TE Jace Sternberger je späť!

Packers aktivovali svojho mladého tight enda!

Green Bay Packers nespravili žiadny trade pred deadline, ktorá bola vo štvrtok, no v sobotu pridali novú tvár do svojej 53 člennej súpisky! Generálny manažér Brian Gutekunst nám oznámil, že aktivoval rookie tight enda Jace Sternbergera z injured reserve a tým pádom sa stáva členom aktívnej súpisky. Tento pohyb na súpiske nevyžaduje ďalší krok vo forme jedného prepustenia, nakoľko Packers mali po prepustení WR Darriusa Shepherda a TE Evana Baylisa jedno miesto voľné. Každý tím má za sezónu k dispozícii 2 možnosti na to, aby z injured reserve mohol hráča aktivovať a zapísať ho tak na aktívnu súpisku. 

Zo zranenia sa pomaly dostáva aj TE Robert Tonyan, ktorý ak bude môcť v nedeľu hrať, tak Sternberger pravdepodobne hrať nebude a bude medzi hráčmi, ktorí na seba uniformu nenahodia. Avšak to, že ho Packers zapísali do 53ky mu umožňuje aj naďalej trénovať s tímom, čo je pre mladého hráča extrémne dôležité a špeciálne keď ste tight end a to je pre nováčika zrejme najťažšia pozícia a málokedy sa stane, že nováčik na poste tight enda žiari hneď od začiatku. Nakoľko musí zvládnuť omnoho viacej vecí než hráč na inej pozícii. Sternberger kvôli zraneniu vynechal takmer celý camp a 6 týždňov nemohol trénovať, lebo bol v injured reserve. Teraz potrebuje trénovať čo najviac a Gute si je toho vedomý. 

Ďalší hráč, ktorého môžu Packers priniesť späť je safety Ibraheim Campebell. Gute sa musí počas budúceho týždňa rozhodnúť, či ho aktivuje do 53ky, prehodí do injured reserve alebo ho prepustí. Myslím si, že tento krok nám môže naznačiť veľa o zranení safetyho Ravena Greena, ktorý si poranil svoj členok v druhom zápase sezóny proti Minnesote Vikings. Greene bude môcť čoskoro vrátiť do tréningu a ak je na tom zdravotne dobre, tak Campbell aktivovaný zrejme nebude. 

KTO JE TO STERNBERGER?

Packers Sternbergera draftovali tento rok v treťom kole a portál Pro Football Focus ho mal ako tretieho najlepšieho tight enda na Drafte hneď po Hockensonovi a Fantovi. Sternberger je 193 cm vysoký a 114 kg vážiaci tight end z univerzity Texas A&M. 40 yardov zabehol a 4.75s, na bench urobil 17 opakovaní, vertical leap mal 31.5″, broad jump 113″, 3 cone drill zabehol za 7.19s, 20 yard shuttle za 4.31s a 60 yard shuttle za 12.09s.

Sternberger mal hneď niekoľko zastávok pred tým, než skončil v roku 2018 v Texas A&M ako redshirt junior. Po freshman sezóne v Kansas State sa presunul do Northeastern Oklahoma A&M, aby posunul svoju hru na vyšší level. Toto sa aj podarilo a v roku 2017 zachytil 21 prihrávok pre 336 yardov a 6 touchdownov. Následne prešiel do Texas A&M a zažil sezónu, ktorá je hodná zapamätania. Stal sa ofenzívnym tímovým MVP, keď viedol tímové štatistiky v počte zachytených prihrávok (48), nachytaných yardov (832) a nachytaných TDs (10 – najvyššie číslo spomedzi tight endov aj v FBS). Priemerne získal 17.3 yardov po catchy, viedol štatistiku tight endov v počte zachytených prihrávok nad 20 yardov (7) a dropol len 3 z 52 chytateľných prihrávok. Sezónu zakončil s receiving známkou 91.1 a len Hockenson bol ďalším tight endom, ktorý ju mal na 90. Bol menovaný do First-teamu All-American a zaradil sa tak medzi najlepších tight endov v krajine. Mohol ešte rok pokračovať na univerzite, no rozhodol sa ísť na Draft. 

Sternberger je dynamický tight end, ktorý má enormný priestor na zlepšenie ako receiving tight end. Je pohyblivý a inštinktívny. Môžete ho použiť na to, aby vám vertikálne rozťahoval ihrisko a skauti hovoria o tom, že môže byť využívaný ako Zach Ertz v Eagles. Dokáže hrať ako in-line tight end a blokovať v behovej hre, alebo aj ako pass catcher na slote, práve toto by dávalo Green Bay Packers potrebnú všestrannosť aj na pozícií tight enda. Patrí medzi kvalitnejších route runnerov na poste tight enda a jeho hra po zachytení prihrávky a schopnosť chytať lopty ďaleko od tela je skvelá. Nie je to žiadny elitný atlét, avšak jeho konzistencia ako blokár (aj keď na tom potrebuje ešte zapracovať) a spoľahlivé ruky v passovej hre robia z tohto mladíka pre Packers nádej na pozícií tight enda. 

3 thoughts on “TE Jace Sternberger je späť!

 • 3 novembra, 2019 at 12:21
  Permalink

  Yeeees! Těším se na nej jak blázen! Kdyby nebyl zraněny tak si myslím, ze by bojoval o ofenzivního nováčka roku!

  Reply
 • 3 novembra, 2019 at 18:32
  Permalink

  Ako je to so St.Brownom je mimo na celu sezonu ci sa este moze vratit na roster?

  Reply
  • 3 novembra, 2019 at 18:34
   Permalink

   Nemôže. On bol umiestnený so injured reserve ešte pred 53kou. Na to aby bol hráč spôsobilý sa vrátiť v nejakom okamihu počas sezóny z IR, musí byť na počiatočnej 53ke a až z nej byť umiestnený do IR.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *