čele tejto štatistiky.

Prestrelka pokračovala. C.J. Beathard potvrdil moje slová spred zápasu a hral veľmi dobre. Dlhým pasom našiel Goodwina, ktorý skóroval 67 yardový TD. Po prvej časti hry sme viedli 17:14. Prvá štvrtina bola parádna. Každého musela baviť. Padlo v nej dohromady 31 bodov a oba tímy dohromady zaznamenali 366 ofenzívnych yardov. V oboch prípadoch sa jednalo o sezónne maximum.

V úvode druhej štvrtiny sme opäť dostali hru naviac po ďalšom fumble San Francisca, no ani teraz sme nedokázali skórovať TD. Keby sa nám podarilo premeniť oba útoky nasledujúce po turnoveroch, dovolím si tvrdiť, že by bolo rozhodnuté. Áno, obrana nemala svoj deň, no útok na tom lepšie nebol, dokonca to bolo miestami ešte horšie. McCarthy calloval zle. Aaron nahádzal síce 425 yardov, no mal až 46 passových pokusov! Trio RBs Jones, Williams a Montgomery dostalo dokopy 18 behových príležitostí, čo je žalostne málo. Navyše to celkom po zemi ide, no vôbec sa o to neopierame. Behové štatistiky zdvihol a skreslil Aaron Rodgers, ktorý si prišiel po prvý down tri razy a ukoristil 34 yardov.

Beathard mal len 23 pokusov, z ktorých skompletoval 16 pre 245 yardov, 2 TD a v závere zápasu skončil jeho pass u CB Kevina Kinga. Objektívne musím QB hostí pochváliť. Vyzeral celkom isto, využíval slabé stránky našej obrany. Ku druhému TD Marquisa Goodwina sme dopomohli aj my, keď ho strážil 35-ročný Tramon Williams a match-up jednoznačne prehral. Goodwin je neskutočne rýchly a dynamický hráč, tam to bolo jasné. Reprezentant USA na OH v Londýne 2012 v skoku do diaľky dal viac ako jeden TD prvý raz v kariére.

Secondary nehrala dobre. Po zemi sme zlatokopom povili 174 yardov, čo podľa mňa nie je až také zlé. Breida bežal 14-krát a pripísal si 61 yardov. Horšie to bolo proti passom. Bez Jaireho Alexandra to je bieda. Videli sme to proti Lions a aj proti 49ers. Jaire dvíha secondary o úroveň vyššie, dodáva jej energiu a mne pri pohľade na zápas istotu, že to nebude až taký prúser. Pri prvom TD Goodwina sa zase „predviedol“ Safety Brice. Keď už zistil, že je zle, snažil sa aspoň o tackle, no to bolo akoby sa vrece zemiakov zvalilo v pivnici na zem. Ale pohoda. Jaire proti Rams pravdepodobne nastúpi, Kevin King musí ostať zdravý. V drafte zoberieme poriadneho safetyho resp. budeme si môcť po odchode Claya a HaHáča dovoliť podpísať niekoho z Free Agency.

Ešte by som ku secondary dodal to, že tréner 49ers Kyle Shanahan vo väčšine prípadov rozbil Capersovu obranu ešte, keď bol ofenzívny koordinátor vo Falcons a dokázal nájsť recept aj na Pettina. Shanahan je šikovný, variáciami hier dokáže miasť obranu. Môžeme byť radi, že proti nám nehral Garoppolo. Každý zápas je iný, no Garoppolo je o úroveň inde ako Beathard. Kiežby sa u McCarthyho potvrdilo to, že od lepších si čosi zoberiem. Asi by začal viac behať, necallovať hlúposti a hlavne by sa mal prestať spoliehať na to, že Aaron to nejako dá. Takého trénera môžem robiť aj ja. Najviac ma vytočilo, keď pred Crosbyho víťazným FG kamera ukázala na McCarthyho a on sa smial. Že sa nehanbí. Odpálil minimálne zápas s Vikings a Lions, Aaron urobí dva comebacky, vyhráme proti úbohým Bills a on sa hrá na frajera? Fakt mi dochádza trpezlivosť smerom k jeho osobe.

Ako už býva našim zvykom, tretie downy sme hrali veľmi dlhé. Vlastnými chybami, sackmi a penaltami sme si komplikovali situáciu, dokonca sme hrali 3&29. Keď už som spomenul tie penalty a naše zvyky. Dodržali sme aj tradíciu pri returnoch. Vyznamenal sa najmä Morrison a dokonca dva razy. Pri prvom predviedol parádny return Montgomery, no Morrison si pripísal zbytočný faul a namiesto z polovice ihriska sme rozohrávali spred našej End Zone. Po týždni sa nám opäť pripomenul zbytočným prehreškom CB Tony Brown. Niners hrali tretí down, D.J. Reeda Brown zbytočne postrčil a už lietali flagy. V závere sa tak San Francisco dostali 15 yardovou penaltou na polovicu ihriska.

Prvý raz v sezóne sa poriadne ukázal TE Jimmy Graham. Aspoň čo sa týka yardov. Zachytil päť passov pre 104 yardov, no TD nepridal. Je fajn, že nás potiahol, no Graham ako posila nehrá. Brali sme ho ako borca do Red Zone, no s Aaronom si vôbec nerozumie a je nulový. Chémia aká bola medzi Rodgersom a Nelsonom je krásna, žiaľ, nostalgická. Som zvedavý, kedy sa Graham konečne dokáže ukázať ako rozdielový hráč na konci ihriska. Neostáva mi nič iné len súhlasiť s Bartom. Zatiaľ to vyzerá tak, že sme mali dať 5 miliónov pomalému Jordymu. Graham nie je o moc rýchlejší, s Aaronom nemá chémiu a má 32 rokov. Dúfam, že týmto ho naštartujem a proti Rams si pripíše aspoň jeden TD! 

Za zmienku stojí to, že v zápase zachytili viac ako 100 yardov hneď traja naši hráči – Adams, Graham a MVS. Stalo sa to vôbec prvý raz od 12. októbra 1980! Musím spomenúť aj mladíka St. Browna, ktorý bol terčom jednej prihrávky. Corner ho mal v tesnej coverage, no St. Brown predviedol parádny catch a získal 19 dôležitých yardov. Po tomto momente nasledoval 19 yardový pass na Adamsa a víťazný FG Masona Crosbyho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Do tímu prichádza nový linebacker!  |  PREVIEW: WEEK #9 – Detroit Lions vs Green Bay Packers  |  Zostava sa nám za posledné týždne poriadne premiešala  |