REVIEW: WEEK #9 – Detroit Lions vs Green Bay Packers

Dôležitý domáci zápas proti Lions sme žiaľ nezvládli a sezóny je koniec…

Green Bay Packers mali 2 týždne na prípravu na zápas proti Lions, ktorí v posledných weekoch nepredvádzali zrovna najlepší futbal. No Packers túto výhodu hodili doslova do hajzlu a počas celého zápasu boli na domácej pôde oveľa horším tímom a zaslúžene prehrali 17-30. Zápas nebol ani len trošku tesný a nazval by som to prepadákom. Bol som až príliš optimistický. Body, ktoré som uviedol v preview sme vôbec nedokázali naplniť a tak to aj vyzeralo. Pripravte sa na ostrejšie slová a vopred sa za svoje vyjadrovanie ospravedlňujem. Ďakujem za pochopenie, Bart.

Začnem kým iným než Brettom Hundleym. Opäť dostával až príliš konzervatívny play calling. Počas 1. polčasu mal celkovo 18 passov a 13 z toho bolo 5, alebo menej yardov dlhých. Celkovo skompletoval 26/38 pre 245 yardov a zvyšok nuly. Pripísal si aj jeden TD po QB sneaku. No obujem sa do neho za mizerné čítanie downfieldu! Hundley si proste neverí na hlboké lopty a príliš skoro hľadá krátke a bezpečné ready. Hneď v prvom drive si Hundley nevšimol úúúúúúúúplne voľného Jordyho hlboko v downfielde (priložený obrázok). Dokonca sa aj pozeral jeho smerom, stačilo tam poslať loptu a bol by to jasný TD, no namiesto toho bol Hundley sackovaný, čo viedlo ku zablokovanému field goalu, k tomu sa ešte vyjadrím. Kamery zachytili aj Aarona ako si na tablete pozerá záznam a len neveriacky krúti hlavou. Ďalšia podobná hra prišla, keď sme sa nejakým zázrakom dostali do red zone, no Hundley si opäť nevšimol voľného Randalla Cobba, ktorý bežal wheel routu a namiesto TD bol opäť sackovaný.  A presne toto bol jeho problém počas pôsobenia v UCLA. Nedokázal udržať zrak v downfielde. Počas preseason sme videli nejaký ten náznak zlepšenia, no po tomto si myslím, že by mal Brett navštíviť očného lekára. Ďalšia vec, ktorú by som mu vytkol je zlé čítanie rusherov. Hundley si zle prezrel rusherov a z kapsy si povybehol priamo do náruče hráča Lions. Dobrý QBs dokážu múdro riskovať, no Hundley len riskuje. Počas zápasu sme ho videli hádzať niekoľko krátkych passov stredom ihriska cez jeho telo a tieto hry neponúkajú príliš veľa potenciálu, keď sú skompletované, ale naopak, príliš často z takýchto situácií vznikajú turnovery. Avšak celkovo si nemyslím, že Hundley odohral zlý zápas. Poviem to na rovinu. Brett je obeťou otrasného play callingu tlstého Mikea. Hundleyho priemer na jednu prihrávku bol 6.4 yardov, zatiaľ čo Staffordov 10.9 yardov. Naši 2 top WRs, mali priemer pod 10 yardov na prihrávku. Jordy 8.8 a Davante 7.6. Randall síce mal priemer 11.6 yardov, no vďačiť za to môže 46 yardovej play. Síce Brett nemá presnosť Aarona, no aj keď zopár readov doslova posral, tak ruku na to určite má, aby dokázal hádzať prihrávky dlhšie ako 2 yardy na screenoch. Proste ho nechajme tú loptu hádzať! Horšie to už nebude…

Behová hra doslova z našej hry vymizla. No aj napriek tomu počas zápasu s loptou bežal skoro každý. Montgomery, Jones, Williams, Davis a aj Cobb. Hundley si po svojich došiel po 22 yardov. Celkovo sme po zemi získali na 17 behov 78 yardov. Ak chceme hovoriť o pomoci mladému QB, tak treba behať s loptou! Jones mal 5 behov pre 12 yardov, Monty 5 behov pre 33 yardov. Namiesto podávania lopty Jonesovi a posielania prihrávok na Jordyho s Davantem si tam pohadzujeme loptu medzi WRs Davisom a Cobbom. Wáu. Za zmienku ešte stojí fakt, že Jamaal Williams si pripísal svoj prvý TD v drese Packers. 

Derek Hart, vitaj späť v Green Bay! Oh, a nezabudni poslať loptu holderovi. Odkedy je Brett Goode preč, tak long snapping je tragédiou. Derek Hart poslal krátky snap holderovi Vogelovi a punt Masona bol zablokovaný. Derek nesklamal a na Lambeau pokračuje vo vynikajúcich výkonoch… No special team Rona Zooka chcem aj pochváliť. Aspoň jedna pochvala v tomto review. Na konci prvého polčasu sa naša „kopacia“ jednotka bleskovo presunula na ihrisku, keď sme už nemali k dispozícií žiadne timeouty a dokonca ostávalo 10 sekúnd. Hundley skompletoval pass do stredu ihriska a na rad prišiel 35 yardový FG, ktorý tento krát vyšiel. Hart posielal loptu Vogelovi asi 1,5 sekundy pred koncom. Dobrá práca. 

V tomto zápase si svoj debut odkrútil celoživotný fanúšikov Packers Vince Biegel. Zo začiatku bol využívaný najmä v special teame, no v druhom polčase dostal aj niekoľko snapov na poste OLB. Dokonca bol v centre diania pri fumble Lions pred end zone. Nebol to žiadny skvelý výkon, no treba mu dať čas a postupne bude určite dostávať viacej priestoru na ihrisku, keďže náš pass rush funguje geniálne. 

Ako som už spomínal zápas musel opustil nickel Morgan Burnett, keď si poranil trieslo. Ďalším do partie je RT Bryan Bulaga, ktorý na ihrisku opäť dlho nevydržal a je out dokonca sezóny kvôli potrhaným predným krížnym väzom. Nahradil ho Justin McCray, ktorý si pri posledom drive zápasu poranil členok. 

No a poďme k tlstému Mikeovi a ku spáčovi Capersovi. Milí priatelia, pripravte si jed na vypitie, bude to pre vás ľahšie. Mali sme 2 týždne na prípravu a spravili sme toľko chýb, že čo by som ja nenacalloval za niekoľko zápasov. Nie je tu Aaron a sme po uši v hovnách. V Green Bay je po tebe pomenovaná ulica len a len kvôli Aaronovi, že ťa podržal. Potvrdilo sa nám to, Mike, nie si vysoko úspešný coach ako tvrdíš. Napíšem to odporne, ale je to tak. Si len proste tlstý vtip. Obrana získa v dvoch zápasoch 3 turnovery a ty to pošleš 3x 3&out. Potom sa rozhodneš ísť go for it (čo schvaľujem), sme na 4&2 a ty tam zacalluješ dajakú smiešnu predávku na Cobba, ktorá sa skončila stratou. 

Obrana Doma Capersa je deravá a predvídateľná. Nedokážeme vytvoriť absolútne tlak na QB, nedokážeme nikoho pokryť. Perry, Matthews, Daniels, alebo Fackrell sú nuloví. Dokonca ani z blitzu nedokážeme vytvoriť tlak na QB. Capers poslal do blitzu Martineza (sa mi zdá), no Stafford to perfektne prečítal, Riddick si zbehol za lajnu, zachytil prihrávku a pripísal si 63 yardov. Daniels je od 1. weeku neviditeľný a spolu s Matthewsom pri situácií 3&long predviedli zbytočné penalty a namiesto 3&out sa Lions dostali k bodom. Jediné čo našej obrane ide, je dostať sa do backfieldu. Packers zaznamenali celkovo 10.5 tackles for loss. Všetci nasledujúci hráči mali minimálne 0,5 TFL: Martinez, Jones, House, Burnett, Perry, Randall, Odom, King a Lowry. Burnett keď je zdravý, tak hrá vskutku dobre, no čo sa stihol dať do poriadku, tak v 3. štvrtine opustil zápas kvôli zraneniu triesla. Blake Martinez je jednoznačne náš defenzívny MVP. Ďalšou vecou je, že Lions boli počas tejto sezóny otrasní v premieňaní 3. downov. No v pondelňajšom zápase premenili 8/13 pokusov. Pritom hneď 5 bolo pri situácií 3&+7. Spomeniem niekoľko situácií: 3&10 na 29 yardoch DET: Stafford roluje do jeho pravej strany a hlbokou loptou našiel v strede nestráženého Jonesa, ktorý sa presadil cez rookieho Josha Jonesa a získal 16 yardov. 3&3 na 27 yardoch DET: Stafford opäť roluje doprava a perfektným back-shoulder passom našiel Tata, ktorý popri sideline získal 17 yardov. Coverage Randalla bola dobrá, no pass Stafforda bol perfektný. 3&7 na 44 yardoch GB: Packers boli v nitro package, Capers naordinoval blitz Randalla, no opäť to Stafford perfektne prečítal a jednoducho našiel TJ Jonesa popri ľavej sideline pre 17 yardov. Najbližší obranca bol od neho niekoľko yardov. Pre zaujímavosť, Packers premenili 2/9 pokusov. Naša obrana neprinútila Lions ani k jednému puntu, s čím sa zápasy vyhrávať nedá a ani si to nezaslúžite. Capers, je mi jedno, že je len pol sezóny za nami, ale zbaľ si kufre a choď do dôchodku prosím. Ďakujem. PS: Ak ste ešte nečítali môj článok na adresu Capersa, tak nech sa páči: http://greenbaypackers.eu/7-bart-za-kormidlom-obrana-doma-capersa-je-zastarala/

ZÁVER

Sezóna je v háji. Po veľmi sľubnom štarte sme boli k najlepšej ceste k domácej výhode v play off a bilancií 6-1 po bye weeku, no všetko je úplne inak. Obrana nedokáže zastaviť nič, pass rush neexistuje a len berie celý plat v tíme, OL je plná zranení, McCarthy hovorí už 3 týždeň o sebe, že je vysoko úspešný coach a prd z toho. Prišli 3 prehry v rade a sme na bilancií 4-4. Koho zatiaľ môžem pochváliť za predvedené výkony počas celej sezóny ? (počítam všetky zápasy, nie len prvé s Aaronom). Nó, bude to krátky zoznam: Martinez, Burnett, Clark, McCray, Taylor, A. Jones, Vogel a to je tak asi všetko. Obrovské sklamanie je zatiaľ Daniels, Perry, Matthews, Dix, King, Williams a kráľ tejto kategórie Marty Bennett. Sklamaní je viacej, no toto sú tie najväčšie. Osobne dúfam, že Aaron sa už túto sezónu na ihrisko nedostane. S Inžinierom sme sa zhodli na tom, že bye week mohol byť až tak o 2 týždne neskôr a po ňom by už prišiel rad na Joea. Takto to bude pre nás ešte veľmi dlháááááááá sezóna, ale hlavu hore, budeme vyberať véééééľmi skoro! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 

2 thoughts on “REVIEW: WEEK #9 – Detroit Lions vs Green Bay Packers

 • 8 novembra, 2017 at 6:22
  Permalink

  Opět super popsané ostatně jako vždy. Jsi rozený spisovatel. ?
  – Matthews nehraje již 3-4 roky na co má plat. Tři roky zpět se vymlouval na to, že hrál ILB a není na to zvyklý. Pak se přesunul zpět na OLB a hraje tužku dál. Bold prediction ze začátku sezóny, že u nás končí jsem já nebral jako bold, ale doufám že jako fakt.
  – Pobavil mě Doktor s ódami jak Stafford hraje dobře. Proti nám hraje každý QB dobře. Všichni snad mají +300y naházeno a spoustu big play. Není nic lehčího než proměnit proti nám 3/10y. Stačí vzít míč a hodit ho na vzdálenost 15y, on tam vždycky bude někdo volný. Ale to všechno vychází ze zoufalého pass rushe. Včera jeden sack, kdy Stafford tak nějak klopýtl.
  – Daniels naprostý úlet, kdyby to byl nějaký late hit na QB, tak by se to dalo omluvit, že to blbě odhadl, ale toto. Zápas se mohl vyvíjet jinak, třeba by jsme vedli a Stafford by se dostal trochu pod psychický tlak což mu nesvědčí.
  – Vůbec celá D lina byla daleko horší než O line Lions.
  – Dixe já kritizuji co hraje. Loňský Probowl v jeho podání nedokážu pochopit doteď.
  – Bohužel mám obavy, že i vzhledem k majitelské struktuře :), nedojde po sezóně ke změně. Už to vidím, projev MM. Po 8 veleúspěšných sezonách kdy jsme se dostali do Playoff, jsme byli postiženy ztrátou AR a nedokázali jsme se zvednout. Ale máme talentované mužstvo, hlavně obranu, chuť pracovat dále a nechci odcházet od rozdělané práce. BLa, bla, bla, bla. A jedeme dál. Že s dobrým coachstaffem a s takovým QB jsme měli mít dva prsteny a další dvě účasti v SB je vedlejší.

  Pozitiva:
  – Již včera mě napadla jedna o které píšeš a to, že budem vysoko na draftu.
  – Můžeme koukat více na zápasy ostatních mužstev. I když to není možná výhoda, protože pak vidím, že se dá hrát fotbal daleko variabilněji v útoku a že také existují obrany, které skutečně něco ubrání.

  Reply
 • 8 novembra, 2017 at 14:59
  Permalink

  Pre mňa najzaujímavejší (najvyrovnanejší) zápas bude Week14 proti Browns. V Clevelande budu mať domáci najväčšiu šancu na odvrátenie “perfect season” 0-16. Inak na drafte to vidím niekde medzi 5-10 miestom.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Postrehy z Training Campu 2018 - 10. deň  |