SKVELÁ SPRÁVA! COLE MADISON JE SPÄŤ!

Naša ofenzívna lajna dostala príjemný upgrade!

Generálny manažér Green Bay Packers Brian Gutekunst dneska predstúpil pred novinárov, keď mal preddraftovú tlačovku a zaznela na nej aj jedna skvelá správa. Gute oznámil a vyzeral byť úprimne prekvapený z návratu ofenzívneho lajnmena Cola Madisona, ktorý vynechal kompletne celú rookie sezónu, keď sa musel vysporiadať s osobnými problémami mimo futbalového ihriska.

„Bolo to skvelé vidieť Cola späť a vidieť ho opäť robiť futbalové veci. Bolo to skutočne, skutočne príjemné prekvapenie,“ povedal Brian. 

Počas minulej sezóny tu boli informácie, kedy si Gute a Packers neboli vôbec istí, či Cole bude niekedy opäť raz schopný hrať futbal a tento scenár bol pravdepodobnejší než ten, ktorý sa práve udial. Avšak na začiatku tohto mesiaca sa zúčastnil mimo sezónneho programu Packers a začal pracovať na svojom návrate na futbalové ihriská. Gutekunst na tlačovke neskrýval svoje nadšenie z toho, že sa mu do tímu vracia potenciálna skvelá posila pre ofenzívnu lajnu. 

„Tešíme sa na to, čo pre nás dokáže urobiť, pretože minulý rok pred tým, než sa to všetko zvrtlo, mal za sebou skvelú offseason. Som veľmi optimistický,“ nechal sa počuť Gutekunst. Gute takisto povedal, že Madison sa do mimo sezónneho programu nahlásil v skvelej forme a povedal, že nebude mať žiadne limitácie v príprave na sezónu 2019. 

„Vyzerá ako 196 cm vysoký a 136 kg vážiaci chlapík, ktorého sme draftovali. Som veľmi optimistický ohľadom jeho tohtoročného progresu,“ povedal Gute.

Packers draftovali Cola Madisona na minuloročnom Drafte v 5. kole a ako som aj vtedy písal, bol to môj náš najobľúbenejší pick počas tretieho dňa Draftu. Zúčastnil sa aj mimo sezónneho programu, avšak na training camp už prísť nemohol. Dôvody zrejme všetci poznáme (tragické úmrtie jeho blízkeho kamaráta a spoluhráča) a nechcem ich viacej rozoberať, nakoľko sú to osobné veci a ja tu chcem riešiť hlavne futbal a osobné veci hráčov majú ostať osobné. Následne vynechal kompletne celú rookie sezónu 2018. Podľa mňa to vyzerá pomerne sľubne a Cole by sa mohol perfektne hodiť do ofenzívnych schém nášho nového head coacha Matta LaFleura a trénera ofenzívnej lajny Adama Stenavicha, nakoľko obidvom sa Madison páčil, keď v roku 2018 opúšťal Washington State.

„Momentálne do našich schém pasuje lepšie než minulý rok. Poznám Matta v Tennessee a práve tam by sa k ním nesmierne hodil. Taktiež pre tých chalanov v San Franciscu s Adamom Stenavichom by bol skvelým doplnkom. Perfektne sa hodí do toho, čo sa snažia robiť,“ povedal Gutekunst.

Ak niekto z vás nevie, kto to Cole Madison je, tak vám sem o ňom niečo málo hodím. Už ako sme si ho vybrali na Drafte, tak som si ho pomerne obľúbil a veril som v to, že bude môcť hrať hneď od začiatku na pozícií pravého guarda. Madison v college nastupoval na poste pravého tackla, avšak u nás bude s najväčšou pravdepodobnosťou nastupovať ako pravý guard. Túto zmenu minulý rok ohlásil riaditeľ skautingu Packers, Jon-Eric Sullivan. Vyjadril sa, že Packers sú radi za jeho všestrannosť, no práve guard bude pozícia, kde ho budú potrebovať najviac. Toto sa možno zmení, nakoľko sme v FA podpísali Billyho Turnera a na poste RT je stále zranený Bulaga. Madison zaujal ako guard počas Senior Bowlu, kde sa väčšina NFL tímov vyjadrila, že ho vidí ako inside lajnmena. Zmena pozície však nie je pre neho ničím novým. Pôvodne bol WR, potom sa presunul na tight enda a nakoniec skončil ako ofenzívny tackle. Vyniká najmä v pass-blockingu, čo sa náramne hodilo práve Washingtonu a nám sa to hodí takisto. Pro Football Focus mu v pass-blockingu udelil známku 97.8, čo je 5. najlepšia známka v celej Pac-12 konferencií za sezónu pred Draftom a počas 776 snapov povolil len 22 tlakov na QB. Jeho celková známka medzi tacklami na minuloročnom Drafte bola 90.3, čo bolo 2. miesto spomedzi všetkých tacklov!! Počas pôsobenia v college nastúpil do všetkých 47 zápasov za Washington, čo je 2. miesto v tímovej histórií. V roku 2017 bol menovaný do second teamu All-Pacific 12 Conference a novinári ho menovali do first teamu. 

Keď sa tak teraz pozerám na našu súpisku v OL, tak si myslím, že to vyzerá celkom slušne. Na ľavom tacklovi David Bakhtiari, ľavý guard Lane Taylor, center Corey Linsley, pravý guard Billy Turner a pravý tackle Bryan Bulaga. Plus ako náhradníkov tam máme OT Alexa Lighta, čo je mladý a šikovný hráč, ktorý zaujal počas minuloročnej preseason, Nica Siragusu, ktorého sme získali z practice squadu Baltimoru Ravens a ktorý bol neskutočne nádejným prospektom, ktorý bol v roku 2016 menovaný aj do First Teamu All-American, keď hrával za San Diego State. V roku 2017 ho v 4. kole draftovali práve Ravens  avšak pribrzdilo ho závažné zranenie kolena počas training campu, keď si pretrhol ACLko, MCLko a PCLko. Kvôli tomuto zraneniu vynechal kompletne celú rookie sezónu a následne sa dostal ku nám. Ak sa dokáže dostať späť do formy, tak pre mňa nebude vôbec prekvapením, ak na lavičku posadí našu $28M posilu Billyho Turnera. Siragusa je pre mňa našim tohtoročným čiernym koňom v OL. Za zmienku stojí fakt, že keď v roku 2016 San Diego State bežalo do „dier“, ktoré vytvoril práve Siragusa, tak na 92 behov jeho smerom získali v priemere 8,2 yardov!!! Taktiež mal od portálu PFF tretiu najvyššiu pass-blocking známku spomedzi FBS guardov na Drafte 2017, keď exceloval najmä proti priamym a silovým tlakom zo strany defenzívnych tacklov. Ďalej tam je OT Jason Spriggs, ktorý počas offseason na sebe poriadne zamakal a snažil sa viacej zosilnieť, čo mu počas minulých sezón výrazne chýbalo, RG Justin McCray, ktorý je skvelým hráčom do rotácie, alebo aj Gerhard de Beer, ktorý nás všetkých môže milo prekvapiť. Plus to, čo ešte prinesie Draft. Osobne som toho názoru, že počas preseason bude v našej OL dostatočne veľa zdravej konkurencie a myslím si, že sa môžme dočkať značného zlepšenia. 

2 thoughts on “SKVELÁ SPRÁVA! COLE MADISON JE SPÄŤ!

 • 30 apríla, 2019 at 10:26
  Permalink

  Tak, a čierny kůň Siragusa je přeč ?

  Reply
  • 30 apríla, 2019 at 12:30
   Permalink

   Veru, veru ?‍♂️ zrejme po tom vážnom zranení to s ním nevypadá tak ružovo, ako som si myslel.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

#2 Ako to vidí Wisconsin? Jeff Kahlow špeciál!  |