REVIEW: WEEK #7 – New Orleans Saints vs Green Bay Packers

Na zápase bol prítomný aj Jeff Kahlow!

Hundleyho premiéra nevyšla podľa predstáv…

Packers nedokázali zastaviť running backa New Orleans – Marka Ingrama, nedokázali sa dostať ku quarterbackovi Drew Breesovi, nedokázali sa prispôsobiť rýchlosti hráčov Saints, nedokázali predvádzať kvalitné tackles, nedokázali byť blízko pre receiveroch, ktorí veľmi efektívne dokázali využiť naše slabé miesta v obrane. A tak sa polčasové vedenie 14-7 otočilo na prehru doma na Lambeau Fielde v pomere 17-26. Saints v druhom polčase dominovali a zaslúžene nás porazili.

Začnem od muža, na ktorého bol zvedavý celý svet NFL. Brett Hundley nastúpil na svoj prvý zápas NFL v pozícií starting QB a nebola to žiadna sláva. Pred týždňom bol hodený do poriadne divokej vody a jeho šanca na úspech bola minimálna. No teraz mal týždeň prípravy, keď trénoval s 1. tímom a všetci sme netrpezlivo čakali, čo nám v nedeľu proti Saints predvedie. Avšak hrací plán nášho skvelého a úspešného trénerka bol velice zaujímavý. Ale k tomu sa ešte dostanem, nebojte, to si vychutnám. Poďme späť k Hundleymu. Jeho finálne čísla boli 12/25 pre 87 yardov, 1 interception a jeho passer rating bol úbohý – 39.9… Quarterback, ktorý neskompletuje nad 50% svojich prihrávok, tak proste vyhrávať nemôže. Vo vzduchu nebol pre Saints žiadnou hrozbou. Chémia medzi ním a našimi WRs/TEs je veľmi slabá. V úvode zápasu nachytal obranu Saints v offside a mal tak free play, v downfielde bol úplne voľný Jordy Nelson, no Brett stále čakal a čakal a po uplynutí jedného tisícročia poslal pass na Jordyho, ktorý bol pokrytý 2 hráčmi a nič z toho nebolo. Ďalšia takáto hra skončila takmer interception, keď hodil loptu na Cobba, ktorý bol pokrytý 2 hráčmi a nebyť jeho duchaprítomnosti, tak je to pick pre Saints. Podobná situácia prišla opäť, keď posielal dlhý pass na Adamsa, no ten bol perfektne krytý CB Lattimorom (ktorý mimochodom odohral fantastický zápas a od nášho Kinga je 500 svetelných rokov napred), no aj napriek tomu loptu zachytil nádherne jednou rukou, jedinou chybičkou krásy bolo, že dopadol do outu. No a všetko to vyvrcholilo v závere zápasu pri 3&6, keď hodil dlhú a nepresnú loptu na Martyho Bennetta, ktorá bola od neho minimálne 5 yardov a tento pass skončil íčkom, ktoré zachytil safety Kenny Vaccaro a naša nádej na víťazstvo sa skončila. Príliš dlho čaká a bolo vidieť, že Jordyho, alebo Davanteho tento zápas vôbec nebavil, popravde sa im ani nečudujem. Celý zápas na nich neletela poriadna prihrávka. Na Adamsa smerovalo 5 prihrávok, no zachytil len 2 pre 12 yardov a Jordy zachytil len jednu pre 13 yardov. Najviac yardov získaných zachytenou prihrávkou mal Bennett, ktorý si pripísal 17 yardový catch. Čo je na jeden z najlepších passových útokov v lige poriadna, ale že naozaj poriadna slabota. Ďalšou chybou mohlo byť, že mal až primálo passových pokusov za sebou a nedokázal sa dostať do rytmu. Očakával som, že sa budeme snažiť o krátke prihrávky do slantov a podobne, no nič podobného som sa nedočkal. Naopak po zemi bol Brett oveľa nebezpečnejší. Celkovo mal 3 behy pre 44 yardov vrátane 14 yardové TD behu. Pri týchto behoch nebol príliš opatrný a o slide sa ani zďaleka nepokúšal. Po zápase sa vyjadril, že to nie je jeho štýl. No úprimne, do budúcnosti budem rád, ak sa naučí slideovať. Jeho ruka nie je presvedčivá, čiže bude musieť získavať yardy po svojich a už videl, že čo sa stane, ak QB schytáva poriadne veľa hitov. Na záver k Brettovi to zhodnotím takto, bolo očividné, že Packers nežiadali Hundleyho o to, aby vyhral zápas, čo sa mu aj nepodarilo.


OTRASNÝ PLAYCALLING

No a hneď Bretta prepojím s našim Fatttyyy Mikeom. Po zápase McCarthy ochraňoval Bretta, že on za problémy v passovej hre nemôže a problém bol v ňom. „Bola to výzva, ktorú som nedokázal premeniť. V kapse sa necítil pohodlne a to je moja zodpovednosť. Odviedol som otrasný coaching.“ Nuž Mike, nemôžem inak a musím s tebou súhlasiť. V plnej kráse si nám ukázal, že Aaron ti 7 rokov kryje zadok. Jeho playcalling je otrasný. Po zápase proti Vikingom povedal, že má v Bretta plnú dôveru, no v zápase proti Saints to tak nevyzeralo. V prvej štvrtine získame 2 turnovery po 2 interceptions, máme psychicky aj herne navrch a on to pošle 2x 3&von. Čo viacej chce preboha?! Zacalluje 2 behy, sme pol yardu od 1. downu, v backfielde je Jones, ktorý získava 10 yardov na beh a on sa rozhodne pre krátku prihrávku do slotu na Adamsa, ktorú Saints vynikajúco zablokovali! Potom tam pošle Montgomeryho, ktorý je totálne nemožný a opäť ideme 3&von. Tu sme mali Saints odskočiť a využiť vývoj zápasu v náš prospech. Ak nedokážeme takéto situácie využívať, tak nemáme šancu porážať nikoho a ani si to nezaslúžime. Ďalej by som sa vyjadril aj k defenzívnemu koordinátorovi Domovi Capersovi. Vie on vôbec, čo to je screen? Keď Saints boli na lopte pred svojou end zone pár sekúnd pred koncom polčasu a boli na 3&17, tak som hneď Rolovi napísal: „O čo, že to bude screen?!“ A čo sa stalo? Screen a 1. down… Nitro package bez Burnetta moc nefunguje. Kamara s Ingramom si z našej obrany spravili trhací kalendár. Ingram mal 22 behov pre 105 yardov a 1 TD, pripomeniem, že pri hre, keď skóroval TD, tak sme mali na ihrisku len 10 obrancov… Kamara si pripísal 9 behov pre 57 yardov, ale k tomu pridal 5 zachytených prihrávok pre 50 yardov po sreenoch. 


Naša secondary začala zápas parádne, keď si pripísala v prvej štvrtine 2 interceptions. Prvú zachytil Damarious Randall, keď to najprv vyzeralo, že Packers hrajú zone coverage, tak prešli do man to man coverage a Damarious v end zone nádherne zachytil Breesovu prihrávku. Treba uznať, že keď má Randall šancu zachytiť loptu, tak ju zachytí. Má najistejšie ruky z pomedzi našich backov. Druhú interception si pripísal Davon House po skvelej coverage pri pravej side line. Kevin King odohral otrasný zápas. Absolútne nedokázal reagovať na pohyby receiverov a na ihrisku pôsobil dojmom ako keby tam nejako nechtiac zablúdil. Zatiaľ to vyzerá tak, že je to ďalší perfektný pick od Teda Thompsona. Brees celkovo skompletoval 27/37 passov pre 331 yardov 1 TD a 2 INT. Brees tak vo všetkých 7 zápasoch proti Packers nahádzal +300 yardov. Pripomeniem, že Ted Ginn, ktorý má 32 rokov, dokázal zachytiť 7 passov pre 141 yardov. V pass rushy sme za celý zápas zaznamenali len jeden sack od Nicka Perryho. Clay Matthews nedokázal vytvárať tlak na Breesa, ale raz perfektne prečítal screen na Kamaru a zabránil tak ďalšiemu mega zisku. Hráčom, ktorého dnes nepochválim je rookie S Josh Jones, ktorý mal za zápas 3 penalty v special teamoch, čo je veľa. 


No a na záver som si naschvál nechal hráčov, ktorých chcem pochváliť, aby som si aspoň trošku zlepšil náladu. Začnem nikým iným ako našou nádejou – RB Aaronom Jonesom. Ak tu bola doteraz nejaká debata, v ktorej sa diskutovalo o tom, ktorý RB by mal dostať väčšinu hracieho času (Monty vs Jones), tak po nedeľňajšom zápase je týmto debatám koniec! Jones opäť predviedol vynikajúci výkon. Hneď v prvom drive si pripísal 4 behy pre 70 yardov, vrátane 46 yardového TD behu, keď parádne prečítal bloky a nedotknutý dobehol do end zone. Potom ich McCarthy striedal a Jones naďalej porážal Montgomeryho v každom hernom aspekte. Montgomery nedokáže čítať bloky, ten proste dostane loptu, a rozbehne sa hlava nehlava. Na druhej strane Jones robil počas celého zápasu dobré rozhodnutia. Deň zakončil so 17 behmi pre 131 yardov a 1 TD, čo je priemer na jeden beh 7,7 yardov!! Montgomery si pripísal 4 behy pre 6 yardov. OTRAS. Jonesov 46 yardový TD boj najdlhším TD behom RB Packers od roku 2015, keď James Starks skóroval TD po 65 yardovom behu. Aaron nám ukázal skvelý inštinkt, keď v tretej štvrtine nemal priestor kam pokračovať, tak to otočil do druhej strany a získal tak pre nás 21 yardov. No Saints si neskôr uvedomili, že Hundley ich neporazí a tak poslali 9 hráčov do boxu, aby pokryli Jonesa. Skvelá práca Aaron, len tak ďalej! Ďalší hráč hodný pochvaly je kto iný ako Blake Martinez. Už v prvom polčase mal na svojom konte 11 tackles. Dokázal dobre čítať hru a z obrany odohral najlepší zápas. Zápas zakončil so 16 tackles. Dámy a páni, tu nám rastie parádny hráč! Ďalší hráč z obrany, ktorý si zaslúži pochvalu je CB Davon House. Spomedzi našich DBs odohral najlepší zápas a aj jeho coverage bola spomedzi danej skupiny najlepšia. Posledný hráč z obrany, ktorého chcem pochváliť je Kenny Clark. Kenny nám spravil obrovský skok vo svojom futbalovom vývoji. Zablokoval dokonca aj extra point, potom takmer zablokoval pass Breesa, keď mu chýbal len milimetrík a jeho najlepšia hra prišla, keď nádherne prečítal ďalší screen na Kamaru, hodil šprint a vytlačil ho z ihriska. Ďalej pochválim aj LG Justina McCraya, ktorý zastúpil zraneného Laneho Taylora a odviedol slušnú robotu na nováčika. Posledným hráčom na pochvalu je punter Justin Vogel. Justin puntoval celkovo 5x s priemerom 47.6 yardov na jeden punt a jeho najdlhší punt meral 60 yardov. 


BONUS: Na zápase bola prítomná aj naša obrovská klubová legenda – len jeden a jedinečný BART STARR! Zároveň oznámil, že toto bol jeho posledný trip na miesto, kde odohral výnimočnú kariéru. Starr daroval predmety do Green Bay Packers Hall of Fame ako napríklad svoj prsteň pre svetového šampióna a ostatné predmety ako hodinky, ktoré dostal za titul svetového šampióna v roku 1962, prsteň za uvedenie do Packers Hall of Fame v roku 1977, sako a hodinky, ktoré dostal za ocenenie MVP v SBs I a II.

Manželka Barta Cherry videla, že prsteň Barta sa predáva na eBay za $100,000 a tak dostala strach, že prsteň jej manžela bol ukradnutý. No následne sa ukázalo, že prsteň nikto neukradol a bol v bezpečí. Na základe tohto sa Bart rozhodol, že ho daruje do Packers Hall of Fame, aby už nikto nikdy na ňom nemohol falošne zbohatnúť. Nádherné gesto od Barta! Ďakujeme Bart a Cherry! Zároveň Bartovi želám hlavne veľa, veľa zdravia, nech tu je s nami ešte minimálne 50 rokov! 🙂 Všetci určite veľmi dobre viete, že Barta nesmierne obdivujem. O Bartovi som spravil aj osobitný článok, kde som vám odôvodnil, prečo ho považujem za najlepšieho QB, aký kedy chodil po ihriskách NFL! Ak ste ho ešte nečítali, tak nech sa páči 🙂

 

4 thoughts on “REVIEW: WEEK #7 – New Orleans Saints vs Green Bay Packers

 • 24 októbra, 2017 at 11:00
  Permalink

  Naprosto skvostně a realisticky popsané. Ale to už je standard.
  Jen tři poznámky:
  – Mě se úplně ze všech nejvíc líbil D. House. INT, stále nalepenej na hráči a i několik tacklů.
  – Do zklamali bych dal Clinton Dixe. V jeho plus hovoří že za Kingem, který by naprosto mimo mu zbývalo k vykrývání dost velké hřiště. Ale nazvedl mě ze židle jak tuším Thomas chytil na zemi míč. On ho přeskočil 2m skokem aniž by se ho dotkl. Pak si to sice uvědomil, ale Thomas získal 6y a složitě ho lámali na zem.
  – vedení a coaching staff to na konci sezony zhrne: předtím jsme byli 8x v PO teď to bohužel z objektivních důvodů nevyšlo (AR), ale máme talentovanou obranu. Jako několikrát předtím. Z toho bych vždy zvracel. A jede se vesele dál ve stejné sestavě.

  Reply
 • 24 októbra, 2017 at 11:30
  Permalink

  K tomu playcallingu len tolko, ze tyzden vykrikuje po kazdom novinarovi jak Brettovi veri a potom z prvych 12 hier zahlasi 10 behov.. vodu kaze, vino pije
  Co sa secondary tyka, tak to je okrem ineho aj vysledok nasej “vysokej aktivity” pocas FA, ale na to sme si uz zvykli, vsakze..
  No nic, Go Pack Go

  Reply
 • 24 októbra, 2017 at 13:38
  Permalink

  K tym WR, to ja vidim skor opacne. Podla mna to nebolo tym ze ich zápas nebavil, ale oni nanho nastupovali uz z porazeneckou naladou. To znechutenie a odovzdany postoj ktory som videl z Jordyho po nekompletnych prihravkach mi strasne prekazal. Zvesene ruky, sklesly pohlad. Brett nie je a nikdy nebude Aaron. Nedokaze tak citat obranu a nedokaze hodit tak dokonale umiestnene lopty. Ale to predsa musia vsetci z Green Bay vediet. A kto iny by mal svojmu mlademu QB pomoct ak nie jeho spoluhraci a “hviezdny” WR ? Cely Coaching Staff by si zasluzil prinajmensom facku. Ostava dufat ze po BEY weeku nas cakaju lepsie casy.

  Reply
 • 24 októbra, 2017 at 21:30
  Permalink

  kamarátovi som už vravel pred pár rokmi a stále sa opakujem že Aaron premárnil najlepšie roky futbalového života tím že počúva tie sračky v sluchátkach a nebiť jeho tak sme pod ale velmi pod podpriemerný tým. Len sa utešujem že Aaron má na to aby tu bol ešte minimálne 8 sezon na top úrovni a hádam sa nám podarí aspoň raz vyhrať SB, ak bude Aaron zdravý samozrejme. Mimochodom Bart nechceš byť trénerom? Lebo mám pocit že už viac ludí v okolí rozumie futbalu viac ako ten náš šašo na side line.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *