Skvelá správa! Luke Getsy sa vracia do Green Bay!

Stará známa tvár sa opäť vracia do zeleného zálivu!

Nový head coach Matt LeFleur priniesol späť do Wisconsinu známe meno. Rob Demovsky z ESPN nás informuje, že bývalý tréner wide receiverov Luke Getsy sa vracia do Green Bay ako tréner quarterbackov!

Getsy opustil trénerský tím Packers minulú offseason a stal sa ofenzívnym koordinátorom v Mississippi State. Útočný play-calling mal na starosti head coach Joe Moorhead, avšak Getsy mal výrazný podiel na vytváraní game planu. Bulldogovia sa za jeden rok pod Getsym zlepšili a v ofenzívnom S&P rebríčku si polepšili o 13 miest. Mississippi State ukončila sezónu ako celkovo 18. v krajine. V roku 2018 mali Bulldogovia priemer takmer 400 yardov na zápas, vrátane 225 yardov po zemi. Duálny quarterback Nick Fitzgerald mal na tom veľký podiel, nakoľko sám nabehal 1,100 yardov. Na konci sezóny sme mohli v ich tíme nájsť 3 rôznych hráčov, ktorí nabehali +500 yardov. No mali problém s hádzaním lopty, keď vo vzduchu nazbierali len 2,259 yardov. To bolo zapríčinené najmä tým, že v tíme nemali adekvátnych receiverov.

Pred tým, než sa stal Getsy ofenzívnym koordinátorom Bulldogov, tak v rokoch 2016-2017 pôsobil v Green Bay Packers ako coach wide receiverov. Počas týchto rokov mal hlavnú zásluhu na napredovaní Davante Adamsa, z ktorého je momentálne super hviezda. Pod Getsym Adams zaznamenal svoje prvé dve z troch po sebe idúcich sezón s dvojmiestnym počtom TDs za sezónu. Getsy taktiež v Green Bay zaviedol niekoľko unikátnych tréningových metód pre receiverov ako napríklad chytanie tehál. Počas tréningov v rokoch 2016 a 2017 sme mohli vidieť WRs Packers, ako na sidelinách chytajú tehly. Toto nie je metafora pre zlé hody od tímového quarterbacka, ale Getsyho unikátny spôsob na to, ako zlepšiť úchop svojich WRs. Receiver túto tehlu držal, následne ju pustil a musel ju zachytiť ešte pred tým, než spadla na zem. Takýchto „divných“ metód má Getsy v rukáve mnoho a je zaujímavé sledovať, čo vždy vymyslí za unikátnosť a hráči si to pochvaľovali. Napríklad Randall Cobb mal srandovnú príhodu. Cobb svoju tehlu nechtiac pustil na zem a tá sa zlomila na dva kusy. Keď si to jeho spoluhráči všimli, tak Cobb si dal prst k ústam a naznačil im, nech sú ticho a nič nehovoria. V rozhovore nakoniec povedal, že to nechcel nikomu povedať a že na druhý deň prinesie novú tehlu, aby si to nikto nevšimol. Getsy má taktiež potrebný rešpekt Aarona Rodgers. Teda má niečo, čo nemal náš jedno sezónny tréner wide receiverov David Raih. 

Ďalej nás Tom Silverstein z Milwaukee Journal Sentinel informuje, že sa Green Bay Packers dohodli s Justinom Outtenom, asistentom v Atlante Falcons, ktorý sa stane novým trénerom tight endov, keď na tejto pozícií nahradí Briana Angelichia. Ešte v úvode januára tu boli správy o tom, že si LaFleur Angelichia ponechá. Avšak nakoniec sa zrejme rozhodol ísť iným smerom a zobral si k sebe asistenta, s ktorým spolupracoval v sezóne 2016 v Atlante Falcons. Posledné 2 sezóny Outten strávil v Atlante ako ofenzívny asistent pod trénerom ofenzívnej lajny Chrisom Morganom, ktorý ho do Atlanty aj priviedol. Takmer všetky jeho trénerské skúsenosti sú spojené s pôsobením pri ofenzívnej lajne. V Syracuse pôsobil ako asistent pri ofenzívnej lajne. Potom bol asistentom head coacha, ofenzívnym koordinátorom a trénerom ofenzívnej lajny v Spring Westfield High School v Houstone a následne sa pridal k Morganovi v Atlante. 

Angelichio bol v roku 2014 prijatý do trénerského tímu Mikom McCarthym. Jeho pôsobenie v Green Bay bolo sklamaním, nakoľko mal problém pretaviť akvizície vo free agency do skúsených a užitočných posíl. Spomeniem napríklad mená ako Martellus Bennett, Jimmy Graham, Lance Kendricks, či Marcedes Lewis. 

Na záver ešte jedna novinka. New Orleans Saints prehrali v NFC Championship game proti LA Rams a tým pádom už poznáme aj hodnotu nášho druhého picku v 1. kole NFL Draftu 2019. V prvom kole tak máme pick číslo 12 & 30. 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Aaron prekvapil na ulici fanúšikov Bears  |