Ted Thompson trpí nervovou poruchou

Bývalý generálny manažér Packers Ted Thompson bojuje s ťažkou chorobou. Tá je aj dôvodom prečo nepokračuje v niekdajšej pozícii v klube.

Minulú sobotu Thompsona uviedli do Siene slávy Green Bay Packers. Počas slávnostného ceremoniálu vyzeral veľmi zle. Množstvo fanúšikov niekdajšieho manažéra pri pohľade naňho ľutovalo.

Prostredníctvom komunikačných kanálov Packers dnes vyšlo vyjadrenie Teda Thompsona o svojom zdravotnom stave. „Diagnostikovali mi nervovú poruchu. Testy a špecialisti mi povedali, že netrpím mozgovou poruchou,“ citoval web Packers Thompsona.

66-ročný rodák z Atlanty odohral v drese Houston Oilers 10 sekúnd na pozícii linebackera, ale hlavne bol súčasťou special tímov. Nervový systém má na starosti kontrolu nad vnútornými dejmi tela – činnosť srdca, tlak, vylučovanie a pod.

Prý raz bola badateľná zmena u Thompsona počas draftu v roku 2017. Práve draftové dni sú pre manažérov najstresujúcejšími z celého roka. Podľa viacerých zdrojov bol unavený a rozprával veľmi pomaly. V júli 2017 mal však počas stretnutia akcionárov vyzerať lepšie.

Počas sezóny bolo jeho zdravie horšie a horšie: „S Markom Murphym sme mali debatu ohľadom môjho zdravia a budúcnosti s Packers. Zhodli sme sa na tom, že je v prospech mňa aj organizácie, aby som na poste GM skončil,“ priblížil Thompson

Thompson nastúpil na post GM 14. januára 2005. Predtým bol päť rokov vice-prezident futbalových operácii v Seattle Seahawks. Zaujímavosťou je, že jeho úplne prvým draftovým pickom bol Aaron Rodgers! Takisto podpísal Mikea McCarthyho a o štyri roky neskôr všetci traja oslavovali zisk Super Bowlu. Pod Thompsonom hrali Packers deväťkrát v playoff. Okrem Super Bowlu hrali štyri razy NFC Championship.

V mene všetkých československých fanúšikov Packers želám Thompsonovi len to najlepšie. Veľa síl a pevnej vôle v boji so zákernou chorobou. Veríme, že chlapci mu pomôžu parádnymi výkonmi na ihrisku, ktoré mu vlejú do žíl čerstvú krv! Ted, drž sa!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rookie WR robí všetko pre to, aby bol úspešný!  |