TOP 12 akcií sezóny 2016

Počas sezóny 2016 sa udialo hneď niekoľko nezabudnuteľných plays, na ktoré budeme spomínať ešte veľmi dlho. Tak som sa teda rozhodol, že spravím svoj vlastný rebríček 12. najlepších akcií, ktoré mi utkveli v pamäti a veľmi rád na ne spomínam. PS: Niektoré videá sa na stránke prehrať nedajú, stačí kliknúť na „Watch on YoutTube, takže bude o jedno kliknutie potrebné naviac 🙂 

 
 
 
12. Week 14 vs Seahawaks – TD Davante Adams

Táto play otvárala Week 14 a takisto bude otvárať môj rebríček. Davante sa nádherne uvoľnil, dostal od Aarona presne načasovanú prihrávku a corner Seahawks už nemal nárok.


11. Week 7 vs Bears – TD Davante Adams

V tomto zápase sme mohli vidieť parádny TD v podaní Adamsa, ktorý doslova za chrbtom obrancu zachytil loptu v end zóne a skóroval TD. 


10. Week 16 – TD beh Aarona Rodgersa proti Vikings

Kto by sa nepamätal na Štedrý večer?! Všetci sme rýchlo zjedli večeru, rozbalili darčeky pod stromčekom a namiesto Mrázika sme netrpezlivo čakali na zápas proti Vikingom. V tomto zápase Aaron predviedol neskutočný run, ktorý zakončil „lámačom kotníkov“ a následným pádom do end zóny po TD. Celkom pekný darček sme dostali od Aarona 🙂


9. Week 17 vs Lions – TD Geronimo Allison

Na 8. mieste je TD Geronima Allisona. Aaron dokázal neskutočným spôsobom predĺžiť hru a nakoniec sa mu podarilo nájsť v end zóne Geronima.


8. Wild Card vs Giants – TD Davante Adams

Máme tu ďalší TD, pri ktorom opäť Aaron dokázal nádherne predĺžiť akciu. Následne Davante zachytil pass a boli sme opäť v hre!


7. Week 12 vs Eagles – TD Davante Adams

Pri tomto TD zohralo svoju úlohu aj šťastie, no na druhej strane, Aaron to trafil geniálne!


6. Week 1 vs Jaguars – TD Davante Adams

Vyzerá to tak, že Davante ja kráľom môjho rebríčku, no vyššie už nebude, tak ho tu máme posledný krát. Hneď v prvom weeku nás poriadne potrápili Jaguars a 20 sekúnd pred polčasom nás poslal do vedenia Davante Adams, jeho catch bol parádny a takisto práca Aarona, hlavne jeho pass v záklone s ťahaním dresu hráčom Jaguars, no ktorý QB by si v takejto situácií dovolil takýto pass? 🙂


5. Wild Card vs Giants – Clayov dvojnásobný forced fumble v jednej hre

Clay ukázal, že by sme ho ešte nemali zatracovať a podarilo sa mu niečo, čo sa len tak nevidí. Najprv vyrazil loptu z rúk Manninga a všetci hráči si mysleli, že to je nekompletný pass, lopta sa dokotúľala k ďalšiemu hráčovi Giants, ktorý ju chcel zodvihnúť, no netušil, že lopta je stále „živá“. Jediný, kto o tom vedel bol Matthews. Opäť hráčovi vyrazil loptu a sám ju aj zaľahol. Táto hra definitívne rozhodla o našom víťazstve a o následnom tripe do Dallasu. 


4. Week 15 vs Bears – Jordyho catch v posledných sekundách zápasu

Do konca zápasu ostáva cca 40 sekúnd, 3&11 a skóre je vyrovnané 27-27. Aaron dostal snap a poslal dlhú bombu na úplne voľného Jordyho. Jordy tento pass zachytil, podal loptu centrovi, Aaron spikol loptu a Mason bezpečne premenil FG, ktorý znamenal víťazstvo. No nádherné víťazstvo na Soldier Fielde proti medveďom, že? 🙂 


3. Wild Card vs Giants – Hail Mary King

Do polčasu ostávalo 6 sekúnd a bolo nám všetkým jasné, že Hail Mary King – Aaron Rodgers bude posielať loptu do end zóny. Americký komentátor iba povedal: „Rodgers toto robí lepšie ako hocikto iný. End zone. Cobb! Touchdown!!!! Neuveriteľné!“ Myslím si, že viacej  k tomuto netreba dodať. 


2. Divisional Round vs Cowboys – Cookov milimetrový catch

Do konca zápasu ostávalo cca 10 sekúnd a Aaronova družina stála pred 3&20 po sacku. Aaron si zavolal hráčov do huddlu a povedal im: „Len sa proste uvolnite, ja vás nájdem.“  A presne toto sa aj stalo. Jared bol nestrážený a Rodgers mu poslal milimetrový pass, Jared ho zachytil. Všetci si myslia, vrátane mňa, že sa jedná o incomplete pass, no čiarový rozhodca ukazuje, že Jared loptu zachytil ešte v ihrisku. Následná challenge Cowboys ukázala, čo Rodgers s Cookom vyparátili. Wáááu. No a na rad prišiel Mason.


1. Divisonal Round vs Cowboys – Víťazný FG Masona Crosbyho

3. sekundy dokonca zápasu, stav je vyrovnaný 31-31 a Mason Crosby stojí pred 51 yardovým FG. Brett Goode predviedol nádherný snap, Schum ho zachytil, postavil loptu Masonovi, ktorý kick s prehľadom premenil, no Cowboys si vybrali timeout a skúsili Masona zmraziť. Mason tak musel svoj úspešný 51 yardový pokus zopakovať. V tom momente som odišiel od notebooku, kľakol som si ku oknu, zavrel oči a modlil som sa za to, aby ten kick Mason premenil. Tep som mal obrovský, začal mi trošku tiecť aj pot. Len som so zatvorenými očami na kolenách počúval komentátora. V najbližších sekundách som zažil jednu z najdlhších chvíľ v mojom živote. Komentátor povedal: „Toto je kop, ktorý môže poslať Packers do NFC Championship game.“ a potom prišla tá najdlhšia veta, pri ktorej mi zastalo srdce: „And It iiiiiiiisssssss………GOOOOOOD!!“ V tom momente som od radosti vyskočil, začal kričať, búchať a skákať. O 4ej ráno som asi zobudil celú Banskú Bystricu. To sa proste nedá opísať slovami, aké pocity som v tomto momente mal, tí, čo ste tento zápas pozerali istotne viete o čom hovorím. Pustite si toto video s hudbou, ktorá nádherne vystihuje naše pocity a emócie. Go Pack Go!!!!


Ktorá akcia bola pre vás tá najlepšia v sezóne 2016 a ktoré plays by ste ešte zaradili do rebríčku? Podeľte sa o to s nami do komentárov. 🙂 

2 thoughts on “TOP 12 akcií sezóny 2016

 • 12 júla, 2017 at 0:18
  Permalink

  Moc hezky jsi to poskladal, ale pro me je proste porad neuveritelny ten Aaronuv tanec ve wild card proti Giants s naslednym TD.
  Jinak skvely web, diky!

  Reply
 • 19 júla, 2017 at 22:47
  Permalink

  Ja len doplnim ze sa mi zda ze Masonov field gol padol okolo pol druhej rano, ak ma pamet neklame. Ale moment sezony to bol teda paradny 🙂 A super clanky obzvlast v lete, mozno by to chcelo dake spolocne sledovanie packs pocas sezony 🙂

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  |  Gute pokračuje v skvelej robote!  |