REVIEW: WEEK #7 – Oakland Raiders vs Green Bay Packers

Perfektný výkon nášho útoku znamenal 6. víťazstvo!

Green Bay Packers nadviazali na úspešnú sériu 7. víťazstiev za sebou proti Oaklandu Raiders od roku 1990 a doma na Lambeau Fielde si pripísali 8. víťazstvo v rade pomerom 42:24. Zlomový okamih zápasu prišiel krátko pred koncom prvom polčasu. Packers viedli 14:10 a QB Derek Carr spravil tesne pred end zone fumble, keď mu lopta vypadla pri tom, ako sa ju snažil dostať do end zone a bol z toho touchback. Raiders tak prišli o možnosť viesť 17:14, loptu dostal Rodgers, prešiel celé ihrisko a bol z toho TD na 21:10 s tým, že Packers začínali druhý polčas na lopte. 

PERFEKTNÝ RODGERS

Aaron Charles Rodgers je stále elitným quarterbackom a v zápase proti Raiders to len potvrdil. Naša 12ka vyzerala neskutočne a zahrávala hry ako na bežiacom páse. Keď Rodgers vytiahne svoju legendárnu „opaskovú“ oslavu, tak viete, že na si na ihrisku robí čo chce. Pomáhala mu excelentná ofenzívna lajna, ktorá mu dávala kopec času. Dokázal manipulovať obranou pomocou svojich očí, rozdával milimetrové prihrávky a robil presne to, čo bolo treba. Skompletoval 25/31 prihrávok pre 429 yardov, 5 TDs, 0 INT a k tomu pridal 2 behy pre 6 yardov a 1 TD. Zápas zakončil s perfektným passer ratingom 158.3, čím sa stal prvým hráčom v histórii Green Bay Packers, ktorému sa podarilo odohrať zápas s perfektným passer ratingom. V zápase hodil aj svoj 350. passový TD v kariére a stal sa tak najrýchlejším hráčom v histórii NFL, ktorému sa podarilo nahádzať 350 touchdownov. Potreboval na to 172 zápasov. Doposiaľ bol držiteľom tohto rekordu Drew Brees (180 zápasov). Rodgers má aktuálne vo svojej kariére 22 zápasov s minimálne 4 TD prihrávkami, čím prekonal Dan Marina a posunul sa tak v tejto štatistike na 5. miesto. Taktiež po prvý krát vo svojej kariére hodil 2 TD prihrávky na running backov. Rodgers sa stal aj prvým hráčom od roku 1991 (Mark Rypien), ktorému sa podarilo v jednom zápase nahádzať 5 TDs a pridať aj jeden po zemi. Rodgers si tiež nahádzal kariérne maxim v yardoch na jednu prihrávku – 13.8. Doteraz jeho najlepším počinom bolo 12.3 yardov na jednu prihrávku.

Posledné zápasy hrá ukážkovo a za mňa je v priamom boji o MVP. 

OS LAFLEUR-HACKETT-RODGERS

Vyzerá to tak, že každým týždňom sa tri ústredné hlavy nášho útoku (HC LaFleur, OC Hackett & QB Rodgers) dostávajú do väčšej pohody, play calling začína byť istejší a zrejme našli ten správny recept na to, ako koordinovať ofenzívu vedenú Aaronom Rodgersom. Kreativita play-callingu a dizajn jednotlivých plays bol v zápase s Raiders perfektný. Chalani nám ukázali, že sa máme na čo tešiť a ich ofenzívna mašina sa začína rozbiehať a Rodgers sa dostáva do rytmu. Celý svet NFL tvrdil, že náš útok bude bez Davante Adamsa bezzubý. No verte tomu, či nie, jeho absencia nášmu útoku pomohla vyrásť. Chalani ako MVS, G-mo, Kumerow, či Lazard nemali inú možnosť než sa ukázať a zahrávať plays, ktoré od nich LaFleur potreboval. LaFleur konečne začal využívať aj FB Dannyho Vitaleho a pripravil si pre neho niekoľko krásne nadizajnovaných plays. Doposiaľ Danny zachytil zo 7 targetov 6 prihrávok pre 94 yardov, čo je priemer 15.6 yardov na jednu play. Matt si na Raiders pripravil perfektný game plan. Toto sú receiving štatistiky jeho backov: 

Vitale – 2 zachytené prihrávky pre 43 yardov

Jones – 4 zachytené prihrávky pre 33 yardov, 1 TD

Williams – 4 zachytené prihrávky pre 26 yardov, 1 TD

10 zachytených prihrávok pre 102 yardov, 2 TDs od backov a 3 z ich catchov boli pre plus 20 yardov.

8 rôznych hráčov v tomto zápase zachytilo prihrávku od Aarona Rodgersa. Každý z nich ich mal minimálne dve. 5 hráčov zachytilo TD prihrávku (Jones, Williams, Graham, MVS, Kumerow). 6 hráčov malo plus 20 yardovú play. Toto všetko bez Davante Adamsa!!

Milujem útok Matta LaFleura!!!

No a čo sa mi najviac páči? Pred sezónou sa viedli reči o tom, že ako bude náš útok vyzerať. Či bude vyzerať ako McVayov, či Shanahanov. Avšak po 7 zápasoch sezóny vieme, že nevyzerá ani ako jeden z menovaných. Matt nenasadil nejakú šablónu, ktorej sa chce držať a bude hovoriť, že chceme hrať takto. On hrá tak, ako to vyžaduje situácia. Každý zápas v tejto sezóne bol iný a vyhrali sme ich rôznymi spôsobmi. Matt vie nájsť recept, ktorý bude na daného súpera platiť a hrá tým spôsobom, ktorý mu dá najlepšiu šancu na víťazstvo. Keď ešte raz budem počuť niekoho hovoriť o tom, či hráme podľa McVaya alebo Shanahana, alebo že si LaFleur s Rodgersom nerozumie a majú problémy, tak mu dám facku!

GRUDEN VYŠKOLIL PETTINA

Každému bol jasné, že Raiders sú bez poriadneho WR a budú sa spoliehať na behovú hru, plus ich nebezpečných tight endov. Bolo nad slnko jasné, že ich hráči sa uvoľnia buď vďaka perfektne odbehnutej route, perfektnému play designu a nájdeniu slabých miest v zónovej obrane. Každému hneď napadne, že tak poväčšinu času budeme hrať man coverage a ich WRs sa nedokážu uvoľnovať na pravidelnej báze, obzvlášť keď máte na pozícii cornerov Kinga, Alexandera, či Williamsa, ktorým sa v tejto sezóne v man-coverage darí naozaj dobre. Ubránili už oveľa väčšie mená ako majú v tíme Raiders a proti Oaklandu by problém mať nemali. Toto vedel úplne každý, teda až na nášho defenzívneho koordinátora Mika Pettina. Vysvetlí mi niekto, prečo tam calloval nezmyselné zone coverage?!!!! Gruden si pripravil perfektné play dizajny a Pettina školil jedna radosť. Jeho hráči boli vkuse na míle voľní a Pettine nevedel nájsť odpoveď. Gruden bol vždy o krok napred a pravidelne sa mu darilo vytvárať excelentné matchupy. Pettine chcel na neho zareagovať, zacalloval man coverage, no Gruden to čakal, na ihrisku našiel ILB B.J. Goodsona proti TE Darrenovi Wallerovi, ktorý si z neho robil dobrý deň a za zápas chytil 7 prihrávok pre 126 yardov a 2 TDs. Ak má Pettinova obrana zlý vstup do zápasu, tak dokáže na to zareagovať a oklepať sa. Avšak teraz to absolútne nedokázal a celý zápas bol o krok vzadu. Horší zápas od Pettina som ešte nevidel. Budúci týždeň hráme proti Chiefs a najmä proti TE Travisovi Kelcemu. Keď si Reid pozrie film z tohto zápasu, tak mu bude nad svetlo jasné, čo treba robiť. Pettine musí nájsť spôsob, ako zastaviť tight endov, inak nás budúci týždeň čaká dlhá noc.

OSTATNÉ POSTREHY

 • ILB B.J. Goodson síce v coverage horel, ale na 4. downe tesne pred end zone zahral nádhernú play na RB Jacobsa, nepustil ho do end zone a prišiel tak turnover na downoch. 
 • TE Jimmy Graham odohral naozaj dobrý zápas. Premenil veľký first down s niekoľkými yardami po zachytení prihrávky, keď sa vyhol hneď dvom hráčom Raiders, na čo sme zvyknutí neboli a taktiež skóroval aj touchdown.
 • ILB Blake Martinez možno neodohral najlepší zápas, ale jeho play v závere prvého polčasu na Derekovi Carrovi, ktorý následne spravil fumble, mu pomohla a nejdem mu nakladať. 
 • ILB Blake Martinez missol tackle na RB Jacobsovi a z 2 yardového zisku bol zisk 42…
 • WR Marquez Valdes-Scantling aktuálne vedie NFL v počte zachytených prihrávok nad 40 yardov. Aktuálne ich má na svojom konte 5. A kto by to nevedel… tento chalan je EXTRÉMNE RÝCHLY!
 • Pri tom TD, čo skóroval Kumerow a bežal tesne popri oute, tak mi to pripomínalo štýl behu kapitána Jacka Sparrowa, hhhh. 
 • Allen, ako to čo mal znamenať ten drop, hmmmm?!!!
 • Následne krásny 26 yardový catch vo výskoku. To bola parádička!

 • Videli ste ten blok v downfielde od RB Aarona Jonesa, ktorým vypratal cestu pre 74 yardový TD v podaní MVS?! Veľká paráda!
 • Ako čo tá reakcia na prihrávku od Rodgersa a následný catch?! Robíš si z nás srandu Jones?!! To bolo niečo šialené!! 
 • S Adrian Amos bol najskôr v úvode zápasu doslova odpálený RB Jacobsom, avšak oklepal sa a od toho momentu hral perfektne. Pripísal si aj 2 krásne zrazené prihrávky a bol jediným zábleskom v našej passovej obrane. Za mňa najlepší obranný výkon. 
 • Všimli ste sa, že ako často sa blokár Raiders len hodil pod nohy Za´Dariusa Smitha?
 • Ofenzívna lajna Raiders je neskutočná. Proste WOW!!!!
 • Darrius Shepherd má zrejme po minulom zápase trošku nakakané v gatiach. Nikto v okolí 10 yardov pri ňom nie je a on si zamáva o fair catch na 10 yardovej línii. Asi by som povolal CB Tremona Smitha z practice squad…
 • Blocking na kickoff returnoch bol doposiaľ otrasný a v tomto zápase tomu nebolo inak. TRAGÉDIA. 
 • Tá offensive pass interference proti Kumerowovi bola najhoršou penaltou za OPI akú som kedy videl… 
 • Brutálne potrebujeme, aby sa nám vrátil S Darnell Savage, lebo pri 2 a 3 TEs setoch horíme jedna radosť. 
 • Tony Romo je ako komentátor úplný GÉNIUS! Prosím, je nejako možné vybaviť, že bude komentovať každý jeden zápas Packers?
 • Gold Package… akože čo to malo zase znamenať… Lambeau Field mŕtvy, atmosféra slabota… Zase ste sa raz ukázali. Ešte že máte lístky len na 2 domáce zápasy…
 • Milujem tento futbalový tím!
 • Go Pack Go and we are 6-1!!!!!!

One thought on “REVIEW: WEEK #7 – Oakland Raiders vs Green Bay Packers

 • 22 októbra, 2019 at 9:39
  Permalink

  Líbí se mi, že v každém zápase je hra založená na někom jiném, proti slabším ofenzívám na obraně, proti slabším defenzívám podle situace buď na běhu, nebo na pasu a když to nejde Jonesovi, zaskočí Williams. Takže mi ani nevadí, že byla tentokrát obrana jako ementál, v Kansasu to bude muset být zase úplně jiné. Je třeba říct, že nám už druhý zápas po sobě přálo štěstí, ale to jde naproti připraveným. Design her už se mi líbil moc. Doufám, že Aaron i nadále udrží ego na uzdě. Go Pack Go!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *