REVIEW: WEEK #9 – Green Bay Packers vs Los Angeles Chargers

Nočná mora v Los Angeles…

Green Bay Packers sa zabudli dostaviť na zápas deviateho weeku proti „domácim“ Los Angles Chargers a pred vlastnými fanúšikmi podľahli miestnym Chargers pomerom 11:26. Nefungovalo nám takmer nič, v útoku sme získali slabých 186 yardov a toto bol doposiaľ náš najhorší tohto sezónny výkon. Kopec penált v podaní našej ofenzívnej lajny – najme oddelenie pre false starty – a neschopnosť ochrániť Rodgersa pred duom pass rusherov Melvin Ingram & Joey Bosa boli hlavnými dôvodmi, prečo sme v tomto zápase neuspeli. Touchdown sa nám podarilo skórovať až v 4. štvrtine za takmer rozhodnutého stavu. Celkovo sme získali len 184 yardov, 139 vzduchom a 45 po zemi… No a 75 yardov prišlo až v štvrtej štvrtine, keď už bolo o osude zápasu takmer rozhodnuté. Premenili sme len 2 z 10 tretích downov a na jednu play sme mali priemer 3.8 yardov. Najdlhšia útočná play Packers v prvom polčase bola pre zisk 13 yardov po skompletovanej prihrávke na WR Allisona, avšak ani toto nebol prvý down, lebo sme boli na 3rd&14… Našich 50 yardov v prvom polčase bolo najmenej od 8. weeku v roku 2009 proti Vikings a druhý najnižší počet s Rodgersom na poste QB.

OTRASNÁ OFENZÍVNA LAJNA

LT David Bakhtiari a RT Bryan Bulaga sú bezpochyby skvelými hráčmi, avšak v toto nedeľné poobedie nemali absolútne žiadnu odpovedať na pass rush v podaní hráčov Chargers. Bosa s Ingramom ovládli kompletne celý zápas, z našich dvoch elitných tacklov si robili dobrý deň, konzistentne boli pred nosom QB Aarona Rodgersa a nútili ho ku skorším odhodom než by sa mu páčilo. Ako tandem odohrali Bak s Bulagom svoj najhorší zápas v kariére. Tie 4 false starty, keď bol náš útok na ihrisku sú ešte o to nepochopiteľnejšie, že sme hrali na štadióne, kde bolo 80% publika v Green & Gold. Toto nie je Arrowhead, CenturyLink, či Superdome… Proste jedno nehorázne lajdáctvo!

BEHOVÁ HRA VYMIZLA 

Zbytočné penalty za false start (4?) a pustené sacky nás prinútili zahrávať dlhé downy a tým pádom sme sa nemohli sústrediť na behovú hru. RB Aaron Jones s Jamaalom Williamson tvoria jednu z najdynamickejších dvojíc v NFL, avšak kvôli penaltám, pusteným sackom a prítomnosti Adamsa sa im dostalo minimálnej pozornosti. Dokopy mali len 10 behov pre 40 yardov, čo je proti tímu ako Los Angeles Chargers extrémne málo, nakoľko sú v obrane proti behu na 22. mieste a na zápas pustia priemerne 122 nabehaných yardov. V tomto zápase to vyzeralo tak, že Chargers sa snažia hrať tak, ako kedysi hrávala Legion of Boom. 3 deep, 4 underneath, 4 rush. Ak by Packers dokázali rozbehnúť behovú hru, tak by sa z toho mohli dostať. Avšak príliš veľa penált nás dostalo na dlhé downy. V tomto zápase sme boli svojim vlastným najhorším nepriateľom. 

VEĽKOLEPÝ NÁVRAT SA NEKONAL

V tomto zápase sa málokedy stalo, že bol jeho prvý read hneď voľný a výsledkom je jeho najnižší počet nahádzaných yardov v jednom zápase od roku 2015, keď Packers mali trip do Arizony, kde bol sackovaný 8 krát a nahádzal len 161 yardov. V tomto zápase mal po prvý krát od štvrtého weeku k dispozícii svojho hviezdneho WR Davante Adamsa. No a Rodgers sa počas celého zápasu pozeral takmer len na neho. Smeroval na neho 11 lôpt, z čoho Adams zachytil 7 pre slabých 41 yardov. Zápasy bez Adamsa boli krásne rozmanité, do hry sa zapájal úplne každý jeden hráč od RB, cez FB až po WR a TE. Avšak vrátil sa Adams a Rodgers mal svoje oči len pre neho. Počas prvých 4 zápasov sezóny mal Adams priemer 15.1 yardov na jeden catch, 10.5 yardov na target a 80% svojich catchov premenil vo first down. Proti Chargers mal priemer 5.9 yardov na jeden catch, 3.7 yardov na target a len 28.6% svojich catchov pretavil do first downu. Jeho najdlhšia zachytená prihrávka bola pre 9 yardov. Keď je Adams na ihrisku, tak je to ako keby sme hrali Madden. Ešte pred snapom si vyberiete gombík, ktorý idete stlačiť – nech sa deje čo sa deje. 

NULOVÝ MARTINEZ

Pri našom inside linebackerovi Blakovi Martinezovi sa krásne ukazuje to, že počet tacklov je takmer nepodstatný ukazovateľ. V tomto zápase síce nazbieral 12 tacklov – čo je pre neho norma – avšak bol totálny otrasný v coverage a konzistentne prepadal pri tackloch dozadu. Možno sa to dialo kvôli tomu, že nosí bandáž na svojom zápästí, ktorá ho chráni pred vážnejším zranením, avšak toto ho vôbec neospravedlňuje. Martinez proste nedokáže hrať sideline-to-sideline. Je malý na inside linebackera, pasívny pri run-stopping inštinktoch a nevyrovnáva to ani rýchlosťou v priestore. Martinez stál zoči voči Gordonovi v 4. štvrtine, musel spraviť kľúčový tackle v diere, zastaviť Gordona a dostali by sme sa na loptu. Avšak Gordon to proste do neho napálil, Blaka prebil ako keby tam bol gumený pajác a bol z toho prvý down. Toto je pre Martineza veľmi typické. Proste hrá sa pravidelne 3rd&short a namiesto toho aby attackoval line of scrimmage si počká, kým play príde za ním. Proste tie jeho tackles prichádzajú neskoro a nie je to playmaker. A ak mu dáme obrovský kontrakt, tak si asi rovno hodím kravatu okolo krku.

KEDY SA UŽ PETTINE PREBERIE?

Nášho defenzívneho koordinátora Mika Pettina mám rad, avšak v posledných troch zápasoch ma doslova serie. Kde by som len začal. Oukej, začnem pri tom, o čom som už točil. Martinez nie je dobrým linebackerom do coverage, tak prečo ho necháva hrávať v coverage do downfieldu? Prečo neskúsi poslať na ihrisko Orena Burksa. Chalana, ktorý má omnoho lepšiu rýchlosť než Blake a dokáže hrať sideline to sideline. 

Odkedy sa nám zranil hybridný linebacker/safety Raven Greene, tak naša obrana nehrá tak dobre ako s ním. Namiesto toho, aby Pettine zmenil schému a postavil hráčov do pozícii, kde by využívali svoje silné stránky a mohli uspieť, on sa stále snaží hrať rovnakú obranu s hráčmi, ktorí proste tak dobrí nie sú. Redmond a Sullivan by nemali byť toľko veľa na ihrisku ako sú. Namiesto nich by mal hrať Burks. Behová obrana je otras. Možno poslať na ihrisko o jedného ILB viacej namiesto 50 kg safetyho by mohlo našej behovej obrane pomôcť. Proste Burks musí hrať, v coverage to rozhodne nebude horšie ako pri Martinezovi… Ak je na tom Greene zdravotne zle a jeho návrat je v nedohľade, tak nech sa z PUP aktivuje hybridný LB/safety Ibraheim Campbell. Typologicky je podobný Greenovi a mohol by hrávať jeho úlohu, ktorú Redmond, Sullivan ani Jackson zahrávať nedokážu. Plus jeho tackling je od týchto pajácov úplne niekde inde (teda aspoň v minulej sezóne). Pettine si povedať nedá a stále bude hrať to isté. Gute, tak mu prosím ťa daj hráča, ktorý v týchto schémach hrať dokáže.

Defenzívna lajna je ďalším problémom. Dean Lowry je úplne mimo hry. Lancaster nepokračuje vo výkonoch z konca minulej sezóny, Montravius Adams sa taktiež nevie presadiť. No a Kenny Clark na všetko nestačí, hrá aj napriek dvom zraneniam a je na ihrisku pri 95% snapov. Kenny potrebuje mať vedľa seba ešte aspoň jedného človeka, ktorý dokáže hltať dvoj bloky – ako to robil napríklad taký Mike Daniels.  

Ďalej ten jeho neustály 4-man rush mi už fakt lezie extrééémne na nervy. Veľmi dobre chápem o čo sa snaží. Snaží sa hrať viacej deep, aby sa nepúšťalo toľko big plays, avšak akosi mu to v tomto zápase absolútne nevychádzalo. Matta Moora možno takýmto spôsobom aspoň trošku eliminoval, avšak teraz prišiel na rad Rivers a to nie je žiadny neostrieľaný borec. Krásne dokázal čítať našu obranu, pod tlakom nebol, lebo Pettinov 4-man rush si krásne prebral a lopty mohol rozdávať ako sa mu len chcelo. Mnohokrát mal kopec času a svojich hráčov našiel na deep crossers alebo deep in-brakers, čo sú postupne sa vyvíjajúce routy, ktoré sa bránia fakt ťažko. Rivers mal dostatok času a mohol tak svojich WRs nájsť. Prečo Pettine opäť neposielal viacej blitzov? Za centrom stojí QB, ktorý má problém stihnúť dobehnúť na záchod, keď ho chytí hnačka. Tak ho trošku ponaháňaj. Počas zápasu bol tohto plný Twitter. Každému to akosi dochádza, len Pettinovi nie.

Obrana nedokázala zastaviť azda najhorší behový útok v lige. V posledných 4 zápasoch Chargers dokopy nabehali 142 yardov. No proti nám sa im podarilo nabehať hneď 160. Keď naša obrana potrebovala stopku na treťom downe, tak Chargers proste bežali a pohodlne získali prvý down. Ja si už ani nepamätám, kedy naposledy naša obrana zastavila súpera na krátkom treťom downe, keď sa zacalloval beh (Ten Goodsonov tackle na 4. downe pred end zone nepočítam).

No a na záver si nechávam úplnú perlu. Hrá sa 3rd&2 na 15 yardovej línii Chargers, 3 minúty do konca druhej štvrtiny, stav je 0-6 a keď by sme spravili defenzívnu stopku, tak máme 2 a pol minúty na lopte. Pri takejto situácii by ste očakávali, že Pettine zavolá svojich defenzívnych backov tesne ku line of scrimmage. Namiesto toho ich nechal hrať 10 yardov od LoS a výsledkom bol 7 yardový beh Ekelera pre prvý down do úplne voľného priestoru. Následne prešli takmer celé ihrisko, skórovali FG a odskočili na 0-9. 

O náš útok strach nemám. Ale ohľadom našej obrany som už trošku viacej skeptický. Defenzívna lajna a post inside linebackera je totálne tragický a myslím si, že to týmto začína aj končí. Pokiaľ sa nevyriešia problémy tu, tak naša obrana bude trpieť a trpieť. Goodson je jediným ILB, ktorý dokáže hrať proti behu a keď tímy vidia, že je na ihrisku, tak hrajú passové plays. No a Goodson a ani Martinez nie sú ani len priemerní voči prihrávkam čo znamená jednu vec – TEs a RBs sú neustále voľní. Pettine sa snaží túto neschopnosť vykryť tak, že na ihrisko pošle safeties, avšak tým pádom trpí naša behová obrana. Thompson a Gutekunst na draftoch počas poslednej dekády takmer úplne ignorovali post ILB a teraz sa to brutálne ukazuje. Aspoň raz počas celého zápasu skúsme na ihrisku nechať Burksa, alebo Summersa. A na pozícii DL chcem na ihrisku vidieť viacej Kingsleyho Kekeho než Lancastera. Dostať na ihrisko Burksa s Kekem je kľúč. Alebo žeby posunúť Kylera Fackrella na post ILB vedľa Martineza? Je to veľké telo, ktoré dokáže hrať proti behu a má skúsenosti a rýchlosť na to, aby mohol hrať v coverage. Tým pádom by sa na ihrisko dostal aj Rashan Gary, ktorý za Fackrellom trpí a mám taký pocit, že sa od zápasu k zápasu zlepšuje. V tomto zápase si pripísal jeden skvelý tackle proti behu, keď sa poľahky dostal z bloku a RB zastavil ešte na LoS. 

JAIRE ALEXANDER HOREL

Jairovi sa tento zápas hrubo nevydaril a obrana trpela. Snažil sa podbehnúť routu WR Mika Williamsa, loptu nezachytil a pustil 56 yardov. Pri poslednom drive Chargers v prvom polčase nezahral hru, ktorú zahrať mal. Rivers svojho WR prehodil a Jaire mal mať interception. Na konci tretej štvrtiny pustil ďalšiu deep ball proti Williamsovi pre 46 yardovi. Veľmi zlý výkon od tohto nádejného mladíka. 

RED ZONE DEFENSE

Ak by som mohol našu obranu v niečom pochváliť, tak je to obrana v red zone, keď Chargers udržala len na 4 field goaloch a držala nás tak pri živote. Útok mal dosť príležitostí, avšak nič s nimi nedokázal spraviť. Sami sme sa kvôli penaltám strieľali do nohy. 

SPECIAL TEAM PADÁ A PADÁ

Penalta za double team block a v ďalšom drive zablokovaný punt. Penalta za offside pri pokuse o blokovanie field goalu v štvrtej štvrtine, ktorú Chargers akceptovali a následne skórovali touchdown. Offside a Illegal formation v podaní Tonyho Browna na kickoffe po skórovanom touchdowne v štvrtej štvritne. Pamätáte si, kedy bol naposledy náš special team našou silnou stránkou? Ja nie… Murphy s Ballom urobili obrovskú chybu, keď Rizzimu odmietli dať taký plat, aký si želal. O pár dní na to, ako ho odmietli mu zavolali, že mu tie prachy dajú, avšak Rizzi – jeden z najlepších trénerov special teamu v NFL – povedal: „Nie, ďakujem. Idem inde.“ My sme prijali Mennengu a ten vyzerá úplne ako Ron Zook. Toto bola obrovská chyba… 

OSTATNÉ POSTREHY:

 • Mason „Money“ Crosby je jedným z mala hráčov, ktorého môžem pochváliť. S prehľadom premenil 54 yardový field goal, ktorý nás zachránil pred totálnou potupou. 
 • WR Allen Lazard bol našim najlepším wide receiverom, zachytil 3 prihrávky pre 44 yardov. Jeho 17 yardový catch v druhom polčase znamenal Rodgersovu najdlhšiu skompletovanú prihrávku v tomto zápase.
 • Lazard je skvelý aj v run-blockingu. Podľa PFF je od šiesteho weeku tretím najlepším run-blocking WR v lige. Ten illegal block, čo bol na neho odpískaný bol totálne smiešny. To penalta byť nemala…
 • Packers mali len 5 plays, na ktorých získali plus 10 yardov. Allen Lazard mal tri najdlhšie plays zo scrimmage: 17, 14 & 13 yardov. 
 • Ešte jeden hráč si zaslúži pochvalu a je to RB Jamaal Williams. Jamaal sa bil o každý milimeter, zachytil 6 prihrávok pre 39 yardov a jediný touchdown Packers. Najmä v tom drive keď skóroval TD, to bola v jeho podaní paráda. Williams má tak teraz na svojom konte 5 zachytených TDs, čo je najviac spomedzi všetkých hráčov Packers. 
 • RB Jamaal Williams sa pridal k legendárnemu RB Ahmanovi Greenovi (2003) a ako jediní RBs v histórii Packers, si pripísali TD catch v 4 zápasoch po sebe v jednej sezóne. 
 • WR MVS vôbec nebol vidieť a v posledných dvoch zápasoch má na svojom konte jeden catch pre 4 yardy. 
 • TE Jimmy Graham už nemá rýchlosť na to, aby zahrával plays v downfielde, alebo premenil krátky checkdown na väčší zisk. Hneď pri prvom tackly sa rozsype ako domček z karát. 
 • CB Kevin King odohral len 20 snapov, no bol našim najlepšie hodnoteným defenzívnym hráčom. Jeho smerom leteli 2 prihrávky a obidve sa skončili neskompletovanou prihrávkou. 
 • Pri jednej play Bak perfektne zablokoval Bosu, dal Rodgersovi čas. Ten hodil deep ball na Kumerowa, ktorý vyzeral, že nebeží naplno a lopta mu padla tesne na prsty. Bolo to na 3rd&8 a táto play nás mohla nakopnúť. Obrovská škoda. Neskutočná lopta od Rodgersa. 
 • Od roku 2012 sú Packers na bilancii 2-8 (vrátane playoff), keď hrajú v pacifickom časovom pásme. Ich jediné dve výhry prišli v roku 2015 proti 49ers a Raiders. V tejto regular season ešte raz cestujeme do tejto časovej zóny a budeme hrať na Levi´s Stadium proti domácim zlatokopom. 
 • Bilancia v tejto sezóne s a bez WR Adamsa: Keď hral: 3-2, 19,2 bodov na zápas. Keď nehral: 4-0, 32,5 bodov na zápas. 
 • Rodgersových 161 passových yardov je jeho 5. najnižšie kariérne číslo v zápasoch, v ktorých štartoval a ich aj dohral. 
 • Po prvý krát počas Rodgersovej kariéry sa stalo, že by mal po prvých troch štvrtinách menej než 100 celkových yardov. 
 • Toto je neskutočné. Rodgers bol v tomto zápase blitzovaný len pri 1 z 39 dropbackov (2.6%). Čo je najnižší blitz rate v jeho kariére a najnižší spomedzi všetkých QBs v tejto sezóne. A stále Chargers našej OL robili extrémne problémy.
 • Aaron Rodgers je na 5. mieste v deep passing yardoch a Chargers povolili 2. najvyššie percento skompletovaných prihrávok nad plus 20 yardov – 57.7%. No tento zápas bol vôbec prvým v tejto sezóne, kedy Packers nezaznamenali ani jednu play nad plus 20 yardov do downfieldu. Pokúšali sa o to 5x.  
 • Náš tím v 96om prehral proti Cowboys 3-31 a stále vyhral Super Bowl. R.E.L.A.X. 
 • Teda až taký relax nie. Radšej nikomu nehovorte, že budúci week hráme proti McCaffreymu. 
 • Tony Romo po tom, čo zo svojho boxu zišiel dole na ihrisko a späť do boxu: „Teraz máme viacej yardov než Packers.“ Ja ho proste milujem. Veľký pánko tento človek. 
 • LaFleurovi Packers po prvý krát čelia situácii, kedy prehrali zápas po otrasnom výkone. Som extrémne zvedavý ako na to zareagujú. Perfektný test pre hráčov, LaFleura a vôbec celý tím. 
 • Stále milujem tento tím.
 • GO PACK GO AND WE ARE 7&2!

 

2 thoughts on “REVIEW: WEEK #9 – Green Bay Packers vs Los Angeles Chargers

 • 5 novembra, 2019 at 13:20
  Permalink

  Opět analyticky skvělý článek.
  Díky za odstavec o Martinezovi. Ptal jsem se tu na něj měsíc zpátky, protože přesně stejné pocity z něj mám a mám tendenci na něj házet všechno. Hodně tacklů, ale spousta 10y za LoS. Ucpání díry pro běh se u něj téměř nevidí. Při prvním TD Chargers mi přišlo, že spíše podpírá Fackrella než brání.
  Myslíš, že se obrana může zlepšit? Že je to jen v Petinovi a nebo materiálem. Pouštíme strašně yardů a zachraňujeme to turnovery. Když ty přestaly vycházet, tak je to podprůměrná obrana.
  ST je kapitola sama pro sebe. Zajímala by mě statistika na kolika yardech začínáme s útokem my a na kolika soupeř. Smith snad prvně v sezóně donesl return na 40y.
  Teď slabý i JK Scott, první punt byl snad na 40y a jeden zblokovaný punt.
  Tak z těch posledních dvou venkovních zápasů bych 1-1 bral, horší je ale výkon. Souhlasím s tebou útok se zlepší, ale s obranou to optimisticky nevidím.

  Reply
 • 5 novembra, 2019 at 14:17
  Permalink

  Já mám zase trochu pocit, že v týmu není ta atmosféra co byla na začátku sezóny, nevidím žádné hecování a plácání si, hráči hrajou jako by byli na tréningu. Jeslit nám ten tým nějak nehnije zevnitř jako loni

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Analýza Depth Chart  |