Už vieme, čo Mike Pettine zamýšľa s našim pass rushom!

Pettine nám objasnil, aká je situácia okolo nášho pass rushu!

Momentálne prebiehajú prvé predsezónne tréningy – organizované tímové aktivity, ktoré vstúpili do svojho druhého týždňa a postupne sa dozvedáme ako to s našim tímom na novú sezónu vyzerá. Včera sa po jednom z verejných tréningov uskutočnila tlačová konferencia, ktorej sa zúčastnil aj náš nový defenzívny koordinátor – Mike Pettine. Reč sa dostala aj na pozíciu OLB, kde nemáme zrovna najväčšiu hĺbku a takmer všetci pociťujeme obavy z nášho vonkajšieho pass rushu, keď za zmienku stoja len hráči ako Clay Matthews, Nick Perry, Reggie Gilbert, Vince Biegel, alebo prípadne rookie Kendall Donnerson. No Mike svoju obranu vníma trošku inak a vysvetlil nám, o čo mu primárne ide. Povedal, že jeho obrana sa primárne sústreďuje na vnútorný pass rush a preferuje vo svojej obrane rýchlejších hráčov na pozícií linebackera. No a na túto úlohu máme v tíme hneď niekoľko šikovných hráčov. Takisto povedal, že jeho obrane len a len pomôže, ak má v tíme hráčov na pozícií linebackera, ktorí dokážu hrať aj ako DBs počas passových situácií, no a to je presne to, čo sa mu páči. Typologicky takýmito hráčmi v našom tíme sú napríklad Josh Jones, Oren Burks, alebo aj Ahmad Thomas, ktorý sa počas posledného tréningu blysol a zachytil interception od Aarona Rodgersa na slante. Po týchto vyjadreniach Mika Pettina sa kľudne môže stať, že do 53 členného tímu sa dostane aj Thomas. Thomas štartoval svoju kariéru v Packers ako safety, no neskôr sa presunul na pozíciu LB a počas minulého roka bol v practice squad. 

K doposiaľ skončeným tréningom sa vyjadrím zopár slovami. QB Aaron Rodgers dostáva k dispozícií poriadne množstvo snapov. Je to aj kvôli tomu, že následného mini campu sa veteráni nezúčastnia a tak Rodgers až do začiatku pre-season nebude takto oficiálne s tímom trénovať. Tréningu sa zúčastnili už aj nové akvizície OL Byron Bell a TE Marcedes Lewis. Ako som už spomínal, tak vo vynikajúcom svetle sa zatiaľ ukazuje dvojica rookie corners – Jaire Alexander & Josh Jackson. Obidvom sa podarilo zachytiť loptu od Aarona Rodgersa. Jaire zachytil interception pri hre 11 vs 11 v red zone, keď Aaron svojou prihrávkou hľadal WR Geronima Allisona. Nový TE Lewis bude nosiť číslo 85. Toto číslo mu uvoľnil TE Robert Tonyan, ktorý má teraz číslo 49. Vyzerá to tak, že počas prvej sezóny bez Jordyho bude tím symbolicky bez využitej 87čky. OL Justin McCray neprestáva udivovať a pokračuje v skvelých výkonoch. Coach OL James Campen sa vyjadril, že Justin počas celej offseason konštantne a zodpovedne trénoval a na jeho výkonoch to je zreteľné a neprestáva ho udivovať. Pre mňa osobne bol Justin jeden z najpodceňovanejších hráčov počas minulej sezóny.

Organizované tímové aktivity sú dobrovoľné a účasť nie je povinná. Niektorí hráči vynechali tréning čiastočne, alebo úplné kvôli zraneniam a niektorí z neznámych príčin. Tu je zoznam hráčov, ktorí sa včerajšieho tréningu nezúčastnili:

WR Trevor Davis (hamstring), WR Colby Pearson (hamstring), WR Davante Adams (hamstring), CB Demetri Goodson (lýtko), OLB Clay Matthews (koleno), LG Lane Taylor (členok), RT Bryan Bulaga (ACL), RT Jason Spriggs (koleno), TE Emanuel Byrd (hamstring), K Mason Crosby (neznáme), WR Randall Cobb (neznáme) a S Ha Ha Clinton-Dix (neznáme). 

One thought on “Už vieme, čo Mike Pettine zamýšľa s našim pass rushom!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pribudol nám aj running back!  |