REVIEW: WEEK #8 – Green Bay Packers vs Kansas City Chiefs

Vydreté a veľmi cenné víťazstvo na Arrowhead Stadium!

Green Bay Packers tretí týždeň po sebe hrali proti súperovi, ktorý mal na prípravu viacej času a po tretí krát sa im podarilo zvíťaziť! Tentokrát sa im podarilo dobiť pevnosť menom Arrowhead Stadium a domácich Kansas City Chiefs porazili pomerom 31-24. Týmto víťazstvom sa Packers posunuli na bilanciu 7 výhier, 1 prehra a stále držia krok s čelom konferencie. 

NESKUTOČNÝ AARON JONES

 Po tomto zápase musí byť running back Aaron Jones považovaný za aktuálne jedného z najlepších running backov v NFL. Pamätáte si ako v úvode jeho kariéry sme hovorili o tom, že nemôže byť veľa na ihrisku, lebo má slabú pass protection? Zamakal na tom a aktuálne je podľa Pro Football Focusu najlepším pass protect running backom v lige. Z Aarona sa stal kompletný back, ktorý dokáže všetko. Behať, chytať, blokovať. V zápase proti Chiefs dokopy nazbieral 226 yardov a 2 TDs. Z toho 159 yardov a obidva touchdowny prišlo zachytenou prihrávkou. A aby toho nebolo málo tak posledný drive zápasu sa niesol úplne v jeho réžii. Jeho posledný catch v štvrtej štvrtine znamenal víťaznú definitívu. Aktuálne má na svojom konte 466 nabehaných yardov a 8 behových TDs. Plus 335 nachytaných yardov a 3 chytené TDs. Zároveň vedie ligu v počte TDs. Aaron Jones sa stal len 12. hráčom v histórii NFL, ktorý v jednom zápase vyprodukoval minimálne 60 nabehaných yardov a minimálne 150 nachytaných yardov. Posledný hráč, ktorý takéto niečo dokázal bol Todd Gurley v roku 2017. Proste Aaron Jones musí byť najšťastnejším človekom v Green Bay, že McCarthy je preč. Chcete ešte ďalšiu zaujímavosť? Aaron Jones je druhým najlepšie hodnoteným receiving RB v NFL. No a kto je na treťom mieste? No predsa Jamaal Williams! Ešte chcete ďalšiu? Len 5x sa v tejto sezóne stalo, že RB vyprodukoval plus 200 yardov. Fournette na to potreboval 31 dotykov s loptou (245). McCaffrey 29 (209). Cook 27 (218). McCaffrey 25 (237). No a Aaron Jones potreboval len 20 dotykov na to, aby nazbieral 237 yardov.

RB Jamaal Williams si pripísal jeden behový a jeden zachytený touchdown. Najmä ten jeho catch v zadnom rohu end zone bol paráááádny. Predviedol nám aj niekoľko parádnych tanečkov a skvele dopĺňal svojho kolegu Aarona Jonesa. 

NENÁPADNÝ HRDINA

Niekedy vám stačí jedna skvelá play na to, aby ste sa stali jedným z hrdinov zápasu. A toto je aj prípad DB Chandon Sullivana. Jeho parádne zrazená prihrávka smerujúca na TE Travica Kelceho na 3rd&7 znamenala extrémne dôležitú stopku. Chiefs sa rozhodli puntovať a loptu už neuvideli. Chandon perfektne prečítal Kelceho in-breaking routu a perfektne načasoval svoj zákrok na loptu. Moore mal Kelceho úplne voľného. Avšak perfektné čítanie hry a reakcia v podaní Sullivana znamenala punt. 

K nenápadným hrdinom tohto zápasu musím zaradiť ešte DT Tylera Lancastera. Packers vyrovnali zápas field goalom na 17:17, loptu dostali Chiefs a mali tak šancu získať vedenie na svoju stranu. No hneď na prvej hre drivu, DT Tyler Lancaster vyrazil loptu z rúk RB LeSeana McCoya a sám ju aj zaľahol. Packers tak získali excelentnú štartovaciu field position, skórovali TD a zrazu boli na koni. 

WOOOOOW/EEEEEEH

QB Aaron Rodgers odohral ďalší vydarený zápas. Rodgers si túto sezónu užíva a odzrkadľuje sa to aj na výkonoch. Jeho hod na Kumerowa a následne catch. Všimli ste si trajektóriu lopty ako vo vzduchu menila smer a išla smerom od coverage?Proste wooow. Ten TD catch v podaní Williamsa? Woooow. Aaron po zápase povedal, že tam videl Jimmyho Grahama a niekoho, kto beží za ním. Hodil loptu a pôvodne dúfal, že ju buď zachytí Jimmy na jump ball a ak nie on, tak ten za ním by ju mohol chytiť. 

Avšak mám tu aj zopár výčitiek voči jeho osobe. Mal tam dva hody, pri ktorých som doslova zamrzol. Ten prvý bol, keď Grahama podhodil asi o 5 yardov a už to bola interception, avšak obranca ju dropol. Potom v red zone, keď hádzal loptu do end zone, avšak opäť nebola presná a Honey Badger takmer zachytil one handed interception. Potom čo som ešte nepochopil. Máme 50 sekúnd do konca polčasu, dva time outy a sme na lopte. Rodgers si tam robí v pohode audibly a kvôli tomuto z času odkrojil 15 sekúnd. Prečo si proste nezobral time out? Toto ešte z mojej strany nie je všetko. Hrá sa tretí down a Rodgers má úplne voľného FB Vitaleho stredom ihriska, avšak rozhodol sa, že opustí svoj pocket, bežal do pravej strany a bol z toho len throwaway. Rodgersove rozhodnutie ultimátne zmenilo prvý down a možno TD na punt. Je pravda, že tam bol blitz, avšak podľa mňa sa Vitale trafiť dal. Alebo tá play, keď Chiefs poslali na Rodgersa úplne všetko čo mali a Lewis bol totálne voľný stredom ihriska pred TD, avšak on to zobral po svojich? Ešte mi napadá jedna play, a to keď loptu držal extrémne dlho, Chiefs ho sackovali tesne pred end zone a Scott namiesto pohodlného puntu musel kopať z konca vlastnej ens zone… Áno, Rodgers odohral vydarený zápas, avšak niekoľkokrát spravil fakt veľkú chybu. 

TACKLING, TACKLING, TACKLING,…

Tackling bol opäť raz obrovským problémom. Vďaka missnutým tacklom v priestore získavali hráči Chiefs veľké množstvo yardov po prvom kontakte. Tackling je o sústredení a prístupe. Packers musia zapracovať na obidvoch. S Darnell Savage nezažil príliš vydarený návrat do zápasového diania a missol hneď niekoľko tackles. Martinez mal problémy dostávať sa z blokov a Kevin King bol azda najslabšie tacklujúcim hráčom na ihrisku a k tomu sa mu nedarilo ani v coverage. Ak by Packers poriadne tacklovali, tak polovica drivov v prvom polčase by bola zastavená…

„STARÝ-DOBRÝ“ SPECIAL TEAM

Special team bol zase raz otrasný. Pustených 95 kick return yardov hovorí samo za seba a punt, ktorý mal byť zachytený na 15 yardovej línii sa dokotúľal až na dvoj-yardovú líniu (Shepherd). Punter JK Scott odohral extrémne slabý zápas a útoku Chiefs „pomáhal“ ako len vedel. Jeho priemer 35.3 yardov na jeden punt je veľmi slabučký. Packers sa budú musieť poobzerať po novom punt returnverovi. Darrius Shepherd proste neprináša potrebnú konzistenciu, ktorú od punt returnera chcete vidieť. Už prišiel o rolu kick returnera, kde ho nahradil Sullivan. Avšak ani tomu sa moc nedarilo a to najmä kvôli otrasným blokom. Mal priemer len 16 yardov na jeden kick return a len raz sa dostal za 25 yardovú líniu. 

VŠAK MU ZAKÚR POD ZADKOM!!!

Mike Pettine už druhý týždeň po sebe išiel sám proti sebe. Pettine calloval 4 man rush so zónovou obranou, aby predišiel big plays, čo sa mu v podstate aj podarilo, keď sa za celý zápas pustila len jedna big play, avšak v druhej štvrtine útok Chiefs našu obranu jedol doslova zaživa. Chiefs hrali s náhradným quarterbackom a bez dvoch starterov v OL. Čo je teda pre Andyho Reida ideálny gameplan? No predsa dostávať loptu z rúk svojho QB čo najrýchlejšie, v OL na Smithovcov posielať dvojbloky a pre WRs a TEs vytvoriť perfektný schémy, vďaka ktorým sa uvoľnia v priestore proti zone coverage. A čo spravil Pettine? Posielal 3-4 man rush, čiže v OL si pekne mohli Za´Dariusa či Prestona zdvojiť. Coverage bola zónová a Reidove schémy pracovali na jednotku s hviezdičkou. Takže Moore nebol pod tlakom, mohol sa lopty zbaviť rýchlo a pohodlne, ktorú hodil na úplne voľného receivera, ktorý našiel slabé miesto v zónovej obrane. Prečo sme akože robili niečo takéto?!!! Keď tam Pettine raz za čas poslal blitz, tak útok Chiefs bol úplne z tempa. Ja by som tam posielal blitzy minimálne v 40% snapov. Polka ich OL je zranená a hrajú s backupom. Nehovorte mi, že si budú vedieť v kľude preberať blitz. Proste vyvinúť na Moora čo najväčší tlak a proti WR hrať press coverage, čím by prinútil Moora hádzať loptu do tesných priestorov, kde je percentuálne o dosť väčšia šanca na chybu. Oukej, Pettine síce ubránil explozívny útok Chiefs a nemali takmer žiadne big plays, avšak prečo im to robiť jednoduchšie, obzvlášť keď tam je náhradný QB s polo deravou OL… Fakt nerozumiem… Proste tam pošlime ten blitz. No Pettina chcem pochváliť za to, že v druhom polčase udržal útok Chiefs len na 105 yardoch. Proste nebolo to totálne zlé, avšak podľa mňa niekedy netreba byť príliš posratý z Hilla a náhradnému QB treba poriadne zakúriť pod zadok. 

OFENZÍVNA LAJNA SPALA

Počas 7 zápasov to vyzeralo tak, že ofenzívna lajna Packers je jedna z najlepších v lige a Aaronn Rodgers sa absolútne nemusel obávať o to, že by nemal čas na odhody. No proti Chiefs to bolo doslova otrasné, nakoľko Rodgers bol pod tlakom pri POLOVICI svojich dropbackov!!! V prvom polčase sme si vôbec nevedeli rady s neustálym blitzom zo strany Chiefs, no v druhom polčase už to bolo trošku lepšie. Rodgers bol sackovaný 5x a pod tlakom bol takmer neustále. Toto vôbec nie je dobrý obraz pre našu OL, keď súperovi chýbal Chris Jones, či Frank Clark…

OT Alex Light musel na chvíľu zaskočiť na poste LT za Bakhtiariho a neskôr aj na psote RT za Bulagu. A musím povedať, že si viedol fakt solídne. Nie som si istý, či bude musieť Bulaga vynechať nejaké zápasy, avšak Light bude musieť hrať minimálne takto ako hral teraz, ak nechceme mať veľké problémy. Chcem ešte pochváliť LG Elgtona Jenkinsa, ktorý bol v tomto zápase jednoznačne našim najlepším ofenzívnym lajnmenom a odohral skvelý zápas. Dobrý zápas ešte odohral C Corey Linsley, ktorý si pripísal aj kľúčový blok pri 67 yardovom TD Aarona Jonesa. Naopak menej sa darilo Bulagovi a Turnerovi. 

RT Bryan Bulaga pustil prvý sack v sezóne a hneď do bolo na treťom dôležitom downe pred end zone. Avšak čo je ešte viacej kurióznejšie, že tam hráč Chiefs pri tom sacku spravil jednoznačný facemask na Aarona Rodgersa, avšak rozhodcovia si nič nevšimli. O pár hier neskôr neodpískali holding na DT Tylera Lancastera pri touchdownovom behu Chiefs, avšak za úplne rovnaký zákrok v úvode zápasu odpískali holding nášmu Bakovi. Takže ak toto čítajú nejakí ľudia, ktorí tvrdia, že nám rozhodcovia pomáhajú, tak sa už báť nemusíte. Všetko je už v naprostom starom poriadku…

EXCELENTNÝ DRIVE

Po druhý krát v tejto sezóne útok Packers predviedol excelentný drive, ktorým vyčerpali čas a rozhodli ním tak o svojom víťazstve. Do konca štvrtej štvrtiny ostávalo niečo cez 5 minút, Chiefs mali k dispozícii ešte všetky tri timeouty a boli pozadu len o jedno držanie lopty. Packers začali tento drive s behom Aarona Jonesa pre 6 yardov, na ďalšej play získal 2 a potom premenil tretí down ziskom 4 yardov po zemi. Chiefs si zobrali svoj prvý timeout. Na prvom downe Jones získal po zemi 9 yardov. Ďalšia play, ďalší beh v podaní Jonesa pre 5 yardov a Chiefs si berú svoj druhý timeout. Potom Jamaal Williams získal dva yardy. Chiefs timeout. Aaron Jones beh pre 3 yardy. Two-minute warning. 3rd&5 a keď to Packers premenia, tak vyhrali. LaFleur s Rodgersom po porade vyprázdnia backfield, opäť prinútili Chiefs k tomu, že do coverage na Jonesa šiel linebacker. Jones spraví rýchly out a je po zápase. LaFleur po zápase povedal, že sa s Rodgersom zhodli a povedali si: „Hodíme to na Jonesyho.“ Perfektný drive v podaní Packers. Proste nádhera. 

OSTATNÉ POSTREHY

 • EDGE Za´Darius Smith odohral ďalší vydarený zápas, v ktorom si pripísal 2 sacky a 3 hity na QB. Smith mal opäť menšie zdravotné problémy a vyzerá to tak, že sa už nemôže dočkať bye weeku. 
 • WR Allen Lazard podľa mňa odohral veľmi dobrý duel. Zachytil všetkých päť targetov pre 42 yardov a perfektne pomáhal pri blokovaní. No a musím povedať, že sa mi veľmi páčia tie screeny práve na Lazarda, ktorý sa následne prebíja obrancami jedna radosť. Chalan nám rastie priamo pred očami. 
 • Prvé dva útočné drivy boli nádherné. Ostatné drivy v prvom polčase? OTRAS. Akože prečo tam Matt calloval double faky na dvoch RBs, keď Chiefs blitzovali v 44% svojich defenzívnych snapov? Asi keď robím double fake, tak mi to bude trošku trvať a toho času proti blitzu veru veľa nemám. Plus kto mi má ten blitz pickupnúť? Prečo sa radšej sami nestrelíme do kolena?
 • TE Jimmy Graham sa fakt zlepšil v pass protection a run-blockingu. Zaslúži si pochvalu. 
 • Veľa tímov si myslelo, že keď Davante Adams nehrá, tak môžu proti Packers hrať man coverage a byť vysoko úspešní. Avšak head coach Matt LaFleur na to dokázal perfektne kontrovať a pravidelne atakoval v coverage najmä pomalších linebackerov. No a Aaron Jones, Jamaal Williams a Danny Vitale odohrali perfektné zápasy. 
 • Ak by som mal niečo nášmu tohtosezónnemu útočnému play calling vytknúť, tak je to predvídateľnosť formácii na treťom downe. Špeciálne ak sa jedná o 3rd&5 a menej, Packers sa vyhýbajú play action ako to je to len možné a neviem prečo. Pre obranu je to oveľa ľahšie brániteľné. Aj keď to nie je play action, ísť do empty formácie na 3rd&3 je v skutku zvláštny spôsob realizácie tretích downov. A robíme to takmer nonstop. 
 • Rozumeli ste niečo vtedy, keď sa predstavoval RG Chiefs Laurent Duvernay-Tardif? Lebo ja ani len ň. 
 • Tie píšťalky, na ktoré pískali domáci fanúšikovia mi liezli pekne na nervy. 
 • Matt LaFleur sa stal prvým head coachom v histórii Green Bay Packers, ktorý začal svoju kariéru head coacha bilanciou 7-1!!!
 • QB Aaron Rodgers na tretích downoch počas zápasov s Raiders a Chiefs: 12/15 prihrávok pre 215 yardov, 2 TDs, 0 INT, 158.3 passer rating, premenilo sa 14/23 (60.9%). 
 • Packers sú aktuálne 4-0 bez svojho najlepšieho receivera Davante Adamsa. V týchto zápasoch má QB Aaron Rodgers priemer 314 yardov na zápas a 2.5 TDs. Skompletoval 68.6% svojich prihrávok a jeho priemerný passer rating je 115.6. Plus v troch zápasoch skórovali viac než 30 bodov. Čo sa bude diať, keď sa vráti Adams?!
 • Andy Reid je skvelý futbalový tréner! Klobúk dole! Má môj všetok rešpekt. 
 • Milujem tento futbalový tím!
 • GO PACK GO AND WE ARE 7&1!!!!!!!

One thought on “REVIEW: WEEK #8 – Green Bay Packers vs Kansas City Chiefs

 • 30 októbra, 2019 at 8:39
  Permalink

  Myslím, že absencia Davanteho nám iba prospela. Máme 4 výhry a Aaron presvedčil seba, náš coaching staff a celú NFL o tom, že to nieje iba o hádzaní lopty na jedného receivra.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Čo nám odhalili "Organizované tímové aktivity"?  |  Brian Gutekunst to rozbalil - do Green Bay priviedol 4 posily a povedal zbohom bývalému picku v prvom kole!  |