Spoznali sme mená nového special team koordinátora a trénera wide receiverov!

Trénerský tím je takmer pohromade!

Nový head coach Matt LaFleur pokračuje v budovaním svojho vlastného trénerského tímu a oznámil nám ďalšie mená a niekoľko pohybov v trénerskom zázemí Green Bay Packers. Začnem zmenami, ktoré sa týkajú trénerov, ktorí už boli v organizácií. LaFleur sa rozhodol ponechať si trénera defenzívnej lajny Jerryho Montgomeryho a trénera running backov Bena Sirmansa. Zároveň povýšil Jasona Simmonsa na trénera defenzívnych backov a Ryana Downarda na asistenta trénera defenzívnych backov. 

Montgomery vstupuje do svojej piatej sezóny v organizácií Packers a do druhej ako tréner defenzívnych lajmenov. Pred tým v rokoch 2015-2017 pôsobil ako asistent pri defenzívnej lajne. Práve Montgomery stál za napredovaním mladého NT Kennyho Clarka. Jeho skvelú prácu podškrtuje aj nedraftovaný rookie DL Tyler Lancaster, ktorý spravil vo svojom prvom roku medzi profíkmi poriadny výkonnostný skok a v novej sezóne bude na neho upriamená oveľa väčšia pozornosť. 

Sirmans vstupuje do svojej štvrtej sezóny v pozícií trénera running backov Packers. V rokoch 2016-2018, Green Bay viedli ligu v priemere získaných yardov na jede beh – 4.66, vrátane priemeru 5.01 yardov na jeden beh v roku 2018, čo bolo druhé najvyššie číslo v NFL a zároveň druhé najlepšie číslo v histórií Packers. 

Simmons vstupuje do svojej deviatej sezóny v Green Bay. V roku 2018 trénoval našu secondary a pomohol jej k zlepšeniu sa z 23. passovej obrany v roku 2017 na 12. passovú obranu v roku 2018 a to aj napriek tomu, že hral prevažne s nováčikmi. 

Downard začne svoju druhú sezónu v Green Bay po tom, čo tu minulý rok slúžil ako kontrolór defenzívnej kvality. 


Na pozícií special team koordinátora Rona Zooka vystrieda Shawn Mennenga a v tíme sa ponechal asistent special teamu Maurice Drayton. Mennenga pracoval s našim súčasným defenzívnym koordinátorom Mikom Pettinom v Clevelande Browns, kde pôsobil ako asistent pri special teame v rokoch 2014-2015. Inak celkovo na tej pozícií v Clevelande pôsobil pod trénerom Chrisom Taborom od roku 2011-2017, ktorý je teraz special team koordinátorom v Chicagu Bears. Práve Tabor najskôr pôsobil ako asistent pod Dave Toubom, ktorý je považovaný za jedného z najlepších special team koordinátorov v NFL. Mennenga sa do NFL vracia po jednoročnej prestávke, keď pôsobil ako special team koordinátor na univerzite Vanderbilt. Aj napriek len jednoročnej skúsenosti na pozícií special team koordinátora, Packers vsadili práve na Mennengu a dúfajú, že práve on dokáže náš special team priniesť späť k životu. Derek Mason, tréner Vanderbiltu o ňom povedal toto: „Je bystrý, organizovaný, skvelý učiteľ, dokáže futbal spraviť naozaj jednoduchým a dovolí chlapcom hrať rýchlo. Je to naozaj dobrý special team coach. Dokáže pracovať s kickermi, puntermi, či snappermi.“


Ďalej nám bolo oznámené, že trénerom wide receiverov sa stal Alvis Whitted. Whitted hral profesionálny futbal v NFL 9 sezón. Štyri strávil v Jacksonville Jaguars, ktorí ho draftovali v 7. kole, a následne 5 rokov v Oaklande Raiders. Počas 9 rokov nedosiahol žiadne oslnivé čísla a pripísal si len 74 zachytených prihrávok pre 1,000 yardov a 6 touchdownov. Jeho trénerská kariéra je doposiaľ krátka, avšak konzistentná. Začínal v roku 2011 v UCLA ako kontrolór ofenzívnej kvality. Následne sa v roku 2012 presunul do Colorada State, kde bol trénerom wide receiverov. Medzi jeho posledné najväčšie trénerské úspechy patrí WR Michael Gallup, ktorého si v treťom kole na poslednom Drafte vybrali Dallas Cowboys a vo svojej rookie sezóne rozhodne nesklamal. Zachytil 33 prihrávok pre 507 yardov a 2 TDs. Taktiež môžem spomenúť Rasharda Higginsa, ktorý sa spolu s Michaelom Gallupom stal aj finalistom Biletnikoff Award (cena pre WR, ktorý podával najlepšie výkony). Taktiež treba spomenúť aj Prestona Williamsa, ktorý v roku 2018 zachytil 96 prihrávok pre 1,345 yardov a 14 TDs. Whitted celkovo trénoval troch hráčov Colorada State, ktorí sú na vrchole rebríčka univerzitného futbalového programu tejto školy v počte nachytaných yardov za jednu sezónu a taktiež traja sa dostali do All-American tímu (Higgins – 2014, Gallup – 2017 a Williams – 2018).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Parádny vstup do sezóny a prehra s Patriots  |  PREVIEW: WEEK #16 – Minnesota Vikings vs Green Bay Packers  |