TOP 10 – Najhorších výberov v Drafte od roku 2000

Máme tu pokračovanie článku TOP 10 – výberov v Drafte od roku 2000, no tentoraz sa pozrieme na TOP 10 najhorších výberov v Drafte od roku 2000!

10. Brad Jones (2009, 7. kolo) 

Štatistika za pôsobenia v Packers: 186 tackles, 10 sacks, 0 interceptions, 3 FF

Brad hral za Packers 6 rokov, no pocitovo to bolo ako 12. Zaznamenal jeden big hit na Favreho proti Vikingom a tu jeho highlighty končia. Vždy sa nejakým zázrakom dostal na ihrisko, aj keď bol väčšinou len prekážkou. V roku 2014 „odohral svoj najlepší zápas“ proti Seahawks v NFC Championship. Seahawks samozrejme vedeli, že Jones je GOAT na zahrávanie Big plays. Využili jeho nemotornosť, zacallovali fake FG a Jones predviedol otrasnú coverage a zvyšok už všetci poznáme. 

9. Brian Brohm (2008, 2. kolo)

Ted Thompson mal zrejme pochybnosti o Aaronovi Rodgersovi a tak v roku 2008 využil 2. round pick na QB, alebo sa len snažil drafrovať najlepšieho hráča v tom momente na drafte?! Brohm bol cenený za svoju futbalovú inteligenciu a schopnosť rozdávať kvalitné lopty, no nemal zrovna najsilnejšiu ruku. Brohma na poste backup QB vytlačil Matt Flynn, ktorý bol v tom istom roku draftovaný v 7. kole. Brohm bol prepustený a siahlo po ňom Buffalo Bills. Po tom, ako mal QB rating 43.2 a 17.9, sa presunul do UFL, kde bol takisto backupom. Momentálne je opäť asistentom trénera v Purdue, kde je jeho starší brat hlavným trénerom. Večný náhradník…  

8. Khyri Thornton (2014, 3. kolo) 

Štatistika za pôsobenia v Packers: 0 tackles, 0 všetkého, nikdy neodohral zápas v regular season. 

Packers draftovali v roku 2014 Thorntona na základe toho, že má obrovský potenciál. Sezónu 2014 zakončil zranením hamstringu, následne odohral otrasnú preseason a bol prepustený. 

7. Jerel Worthy (2012, 2. kolo) 

Štatistika za pôsobenia v Packers: 11 tackles, 2.5 sacks, 1 FF. 

Worthy mal byť ďalším Danielsom. No potrhal si predný krížny väz vo svojej rookie sezóne. Následne bol prepustený a podpísaný a opäť prepustený Patriots, Chiefs a Lions a v roku 2016 konečne odohral 13 zápasov za Bills. 

6. Pat Lee (2008, 2. kolo) 

Štatistika za pôsobenia v Packers: 19 tackles, 0 interceptions, 1 PD. 

V jeho rookie sezóne si veľa nezahral kvôli zraneniu kolena. Počas nasledujúcich dvoch sezón v podstate neodohral nič. Keď sa v SB XLV zranili Shields a Woodson, tak bol postavený na ihrisko a Steelers to z doposiaľ nezistených dôvodov nevyužívali a tak sme získali svoju 4. Lombardi trophy. 

5. B.J. Sander (2004, 3. kolo, priemer 39.2 na jeden punt) 

Len dva tímy draftovali puntera v 3. kole, kým Packers draftovali Sandera. Boli to Titans a Jaguars. Sezónu pred tým vyhral ocenenie Ray Gay, počas pôsobenia v Ohio State. Myslím si, že túto trofej musel niekto vyhrať každý rok. Následne jeden z najvyššie draftovaných punterov v histórii sa nedokázal dostať do zápasov cez Bryana Barkera. V nasledujúcej sezóne očaril Lambeau Field neskutočný priemerom 39.2 na punt. 

4. Derek Sherrod (2011, 1. kolo) 

Po víťazstve v Super Bowle, mal byť Sherrod náhradou na poste tacklea za Marka Tauschera a Chada Cliftona, ktorých kariéra sa pomaly blížila ku koncu. V roku 2011 utrpel brutálnu zlomeninu nohy v zápase proti Chiefs. Na ihrisko sa nedostal až do roku 2013. Nastúpil len v jednom zápase, v limitovanom čase. Celkom slušný 1. round pick, nie?! 

3. Jamal Reynolds (2001, 1. kolo, 3 sacks, 14 tackles) 

Reynolds vyzeral byť ako safe pick. No draft je však krutý a spravil zo všetkých hlupákov. Packers sa vytradovali až na 10. pick a vybrali si Jamala Reynoldsa. Tento trade zahŕňal Matta Hasselbecka, ktorého poslal do Seahawks. Reynolds mal byť skutočnou posilou do pass rushu. Namiesto toho si poranil koleno a v sezóne už nevstúpil na ihrisko. 

2. Justin Harrell (2007, 1. kolo, 0 sacks, 18 tackles) 

V roku 2007 sa všetci pýtali, koho to vlastne Packers v prvom kole draftovali. Stretli ste už niekedy niekoho, kto sa zranil cestou z postele do chladničky po mlieko? Ak nie, tak vám predstavujem Harrella. Neviem, či bol vlastne niekedy počas svojho života vôbec zdravý. 

1. Ahmad Carroll (2004, 1. kolo, 3 sacks, 3 INT, 1 FR, neskutočne otrasná coverage) 

Tento chlap, je absolútne najhorším pickom od roku 2000. V roku 2004 potrebovala naša secondary vylepšenie (asi náš večný problém). Shermen draftoval 2 CBs. V prvom kole Carolla a v treťom kole Joey Thomasa. Carroll vo svojej prvej sezóne nastúpil na 11 zápasov, no fyzicky sa absolútne nedokázal presadiť. Naši oponenti svoju pasovú hru hravo tlačili cez Carrolla. Proste neexistovala jednoduchšia a rýchlejšia cesta ako sa dostať do end zóny. (Gunter sa snaží Carrolla z tejto pozície vytlačiť a celkom sa mu to začína dariť). Po totálnom prepadáku v Monday night football proti Seahawks bol Carroll okamžite prepustený. Až do Fail Mary, bol Carroll najhoršou spomienkou fanúšikov Packers na Seahawks. 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Poznáme dôvod, prečo Packers podpísali druhého puntera!  |